Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 61

Θέμα: Yamaha Tracer GT

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    εε.. και η "ταυτότητα στο στόμα" εχει διαφορετικές ερμηνείες…
    αλλιώς την εννοώ εγώ , κι αλλιώς ο blade πχ…
    Ε ναι σίγουρα δεν το συζητάμε!

    Απλά όσο να ναι μοτοπεριοδικό είναι,περιμένεις οτι διαβάζεις review απο κάποιον της προκοπής που ανοίγει το γκάζι τουλάχιστον και έχει και κάποιες Χ ικανότητες!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #47
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Βρε Ελ Χυμαδορ γιατι δεν προσέχεις τι γραφω?Ανέφερα πουθενά τη λέξη 200 εκτός απο την πρόταση ''Οδήγησαν χαλαρά σε όλο το τεστ και ίσως να ανοιξαν και μια φορα μεχρι 200km''??Ποια μεσαία και ποια κλειστά αναφέρεις?

    Εγραψα ξεκάθαρα που είναι η ενσταση μου περι κατανάλωσης με γρήγορους ρυθμους και με την ταυτότητα στο στόμα.Πχ ένα μεσαίο στροφιλίκι στην Ελλάδα με καλή χαραξη αλλα κατα πολυ υποδεεστερο απο της Ισπανίας (ειδικά σε τάπητα και χάραξη) είναι απο το Αστρος μεχρι το Λεωνίδιο https://www.youtube.com/watch?v=l-LppwCiPEA&t=629s .Οκ με ένα tracer σίγουρα θα πήγαινα πιο αργά,σε αντίστοιχο στροφιλίκι της Ισπανίας ομως που η χάραξη και η ασφαλτος είναι αλλού θα πήγαινα ακόμα πιο γρήγορα(ακόμα μεγαλύτερη κατανάλωση) ,όμως η αρχή λειτουργίας είναι η ίδια και σε αυτον τον ρυθμό τα μηχανάκια της κατηγορίας καίνε 12+ λίτρα.Ακομη και να κόψεις μετά και να πηγαινεις χαλαρά δεν πρόκειται ο μέσος όρος να πέσει κάτω απο 7,5 λίτρα.Εκεί βρίσκεται η ένσταση μου περί του αστείου 5,7 μιας και έχω φίλο με Tracer και γνωρίζω καλά πόσο καιει.

    Ελπίζω να έγινα κατανοητός.Κάθε Κυριακή βγαίνω βόλτα.Θα χαρώ να με καταγράψεις!
    Κοίταξε να δεις... το να οδηγάς σε ένα στροφιλίκι σαν σκίτζουκλας με τέρμα γκάζι και φρένα του θανάτου μεταξύ των στροφών, δεν είναι ικανότητα, (μάλλον κάθε άλλο από ικανότητα είναι) και ναι, μπορείς να βγάλεις και 15 λίτρα κατανάλωση με αυτό τον άγαρμπο τρόπο που και επικίνδυνος είναι και τελικά, όχι γρήγορος.... αν οδηγάς με ροή και εκμεταλλευόμενος την φόρα σου, μια χαρά πας τάπα, δεν ζορίζεις μοτέρ και περνάς από εξωτερικές αυτούς που σε κάθε στροφή ανάβουν και ένα κεράκι που την γλύτωσαν.

    Επειδή ξέρω πάρα πολύ καλά ποιοι πήγαν σε αυτή την παρουσίαση και σε τι δρόμους οδήγησαν, άσε τις υποθέσεις και τις συγκρίσεις με τον φίλο σου που έχει Tracer... έχεις βάλει στον ίδιο ντορβά το Αστρος - Λεωνίδιο με τα στροφιλικια της Ανδαλουσίας... ναι, την ίδια χάραξη έχουν...

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Εμ πες το έτσι ρε φίλε ότι σου θιξαμε τους φίλους σου.

    Που θα παει θα μάθω και εγώ κάποια στιγμή να πηγαίνω γρήγορα. Περιμένω πμ σου να με βοηθήσεις.

  4. #49
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Εγώ να σε βοηθήσω; Μα τι λες; Εσύ έκανες αυτές τις δηλώσεις: "Απλά όσο να ναι μοτοπεριοδικό είναι,περιμένεις οτι διαβάζεις review απο κάποιον της προκοπής που ανοίγει το γκάζι τουλάχιστον και έχει και κάποιες Χ ικανότητες!"

    Οπότε οι ανεπρόκοποι συντάκτες ειδικού τύπου σε περιμένουν σε κάποιο από τα επόμενα Track day η και αγώνες ΠΠΤ (events στα οποία είναι σίγουρος ότι συμμετέχεις) για να τους μάθεις τα κόλπα! Εναλλακτικά, παίζει και το Άστρος - Λεωνίδιο βέβαια...

    Επίσης στείλε κανά βιογραφικό στην Yamaha και στις άλλες εταιρείες ρε συ, γιατί οι οδηγοί των group στις αποστολές, που είναι ενεργοί αγωνιζόμενοι στο BSB και στο IDM, είναι σαύρες και δεν τους πάνε γρήγορα...


    Τελευταία τροποποίηση από el_hymador; 21/04/2018 στις 13:35.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Εγώ να σε βοηθήσω; Μα τι λες; Εσύ έκανες αυτές τις δηλώσεις: "Απλά όσο να ναι μοτοπεριοδικό είναι,περιμένεις οτι διαβάζεις review απο κάποιον της προκοπής που ανοίγει το γκάζι τουλάχιστον και έχει και κάποιες Χ ικανότητες!"

    Οπότε οι ανεπρόκοποι συντάκτες ειδικού τύπου σε περιμένουν σε κάποιο από τα επόμενα Track day η και αγώνες ΠΠΤ (events στα οποία είναι σίγουρος ότι συμμετέχεις) για να τους μάθεις τα κόλπα! Εναλλακτικά, παίζει και το Άστρος - Λεωνίδιο βέβαια...

    Επίσης στείλε κανά βιογραφικό στην Yamaha και στις άλλες εταιρείες ρε συ, γιατί οι οδηγοί των group στις αποστολές, που είναι ενεργοί αγωνιζόμενοι στο BSB και στο IDM, είναι σαύρες και δεν τους πάνε γρήγορα...


    Σας χαίρομαι εσάς τους χιουμορίστες!

    Εφόσον είναι τέτοιου επιπέδου οδηγοί(αλήθεια ποιοι είναι?) συμπεραίνουμε οτι απλά δεν το έτρεξαν για αυτο και η τόσο χαμηλή κατανάλωση.Εχω γράψει νωρίτερα τις εκδοχές αλλά έχω την αίσθηση οτι βαριέσαι να διαβάσεις τι ακριβώς γράφει ο άλλος.

    Εμπλεξες track days ,ΠΠΤ και οδήγηση στο δρόμο,όλα χύμα(και τα λες και σε γρήγορο οδηγό εντος πίστας)!!!Τώρα αντιλήφθηκα το nickname σου!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #51
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Δεν έμπλεξα τίποτα γρήγορε οδηγε πίστας παντογνώστη με εμπειρία από τα μηχανάκια φίλων που εξάγεις συμπερασματα... ότι έγραψες σου επέστρεψα... Στο ξαναλεω... Χαραμιζεσαι.. στην επόμενη αποστολή οδηγός group. Θες;

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Στα 12.900€ η τιμή του Tracer GT.
    Τελευταία τροποποίηση από lleonidas; 12/05/2018 στις 03:12.

  8. #53
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Γελάνε και τα μαρουλια.
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Στα 12.900€ η τιμή του Tracer GT.
    Οι δύο δραπέτες του Πειραιά είχαν ληστέψει καμία τράπεζα για να πάρουν το tracer;

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Χαχα...ο δαίμων του πληκτρολογίου

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Το είδα χθες απο κοντα σε γκρι-ποντικί, που ειναι και της μοδος σε αυτοκίνητα κλπ

    Ομορφο ειναι γενικά και απο μακρυα εντυπωσιακό

    Οσο πλησιάζεις βεβαια δείχνει διαφορετικά - κάπως

    Μου αρεσε το νεο σχημα εμπρος αλλα παραμένει άσχημη η ουρά (ημαρτον με αυτή την ουρα)

    Επίσης πειτε με περίεργο αλλα με χάλασε η τάπα στα πηρούνια που θυμίζει πηρούνι πολυ φθηνότερης κατηγορίας και η υποδοχή του κλειδιού που ειναι σαν να παίρνει κλειδί απο παπι

  13. #58
    Τελικά έγινε η κόνδρα? κατεγράφη σε βίνδεο?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #59
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Τελικά έγινε η κόνδρα? κατεγράφη σε βίνδεο?
    εγω που μενω λεωνιδιο,εχω στησει καρτερι απο τον απριλη αλλα κοντρα δεν ειδα..
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Τελικά έγινε η κόνδρα? κατεγράφη σε βίνδεο?
    προφανώς σε κλοπή εκκλησίας αναφέρεσαι,ποια κόντρα?
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. YAMAHA TRACER 700
    από amyroukai στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 154
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2022, 21:18
  2. Tiger sport vs Yamaha tracer 900?
    από costas81 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2017, 13:38
  3. Yamaha Tracer 900, MT-09, XSR900
    από amyroukai στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2017, 18:52
  4. Ελαστικά για Yamaha Tracer MT-09
    από Highwaytohell στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2016, 13:59
  5. Τι να πάρω;Yamaha Tracer ή κάτι άλλο;
    από filiatrinos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2015, 15:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF