Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 68

Θέμα: Από XT600 σε γυμνό Fazer για καθημερινό???

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stavrakos
    Εγγραφή
    15/05/2016
    Μηνύματα
    104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ρε μην τα λέτε έτσι αυτά μεσημεριάτικο

    Επίσης αυτό με το "εξακοσάρι που πάει σαν τον διάολο" να το λέτε μόνο μεταξύ σας να χαίρεστε οι κάτοχοι...



    πάρε το 800, πάρε χόρνετ 900, πάρε big four γενικά. Τόσα χρόνια με το δικό μου μιά χαρά πάμε κέντρο. Είναι ωραία τα κυβικά λέμε.
    Το λεω για τα 600κυβικα στην κατηγορια την δικια του οχι οτι περναει 600ss

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2015
    Μηνύματα
    105
    Αν βλέπεις για το s2 μόνο το ντυμένο για να κανεις ανετο ταξίδι. Ειναι μηχανακι δυο ταχυτήτων. Δηλ εως τις 6000rpm ειναι χλιαρό(οχι ομως ψωφιο που λένε κάποιοι) μια χαρα κινείται. Φυσικά στα ψηλά ειναι πυραυλακι και αν κάνεις ταξιδάκι σε ανοιχτό δρόμο θα το ευχαριστηθείς.Γενικα τα 4κ ειναι για εκτος καλύτερα. Το 1ο λινκ που έβαλες φαίνεται καλο το μηχανακι.
    Οσο για το 800αρι ναι πιο ροπατο αλλα στις επιδόσεις ειναι κοντά με το 600 και δε ξέρω αν το δικαιολογεί η χρηματική διαφορά.

  3. #33
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Λοιπον εχθες οδηγησα το 800 του φιλου και εντυπωσιαστικα. Δεν ηταν πολυ μεγαλη βολτα αλλα αρκετη για να βγαλω τα συμπερασματα μου και να παρω την αποφαση μου.

    Κατέβηκα απο το ΧΤ και ανεβηκα κατευθειαν πανω στο FΖ, η θέση μου φανηκε τελείως ξένη και μου κακοφάνηκε η γωνία στα γόνατα και το βάρος που έπεφτε μπροστά. Το τιμόνι μου φανηκε και αυτο άβολο και στενό σε σχέση με το ΧΤ. Αυτα ηταν οι πρώτες εντυπωσεις μου σε σχέση με το ανετο και συνηθισμένο για μενα ΧΤ οσον αφορα τη θέση οδήγησης. Η θεση του πρεπει να ειναι η ίδια ακριβώς με το Ζ αλλα το σωμα μου την ειχε ξεχασει εντελως. Αυτο θα είναι ενα θεμα μιας και οδηγω τη μηχανη καθημερινα σαν μοναδικιο μεσο μεταφορας μου.
    Με το που το εβαλα μπροστα βεβαια και αρχισε να γουργουριζει κατω απο τα ποδια μου, μου σταματησαν ολα αυτα να περνανε απο το μαυαλο μου και απλα ηθελα να φυγω.
    Το μηχανακι ειναι πυραυλακι, ειναι "σχετικα" ηρεμο μεχρι τις 4Κ και μετα τρελενεται. Τρυπα δε ενιωσα να εχει και αν εχει ειναι ανεπαισθητη.
    Η πρωτη βαραει οπως σε ολα τα Yamaha, οπως ακριβως και στο R6. Βεβαια το κιβωτιο του ειναι αρκετα σφιχτο, ειδικα απο πρωτη σε δευτερα και απο δευτερα σε νεκρα. Δε ξερω μηπως αυτο εχει να κανει με την ακινησια που εχει δεχθει η απλα θελει να ζεσταθει καλα, γιατι η αληθεια ειναι οτι μετα απο καμια 10αρια χιλιομετρα σταματησε να το κανει τοσο εντονα. Τα φρενα του ειναι αρκετα καλα χωρις ABS και σε κανα δυο δοκιμαστικα φρενα πανικου ενιωσα ασφαλης με το μπροστα το πισω νομιζω θελει λιγο συνηθεια γιατι οποτε το παταγα λιγο παραπανω κοκαλωνε.

    Απο οτι ειδα δεν εχει μποσικα στο τιμονι αρα δε νομιζω να μπαινει ενα πιο ανοιχτο τιμονι τυπου fat bar χωρις πατεντες. Ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο.
    Το κιβωτιο ειναι έτσι σε όλα ή χρειαζεται να το κοιτάξω?

    Λογικα μεσα στις επομενες 10 μερες αν συμφωνησουμε σε ολα θα το παρω.

  4. #34
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Το κιβώτιο πάντα ετσι θα είναι.Αυτό κταάκ που κάνει,ειναι μελωδία.Φυσιολογικότατο είναι.
    R6,R1,Fz1,πάντα έτσι έκανε το κιβώτιο.
    Φίου φίου φι φι φίου

  5. #35
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    φιλε ζαννη,αν ειναι με μαμα εξατμιση το συγκεκριμενο,πρεπει να του βαλεις ενα τελικο.ανασαινει πολυ το μηχανακι με αφτερμαρκετ εξατμιση.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  6. #36
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    φιλε ζαννη,αν ειναι με μαμα εξατμιση το συγκεκριμενο,πρεπει να του βαλεις ενα τελικο.ανασαινει πολυ το μηχανακι με αφτερμαρκετ εξατμιση.
    Φοραει ενα τελικο Race Guns αλλα εχει και το εργοστασιακο. Αυτο που χρειαζεται σιγουρα ειναι καθρεφτες, γιατι τωρα φοραει κατι μικροσκοπικους αλουμινενιους.
    Εσυ ενιωθες οτι ειναι σφιχτό το κιβώτιο? Ειναι σαν να θελει λιγη περισσοτερη δυναμη για να μπει η ταχυτητα απο οτι ειμαι συνηθισμένος. Καμία σχεση με το κιβωτιο του Vstrom που ειναι σα βουτηρο.

  7. #37
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Το κιβώτιο πάντα ετσι θα είναι.Αυτό κταάκ που κάνει,ειναι μελωδία.Φυσιολογικότατο είναι.
    R6,R1,Fz1,πάντα έτσι έκανε το κιβώτιο.
    Το κτΑΑΑΑΑΆκ που κανει το γουστάρω και εγώ, αυτο ομως που δε ξερω ειναι αν ειναι φυσιολογικό το οτι νιωθω σφιχτο το κιβωτιο στο πόδι. Σε εψαχνα εχθες το απογευμα μηπως του εριχνες μια ματια.

  8. #38
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Φοραει ενα τελικο Race Guns αλλα εχει και το εργοστασιακο. Αυτο που χρειαζεται σιγουρα ειναι καθρεφτες, γιατι τωρα φοραει κατι μικροσκοπικους αλουμινενιους.
    Εσυ ενιωθες οτι ειναι σφιχτό το κιβώτιο? Ειναι σαν να θελει λιγη περισσοτερη δυναμη για να μπει η ταχυτητα απο οτι ειμαι συνηθισμένος. Καμία σχεση με το κιβωτιο του Vstrom που ειναι σα βουτηρο.
    αν φοραει τελικο,οκ.γιατι το μαμα ειναι πολυ φιμωμενο αποτι φαινεται.
    οπως ειπε και ο τολης το κιβωτιο ειναι πολυ...πως να το πω... "συγκεκριμενο" και σκληρο και σιγουρα ακουγεται η πρωτη παρα πολυ.μην σε φοβιζει,φυσιολογικο ειναι.
    νομιζω ειναι θεμα συνηθειας αυτο.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2015
    Μηνύματα
    105
    Θα ηταν προτιμότερο να δεις μοντέλο με abs!( επειδή ανέφερες χωρίς abs).Μπορεί να σε σώσει απο πτώση σε φρενάρισμα πανικου στους "καθρέφτες" δρόμους των πόλεων κυρίως. Καλες και οι εξατμίσεις αλλά τα φρένα ειναι το Α.

  10. #40
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Αν και συμφωνω οτι το ABS ειναι παρα πολυ σημαντικο, αυτο δε σημαινει οτι η απωλεια του θα με αποτρεψει απο το να παρω τη συγκεκριμενη μηχανη. Το FΖ το κοιταζω και ειμαι ετοιμος να το παρω γιατι βρεθηκε μπροστα μου και ειναι πολυ καλη ευκαιρια. Αν εψαχνα να αγορασω μηχανη τοτε λογικα θα ακολουθουσα τη συμβουλη σου και θα πηγαινα στο s2 με ABS, που μαλλον εκει θα καταληξω αν κατι παει στραβα με την αγορα του 800.

  11. #41
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20170613_161922.jpg 
Προβολές:	118 
Μέγεθος:	102,0 KB 
ID:	383592

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    fz facelift ειναι?

  13. #43
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    fz facelift ειναι?
    Με κατάλαβες....

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Να πούμε καλορίζικο;

  15. #45
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ωραιο το Fazer!!!

    Kαλοριζικο και καλοταξιδο!!!
    MADE IN JAPAN 日本製

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγή από vstrom σε Bandit ή fazer
    από paulopoulos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2011, 11:34
  2. μπροστινα απο wrf σε xt600
    από dimitris81 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2011, 19:47
  3. Γνώμες από παλιούς σε νέο για αγορά..
    από tHeTeMpteReR στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2008, 22:13
  4. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2008, 19:04
  5. Από παπί σε fazer 600
    από mixalakis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2007, 09:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF