Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 188

Θέμα: ανακατασκευη honda c50 12v

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.244
    Για δες εδώ αν κατεβαίνει, το είχε βάλει το μέλος Φραγκίσκος πριν λίγο καιρό.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2017
    Μηνύματα
    120
    το βρηκα ευχαριστω πολυ

  3. #18
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νικος-97 Προβολή μηνύματος
    στην πρωτη θεση αν δεν κανω λαθος ποτε δεν αναβει τιποτα στην δευτερη αναβουν xD
    Στην πρωτη σκάλα / θέση και εφ όσον το έχεις βάλει μπροστά.
    Ανάβει η μικρή λάμπα
    Και το πορείας πίσω

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2017
    Μηνύματα
    120
    θα σας ανεβασω βιντεακι να τα δειτε ολα αναλυτικα και να μου πειτε παιδια μαλλον αυριο γιατι και εγω δεν τα ξερω καλα και σας λεω οτι να ναι οτι προβλημα εχω θα το αναφερω στο βιντεο και ελπιζω με την βοηθεια σας να το ξαναφερω στις δοξες του το στρογγυλο

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Tα φώτα θέσεως (αν θυμάσαι από το δίπλωμα...) είναι για να σε βλέπουν οι άλλοι ειδικά το βράδυ ακόμα και αν εσύ δεν έχεις ανάψει τα "κανονικά" φώτα ή είσαι σταματημένος για αυτό και ανάβουν μόνα τους από το κεντρικό διακόπτη. Τα φώτα μπροστά είναι 3 και πίσω 2. Τα μπροστά είναι θεσεως,διασταυρώσεως και πορείας με τα τελευταία να είναι τα δυνατότερα οπότε αμα δεν έχεις 1 από αυτά κάτι πάει λάθος και πρέπαι να το βρεις... Προσοχή τα φώτα είναι 3 αλλά οι λάμπες 2 καθώς τα διασταυρώσεως και τα πορείας να είναι σε μία λάμπα με 2 σύρματα... Προσοχη παλι αυτά τα σύρματα μπορόυν να καούν ανεξάρτητα το ένα από το άλλο!!! Τα πίσω είναι πάλι 2 τα πορείας και του φρένου, τα πρώτα ανάβουν με το κεντρικό διακόπτη και είναι μόνιμα αναμένα. Το φως του φρένου ανάβει όταν πατάς φρένο για αυτό έχεις 1 διακόπτη που πατιέται από τη μανέτα και 1 στο πίσω φρένο πρέπει να τους ελένξεις ρυθμίσεις να ανάβουν όταν πατάς φρένο.Πάλι τα πίσω φώτα νομίζω είναι μία λάμπα. Με τα φώτα δεν παίζουμε πρέπει να λειτουργούν όλα και σωστά γιατί αλλιώς γινόμαστε επικύνδυνοι για εμάς και τους γύρω μας.
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2017
    Μηνύματα
    120
    το ξερω φιλε μου και σε ευχαριστω πολυ για τις λεπτομεριες το ξερω γιαυτο και σκαω και θελω να τα φτιαξω η μεγαλη λαμπα με τις 2 σκαλες δουλευει μια χαρα αυτο το μικρο λαμπακι δεν αναβει επισης και το στοπ αναβει απλα δεν δουλευει οταν πατας φρενο δηλαδη αναβει απλα οχι παραπανο για να δειξεις στον πισω οτι πατας φρενο

  7. #22
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Υποθέτω οτι πήρες καινούργιες λάμπες ε?

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2017
    Μηνύματα
    120
    οχι φιλε μου γιατι το κρυσταλλο στοπ αυτο το κοκκινο πλαστικο εχει σπασει αυριο θα παρω αλλο γιαυτο θελω λαμπα απο πισω και το μικρο μπροστα φιλε μου αυριο επισης θα παω να βαλω και καινουργια λαστιχα

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2017
    Μηνύματα
    120
    μια ερωτηση αυτο το σπρει θερμοκρασιας θα το χρησιμοποιησω πριν η μετα το γυαλισμα του κυλινδρου?

  10. #25
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Πάρε πρωτα λάμπες και ξαναμιλαμε
    Κάτι μου λέει οτι θα δουλέψει.
    Για λάστιχα να προτείνω https://www.skroutz.gr/s/8641634/Pir...90-17-38S.html


    Το σπρέι θερμοκρασίας αφού τριψεις και φύγουν σκουριές και βρωμιά

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2015
    Μηνύματα
    176
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20170428_221348.jpg 
Προβολές:	220 
Μέγεθος:	101,6 KB 
ID:	381816

    Επειδή σε βλέπω να πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό . Aυτό που βλέπεις στην φώτο ειναι ενα δοκιμαστικό 12 volt , (το κοστος ειναι καπου στα 2 ευρώ ) το τσιμπιδάκι που βλεπεις ειναι το αρνητικό - και η μυτη του δοκιμαστικού ειναι το θετικό +
    Παίρνεις λοιπόν μια μπαταρία 12 volt (ετσι κι΄αλλιώς θα την αγοράσεις) και την βαζεις στο παπι , το κοκκινο καλώδιο στο + της μπαταρίας το άλλο στο - της μπαταρίας βάζεις το τσιμπιδάκι καπου στο σασί.
    Ολα τα καλώδια που πανε στους διακόπτες ειναι +, θα ανοίξεις τον διακόπτη στην θεση on και θα ακουμπήσεις την μυτή του δοκιμαστικού στην επαφή του + της λαμπας ( ειναι το καλώδιο στο κεντρο απο το ντουί) αν αναψει ενα λαμπάκι που εχει μεσα το δοκιμαστικό τοτε σημαίνει οτι πάει ρεύμα στην λάμπα, εαν δεν ανάψει θα πει οτι εχουμε χαλασμενο διακόπτη, η κομμένο καλώδιο.
    Ετσι ελέγχουμε κ και ολες τις επαφές απο τους διακόπτες αν περναει ρεύμα.
    Ας με συγχωρέσουν οι συμφορουμήτες για την τοση ανάλυση , αλλά επειδή σε βλέπω να μπερδεύεσαι περισσότερο με το μάνουαλ απ΄οτι είσαι ήδη μπερδεμένος και κατα δευτερον θα μάθεις πως λειτουργεί το ηλεκτρικό σύστημα στο παπί - και οχι μόνο.
    Ενα- ενα βήμα καθε φορά και εδώ ειμαστε, δεν ειναι και πολύ δύσκολο, τίποτα δεν ειναι ακατόρθωτο.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2017
    Μηνύματα
    120
    σε ευχαριστω φιλε μου ναι το ειπα και στην αρχη ειμαι πολυ αρχαριος εδω δεν ηξερα τι ειναι ο κυλινδρος επρεπε να δω το manual και ηταν μπροστα στα ματια μου το τονισα και στην αρχη ειμαι τελειος αρχαριος οποτε ζηταω απο σας την υπομονη σας και τις γνωσεις σας σε ευχαριστω και παλι θα το παρω αυτο ειναι πολυ χρησιμο αποτι φαινεται εχεις καποιο λινκ απο που μπορω να το παρω?

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2017
    Μηνύματα
    120
    φιλε μου ευχαριστω για την προταση αλλα εχω ειδη διαλεξει ta michelin τα 25 25 ευρω το ενα πιστευω οτι ειναι καλη επιλογη δεν τα διαλεξα βεβαια εγω

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2017
    Μηνύματα
    120
    καλημερα μολις παραγγειλα το κατσαβιδι λογικα σε 3-4 μερες θα ειναι εδω

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της FRAGISCOS
    Εγγραφή
    22/07/2006
    Μηνύματα
    1.433
    Mε το καλο να το αναστησεις.
    Εννοειται πως οποια βοηθεις θελεις,θα την εχεις,και απο εμενα,αλλα και απο ολους εδω μεσα.
    Αν θελεις στειλε μου το 12v manual στο μειλ που σου εστειλα!!

Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ανακατασκευή Honda C50 12v
    από giannis31 στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2022, 07:40
  2. Ανακατασκευη HONDA C50 12V
    από Kristos 02 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2019, 12:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF