Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 53 από 53

Θέμα: Αγορά cbr 1100 xx

  1. #46
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Καλημέρα, μετά απο 3 χρόνια κάνω ανάσταση στο θέμα, το vtr έμεινε στην άκρη για αρκετό καιρό, προσωπικά τρεξίματα, επαγγελματικά, μετακομίσεις κτλ δεν επέτρεπαν να ασχοληθώ, τους τελευταίους μήνες το ξανάπιασα όμως και αφου τελείωσαν τα βαψίματα, καθαρισμός καρμπυρατερ, λάδια φίλτρα ξίδια μπουζι και λάστιχα (πήρα τα BT016) φτάσαμε σιγά σιγά στο τέλος, και βρήκαμε ότι ο μπροστά δεξιός δίσκος είναι στραβός (κωδ HONDA 45120MALG01). Ο γνήσιος πάει πολυ γύρω στα 230 €, ο EBC 160 € όποτε ψάχνομαι για μεταχειρισμένο.
    Ξέρει κανείς αν είναι συμβατος απο κανένα άλλο HONDA μπας και βρω μεταχειρισμένο τιποτα γιατί απο VTR δεν έχει και πολλά στο CAR; Υπενθυμίζω μιλάμε για το απλό VTR 1000 F μονδέλο 2000
    Bonus photo μετά το βάψιμο φαιρινγκ, ζαντών με τα νέα αυτοκόλλητα και αρκετή μπίχλα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vtr.jpg 
Προβολές:	188 
Μέγεθος:	25,1 KB 
ID:	422848
    HexDec

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    πάρε 2 δίσκους ρε αδερφέ γ... την τρέλα μου δηλαδή και 2 τακάκια να πάει στον αγύριστο
    φρένα είναι (

  3. #48
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    πάρε 2 δίσκους ρε αδερφέ γ... την τρέλα μου δηλαδή και 2 τακάκια να πάει στον αγύριστο
    φρένα είναι (
    Δεν αντιλέγω, Ο αριστερός όμως είναι καινούργιος... τι να αλλάξω εκει; έστω να πάρω και τον δεξιό καινούργιο, αλλά είπα μπας και βρώ κάτι στα μεταχειρισμένα ή να μάθω ποιά άλλα Honda είχαν αντίστοιχους δίσκους....
    HexDec

  4. #49
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    3.985
    αν κανει απο αλλα χοντα θα εχει τον ιδιο κωδικο και ιδια τιμη,παρε καινουργιο,δεν παιζουμε με την ασφαλεια μας.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    851
    ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΑ και ειδικά μπροστά μόνο μαμά..

    ξέρω ειναι πολλά τα φράγκα κι ο πειρασμός των αφτερμάρκετ θελκτικός αλλά better safe than sorry που λεν και στο χωριό μου.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.455
    Νομίζω ότι αν βάλει κάποια επώνυμη aftermarket δεν θα έχει θέμα. Βέβαια, δεν είναι φθηνές ενώ θα πρέπει να αλλάξει και τις δύο. Οπότε, καινούργια γνήσια. Μτχ είναι λίγο λαχείο
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.719
    Στον David Silver Spares λέει ότι το part number που δίνεις, έχει αντικατασταθεί από το 45120-MBB-D41

    To δεύτερο το δίνει η Honda ΚΑΙ για το CBR600FV(1997)-CBR600FW(1998), δλδ αυτό που ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ αποκαλούν συνήθως ως F3.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  8. #53
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Στον David Silver Spares λέει ότι το part number που δίνεις, έχει αντικατασταθεί από το 45120-MBB-D41

    To δεύτερο το δίνει η Honda ΚΑΙ για το CBR600FV(1997)-CBR600FW(1998), δλδ αυτό που ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ αποκαλούν συνήθως ως F3.
    Καλημέρα, σε ευχαριστώ πολυ!
    HexDec

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Τι αυτονομια εχει το CBR 1100 XX ?
    από rsp στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2014, 22:10
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2006, 11:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF