Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 53

Θέμα: Αγορά cbr 1100 xx

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Όλα σωστά στα γράφουν τα παιδιά, αλλά φίλε μου ένα είναι το σίγουρο.YOLO το λένε...

  2. #17
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Πανέμορφο μηχάνημα!
    Αν είχα τη δυνατότητα να κάνω ταξιδάρες θα ήταν στις πρώτες μου επιλογές.
    Για κάτι άλλο δεν θα το έπαιρνα όμως...

    Αν βέβαια το θέλεις για το χάζι, why not..!

  3. #18
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HexDec Προβολή μηνύματος
    Πιστεύεις θα πέσει παρακάτω? Ποιο είναι το κόστος ενός γενικού σέρβις σε τέτοιο τετρακυλινδρο, γιατί στο cb ήταν αστείο. Μιλώ μόνο για τα τυπικά και όχι για ρουλεμάν λαιμου πχ. Επίσης υπάρχει πουθενά το Service manuAl?
    Πιστευω οτι ειναι αρκετα ψιλη οπως συνηθιζεται στην Ελλαδα ειδικα μολις ζεσταίνει ο καιρος. Κρινοντας απο ενα ιδιο διαμαντι 2001 μον. που μου ετυχε να δω με εξατμισεις ,σταμπιλιζατερ ,καβαλετα,ζελατινα ermax βαλιτσες κτλ. Συζητωντας με τον ιδιοκτητη του που ζητουσε 2500 ευρω κατι που με εφτασε ενα κλικ στο να παρω μια εξαιρετικη μοτο που πραγματικα δεν χρειαζομουν.
    Τα σερβις εχουν αναλογο κοστος με το τι θελεις να κανεις αλλο λαδια και αλλο ολα τα αναλωσιμα και ρυθμιση βαλβιδων. Το σιγουρο ειναι οτι το μηχανακι τρωει λαστιχα με ενα κοστος απο 280 εως 340 ευρω περιπου.Οι πιο εγκυροι παντως να σου δωσουν σωστες απαντησεις ειναι 5-6 ατομα εδω μεσα που ξερω οτι ειχαν η και εχουν αυτο το μηχανακι εδω μεσα.
    υγ Υπολογισε και την καταναλωση που οπως μου ελεγε ο φιλος που το πουλουσε εφτανε μεσα στην πολη και τα 10 lit/100. Ενω εξω με νορμαλ ταχυτητες ηταν στο 6,5-7lit/100.

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Όλα σωστά στα γράφουν τα παιδιά, αλλά φίλε μου ένα είναι το σίγουρο.YOLO το λένε...
    Πάντως είναι πολύ περίεργα τα παιχνίδια του μυαλού.

    Εάν το κάνεις, μόλις περάσει η YOLO-φάση (η οποία κρατάει πολύ λίγο) συνειδητοποιείς οτι η τσέπη αδειάζει πολύ γρήγορα λες τι μ@λ@κί@ που έκανα, γιατί ήξερες από την αρχή οτι ήταν μ@λ@κί@.

    Εάν δεν το κάνεις λες τι μ@λ@κί@ που δεν έκανα την μ@λ@κί@.

    Η αίσθηση στο τέλος της ημέρας είναι η ίδια μεγάλη διαφορά είναι πως στην δεύτερη περιπτωση σου μένουν τα λεφτά στην τσέπη

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bmwr1100gs Προβολή μηνύματος
    Πάντως είναι πολύ περίεργα τα παιχνίδια του μυαλού.

    Εάν το κάνεις, μόλις περάσει η YOLO-φάση (η οποία κρατάει πολύ λίγο) συνειδητοποιείς οτι η τσέπη αδειάζει πολύ γρήγορα λες τι μ@λ@κί@ που έκανα, γιατί ήξερες από την αρχή οτι ήταν μ@λ@κί@.

    Εάν δεν το κάνεις λες τι μ@λ@κί@ που δεν έκανα την μ@λ@κί@.

    Η αίσθηση στο τέλος της ημέρας είναι η ίδια μεγάλη διαφορά είναι πως στην δεύτερη περιπτωση σου μένουν τα λεφτά στην τσέπη
    Άστο ρε καμάρι βαλτός είσαι,έχω "μείνει" με 13 μηχανάκια και συνέχεια λέω γιατί έδωσα εκείνο γιατί έδωσα το άλλο έκανα μαλακία και ταυτόχρονα πάλι λέω ότι θα ήμουν ευχαριστημένος ακόμα και ένα να είχα μόνο και την επόμενη μέρα πάλι από την αρχή...
    Αντιλαμβάνεσαι ε ?

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Άστο ρε καμάρι βαλτός είσαι,έχω "μείνει" με 13 μηχανάκια και συνέχεια λέω γιατί έδωσα εκείνο γιατί έδωσα το άλλο έκανα μαλακία και ταυτόχρονα πάλι λέω ότι θα ήμουν ευχαριστημένος ακόμα και ένα να είχα μόνο και την επόμενη μέρα πάλι από την αρχή...
    Αντιλαμβάνεσαι ε ?
    Αντιλαμβάνομαι απόλυτα.

    Θεωρώ τον εαυτό μου καμμένο γιατί είναι το μόνο "πράγμα" που με παθιάζει

    γιατί με τρώει συνέχεια και ξύνομαι στην γκλίτσα του τσοπάνη
    γιατί ξέρω πως ότι και να κάνω πάντα στο τέλος μένω με την αίσθηση οτι έκανα μ@λ@κί@,
    γιατί είμαι 40 χρονών γαϊδούρι, ξέρω το τέλος του έργου, αλλά πάντα πληρώνω εισιτήριο, ελπίζοντας οτι κάτι θα αλλάξει...

    Να φανταστείς οτι πριν λίγο καιρό πούλησα την bmw r 1100 gs γιατί είχε πολλά έξοδα για την χρήση που της έκανα, και μόλις είδα την ανάρτησή σου για το DT 200 R, το καλό... σκέφτηκα να σου στείλω μήνυμα.


    Ρε καμμένος σου λέω...

  7. #22
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Στα 40 και εγώ και λέω γάμω την τρέλα μου ας κάνω μια τρέλα.. Τα λάστιχα τα λιώνει γρήγορα το ξέρω αλλά γενικά με εξαίρεση τις βενζίνες πρέπει να είναι λογική η συντήρηση του. από εκεί και πέρα αύριο θα πάω να δω ένα, μοντέλο 2001 λέει η αγγελία, και θα δω πόσο κλικ θα μου κανει

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Μάγκες και γω στα 40 αυτά με τρώγανε ,μετά βέβαια αντί να ηρεμήσω χειροτέρεψα ...

  9. #24
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Της ηλικίας είναι φαίνεται....

  10. #25
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HexDec Προβολή μηνύματος
    Στα 40 και εγώ και λέω γάμω την τρέλα μου ας κάνω μια τρέλα.. Τα λάστιχα τα λιώνει γρήγορα το ξέρω αλλά γενικά με εξαίρεση τις βενζίνες πρέπει να είναι λογική η συντήρηση του. από εκεί και πέρα αύριο θα πάω να δω ένα, μοντέλο 2001 λέει η αγγελία, και θα δω πόσο κλικ θα μου κανει
    Κοιτα και για κανενα χαγιαμπουσα, κατα προτιμηση 2002-2007 με τα χρυσα πηρουνια. Καλο ειναι οταν ψωνιζεις να εχεις επιλογες. Ημουνα κι εγω καποτε μεταξυ 1100 και 1300 και τελικα πηρα το σουζουκι. Ειναι μεσες ακρες καλλιτερο μηχανακι, ειδικα σε μοτερ, αναρτησεις, καταναλωση και αξιοπιστια. Υστερει λιγο σε αισθηση στα φρενα.
    Τελευταία τροποποίηση από DrBig; 09/05/2017 στις 06:44.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    ο σοφος λαος λεει: "καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες παρα για κατι που δεν εκανες"...

    αλλωστε 2500-3000-3500 γιουργια δεν ειναι ποσο που θα σε "σκασει" αμα το μετανιωσεις αργοτερα...να ηθελες να παρεις κανενα καινουργιο multistrada 1200 με 22 χιλιαρικα..θα σου ελεγα ναι ξανασκεψου το...οποτε...

    ...go for it και YOLO που λεει ο buckley...

  12. #27
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Λοιπόν πήγα είδα ένα είδα ένα εχθές. Το μηχανάκι πρέπει να ήταν συναρμολογηση από 2-3, αλλες χρονολογιες οι 2 ζάντες, παλιά λάστιχα, γρατζουνιες στα φερινγκ, και λιγάκι αρυθμό ρελαντί ακόμα και ζεστό. Γενικά ήθελε μαζεματα , ενώ εγώ θέλω μηχανή λειτουργική σχεδον αμέσως. Μετά από αυτά απομάκρυνθηκα ήσυχα και κοιτάω μπας και βρω τίποτα άλλο.

  13. #28
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    επειδη το 1ο που ειδες ηταν χρεπι αλλαξεις γνωμη και δε θα παρεις το μηχανακι που ηθελες?
    κανε λιγακι υπομονη και ψαξε περισσοτερο μεχρι να βρεις κατι καλο
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από noodles Προβολή μηνύματος
    επειδη το 1ο που ειδες ηταν χρεπι αλλαξεις γνωμη και δε θα παρεις το μηχανακι που ηθελες?
    κανε λιγακι υπομονη και ψαξε περισσοτερο μεχρι να βρεις κατι καλο
    Νομίζω πως εννοούσε οτι απομακρύνθηκε από την συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα.

    Πάντως και το GSXR 1300 R, που αναφέρθηκε παραπάνω είναι πάρα πολύ αξιόλογη επιλογή, άσε που ξεφεύγεις και από τον Σ@ρ@........κη.

  15. #30
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bmwr1100gs Προβολή μηνύματος
    Νομίζω πως εννοούσε οτι απομακρύνθηκε από την συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα.

    Πάντως και το GSXR 1300 R, που αναφέρθηκε παραπάνω είναι πάρα πολύ αξιόλογη επιλογή, άσε που ξεφεύγεις και από τον Σ@ρ@........κη.
    Kαι γιατί όχι ΖΧ12


    https://www.car.gr/9654389-kawasaki-zx-12-r

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι αυτονομια εχει το CBR 1100 XX ?
    από rsp στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2014, 21:10
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2006, 10:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF