Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Αγορά ΧΤ 600

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της Boogie
    Εγγραφή
    29/12/2015
    Μηνύματα
    68

    Αγορά ΧΤ 600

    Η συνεχιζόμενη συρρίκνωση των εσόδων μου, και ίσως και τα χρόνια που περνάνε γρήγορα με οδήγησαν στην απόφαση να πάρω ένα μηχανάκι σχετικά ελαφρύ, φτηνό και απλό για να το μαστορεύω μόνος μου. Ψάχνοντας και απορρίπτοντας διάφορα μοντέλα, κατέληξα στο κλασικό ΧΤ600. Και συγκεκριμμένα το μετά το 1996 ΧΤ.

    Σκέφτομαι λοιπόν να βρω ένα με όσο το δυνατόν μικρότερη τιμή αγοράς, προσέχοντας περισσότερο τη κατάσταση του κινητήρα και όχι την εξωτερική εμφάνιση.
    Μια και έχω κάποια εμπειρία, θα προτιμούσα να το κάνω βίδες(εκτός του κινητήρα) και να το ξαναστήσω μόνος μου, επεμβαίνοντας σε κάποιους τομείς που ίσως υστερεί(αναρτήσεις, φρένα, κλπ), μέχρι να το φέρω στα μέτρα μου και στις απαιτήσεις μου.

    Επειδή δεν έχω ασχοληθεί ξανά με το μοντέλο αυτό, θα ζητούσα από τους παλιότερους ιδιοκτήτες και τους γνωρίζοντες να μου υποδείξουν κάποιες συζητήσεις στο φόρουμ που ασχολούνται με την αναβάθμιση του ΧΤ, έτσι για να πάρω μια ιδέα, να δω τι after market εξαρτήματα χρησιμοποιούν και τέτοια...

    Ίσως και κάποια άλλα sites και forum(ελληνικά η ξένα) που ασχολούνται με το συκεκριμμένο μοντέλο.

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας...



  2. #2
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Σορρυ για το οφτόπικ (αν είναι) αλλά λες οτι δε γνωρίζεις το μοντέλο, αλλά κατεληξες για μοντέλο 96 και μετά.

    Γιατι?

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της Boogie
    Εγγραφή
    29/12/2015
    Μηνύματα
    68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Σορρυ για το οφτόπικ (αν είναι) αλλά λες οτι δε γνωρίζεις το μοντέλο, αλλά κατεληξες για μοντέλο 96 και μετά.

    Γιατι?

    Απότι διάβασα για την ιστορία του μοντέλου, η Yamaha του έκανε το τελευταίο της lifting αυτή τη χρονιά.
    Επίσης απότι διάβασα, έχει κάποιες διαφορές από τα προηγούμενα πχ. μεγαλύτερο(15άλιτρο) ντεπόζιτο, μεγαλύτερο δίσκο στο μπροστινό φρένο και άλλες μικρότερες αλλαγές.
    Και νεώτερη σχεδίαση βέβαια που προσωπικά μου αρέσει περισσότερο.

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά κράνους για χτ 600
    από souzakias στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2016, 14:48
  2. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2009, 12:49
  3. Αγορά CBR 600 F4 μοντέλο 2000 ?
    από Polifer στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2005, 13:56
  4. Αγορα Cbr 600 F Mont. 2000
    από ΣΤΑΥΡΟΣ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2005, 11:24
  5. Ρύθμιση βαλβίδων στο χτ-600
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2004, 15:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF