Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: εναλλακτικη για ΚΤΜ

  1. #1

    εναλλακτικη για ΚΤΜ

    λοιπον γυρισα απο συνεργειο της ΚΤΜ(καλογρεζα) πριν λιγο για να βαλω το number plate γιατι ειχα ξεχασει να αγορασω και το σβηστηρι.20ε εργασια δ΄λαδη να βγαλει τη μασκα μ[προστα και την κορνα και να βαλει το number plate kai το σβηστηρι!!!χα!κλεφτες!το σβηστηρι δηλαδη ενα κουμπακι μονο ειχε 24 ε!!!!!!!.+οτι καποια τσιμουχα στον κινητηρα χανει και θελει αλλαγη.και το ακουγα ρε πουστη μου οτι κατι φυσαει.επισης εγινε αυτο που δεν ηθελα να συμβει.εσκασε μια τσιμουχα απο το μπροστινο.του λεω ποσο παει το μαλλι?35 ε!!!!!η καθε μια!!!και αναγκαστικα θα αλλαξω και τις δυο για;τι θα αλλαξω και τα λαδια.αρα 70 ε χωρις τηνμ εργασια!!!παιρνω μετα στην Κ-SHOCK και με 60 ε θα μου αλλαξει λαδια και τσιμουχες τηςΚΤΜ(12 ε η μια!!!!) και θα βαλουμε και αλλα ο ring στενοτερα!!!!με λιγα λογια μακρια απο ΚΤΜομαγαζα!!!!
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  2. #2
    ΡΕ SPAZZ ΑΝ ΡΩΤΑΓΕΣ ΘΑ ΓΛΥΤΩΝΕΣ ΚΟΠΟ Κ ΧΡΗΜΑ..!!
    ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΤΑ HELLINOΜΑΓΑΖΑ ΘΩΠΕΥΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΣ ΜΟΡΙΑ (ΠΙΑΝΟΥΝ ΚΩΛΟΥΣ)
    ΠΑΝΤΑ (ΣΧΕΔΟΝ) ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ Κ ΦΤΗΝΟΤΕΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ!!!

  3. #3
    ωραια ρωταω τωρα.και σε ποιον να το πηγαινω?θυμαμαι τι μου ειχες πει στο μαγαζι σου αλλα δε πειραζει πες και βλεπουμε.
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  4. #4
    OXI ΓΙΩΡΓΟ,ΑΛΛΟ ΕΝΝΟΩ !!
    ΣΑΦΩΣ Κ ΔΕΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ !!
    ΑΠΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΕΙ ΕΝΑΣ ΜΥΘΟΣ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,Κ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΔΕΞΙΑ Κ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΟΤΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ.

  5. #5
    καλα εννοειται γνωστο αυτο αλλα τι να κανεις.τγια του παπανικολακη τι εχεις να πεις?ξερεις τιποτα?νομιζω υπαρχει καποιος καλος στην Πευκη αλλα δεν ξερω που ακριβως ουτε το ονομα του
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  6. #6
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    opa file miso..

    na sta po ligo aliotika ego tora~
    TO NA ALAXEIS ENA NUMPER PLATE..DE NOMIZO NA THES KAI KANA PTYXIO APO TH NASA!!! KOINOS BARIOSOYNA!

    NA MOY PEIS TORA GIA TIS TSIMOYXES POY LES...AYTA DEN EINAI THS KTM ALA THS WP!!
    DILADI...TASOYLIS...AN BEBAIA SOY EIPANE STH K-SHOCK NA SOY BALOYNE THS KTM...SE DOYLEYOYNE KAI AYTOI!!
    KOINOS BRES ENA MHXANIKO [PSILOFILO SOY NA STO PO ALIOS..H THS GEITONIAS.] NA SOY BGALEI TA MPROSTINA KAI NA PAS AYTO POY EXEI PROBLHMA STO TASOYLI!
    POIOS SOY EIPE OTI DEN ALAZEI STH MIA ;;;

    TO OTI STA EXOYSIODOTHMENA...EXOYNE TSAKOSEI MIA ALEPOY..KAI THN TRONE SIGA SIGA EINAI GEGONOS..ALA MH PSARONEIS KAI APO DIAFROUS ALOYS..POY THA SOY POYNE OTI THA SOY BALOYN TO IDIO..ME PIO MIKRH TIMH!

  7. #7
    ναι αλλα δεν περιμενα να μου παρουν και τα σωβρακα.τωρα μουτζωνομαι.καλα της WP εννοουσα.γιατι να το παω στον τασουλη κι οχι στην Κ SHOCK?καλα θα περασω αυριο κι απο τους δυο και θα δουμε.γαμω την ευρωπη μου!καλα αν βαλω αυτα τα ο ring που λενε στην κ shock οτι εχουν μεγαλυτερη διαρκεια ζωης θα ρωτησω αν δινουν κι εγγυηση.μαλλον δεν θα δινουν γιατι ο αλλος μπορει να μην καθαριζει ποτε τα καλαμια μετα απο χωμα
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Στο K-shock είμαι τακτικός πελάτης (έχω σκάσει απίστευτα φράγκα).
    Οι περισσότεροι εντουράδες εκεί πάνε το ίδιο και οι μοταράδες (δεν είμαι τίποτα απο τα παραπάνω)αν σου λέει κάτι αυτό.
    Και μπορώ να σου πώ οτι ότι σου πούνε αυτό είναι και τίποτα άλλο.
    Αν δεν τους έχεις εμπιστοσύνη για τις τσιμούχες (η άν τις πέρνεις με αγωνιστική εκπτωση) πήγαινε πάρτεις εσύ να σου τις βάλουνε.

    Θα ήθελα να μου πείς όμως πόσο σου κρατήσανε οι προηγούμενες.

  9. #9
    τρεις μηνες!!!βεβαια ηταν καθε σ/κ στο χωμα.αλλα ρε πουστη μου τα ψιλοκαθαριζα!λεω να περασω και απο του παναγιωτοπουλου στην Πευκη.εχω ακουσει οτι βαζει κατι τσιμουχες βιομηχανικου τυπου.ειχε βαλει σε ενα δικο του ΤΜ και δεν πολυμασαγαν.ηταν ομως συμβατικο πιρουνι.ρε στεφανε αφου κι αυτος απο τον τασουλη θα τις παιρνει τις WP πως γινεται να τις δινει 12 ε και στο hellinstore 35 ε.μεγαλη διαφορα.νεοτερα απο το μετωπο αυριο θα παρω τιποτα τηλ θα περασω και θα δουμε.
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Τελικά όλα τα καλά πηρούνια θέλουν πολύ συχνό σερβις, ειδικά τα χωμάτινα.
    Καλά είναι πάντως κάθε 3 μήνες.
    Αλλάζεις και λάδια και είσαι συνέχεια με μάχιμο πηρούνι.
    Τώρα να βάλεις βιομηχανική τσιμούχα για να αντέξει παραπάνω ...
    δεν έπερνες και ένα XR να άντεχε μια ζωή?
    Αυτά έχουν τα καθαρά.Δίνουν και παίρνουν.
    Αξλίζει τον κόπο αν βγαίνεις στο χώμα, να το συντηρείς όσο καλύτερα ειδικά τις αναρτήσεις.
    Τέλος πάντων σου είπα τα παιδειά ξέρουν και ασχολούνται κατά την γνώμη μου, ασχολούνται μόνο με αναρτήσεις, και δεν το δίνουν στο "μικρό" το μηχανάκι σου να το φτιάξει, το φτιάχνουν οι ίδιοι.
    Οσο για τις διαφορές στην τιμή, πέζονται διάφορα κουφά με την ΚΤΜ.Και τέλος πάντων μπορεί να είναι ακριβές σαν ανταλακτικό ΚΤΜ και φτηνότερες σαν αντακτικό WP.Αυτά γίνονται παντού.
    Ειδικά με τις τσιμούχες είναι κουφά τα πράγματα γιατί πολλές μηχανές φοράνε την ίδια τσιμούχα .
    Και αν την πάρεις απο την Kawa την τσιμούχα να την πληρώσεις μισή τιμή ενώ στη Honda να είναι πανάκριβη.
    Το πηρούνι σου μπορεί να το φοράει και η ΤΜ και η GAS-GAS και οποιοσδήποτε τέλος πάντων μηχανή και όλες να έχουν διαφορετικές τιμές στον κατάλογο.



  11. #11
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    LOIPON...

    PAIDIA...PRIN LIGO KAIRO EIXE PESEI STA XERIA MOY ENA PERIODIKO POY EIXE PAROYSIASEI KAI TEST OLA TA KTM TA EDURO-MX-SX..KAI EIXE KAI ENA KOMATI POY EIXE ANAFORA STIS SYXNES ALAGES TSIMOYXAS STA WP!
    TO PROBLHMA PAROYSIAZOTANE APO TI THYMAME DIOTI DEN KATHARIZETAI EYKOLA !
    DE THIMAME KAI POLA ALA EIXE EKEI MIA POLY KALH LYSH GIA NA TA KATHARIZEIS ME PROSOXH MEN GIATI YPARXEI KAI O KINDYNOS NA KANEIS KAMIA PATATA EKEI!
    THA TO PSAXO PAIDIA KAI THA TO KANO ENA COPY PASTE SE KAPOIO POST NA TO DEITE MPAS KAI BOITHISO!

    KAI TA 60 E..TA DINETE META SE MENA..POU KANO ENAN ERANO GIA TO DUKA!

  12. #12
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    episeis mia kalh lysh einai na pas na pareis ena zeygaraki prostateytika neoprene gia to mprostino apo ton karrer kai na ta peraseis epano tora pou tha ta vgaleis ta mprostina.

    einai poly kalh lysh, denoune me dematiko kalodion kai einai poly elastika etsi oste na mhn katastrefonte sta oriaka stadia tis anarthshs.

    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  13. #13
    πηρα σημερα λιγα τηλ.στο hellinstore τελικα εχουν 29 ε και στον τασουλη 12,35 ε.αρα και στο K SHOCK γνησιες θα εχουν.το αφησα σημερα στου παναγιωτοπουλου για τσιμουχα στον στροφαλο.εκτος κι αν ειναι ρουλεμαν που ελπιζω οχι
    !!!!ρε συ julius νεοπρεν δεν βαζω.κι επειδη οταν σπασω τον συμπλεκτη θα κλαιγομαι ΟΧΙ ουτε χουφτες βαζω.χαχααυριο θα το αφησω στην K SHOCK.αρα και τακακια που σε λιγο καιρο θα θελω καλυτερα να τα βρω απο αλλου κι οχι απο hellinstore a.k.a. πιανουμε κωλους .που μπορω να τα βρω.τα ιδια που ειχε θελω.brembo.το brake shop θα εχει.εχει καλες τιμες?
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  14. #14
    ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13 Το avatar του/της XTMPAM
    Εγγραφή
    19/07/2002
    Μηνύματα
    426

    ΤΟ BRAKE-SHOP

    ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ!ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ BREMBO ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΡΙΖΑΝΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ!ΡΩΤΗΣΕ ΕΚΕΙ ΤΟΝ ΜΑΣΤΟΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ!!ΕΓΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ EBC ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΑΤΑ!!!ΜΕ ΤΑ BREMBO ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΟΨΕ ΤΙΣ ΓΩΝΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΚΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΙΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΩΝ BREMBO TO ΤΡΙΞΙΜΟ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΞΑΝΑΒΑΖΩ!!ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΤΩΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ!
    http://www.new.facebook.com/group.php?gid=29204961236

  15. #15
    kala θα δουμε.εμενα δεν ετριζαν καθολου. διαβασε αυτο τωρα>>>>>>>>>>τα ΚΑΚΑ νεα!!!!!
    το αφησα στον παναγιωτοπουλο τον πηρα τηλ και τελικα δεν ειναι τσιμουχα στροφαλου.το εκανε μια βολτα.δεν ειναι καλα σεταρισμενο και εχει φτωχο μιγμα.δεν ανοιξε ακομα τον κυλινδρο αλλα μαλλον πρεπει να θελει καινουριο πιστονι.αν δεν ειναι πρεπει να συνεχισει αρρα βαλε κι αλλη εργασια.αν ειναι το πιστονι ειναι 80 ε εργασια.ε το πιστονι δεν θα χει καμια 100 ε?αλλα του πα να μην τον ανοιξει ακομη.αυριο θα το παω στο MAC να δω τι θα πουν.αν ειναι λαθος σεταρισμενο θα τους πω να το φτιαξουν τσαμπα.λογικο δεν ειναι?δεν επρεπε πριν το παρω απο το μαγαζι να το ελεγχξουν?αν μου πουν οτι δεν παιζει και οτι θα το πληρωσω θα το φτιαξω αλλου και μαλλον θα στειλω κανα ωραιο γραμμα στα περιοδικα.αν τους το πω ετσι παιζει και να δεχθουν.ολα αυτα αν ειναι οπως λεει απο λαθος σεταρισμα.ιδωμεν.




    Υ.Γ.γαμω την ........... μου
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πωλουνται Για Κτμ
    από Spazz στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2005, 12:36
  2. Manual ΓΙΑ ΚΤΜ Lc8 Mont.2003
    από ΣΤΑΥΡΟΣ στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 10:33
  3. Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 10:26
  4. καμπυρατερ για ΚΤΜ
    από adam_tsouk στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2004, 11:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF