Σελίδα 1 από 37 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 541

Θέμα: Λάστιχα για Vstrom

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2005
    Μηνύματα
    157

    Νέα ελαστικά Battlewings

    Έχει δοκιμασεi κανεις τα νέα λάστιχα της Bridgestone?

    http://11109.rapidforum.com/topic=104175271889

  2. #2
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304

    Re: Νέα ελαστικά

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Grammarios
    Έχει δοκιμασεi κανεις τα νέα λάστιχα της Bridgestone?

    http://11109.rapidforum.com/topic=104175271889
    Υπαρχει καμμια διαθεση για πειραματα?Αν θες λαστιχο καθαρα δρομου βαζεις δρομου,κι αν θες να περνας αραια και που απο κανεναν(πολυ βατο)χωματοδρομο βαζεις Anakee ή Tourance.Αν το αγαπας το χωματακι βαζεις Karoo ή TKC 80 και ξενοιαζεις.ΜΗΝ μπερδευεσαι με τις κριτικες των ξενων γιατι σε καλη ευρωπαικη ασφαλτο οτι λαστιχο και να βαλεις ειναι πολυ καλο,καμμια σχεση με τα ελληνικα...παγοδρομια!Εγω οπως ισως ξερεις εχω τα χωματινα μονιμα επανω(ασε που κρατανε τρομερα στην περιφημη ασφαλτο της πολης)!
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  3. #3
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Μου φαίνεται ότι τα φόρεσε τελικά ο zeli στο Caponord, αλλά δεν μπορώ να το βρω...γμτ...
    'Ενα Jameson με πάγο...

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2005
    Μηνύματα
    157
    Απλα μετα απο ενα σετ μαμίσια και ένα σετ Anakee ειπα να τα δοκιμασω γιατι λενε οτι ειναι πολυ καλυτερα απο τα μαμισια και οτι ταιριαζουν πολυ στο Vstrom. Μια αποψη για το πως δουλευουν στους ελληνικους καρόδρομους-καθρέφτες δε θα ηταν ασχημη.(Γιατι οχι και σε συγκριση με αλλά λαστιχα). Παντως για θα δουλεψουν 95% ασφαλτο και 5% χωμα.

  5. #5
    Breva 1100 Το avatar του/της Bil
    Εγγραφή
    07/11/2005
    Μηνύματα
    555
    Η αλήθεια είναι οτι και εγώ τα βλέπω με ... γλυκειά τσέπη τα battlewing ! Περιμένω όμως λίγο ακόμα για να διαβάσω κριτικές από την χρήση τους.
    Παρεπιμπτόντως δεν μπορώ να τα βρώ σε κανένα από τα γνωστά on-line καταστήματα για να δώ τιμή τους ...

    Γνωρίζει κανείς τιμή ;

  6. #6

    Re: Νέα ελαστικά Battlewings

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Grammarios
    Έχει δοκιμασεi κανεις τα νέα λάστιχα της Bridgestone?

    http://11109.rapidforum.com/topic=104175271889
    http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=2


    το προηγουμενο ποστ απο το δικο σου εχει το ιδιο θεμα!



  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2005
    Μηνύματα
    157
    Τα εχω βρει 240, 250 και 270 ευρω σε διαφορετικα "λαστιχαδικα"

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2005
    Μηνύματα
    157
    Το προηγουμενο ποστ ρωταει ποτε αλλαζουμε λαστιχα αν δεν κανω λαθος και οχι γνωμες για τα Battlewings

  9. #9
    ειπα οτι εχει το ιδιο θεμα δηλαδη τα ελαστικα!!!
    και ειδη καπιοι παραθετουν τις γνωμες τους για τα bridg!
    Tην ερωτηση σου θα μπορουσες να την κανεις εκει απο το να ανοιξεις καινουργιο ποστ!
    Αυτο για να μην γεμιζουμε μια σελιδα με 15 ποστ που ολα μιλανε για ελαστικα, κραανοι,αμορτισερ!!

  10. #10
    No bike.....No party Το avatar του/της zeli
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    244
    Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
    Μου φαίνεται ότι τα φόρεσε τελικά ο zeli ...
    Μακάρι αλλα που

    Τα έψαχνα απο το σεπτέμβρη αλλά δεν ήταν διαθέσιμα ούτε στην Γερμανία.Οι πληροφορίες που έχω (όπως και οι περισότεροι πλέον) είναι οτι έχουν 3mm μεγαλύτερο βάθος αυλακώσεων (9 από 6 που έχουν τα TW) και χρησιμοποιούν την τεχνολογία των SS (διπλή γόμα ,σκληρή στην μέση μαλακή στα άκρα).

    Πιστευω ότι είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί για on-off.

    (ζητήστε τα όμως έντονα στα λαστιχάδικα γιατι πιθανών να θέλουν να ξεστοκάρουν τα TW)
    THE MORE WE SEE THE MORE WE KNOW...

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2005
    Μηνύματα
    157
    ΟΚ, δεν ηξερα οτι γενικα σε ποστ ελαστικων πχ βαζουμε ολες τις σχετικες ερωτησεις κοκ. Παντως κυκλοφορουν κι εδω κανονικα, οταν τα αλλαξω θα σας πω εντυπωσεις.

  12. #12
    Κακο σκυλι ψωφο δεν εχει! Το avatar του/της Vezouvios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    470
    loipon me peisate...istera apo 32.000xlm allaksa ta mama kai evala epiteloys ta dunlop d607....Otan ftaso kana 1500xlm tha sas po empeiries,,,,pantos simera sta 40xlm poy ekana,den mporo na ekfero gnomi,,
    Pantos re paidia ayti i aisthisi poy exeis otan vazeis kainoyrgio patoymeno einai apisteyti,,,+allaksa kai piso takakia ferodo

    opote exoyme kai leme...
    275 ta lastixa
    25 ta takakia
    10 sprai alisidas ELF
    Gia simera eimaste komple,,,mas ksilosan tin tsepi
    :rotflmao:

  13. #13
    ΑνεΜελος
    Εγγραφή
    16/06/2006
    Μηνύματα
    46
    Χαιρετώ το post (πρώτη φορά γράφω, αν και έχω παρακολουθήσει όλα τα posts που αφορούν το v-strom), και μπαίνω στο ψητό :
    Φίλος λαστιχάς (και πολυυυύ γνωστό μαγαζί), μου είπε ότι το Anakee παρόλο που είναι πολύ καλό λάστιχο, δεν ταιριάζει στο strom, με αποτέλεσμα να κουνάει το μηχανάκι...

    Μου πρότεινε τα BattleWings για να μην έχω προβλήματα.
    Είναι αλήθεια ;
    Δεν τραβάω ζόρι με τα Anakee, απλώς θέλω ένα λάστιχο για 99% άσφαλτο και με καλό κράτημα. Έχει κανείς δοκιμάσει τα Battlewings να μας πεί τις εντυπώσεις του? Ζεσταίνονται γρήγορα;
    (Σημειωταίον ότι τα μαμίσια Trailwings για να ζεσταθούν θέλουν καμινέτο)

    Επίσης άλλη μία απορία: μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει λάστιχο 100% δρόμου (sport-touring) όπως το ΒΤ020 ( H bridgeston το δίνει στον κατάλογο για το V-strom)...?
    Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

    Albert Einstein

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2005
    Μηνύματα
    157
    Καλως ηρθες! Εγω τα δοκιμασα σε ενα γνωστο και πρεπει να πω οτι ζεσταινονται πολυ γρηγοροτερα απο τα μαμισια επειδη η Brigdgestone εβαλε πυριτιο οπως εκανε η Michelin στα Anakee. Προς το τελος του μηνα θα τα βαλω κι εγω.Υποθετικα ναι μπορεις αν υπαρχουν διαστασεις + κατηγορια ταχυτητας να βαλεις και καθαρα ασφαλτινα.

  15. #15
    Κακο σκυλι ψωφο δεν εχει! Το avatar του/της Vezouvios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    470
    Λοιπον,,,υστερα απο χιλια διακοσια χλμ που εκανα με τα dunlop διαπιστωσα τα εξεις...

    1)Το λαστιχο ζεσταινετε σχετικα γρηγορα,Αλλα οταν ζεσταθει δεν πιανετε..ασε που στο φρεναριζμα νιωθω οτι θα κανω EDO...

    2)Στην στροφη ειναι απιστευτη η προσφυση που εχεις,,εγω πρωτη φορα αρχισα να πλαγιαζω περισσοτερο απο οτι παλιοτερα με τα brige ,,τα dulnop σου δινουν πιο πολυ σιγουρια.

    3)δεν κανουν για χωματινες διαδρομες!!
    αυτο δεν σημαινει οτι δεν παει,,,αργα και σταθερα.παει παντου.


    Αν ξαναβαλω εγω brigestone να μου καει το μηχανακι και η τηλεωραση και το home cinema και να με εγκαταλειψει η γυναικα μου......!!!!!!Αν ειναι για το LAST ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΗΜΕΡΑ ΚΙΟΛΑς ΤΑ BRIGE,,,

    :rotflmao:

Σελίδα 1 από 37 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Λάστιχα Bridgestone για Vstrom 650 K7
    από IPL στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2012, 12:46
  2. λαστιχα για vstrom 1000
    από x-rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2005, 07:51
  3. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 15:26
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF