Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 60

Θέμα: Πελοπόννησος... το καθαρτήριο της ψυχής ...

  1. #46
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Ρε φίλε.
    Πιο πολύ ρουφάω τις σκέψεις και τους προβληματισμούς σου παρά το ταξιδιωτικό!
    Να σαι καλά που μας ταξιδεύεις!

  2. #47

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της daculas
    Εγγραφή
    08/08/2009
    Μηνύματα
    200
    Ευχαριστώ!!!

  4. #49
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Πολύ όμορφες εικόνες και περιγραφές, πήρα ιδέες για Ιούνιο. Υπέροχη εκδρομή!

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2004
    Μηνύματα
    130
    Όλοι λίγο πολύ με τα δαιμόνιά μας παλεύουμε και προσπαθούμε να ξεφύγουμε στις ομορφιές της φύσης.
    Ωραίο οδοιπορικό και πολύ πιο ωραία η αφήγηση.

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/03/2014
    Μηνύματα
    23

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Για αλλη μια φορα μπραβο ρε vrass.Με τον κινεζο σου βγηκες παλι αητητος.Αλλα δεν καταλαβενω γιατι επρεπε να τον δωσεις.Σε συντροφεψε χωρις κιχ τοσα χιλ.Ισος δε του αξιζε.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Για αλλη μια φορα μπραβο ρε vrass.Με τον κινεζο σου βγηκες παλι αητητος.Αλλα δεν καταλαβενω γιατι επρεπε να τον δωσεις.Σε συντροφεψε χωρις κιχ τοσα χιλ.Ισος δε του αξιζε.
    Καλημέρα ! Ο κινέζος άνοιξε πόρτες και έδειξε άλλους ορίζοντες. Κάνοντας τον γύρο της Ελλάδας έκλεισε έναν κύκλο "ζωής" ανοίγοντας όμως έναν άλλο ίσως μεγαλύτερο ... ίσως καλύτερο ... Θα δείξει ...

    Ο αντικαταστάτης του θα είναι ένα μικρό εντουράκι (max 350 cc) το οποίο θα τροποποιηθεί και αυτό κατάλληλα ώστε να αντέχει για περισσότερα από όσα το εργοστάσιο έχει φροντίσει ή οι άνθρωποι νομίζουν .... και ο Θεός βοηθός ...

    Σε δυό μέρες φεύγω για ένα 10ήμερο στα βουνά (Ναύπακτος - Γράμμος) με το "πολεμικό εντούρο" που έχω ... εννοείται τροποποιημένο και αυτό ...

    Ελπίζω να επιβιώσω και γυρίζοντας να αδειάσω στην οθόνη τα όσα το μυαλό αποθήκευσε ... Τα λέμε ...
    Τελευταία τροποποίηση από Vrasidas; 02/08/2017 στις 20:22.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Total respect για το ταξιδιωτικό σου και για την αφήγηση των σκέψεων σου.

    Την επόμενη φορά που θα βρεθείς στη Μάνη μην αμελησεις να πας εδω κοντα στην Κοκκάλα https://goo.gl/maps/eArFnDZG3qT2

    Με μια προχειρη αναζητηση θα διαπιστωσεις οτι πρόκειται για ενα απο τα 5 καλύτερα σημεία της Μάνης.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    ''Πριν λίγους μήνες ένα τροχαίο ατύχημα, μια απίστευτα σπάνια σύμπτωση που έχει σχέση με το ατύχημα και μια σειρά από βαθιές συνεχόμενες προδοσίες, έφεραν τον κόσμο ανάποδα. Μετά από λίγο καιρό αρχίζεις και καταλαβαίνεις ότι τίποτα από αυτά που συνέβησαν δεν είναι απαραίτητα κακό. Πόσοι είναι αυτοί που χωρίς αιτία ανοίγουν τις κλειδωμένες πόρτες στα υπόγεια της καρδιάς τους ? Δεν γνωρίζω πολλούς … μάλλον δεν έτυχε έως τώρα να γνωρίσω κανέναν. Κι όμως, αυτά τα τρία γεγονότα έδωσαν όσα δεν έχει δώσει μια ολόκληρη ζωή μέχρι τώρα. Εκεί που νομίζεις ότι όλα τελείωσαν, εκεί ακριβώς αρχίζει το διάβα προς τα επάνω … Κάθε ένα πράγμα που συμβαίνει στη ζωή μας, μας προετοιμάζει για ένα γεγονός που δεν έχει έρθει ακόμα. Τι υπέροχη που είναι η ζωή με τις ανατροπές και τις ιστορίες της …''


    Βρασιδα ειναι πολλοι οι ανθρωποι που κατα την διαρκεια της κρισης χασανε ταυτοχρονα υγεια, ανθρωπους και ...λεφτα.. και σε μια δυσκολη ηλικια οπως τα 40+. Ομως οπως ειπε και ο ποιητης Κωστας Βαρναλης: Kι αν ειναι ο λακκος σου πολυ βαθύς, χρεος με τα χερια σου να σηκωθεις...

    Οπως και να χει συγχαρητηρια για το ταξιδιωτικό . Να σημειωσω οτι καθε φορα γραφεις και καλυτερα. Επισης (χωρις να ειμαι moderator ) νιωθω ότι κανεις πολύ καλό και στο forum που αποδεικνυεις ότι μπορεις να ταξιδεψεις on a budget με ενα απλο παπακι αποριπτωντας την πανακριβη προταση του μοτο τουρισμού που μας επιβαλλουν τα διαφορα τμηματα marketing..( τα οποια ειναι συνηθως στελεχωμενα με ανθρωπους οι οποιοι δεν οδηγανε μοτοσυκλετες...).

    Το ταξιδιωτικο σου εχει επισης πολλα θεματα για περαιτερω συζητηση. Απο την ερημια της επαρχιας μεχρι τις pop up σκηνες.

  11. #56
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Μπράβο βρασιδα πολυ ωραιο ταξιδιωτικό με κατάθεση ψυχής που διχνει οτι οχι απλα το βιωνει αλλα το πιστεύει και αυτο νομιζω ειναι το απολυτο αποτέλεσμα για την μεταφορά ψυχής και σώματος.

    Η αποδοση του ταξιδιωτικού με παπι το κανει ακομη πιο γοητευτικό
    Ειχα την εντύπωση οτι εαν αλλαζες θα το εκανες ακομη πιο περιπετειώδη πηγαίνοντας σε δίκυκλο 50cc αλλα μου τα χαλας με τα κυβικα
    Anyway παιζουν και 125ρια εντουρακια εαν θαλεις να συνεχίσεις να κρατήσεις τον χαλαρό και περιπετειώδη τροπο οδήγησης δικυκλου
    Think about it εκτος εαν εχεις βαλει πλώρη για περισσοτερα χιλιομετρα στο εξωτερικό
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Επισης (χωρις να ειμαι moderator ) νιωθω ότι κανεις πολύ καλό και στο forum που αποδεικνυεις ότι μπορεις να ταξιδεψεις on a budget με ενα απλο παπακι αποριπτωντας την πανακριβη προταση του μοτο τουρισμού που μας επιβαλλουν τα διαφορα τμηματα marketing..( τα οποια ειναι συνηθως στελεχωμενα με ανθρωπους οι οποιοι δεν οδηγανε μοτοσυκλετες...).

    Το ταξιδιωτικο σου εχει επισης πολλα θεματα για περαιτερω συζητηση. Απο την ερημια της επαρχιας μεχρι τις pop up σκηνες.

    Αυτό και εαν είναι μεγάλη συζήτηση ... Πρέπει όμως μια μερίδα ανθρώπων, να εξασφαλίσει τα υψηλά εισοδήματα που χρειάζονται για την συντήρηση της απατηλής τους ζωής ... .... και μια άλλη επίσης να εξασφαλίσει την ματαιοδοξία του έχω "ταξιδιάρικο" μηχανάκι ...

    Εχθες στο 90 χλμ - στο γνωστό χρηματοκοπτείο της Εθνικής Οδού - ένας τύπος βλέπει το WRF φορτωμένο και με ρωτά όλο έκπληξη :
    - Ρε φίλε με το WR450 ταξίδι ??? ...

    - Εεε ... το 250 είναι ... του λέω ...

    Με κοιτά με βλέμμα απροδιόριστων συναισθημάτων ... και απλά φεύγει ....

    Ο άλλος στον Βοϊδομάτη έρχεται γρήγορα για να μου πει ότι έχει και αυτός ΤΤ 600 ... σαν το δικό μου δηλαδή ... Το βλέπει καλύτερα, με ρωτά πόσα κυβικά είναι .... Πόσο μου αρέσουν αυτά τα βλέμματα ....

    Τι τα θές όμως .... ίσως όταν ηρεμίσει το μυαλό γράψω κάνα δυό κουβέντες ... ίσως βοηθήσουν και οι σημειώσεις μου ... ίσως και οι σημειώσεις του GS 650 που ήταν μαζί μου ... Να θυμάσαι όμως πως μπροστά σε αυτά που έκανε το gs ... τα δικά μου είναι παιδική χαρά για προνήπιο ....

  13. #58
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Α, τελικά σε WR250 κατέληξες;
    Και προσπαθούσα να μαντέψω τι θα ήταν το «καινούργιο».
    Τι να πώ ρε φίλε, σκέτη έμπνευση είσαι... Μπράβο σου.
    Return to Roots.
    ΛΟΛ.

  14. #59
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    θελω πολύ να δώ φωτό απο το τροποποιημένο για μακρά ταξίδια νέο σου πολυεργαλείο!!
    καλορίζικο καλοτάξιδο!!
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    θελω πολύ να δώ φωτό απο το τροποποιημένο για μακρά ταξίδια νέο σου πολυεργαλείο!!
    καλορίζικο καλοτάξιδο!!

    +100
    καθε μερα ...νεα μερα.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 14:38
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 13:55
  3. Το SuperBike της KTM
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 15:57
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 11:42
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 14:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF