Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Πως ανοιγει δερματινο παντελονι

  1. #1
    Ειμαι ninja Το avatar του/της mariza
    Εγγραφή
    28/12/2015
    Μηνύματα
    257

    Πως ανοιγει δερματινο παντελονι

    Πήρα απο πέρυσι κάποια κιλά,όχι τραγικά...απο 50 πήγα στα 55 κιλά
    Να μου πείς σιγά και που είναι το πρόβλημα
    Το πρόβλημα είναι οτι οταν ήμουνα 50 κιλά είχα αγοράσει δερμάτινο παντελόνι dainese 40 νούμερο το οποίο ήταν λίγο τσίτα αλλα υποφερτά
    Η τελευταία φορά που το είχα φορέσει ήτανε τον Οκτώμβριο όταν είχα μπεί στα Μέγαρα,ως εκεί όλα καλά
    Ο χειμώνας όμως ήτανε βαρύς, βάλε οτι και ο δικός μου μαγειρεύει πολύ ωραία οπότε να τα τα 5 κιλά
    Εντάξει το παντελόνι δεν έμπαινε ούτε για αστείο, οπότε και το πούλησα σε έναν φίλο μας που είναι δίποδη ακρίδα....άσε που δεν είχε και ξύστρες οπότε το θεωρούσα και λίγο φλώρικο(όχι πως θα ξύσω ποτέ, αλλα ωραίο είναι να υπάρχουνε )
    Βρίσκω λοιπόν ενα ωραιότατο παντελόνι dainese αντρικό στο car με ξύστρες παρακαλώ 44άρη.
    Ψάχνομαι λίγο στο ίντερνετ κοιτόντας τις διαστάεις και λέω του δικού μου πάρτον τηλέφωνο να μας το στείλει θα μου κάνει σίγουρα!
    Φτάνει εχτες το παντελόνι, το ξεπακετάρω πάω να το φορέσω,μπαίνειιι αλλα δύσκολα....δλδ μου κάνει αλλά δεν νιώθω άνετα μια κρίση πανικού την παθαίνω
    Οπότε πέρα απο δίαιτα υπάρχει κάποιο άλλο κόλπο να ανοίξει?
    Είχα ακούσει ότι με οινόπνευμα ανοίγει,ισχύει?


    Απο χτές το έχω κοτσάρει πρώτη μούρη στο σαλόνι, απένατι απο τον καναπέ....οπότε όταν με πιάνει λιγούρα το κοιτάω και μου περνάνε όλα
    Δύο μέρες έχω λιμοκτονήσει μπάς και το βάλω την Κυριακή.

  2. #2
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Και γιατί δεν το αλλάζεις;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bebeto
    Εγγραφή
    19/04/2016
    Μηνύματα
    132
    θα σου πω την λυση που ακολουθησα εγω....μην φας τρεις ημερες...δοκιμασε το παντελονι....βαλε τον δικο σου ανθρωπο να φτιαξει λαχανοντολμαδες(με κυμα)..παρε ψωμι....ΜΗΝ ακουμπησεις το φαγητο....δοκιμασε παλι το παντελονι....σου κανει???ειναι στενο!!......πηγαινε και γεμισε μια πιαταρα ντολμαδες...φαε...επανελαβε....ξαναφαε...παρτο αποφαση οι λαχανοντομαδες ειναι υπεροχοι...ασε το παντελονι,αγαπησε το φαγητο...
    περα την πλακα σε νιωθω γιατι θελω να χασω 7 κιλα αλλα....αγαπησα το φαγητο.

  4. #4
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    κοψε το νερο και τα υγρα γενικα 2 μερες πριν το τρακντει πιες μονο 1 τσαι καθε μερα...νερα ειναι θα φυγουν.............εγω ετσι λεω στον εαυτο μου καθε φορα και πιανει

    Γενικα περα απ την πλακα αν ειναι υποφερτο το δερμα μετα απο 3-4 χρησεις ανοιγει λιγο....λίγο εεε
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #5
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Από το 40 γυναικείο πήγες στο 44 αντρικό και πάλι δε σου κάνει; Μήπως δεν είναι μόνο 5 τα κιλά;
    Life begins at 45°.

  6. #6
    Ειμαι ninja Το avatar του/της mariza
    Εγγραφή
    28/12/2015
    Μηνύματα
    257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Και γιατί δεν το αλλάζεις;
    Γιατί άμα το αλλάξω θα πρέπει να πάρω 46 άρη και θα μου είναι μεγάλο
    Άσε που δεν ξαναμπαίνω στην διαδικασία..
    Προτιμώ να λιμοκτονήσω!

  7. #7
    Ειμαι ninja Το avatar του/της mariza
    Εγγραφή
    28/12/2015
    Μηνύματα
    257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Από το 40 γυναικείο πήγες στο 44 αντρικό και πάλι δε σου κάνει; Μήπως δεν είναι μόνο 5 τα κιλά;


    Το 44άρη το αντρικό είναι αντιστοιχο με το 42άρη το γυναικείο στις διαστάσεις..

  8. #8
    Όλα τα δερμάτινα ανοίγουν -γύρω στο ένα νούμερο- με τον καιρό, ειδικά αν 'πιέζονται' φορώντας τα. Αυτό με το οινόπνευμα δεν το έχω ακούσει, κάποια λίπη όμως που κυκλοφορούν (για δερμάτινα) τα θρέφουν, τα μαλακώνουν και βοηθούν στο να ανοίξουν.
    Δεν νομίζω να αξίζει η διαδικασία αν είναι πολύ σφιχτό. Αν σου κάνει αλλά πιέζει λίγο.. οκ, θα ανοίξει. Αν παθαίνεις ασφυξία φορώντας το.. πας για άλλο. Εκτός αν έχεις στο πρόγραμμα να χάσεις τα κιλά που πήρες.
    safety doesn't happen by accident

  9. #9
    Αν το μαλακώσεις έχεις περισσότερες πιθανότητες να "πάρει" λίγο. Αν όντως είναι λίγο αυτό που χρειάζεται. Με αλοιφές για δέρματα γίνεται. Έχω δουλέψει μόνο τα σετ της spidi αλλά λένε ότι υπάρχουν κι άλλες λύσεις ,φθηνότερες.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #10
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Με αλοιφές δεν θα κάνεις δουλειά,υπάρχει ένας καλός τρόπος:
    Το μουσκεύεις με χλιαρό νερό (βούτα το σε μια λεκάνη) και το φοράς αμέσως,κράτα το φορεμένο κανά μισάωρο.ΑΜέσως θα δεις ότι ντώνει και σου ταιριάζει γάντι.Βγάλτο,άστο καμμιά ωρίτσα να στεγνώνει και ξαναφόρατο.
    Επανάλαβε κάμποσες φορές μέχρι να στεγνώσει εντελώς.

    Μη φοβάσαι το δέρμα δεν θα πάθει τίποτα.

  11. #11
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    διαιτα και 4-5 σετ squats 3-4 σετ ψαλιδακια επι εδαφους καθημερινα.
    Εγγυημενη λυση.
    υγ. Ολα αυτα με φορεμενο το παντελονι.

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Με αλοιφές δεν θα κάνεις δουλειά,υπάρχει ένας καλός τρόπος:
    Το μουσκεύεις με χλιαρό νερό (βούτα το σε μια λεκάνη) και το φοράς αμέσως,κράτα το φορεμένο κανά μισάωρο.ΑΜέσως θα δεις ότι ντώνει και σου ταιριάζει γάντι.Βγάλτο,άστο καμμιά ωρίτσα να στεγνώνει και ξαναφόρατο.
    Επανάλαβε κάμποσες φορές μέχρι να στεγνώσει εντελώς.

    Μη φοβάσαι το δέρμα δεν θα πάθει τίποτα.
    Αυτό παίζει σε τζιν και βαμβακερά γενικότερα. Όχι δέρματα. Το νερό τα σκληραίνει και χαλάνε γρηγορότερα.
    safety doesn't happen by accident

  13. #13
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Το χω κάνει σε ακριβό δερμάτινο γάντι,γιατί λυπόμουν να το δώσω και έκτοτε είναι μια χαρά.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παρε τηλ στη Τινα στο riders art and craft να σε συμβουλευσει ενας επαγγελματιας

Παρόμοια θέματα

  1. Μπαινουνε Ξυστρες σε δερματινο παντελονι που δεν εχει??
    από ela ela στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2005, 16:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF