Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: Πάνε ρε μου λέγαν....Δεν θα το ξεχάσεις πότε....Εμπειρία είναι....

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2016
    Μηνύματα
    46

    Πάνε ρε μου λέγαν....Δεν θα το ξεχάσεις πότε....Εμπειρία είναι....

    Είμαι 17 και 29/06 γίνομαι 18,έχω ένα παπί 50αρι με 110cc φορτωμένο.
    Δεν είναι αυτό το θέμα όμως.
    Κυριακη 07/05/2017(Πριν 2 μερες.)Θεσσαλονίκη,διοργανώθηκε εκδρομη απο ΙΚΕΑ - Σερρες,τριψηφιο αριθμο χιλιομετρων,τριψηφιος αριθμος μηχανων.
    Σκεφτομουν πολυ να παω γιατι λεω μια εμπειρια ειναι τετοιο ταξιδακι με παπι και δε γαμης πινουμε και μια μπυρα εκει απολαμβανοντας τα motocross και τα παιδια που θα μπαιναν στο αεροδρομιο για Stunts.
    Πριν φτασω στο ΙΚΕΑ,σταματαω για βενζινη,ενας κομπος στο στομαχι μου ελεγε οτι θα γινει κατι ασχημο αλλα προσπαθουσα να αποφυγω τετοια σκεψη γιατι ηθελα να περασω καλα.
    Φτανω στο ΙΚΕΑ και με περιμενε ο φιλος μου με τον πατερα του με ενα z750,ο κολλητος του πατερα του με μια κοπελα,με ενα gixxer 1000 και δυο παιδια που τα ξερα απο μικρος με ενα townmate 50,φυσικα αυτοι δεν θα ερχοντουσαν στην εκδρομη.
    Σκεφτομουν πολυ για να παω μετα απο σκεψεις στο βενζιναδικο και ακουγα τα παιδια να με λενε πανε ρε μ@λ@κ@ τι εχεις να χασεις εμπειρια ειναι,εγω ομως ειχα εναν κομπο στο στομαχι και τους ειπα θα γινει μ@λ@κι@ σημερα,λεω δεν γαμης και ξεκιναμε.
    Εβλεπα ολα τα 1000αρια μπαντες σουζες και ειχα ανατριχιασει
    Ολα καλα στην αρχη μετα απο την πρωτη σταση που καναμε εμεινα πολυ πισω με παπια και πηγαιναμε μαζι.
    Κανουμε και δευτερη σταση σε ενα βενζιναδικο,το φωρτωνω 4 ευρω και ο κολλητος του πατερα του φιλου μου,εφυγε μονος με αλλες μηχανες,μετα εφυγε και ο φιλος μου και εμεινα εγω στο τελος.
    Τελειωνω με τις βενζινες και ξεκιναω.
    Πηγαινοντας για πολλα χιλιομετρα μεχρι το αεροδρομιο ημουν μονος και τραγουδουσα και ταυτοχρονα εβριζα τον εαυτο μου,γιατι πηγα και τωρα ειμαι μονος στον δρομο.
    5-10 χιλιομετρα πριν φτασουμε βλεπω ζητα σε μια στροφη,λεω την πηδηξαμε θα δουν την 50αρα την πινακιδα και θα με βαλουν μεσα,κανει σημα για επιβραδυνση και περασμα,προχωραω ηρεμα,βλεπω τον φιλο μου τρεχοντας επανω μου να με λεει,"Επεσε ο παναης."(ο κολλητος του πατερα του.)
    Αρχιζω να κατεβαζω καντιλια, πανω να αφησω το παπι,βλεπω την μηχανη,κομματια,εσπασε ο σκελετος στην μεση,τα μπροστινα μεσα στον κινητηρα και τα πλαστικα πεταμενα απο εδω και απο εκει.
    Βγαζω το κρανος,βουρκωνω βλεπω τον παναη κατω,το χερι σουπα,το ποδι το ιδιο,ο ανθρωπος κομματια,δεν ενιωθε τιποτα,τα ματια γυρισμενα και προσπαθουσε να ανασανει,παλι καλα φορουσε κρανος.
    Γυρναω το ματι μου απο την αλλη,βλεπω την κοπελα με χτυπημα στο κεφαλι και ακρανωτη,χερι ποδι διπλωμενα.
    Ο πατερας του φιλου μου βουρκωμενος και ετοιμος να κλαψει.
    Εψαχνα κατι να κανω,να βοηθησω καπως την κατασταση,κλωτσουσα τα πλαστικα στην ακρη να περασουν οι μηχανες και πηγα να μαζεψω τα πραγματα τους που ηταν διασπαρτα σε ακτινα 20 μετρων απο αυτους.
    Τα παππουτσια τις κοπελας,δεμμενα τσιτα,το πως βγηκαν απο τα ποδια της,δεν εχω ιδεα.
    Το τσαντακι του παναη,πεταμενο στην αλλη ακρη δεμμενο και αυτο,το πως βγηκε απο την μεση του,δεν εχω ιδεα.
    Τα εφηβικα μου ματια ήδη ειχαν δει πολλα,δεν μπορουσα να συνηδητοποιησω τι ειχε γινει.
    Πρωτη φορα αντικριζα τετοιο πραγμα με τα ματια μου,και οι δυο κατω στο χαντακι.κυριολεκτικα χεσμενοι στα παντελονια απο τον φοβο τους,φτανει το πρωτο ασθενοφορο,φορτωνουν τον παναη,φτανει και το δευτερο και βαζουν και την κοπελα με το φοριο,ρωτουσαν ποιος ηταν μαζι τους,"εμεις"απανταει ο πατερας του φιλου μου,"Καποιος να παει με την κοπελα" ελεγε ο αστυνομικος αλλα δεν μπορουσα να παω,ουτε ο φιλος μου.
    2 αστυνομικοι μας οδηγουν στο νοσοκομειο.
    Ρωταμε τι γινεται,στα επειγοντα ειναι μας απαντουν.
    Καθομαστε οι τρεις μας στο νοσοκομειο,περιμενοντας νεα.
    Πηγαινει ο πατερας του στην κοπελα,βογκουσε απο τον πονο,"χερι ποδι πλευρα σπασμενα"απαντησε στον πατερα του φιλου μου.
    Φτανει η ωρα να φυγουμε,λεγαμε νταξει τωρα μπηκε χειρουργειο ο παναης θα την κανει απο εκει,ξεκιναμε,ολα καλα στον δρομο,πολυ ηρεμη διαδρομη χωρις σκεψεις.

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2016
    Μηνύματα
    46
    Φτανω στο σπιτι μου,με περνουν τηλεφωνο απο την ομαδα που επισκευθηκε το νοσοκομειο,με λενε ολα καλα ειναι στο χειρουργειο,ενημερωνω τον πατερα του φιλου μου λεω νταξει ολα καλα.
    Βγαινω εξω να βρω τον φιλο μου,και ηταν και αλλα παιδια,δεχομαι τηλεφωνο απο την ομαδα,με ρωτουσαν τι σχεση ειχε αυτος με την κοπελα,η κοπελα απο ρουμανια δεν μπορουσαν να βρουν τους συγγενεις της να ενημερωσουν.
    "Εχω κακα νεα"με λεει απο το τηλεφωνο,νομιζα οτι ειναι για την κοπελα καποιο προβλημα επειδη ηταν απο αλλη χωρα,τον λεω τι εγινε,"Ο παναγιωτης κατεληξε"με απανταει.
    Μου κοβοντε τα ποδια,κλεινω το τηλεφωνο,παω στον φιλο μου,τον λεω παμε στον πατερα σου,με ματια βουρκωμενα,πεταει το τσιγαρο και ανεβαινει στο παπι για να παμε στον πατερα του,"Μην μου το πεις τωρα,οταν ειναι και ο μπαμπας" μου λεει,ημουν ετοιμος να κλαψω,
    Φτανουμε,χτυπαει κουδουνι,κανεις ,βγαινει στο μπαλκονι τον λεει μπαμπα κατεβα ενα λεπτο,τι εγινε λεει,"κατεβα για ενα λεπτο"τον ελεγε.
    Κατεβαινει,και εκει σιγα σιγα ενιωθα ενα μουδιασμα απο τα ποδια προς τα πανω,πως σε 52 χρονος ανθρωπο θα πω πως εφυγε ο κολλητος του.
    Φτανει κατω,τον εξηγω,του κοβοντε τα ποδια,παμε επανω,περνει ενα τηλεφωνο,και μετα φυγαμε για καφε.
    Ακομα δεν μπορουσαμε να καταλαβουμε τι εγινε,και οι τρεις βουρκωμενοι.
    Πως γινεται να τρακαρε αυτος ο ανθρωπος ελεγε ο πατερας του.
    Εχθες μαθαμε οτι κατεληξε στην μπαρα με 150-170,απο εκει οι δυο τους 30 μετρα μακρια και η μηχανη αλλα 50.
    Ακομα δεν μπορω να διανωηθω τι μπορουν να κανουν οι δυο ροδες,"ειμαι μικρος ακομα"ελεγα απο μεσα μου,σκεφτομουν ολο το βραδυ,κομμενα ολα λεω,ουτε μαλακιες στον δρομο ουτε τίποτα,λέω ας κάνω την αρχή,πήγα έβαλα τον σιγαστήρα στην εξάτμιση.
    Στον δρόμο πηγαίνω κύριος,τέρμα λέω,
    Από την μια έζησα κάτι ακραίο,πολύ μικρός,άλλα από την άλλη πιστεύω πως έβαλα κάπως μυαλό.
    Όντως, αυτήν την βόλτα δεν θα την ξεχάσω πότε.

    Αυτό το θέμα ήθελα να το μειραστω με κάποιον,θα παρακαλούσα να μην αντιγράφει το κείμενο και να μείνει μόνο εδώ.

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και προσοχή στον δρόμο.

  3. #3
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Δεν είναι σπάνιο φαινόμενο κάτι τέτοιο, σε "βόλτες" με τόσα μηχανάκια και τόσους, άγνωστους μεταξύ τους, αναβάτες.

    Να προσέχεις, να φοράς πλήρη εξοπλισμό και να μην παρασύρεσαι από παρέες.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 09/05/2017 στις 16:31.
    Life begins at 45°.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    καλή δύναμη μικρέ. R.I.P.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JohnFourl Προβολή μηνύματος
    Ακομα δεν μπορω να διανωηθω τι μπορουν να κανουν οι δυο ροδες,"ειμαι μικρος ακομα"ελεγα απο μεσα μου,σκεφτομουν ολο το βραδυ,κομμενα ολα λεω,ουτε μαλακιες στον δρομο ουτε τίποτα,λέω ας κάνω την αρχή,πήγα έβαλα τον σιγαστήρα στην εξάτμιση.
    Στον δρόμο πηγαίνω κύριος,τέρμα λέω,
    Από την μια έζησα κάτι ακραίο,πολύ μικρός,άλλα από την άλλη πιστεύω πως έβαλα κάπως μυαλό.
    "Μικρέ" (αν μου επιτρέπεις...).
    Αυτά που έγραψες και σου παραθέτω δες τα σαν την καλή όψη του νομίσματος αυτών που βίωσες...
    Αν και τρομερά δυσάρεστα βιωματικά, ξέρεις...δεν είναι πολλοί αυτοί που είχαν την ευκαιρία (τύχη ?) να πάρουν ένα τέτοιο μάθημα χωρίς τις συνέπειες του μαθήματος να τις πληρώσουν πανάκριβα στο δικό τους σώμα...
    Μακάρι αυτές οι σκέψεις και το μάθημα που πήρες να σε ακολουθούν στον υπόλοιπο μοτοσυκλετιστικό σου βίο...
    Τελευταία τροποποίηση από THEOD; 09/05/2017 στις 16:08.

  6. #6
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Δύναμη μικρέ και ελαφρό το χώμα για τον άνθρωπο..
    Πήρες ένα πολύ γερό και αφύπνιστικο μάθημα...από κει και πέρα κατάλαβες μόνο σου με άσχημο τρόπο πολλά και πολύ γρήγορα..Πάρε το χρόνο σου και επεξεργασου το..
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Η σκληρή πραγματικοτητα ειναι το αρχικό σοκ....
    Αν συνεχίσεις να καβαλάς,μεγαλώνοντας δεν θα σε σοκάρουν αυτά που ίσως δεις,απλα θα γίνεσαι πιο σκληρος και θα συμφιλιωνεσαι περισσότερο με το θανατο.
    The only easy day was yesterday.

  8. #8
    Ζορικο...
    "Μικρέ", μεγάλωσες απότομα....
    Βγάλε με ψυχραιμία τα συμπεράσματα σου από το συμβάν.

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    άσχημη εμπειρία , μακάρι να σου γίνει μάθημα αλλά δυστυχώς στα 40 μου χρόνια έχω καταλάβει ότι ο κόσμος ξεχνάει εύκολα

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    24/11/2013
    Μηνύματα
    754
    το διαβασα, και απλα δεν εχω λογια.
    Tora telis poy den telo, kiota telo si den teliw. Kai ego tora den telo gia na telis otan telo.

  11. #11
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Τελικά κατάλαβες ότι η ηλικία δεν σε κάνει πιο σοφό. Σοφότερος γίνεσαι από τα βιώματά σου. Μείνε σε αυτά και αξιοποίησε τα όσο καλύτερα γίνεται για να γίνεις εσύ καλύτερος.
    Οι νόμοι της ασφάλτου είναι σκληροί για όσους δεν την σέβονται. Εύχομαι μέσα από αυτή σου την εμπειρία για γίνεις καλύτερος αναβάτης με σεβασμό πάνω από όλα στην δικιά σου ζωή.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    r.i.p. για τον άνθρωπο και κουράγιο στους δικούς του...



    δυστυχώς σε τέτοιες βόλτες είναι πολύ πιθανό να γίνει η στραβή...είχα πάει στην περσινή και τότε με το που τους είχα δεί όλους τέρμα κ@υλωμενους είπα μέσα μου "μακάρι να μην γίνει η μ@λακία σήμερα"...

    καλή "ενηλικίωση" πιτσιρίκο...

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της basiliss13
    Εγγραφή
    02/05/2010
    Μηνύματα
    348
    καθημερινή ιστορία που την ακούς και λες ok....αλλα μονο όταν την βιώσεις καταλαβαίνεις ότι δεν είναι ok....

  14. #14
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Δυστυχώς έτσι ξυπνάς από την αποχαυνωση της καθημερινοτητας που την έχουμε μετατρέψει σε βιντεοπαιχνιδι,με την διαφορά ότι το Game over δεν συνοδεύεται από respawn.
    Καλό παράδεισο να έχει ο άνθρωπος.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #15
    κρίμα κρίμα ...κριμα μόνο αυτό .
    η καλή πλευρά της φάσης ειναι να μην ξεχάσεις ποτέ αυτή την περίπτωση και να είσαι με το μυαλο στο κεφαλι σου όταν οδηγας, (καμία φορά μαθαίνουμε πονώντας) ως ελαχιστο φόρο τιμής στον ανθρωπο που εφυγε .

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σιγά που δεν θα τό'κανα κι αυτό !
    από makis206 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 259
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2006, 10:51
  2. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2006, 11:51
  3. ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΔΙΠΛΟ ΠΟΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕ
    από kalgeorge στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2005, 11:06
  4. Απαντήσεις: 223
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2005, 01:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF