Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 43 από 43

Θέμα: Honda vs Ducati

  1. #31
    αν βάζεις σε προτεραιότητα ,αξιοπιστια , αντοχή στο χρόνο , οικονομική συντήρηση,βελουδινη λειτουργεία , το Honda .
    αν θες πιο άγρια πράγματα και πιο εξτρημ καταστάσεις το dukati .
    εγώ θα έπαιρνα το Honda.

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/05/2017
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μανολης67 Προβολή μηνύματος
    F 800 αλλήθωρη, και πιο φτηνό και πιο οικονομικό.
    Επειδη το Triumph δεν "φευγει" ευκολα ειμαι "δεσμευμενος" να κοιταω μηχανακια ελαφρως μεγαλυτερης αξιας των 10.000 γιατι μονο τοτε αποδεσμευομαι απο το "βαριδι" αυτο μεσω ανταλλαγης.

  3. #33
    ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ..................




    v-strom

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    κατσε στα αυγα σου..μια χαρα εισαι..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sarohan Προβολή μηνύματος
    Αυριο θα παω για το Ducati. Το κακο με το Honda ειναι οπου και να πηγα δεν εχουν να μου δωσουν το 2017 για test ride (μεχρι εδω ακουγεται λογικο αφου ακομα δεν εχει διαμοιραστει στις εκθεσεις) αλλα μου λενε ειναι ιδιο πανω κατω με το περσινο... Κι εκει καπου αρχιζει κ παιρνει μπρος το δικο μου το VTEC (εκνευρισμος): "...και τοτε αφου ειναι ιδιο, ποιος ο λογος να εχει 2.000 ευρω περιπου πανω απο το περσινο?..."
    Το λόγο τον ανέφερα πιο πάνω.Το μοντέλο 2017 έχει προδιαγραφές euro4 , ρυθμιζόμενη ζελατίνα.Νομίζω η προδιαγραφές euro 4 ανεβάσαν το κόστος.Στο ξαναλέω δεν αξίζει το 2017.Δες το μοντέλο του 2016 στα 11900.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    κατσε στα αυγα σου..μια χαρα εισαι..
    +++

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Και εγώ νομίζω ότι μια χαρά είσαι. Κράτα το βεσπάκι γιατί ότι μηχανή και να πάρεις, θα την λιώνεις χωρίς λόγο μέσα στην κίνηση.
    Τώρα αν θες ντε και καλά να αλλάξεις το Triumph, πήγαινε οδήγησε και τα δυο και αποφάσισε. Εγώ μάλλον θα προτιμούσα Ducati μιας και είναι πιο καινούργιο και "μπάνικο" μηχανάκι.

    Πάντως, υποβάθμιση το βλέπω και γω να δώσεις το Explorer 1200 και 4000 χιλιάρικα για το Multistrada 950 ή το Crossrunner...

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stathis78
    Εγγραφή
    13/10/2013
    Μηνύματα
    107
    και εγώ στο ίδιο δίλλημα είμαι με το φίλο! Μου αρέσει και το CR αλλά και το multi. Το πρώτο το έχω οδηγήσει αρκετά και είναι πολύ αξιόλογο μηχανάκι αλλά κάτι του λείπει, τουλάχιστον στα μάτια μου, φαίνεται συντηρητικό (φοβάμαι μην το βαρεθώ γρήγορα) γι' αυτό λοξοκοιτάω και το Ducati.

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    46
    Το ducati αδερφε μου!! Στη θεση σου παντως θα κρατουσα το explorer!!! Φανταστικη μηχανη αλλα πολυ δυσκολη κ βαρια για πολη....

  10. #40
    Εαν καθεσαι και υπολογιζεις κοστος σερβις και καθε ποτε αλλαζει λαδια φιλτρα το καθενα κοιτα για vstrom 650 η ακομα και versys 650.Το crossrunner ειναι v4 honda και δεν το λες και οικονομικο σε συντηρηση.
    Απο την αλλη ποσα χλμ σε ταξιδια κανεις?Το multi παντως σαν ιταλικο δεν ειναι και παπι στην πολη.

  11. #41
    Τελικά τι πήρες;Έχεις ακόμη απορίες;Εγώ πάντως εδώ και 1μση μήνα ,είμαι ένας χαρούμενος κάτοχος crossrunner 800x 2015.θα χαρώ να απαντήσω σε ότι απορία έχεις.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    τοση ωρα που το διαβαζα ελεγα να γραψω ducati.Αλλα με κριτηροο μονο τη τιμη λεω honda.Αν ηταν στα ιδια λεφτα θα ελεγα ducati.Ο φιλος pkemos σου εδωσε ωραια λυση
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #43
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Υπαρχει και το ενδιάμεσο απο αυτα τα μοντελα(απορώ πως δεν αναφέρθηκε) το οποιο ειναι το tracer900 ειναι ελαφρύτερο για commuting δυνατο με τρικυλινδρο μοτερ που περιπου γνωρίζεις με χωρους αντίστοιχους με αυτα τα 2 και με λιγοτερα φραγκα που μπορεις να κανεις ενα ωραιο σετ απο αναρτήσεις η ταξιδιωτικό εξοπλισμό

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Street Triple Vs Ducati Monster 696
    από loumex στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2008, 23:57
  2. Suzuki Vs Honda Vs Kawasaki Vs Yamaha
    από nakedorange στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2007, 19:18
  3. Lambo VS Ducati
    από packo στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 14:32
  4. Lamborghini Gallardo vs. Ducati 999
    από as_pino στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2006, 00:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF