Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Honda NC750X - Εντυπώσεις - Κριτικές Ιδιοκτητών

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2017
    Μηνύματα
    22

    Honda NC750X - Εντυπώσεις - Κριτικές Ιδιοκτητών

    Παρέλαβα!
    Να ξεκινήσω τονίζοντας ότι το NC ξεπέρασε κατά πολύ τις προσδοκίες μου, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ξεπεράστηκαν όλες οι αμφιβολίες μου! Δεν περίμενα ότι θα υπήρχαν τόσο μεγάλες διαφορές με τον Πήγασο, αλλά και με οποιαδήποτε άλλη μοτοσικλέτα από αυτές που οδήγησα! Αναλυτικά λοιπόν…

    Εκτός πόλης:
    Από Χαλκίδα κατέβηκα Αθήνα χθες το απόγευμα με μπόλικο αεράκι με την Aprilia. Γύρισα φυσικά με το NC. Και στα δύο έκανα δοκιμές σε διάφορα χιλιόμετρα.
    > Άνετη οδήγηση…
    Aprilia: Μέχρι τα 120χιλ πηγαίνεις άνετα, χωρίς ιδιαίτερους κραδασμούς και με τον αέρα να χτυπάει φυσιολογικά από στήθος και πάνω. Φυσικά βαράει το κράνος και υπάρχει θόρυβος, αλλά ανεκτός.
    NC: Πολύ άνετα με 150χιλ χωρίς να νιώθεις καν ότι έχεις κινητήρα κάτω από τα πόδια! Ο αέρας δεν υπάρχει (οκ, το NC έχει διπλάσια ζελατίνα και χούφτες, δεν είναι δίκαιη σύγκριση).
    > Εκεί που αρχίζεις να νιώθεις…
    Aprilia: 120 με 145 αρχίζει να κουράζει. Αρκετοί κραδασμοί, πολύ έντονος αέρας (φύσαγε όπως είπαμε κιόλας), το αντέχεις αλλά με τα χιλιόμετρα κουράζει.
    NC: 150-165 την μηχανή συνεχίζεις να μην την καταλαβαίνεις. Ο αέρας σε χτυπάει περισσότερο από τη μέση του κράνους και πάνω. Αν σκύψεις κατ’ ελάχιστο (προφανώς αναλόγως το ύψος) και πάλι καλύπτεσαι σχεδόν πλήρως! Μπορείς να βγάλεις πολλά χιλιόμετρα χωρίς να κουραστείς ιδιαίτερα.
    > Τελίκιασμα…
    Aprilia: 145-170, το top που έχω πιάσει, σε σχετικά κατηφορικό δρόμο στην εθνική. Πάει, αλλά με πολύ ζόρι, πολλούς και κουραστικούς κραδασμούς, πολύ αντίσταση από τον αέρα. Νιώθεις ένα κομπρεσέρ κάτω από τα πόδια σου!
    NC: 165-185. Νομίζω το τερμάτισα. Από τα 170 και πάνω ανοίγει αργά και σταθερά αλλά τα έπιασε. 175 σε ανηφόρα, 185 σε ευθεία. Κάπου εκεί αρχίζεις να ψιλονιώθεις ότι είσαι πάνω σε μοτοσικλέτα και ότι υπάρχει κινητήρας από κάτω σου. Ο αέρας χτυπάει φυσικά πολύ περισσότερο αλλά όπως είπαμε αν σκύψεις λίγο (λίγο περισσότερο από πριν) παύουν όλα! (test ride έκανα κύριε αστυνόμε, μη με γράψεις δεν πρόκειται να ξαναγίνει!!!)
    > Κάθισμα, θέση οδήγησης…
    Πήγα με τον Πήγασο πιασμένος, γύρισα με το NC ξεκούραστος! Αν και μου φάνηκε κάπως σκληρή η σέλα του, κάθεσαι πολύ πιο άνετα. Επίσης είναι τέτοιος ο όγκος της μηχανής που την αγκαλιάζεις με τα πόδια σου αβίαστα και πατάς ξεκούραστα στις πατήθρες. Με την Aprilia είχε απόσταση το εσωτερικό των ποδιών (τα σκέλια και τα γόνατα) από την μηχανή και αναγκαζόσουν κατά κάποιον τρόπο να τα σφίξεις πάνω της για να είναι οκ πράγμα που κούραζε ακόμα περισσότερο.
    > Φρένα, Στροφές και συμπεριφορά…
    Το NC το νιώθεις πολύ πιο στιβαρό. Στις στροφές (της εθνικής, γιατί σε επαρχιακούς δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα) μπαίνει "βαρύ" και άνετο, κόβει εύκολα, φρενάρει άμεσα, νιώθεις πολύ μεγαλύτερη ασφάλεια απ’ ότι με την Aprilia. Είναι όπως όταν είχα την Aprilia και έπαιρνα κάνα παπί, πόσο “γυμνό” μου φαινόταν (σε μικρότερο βαθμό βέβαια, αλλά αυτή την αίσθηση ένιωσα).

    Εντός πόλης…
    Εχθές το είχα μονίμως στο D (αυτόματο που κάνει πολύ συχνά αλλαγές ταχύτητας).
    Μέσα στην κίνηση πολύ άνετο, το ίδιο με το Aprilia αλλά το νιώθεις πιο στιβαρό και πιο άμεσο στα φρεναρίσματα. Η μηχανή κολλάει κάτω. Το ABS που το κατάλαβα ελάχιστα κάνα-δυο φορές με δοκιμές του μπροστινού φρένου φαίνεται ότι κάνει πολύ καλή δουλειά και σώζει καταστάσεις! Δύο αμφιβολίες είχα, πρώτον ότι δεν είχα το «φρένο» του κινητήρα αφού η μηχανή τσουλάει σαν πατίνι, και σαν σπιρτάδα κάτι του έλειπε, το βόλευα βέβαια με δικά μου κατεβάσματα, αλλά κάτι του έλειπε, ειδικά σε σχέση με τον Πήγασο. Τελικά του έλειπε το…
    S (αυτόματο που κάνει πιο αργά τις αλλαγές ταχύτητας, για πιο σπορ αίσθηση). Πραγματικά αυτό το mode μου ήρθε και μου κούμπωσε! Η συμπεριφορά της μηχανής έγινε σαν να οδηγούσα το Aprilia! Και ήταν όλα αυτόματα! Γκαζώνεις και αργεί να αλλάξει ταχύτητα ώστε να δώσει ροπή, κόβεις και αργεί να κατεβάσει ώστε να «φρενάρεις» με τον κινητήρα! Έπαθα πλάκα έκανε ότι ακριβώς σκεφτόμουν! Είναι ιδανικό για την πόλη που θα χρειαστεί να προσπεράσεις ανάμεσα από αυτοκίνητα και να ελέγχεις με το κινητήρα την κίνηση σου! Άψογο!
    Τέλος, σήμερα το πρωί οδήγησα με MT (Χειροκίνητο), όπου εδώ βλέπεις και την δύναμη του κινητήρα. Ε ναι, είναι σαφώς ανώτερη από τον Πήγασο! Ίσως στα ίδια στην πρώτη γκαζιά, αλλά ανοίγει περισσότερο και πιο ξεκούραστα στις ίδιες σχέσεις. Έχει το γκάζι που θα ήθελα (όπως και η Aprilia, μου ήταν αρκετό) και αν και δεν νομίζω να το χρησιμοποιήσω ποτέ, υπάρχει εκεί για να κάνεις την κ…α σου καμιά φορά!

    Συνεχίζεται...

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2017
    Μηνύματα
    22
    Συνέχεια...

    Ως μοτό…
    Όπως είπα το NC είναι μια στιβαρή μοτοσικλέτα, με άνετη θέση οδήγησης, πολύ καλά φρένα, και έναν κινητήρα… από το μέλλον. Το αυτόματο στο D ότι πρέπει για εκτός πόλης και το S άψογο για την πόλη. (Φαντάζομαι το μοντέλο του '17 που απότι έμαθα έχει επιπλέον "χάρτες". Εξαιρετικά εξυπηρετική η θέση για το κράνος μπροστά, που έγινε θήκη για όλα τα συμπράγκαλα (γάντια, κουκούλα, χαρτιά, εργαλεία, φαρμακείο, κλπ). Αυτό που θα ήθελα είναι να μπορούσε να ανοίξει το καπάκι από κάποιο κουμπί στο τιμόνι και όχι με το κλειδί αφού πρέπει κλείσεις τον κινητήρα για να το ανοίξεις. Τες πα, λεπτομέρειες…
    Περίεργη η θέση του ντεπόζιτου που πλέον αναγκαστικά θα πρέπει να κατεβαίνω για να γεμίζω (το ξέρω αυτό είναι το σωστό αλλά δεν μπορώ να πω ότι το έκανα όταν το είχα μπροστά μου!).
    Αυτό που έχει μείνει πλέον είναι να δοκιμαστεί η μηχανή δικάβαλο και σε περιφερειακό δρόμο με στροφές (η Εύβοια συνίσταται για τέτοιες εξορμήσεις, αλλά το 3 μηνών αγοράκι μας θα μας καθυστερήσει λίγο από τις δοκιμές )

    Λοιπές συγκρίσεις…
    > V-Strom ’17: Λάτρεψα τον συμπλέκτη του, και το γουργούρισμα του κινητήρα του, όμως πλέον δεν μου χρειάζεται καν! Όλα αυτόματα και πιο ομαλά. Πιο δύσκολη στις στροφές, πιο άβολη στο κάθισμα για εμένα λόγω ύψους.
    > Versys ’15: ΟΚ, ήταν και είναι στην καρδιά μου αλλά πλέον μόνο εμφανισιακά! Σκληρές αλλαγές ταχύτητας, πιο «βαρύς»?, «δύστροπος»? δεν ξέρω τι ακριβώς να πω για τον κινητήρα του. Εντάξει μιλάω για μικροδιαφορές όχι ότι δεν θα το έπαιρνα και ήταν σαφώς ανώτερη η συμπεριφορά του από τον Πήγασο, αλλά είναι άλλη μια μοτοσικλέτα. Το NC είναι κάτι άλλο, ταξίδευα και άκουγα τον κινητήρα να κάνει τα δικά του, και δεν το πίστευα!

    ΥΓ-1. Έχοντας το D και ξεκινώντας από φανάρι σε φανάρι στην Αθήνα, γύριζα συχνά πυκνά και κοίταζα δίπλα μου αν έχω κάποιο μηχανάκι, διότι με το που γκαζώνεις, στα πρώτα κιόλας μέτρα έχει ανεβάσει 4-5 ταχύτητες, οπότε όταν έκοβα για τα φανάρια άκουγα να κατεβαίνουν τακ, τακ, τακ οι ταχύτητες και ψαχνόμουν γύρω γύρω!
    ΥΓ-2 Έπιασα άπειρες φορές τον εαυτό μου να ψάχνει τον συμπλέκτη και να παίρνει θέση να κατεβάσει ταχύτητα, ειδικά μέσα στην πόλη που ήθελα όπως προείπα το «φρένο» του κινητήτα! Με το S το ξεπέρασα!

    Αυτά προς το παρόν...

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosjc Προβολή μηνύματος
    Συνέχεια...

    Ως μοτό…
    Όπως είπα το NC είναι μια στιβαρή μοτοσικλέτα, με άνετη θέση οδήγησης, πολύ καλά φρένα, και έναν κινητήρα… από το μέλλον. Το αυτόματο στο D ότι πρέπει για εκτός πόλης και το S άψογο για την πόλη. (Φαντάζομαι το μοντέλο του '17 που απότι έμαθα έχει επιπλέον "χάρτες". Εξαιρετικά εξυπηρετική η θέση για το κράνος μπροστά, που έγινε θήκη για όλα τα συμπράγκαλα (γάντια, κουκούλα, χαρτιά, εργαλεία, φαρμακείο, κλπ). Αυτό που θα ήθελα είναι να μπορούσε να ανοίξει το καπάκι από κάποιο κουμπί στο τιμόνι και όχι με το κλειδί αφού πρέπει κλείσεις τον κινητήρα για να το ανοίξεις. Τες πα, λεπτομέρειες…
    Περίεργη η θέση του ντεπόζιτου που πλέον αναγκαστικά θα πρέπει να κατεβαίνω για να γεμίζω (το ξέρω αυτό είναι το σωστό αλλά δεν μπορώ να πω ότι το έκανα όταν το είχα μπροστά μου!).
    Αυτό που έχει μείνει πλέον είναι να δοκιμαστεί η μηχανή δικάβαλο και σε περιφερειακό δρόμο με στροφές (η Εύβοια συνίσταται για τέτοιες εξορμήσεις, αλλά το 3 μηνών αγοράκι μας θα μας καθυστερήσει λίγο από τις δοκιμές )

    Λοιπές συγκρίσεις…
    > V-Strom ’17: Λάτρεψα τον συμπλέκτη του, και το γουργούρισμα του κινητήρα του, όμως πλέον δεν μου χρειάζεται καν! Όλα αυτόματα και πιο ομαλά. Πιο δύσκολη στις στροφές, πιο άβολη στο κάθισμα για εμένα λόγω ύψους.
    > Versys ’15: ΟΚ, ήταν και είναι στην καρδιά μου αλλά πλέον μόνο εμφανισιακά! Σκληρές αλλαγές ταχύτητας, πιο «βαρύς»?, «δύστροπος»? δεν ξέρω τι ακριβώς να πω για τον κινητήρα του. Εντάξει μιλάω για μικροδιαφορές όχι ότι δεν θα το έπαιρνα και ήταν σαφώς ανώτερη η συμπεριφορά του από τον Πήγασο, αλλά είναι άλλη μια μοτοσικλέτα. Το NC είναι κάτι άλλο, ταξίδευα και άκουγα τον κινητήρα να κάνει τα δικά του, και δεν το πίστευα!

    ΥΓ-1. Έχοντας το D και ξεκινώντας από φανάρι σε φανάρι στην Αθήνα, γύριζα συχνά πυκνά και κοίταζα δίπλα μου αν έχω κάποιο μηχανάκι, διότι με το που γκαζώνεις, στα πρώτα κιόλας μέτρα έχει ανεβάσει 4-5 ταχύτητες, οπότε όταν έκοβα για τα φανάρια άκουγα να κατεβαίνουν τακ, τακ, τακ οι ταχύτητες και ψαχνόμουν γύρω γύρω!
    ΥΓ-2 Έπιασα άπειρες φορές τον εαυτό μου να ψάχνει τον συμπλέκτη και να παίρνει θέση να κατεβάσει ταχύτητα, ειδικά μέσα στην πόλη που ήθελα όπως προείπα το «φρένο» του κινητήτα! Με το S το ξεπέρασα!

    Αυτά προς το παρόν...
    Σαν κάτοχος 2 nc 700 DCT την ξέρω σχετικά καλά αυτή την μηχανή και μέσες άκρες ,αυτά περίμενα να δεις και να γράψεις !!
    εκεί βεβαίως που θα πάθεις πλάκα και θα δεις ποσο ζυγισμενη ειναι η μηχανή αυτή, ειναι
    σε κλειστο γρηγορο στροφιλικι !!!
    εχει πολλά ακόμα να σου δείξει το nc και να σε ενθουσιάσει ...
    tips..βγαλε ενα σκέτο ( χωρίς immobilizer) κλειδί για το ντεπόζιτο και εχε το σε μια πρόχειρη τσέπη ,οτοσοστε να μην χρειάζεται να βγάζεις το κλειδι του διακόπτη 3/5€ κόστος.
    υ,γ αύριο λέω να πάω μια βόλτα χαλκίδα με ενα φιλο με 750 Integra από ότι διάβασα μένεις εκεί ? αν θες κανονίζουμε για καφεδάκι ! και ncσυζητηση !!! στείλε π.μ αν θες.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2017
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    ...βγαλε ενα σκέτο ( χωρίς immobilizer) κλειδί για το ντεπόζιτο και εχε το σε μια πρόχειρη τσέπη ,οτοσοστε να μην χρειάζεται να βγάζεις το κλειδι του διακόπτη 3/5€ κόστος.
    υ,γ αύριο λέω να πάω μια βόλτα χαλκίδα με ενα φιλο με 750 Integra από ότι διάβασα μένεις εκεί ? αν θες κανονίζουμε για καφεδάκι ! και ncσυζητηση !!! στείλε π.μ αν θες.
    Ευχαριστώ πολύ για το tip! Θα ήταν πολύ ωραία να τα λέγαμε από κοντά αλλά αύριο θα είμαι δυστυχώς εκτός Χαλκίδας! Αν έρχεσαι συχνά όμως σίγουρα θα βρούμε ευκαιρία να τα πούμε!

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosjc Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ για το tip! Θα ήταν πολύ ωραία να τα λέγαμε από κοντά αλλά αύριο θα είμαι δυστυχώς εκτός Χαλκίδας! Αν έρχεσαι συχνά όμως σίγουρα θα βρούμε ευκαιρία να τα πούμε!
    οκ μέσα για άλλη φορά ! το δεύτερο κλειδι χρειάζεται κιόλας μην την πάθεις ,όπως εγώ μια φορά που το εκλεισα στο τεποζιτο !! αχαχαχα....
    ναι μπορώ να πω ότι μ αρέσει και κάνω αρκετές φορές βόλτες προς τα κει!!
    υ.γ με το 700 έχω δει κοντέρ 197 μετά από κράτημα βεβαίως , με ενα cbf διπλά μου που έλεγε ακριβώς τα ίδια!!

  6. #6
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Με προβλημάτισε αυτή η κουβέντα περί αυτοκινηταδικου κινητήρα, θεωρώ το Nc απ τις πιο όμορφες μηχανές! Λίγο σε ζηλεύω
    Καλοτάξιδι να είναι και πάντα όρθιος!

  7. #7
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.046
    Καλοταξιδη!!!
    Πολύ κατατοπιστικό το Review!!

  8. #8
    Καλορίζικο φίλε!
    Εύχομαι να το χαρείς περισσοτερο απο όσο περίμενες, καλούς δρόμους!
    Αμηχανος

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2017
    Μηνύματα
    22
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά, την έχω υπερευχαριστηθεί ήδη! Μόνο και μόνο για να την οδηγήσω και να την απολαύσω βγαίνω βόλτες μόνος μου έτσι στο ξεκάρφωτο όποτε βρω χρόνο!
    Την δοκίμασα και σε δρόμο στενό με στοφές, μικρή σχετικά απόσταση, και πάει σφαίρα! Σταθερή, κόβει και μπαίνει εύκολα στις στροφές, πατάει καλά κάτω. Θες να πας χαλαρά, βάζεις το D, θες να το πατήσεις λίγο, βάζεις το S που "δίνει" και "κόβει" καλύτερα στις στροφές.
    Την δοκίμασα και σε χωματόδρομο αρκετά ανώμαλο με πέτρες, λακούβες, κλπ και ήταν αρκετά σκληρή. Πήγαινε μεν με σχετική ασφάλεια, αλλά δεν είναι και για πολύ χώμα! Πάντα σε σχέση με τον Πήγασο που ήταν περισσότερο "μαλακός" στο χώμα. Φυσικά την λυπήθηκα κιόλας, αλλά ήταν λίγο σαν να μην έχω αναρτήσεις! Δεν ξέρω τι θα τραβάει ειδικά ένα 2ο άτομο πίσω. Μικρό το κακό βέβαια και ο δρόμος ήταν θεωρώ δυσκολότερος από ένα απλό χώμα οπότε οκ.

    Όταν βρω χρόνο θα ανεβάσω και φωτος...

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Με γειά και καλά χιλιόμετρα!
    Το NC μου αρέσει και μένα πολύ και πιθανόν να είναι η επόμενη μηχανή μου.
    Έχω κάνει test ride και συμφωνώ με όσα γράφεις.
    Το εμπρός πιρούνι είναι τεχνολογίας Dual Bending Valve και σκληραίνει στις απότομες ανωμαλίες.
    Ίσως γι' αυτό ήταν σκληρό στο χώμα.
    Αν επιτρέπεται πόσο κόστισε; Σου έκαναν κάποιο δώρο;

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2017
    Μηνύματα
    22
    @Konstantinos: Δεν την πήρα καινούρια, την βρήκα μεταχειρισμένη του '15 με 5500xλμ με σχεδόν όλα τα αξεσουάρ επάνω έτοιμα στα 7700€ όλα πληρωμένα και αν και πήγαινα για κανούρια θεώρησα ότι ήταν συμφέρουσα ευκαιρία και κατέληξα εκεί. Η διαφορά από τα μοντέλα 16-17 (αυτά είναι ίδια) είναι ότι τα καινούρια έχουν 2 S ρυθμίσεις περισσότερες (δλδ στο αυτόματο έχει D S1 S2 S3) για διαφορετικές συνθήκες οδήγησης, LED φώτα και ελαφρώς αλαγμένο σχέδιο στα πλαστικά της. Νομίζω δεν έχει κάτι άλλο.

    Πάντως αν ενδιαφέρεσαι για καινούρια επειδή το έψαξα πολύ, έχει 9290€, δίνουν δώρο συνήθως την μπαγκαζιέρα (με τη βάση της φυσικά) συν κάτι ακόμα, πχ χούφτες, όχι τα αυθεντικά. Κάποιοι συμπληρώνουν με κάνα γάντι ή κράνος. Μέχρι εκεί, δεν βρήκα κάτι περισσότερο. Υπάρχει φυσικά και η έκδοση Adventure Pack στα €10,300 με κεντρικό στάντ, ψηλή ζελατίνα, κεντρική βαλίτσα 45lt, φώτα ομίχλης LED και κάγκελα προστασίας, όλα από την Honda, που αξίζει αν έχεις σκοπό να τα πάρεις αφού έχει ένα κέρδος περίπου 700€ από τις αρχικές τιμές.

  12. #12
    Νίκο, το nc έχει πολλές αρετές αλλά θα έλεγα ότι το χώμα δεν ειναι σ αυτές .
    μπορεί να περάσει από χώμα και ανώμαλο δρομο ,αλλα όχι εξτριμ πράγματα.
    από κει και περα βεβαίως εχει να κάνει με της ικανότητες του , κάθε οδηγού.
    μπορούμε δηλαδή να περάσουμε η να μπούμε σε πατημένο χώμα ,αλλα δεν ειναι και το στοιχείο του!!

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosjc Προβολή μηνύματος
    @Konstantinos: Δεν την πήρα καινούρια, την βρήκα μεταχειρισμένη του '15 με 5500xλμ με σχεδόν όλα τα αξεσουάρ επάνω έτοιμα στα 7700€ όλα πληρωμένα και αν και πήγαινα για κανούρια θεώρησα ότι ήταν συμφέρουσα ευκαιρία και κατέληξα εκεί. Η διαφορά από τα μοντέλα 16-17 (αυτά είναι ίδια) είναι ότι τα καινούρια έχουν 2 S ρυθμίσεις περισσότερες (δλδ στο αυτόματο έχει D S1 S2 S3) για διαφορετικές συνθήκες οδήγησης, LED φώτα και ελαφρώς αλαγμένο σχέδιο στα πλαστικά της. Νομίζω δεν έχει κάτι άλλο.
    .
    +διαφορετική εξάτμιση + νέο μπροστινό αμορτισέρ + μεγαλύτερος χώρος στο ψευδοντεπόζιτο κατά 1 λίτρο. Δεν ξέρω αν μου διέφυγε κάτι ακόμα.

    Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με το review σου.
    Εμένα σαν μοτοσυκλέτα με καλύπτει απόλυτα, καθώς και άνετο-οικονομικό ταξίδι κάνει στις ταχύτητες που με ενδιαφέρουν (εως 160 χλμ/ω) και μέσα στην πόλη τη χρησιμοποιώ χωρίς να έχω βενζινά κολητό και γενικά την έχω καταβρεί μαζί της και ας μην είναι πύραυλος.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    622
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    Νίκο, το nc έχει πολλές αρετές αλλά θα έλεγα ότι το χώμα δεν ειναι σ αυτές .
    μπορεί να περάσει από χώμα και ανώμαλο δρομο ,αλλα όχι εξτριμ πράγματα.
    από κει και περα βεβαίως εχει να κάνει με της ικανότητες του , κάθε οδηγού.
    μπορούμε δηλαδή να περάσουμε η να μπούμε σε πατημένο χώμα ,αλλα δεν ειναι και το στοιχείο του!!
    Υπαρχει ενα παλικαρι στο nc club greece που εχει παει με το δικο του 700αρι παντου, βουνα, χωματα, κροκαλες και αν δειτε πως το στριβει στα βιντεακια που βαζει θα μεινετε με ανοιχτο στομα.
    Θελω να πω πως αν ο αναβατης ξερει το μηχανακι μπορει, προφανως με την δεουσα προσοχη.

    Καλα χιλιομετρα να εχετε ολοι!

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Υπαρχει ενα παλικαρι στο nc club greece που εχει παει με το δικο του 700αρι παντου, βουνα, χωματα, κροκαλες και αν δειτε πως το στριβει στα βιντεακια που βαζει θα μεινετε με ανοιχτο στομα.
    Θελω να πω πως αν ο αναβατης ξερει το μηχανακι μπορει, προφανως με την δεουσα προσοχη.

    Καλα χιλιομετρα να εχετε ολοι!
    Αυτος που λες αποτελεί εξαιρεση τον ξέρω προσωπικά και έχουμε πάει και βόλτα ειναι πολύ καλό τιμόνι και πολύ καλό παιδι ! σε αντίθεση με κάποιους άλλους εκεί μέσα που ειναι απλά καραγκιόζηδες (admin & moderators Χρυσαυγουλα )ημουνα μέλος εκεί και ζήτησα μόνος μου να διαγραφεί ο λογαριασμος μου και όλα τα πόστ που ειχα κάνει εκεί .
    κάποιοι άνθρωποι όταν γίνονται κάτι σε ενα φόρουμ νομίζουνε ότι πιάσανε τον παπα από τα ...@@@
    ναι έτσι ειναι όπως τα λες αλλά οδηγοί σ αυτόν δεν υπάρχουν πολλοί!!
    Τελευταία τροποποίηση από NIKOS.; 04/05/2017 στις 18:11.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εντυπωσεις Honda Crossrunner 2015
    από ThemisRafail στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2018, 12:49
  2. HONDA NC750X DCT - γνώμες για αγορά
    από Ανεμοστρόβιλος στο forum Honda
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 01/01/2017, 23:24
  3. Honda PCX, πρώτες εντυπώσεις.
    από yiannis64 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2010, 14:17
  4. 5η Πανευρωπαϊκή Συγκέντρωση Ιδιοκτητών Honda Deauville
    από GLIAKAKOS στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2007, 18:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF