Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Μετατροπες σε KLE 250 [ΕΡΩΤΗΣΗ]

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της PerformanceSTEF
    Εγγραφή
    11/05/2017
    Μηνύματα
    1

    Question Μετατροπες σε KLE 250 [ΕΡΩΤΗΣΗ]

    Καλησπερα! Προσφατα απεκτησα μια Κλεανθη 250ρα... Περα απο την εμφανιση,βεντιλατερ με λεντ διπλα κλπ που εχω κανει σκευτομαι να καταργησω τον παπα και να βαλω φιλτροχοανες(μονο και μονο θεμα εμφανισης) Τι αποψη μου εχετε γι'αυτο και τι θετικα-αρνητικα πιστευετε πως θα εχω? Επισης να πω και ενα Καλησπερα και καλως σας βρηκα μιας και ειμαι καινουργιος στο φορουμ! Καλα ταξιδια σε ολους ευχομαι και παντα προσοχη!!!
    Υ.Γ Πως θα μπορουσα να βαλω δεικτη βενζινης στην ΚΛΕ μιας και δεν περιεχει απο την μανα της? Δηλαδη τι κιτ θα μου προτεινατε και εναν δεικτη θερμοκρασιας του κινητηρα? (το θελω κυριως για ταξιδακια κοντα στην αθηνα)
    Τελευταία τροποποίηση από PerformanceSTEF; 11/05/2017 στις 22:46.

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PerformanceSTEF Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα! Προσφατα απεκτησα μια Κλεανθη 250ρα... Περα απο την εμφανιση,βεντιλατερ με λεντ διπλα κλπ που εχω κανει σκευτομαι να καταργησω τον παπα και να βαλω φιλτροχοανες(μονο και μονο θεμα εμφανισης) Τι αποψη μου εχετε γι'αυτο και τι θετικα-αρνητικα πιστευετε πως θα εχω? Επισης να πω και ενα Καλησπερα και καλως σας βρηκα μιας και ειμαι καινουργιος στο φορουμ! Καλα ταξιδια σε ολους ευχομαι και παντα προσοχη!!!
    Υ.Γ Πως θα μπορουσα να βαλω δεικτη βενζινης στην ΚΛΕ μιας και δεν περιεχει απο την μανα της? Δηλαδη τι κιτ θα μου προτεινατε και εναν δεικτη θερμοκρασιας του κινητηρα? (το θελω κυριως για ταξιδακια κοντα στην αθηνα)
    Καλώς ήρθες.

    Ζητάς να επέμβεις σε ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ τμήμα μιας μοτοσικλέτας, ενός κινητήρα, για λόγους ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ. Είναι σαν να λες "θέλω να βάλω τετράγωνο πιστόνι, επειδή μου αρέσουν οι γωνίες". Θα έλεγα να μην το κάνεις.

    Καλή τύχη ό,τι κι αν αποφασίσεις.
    Life begins at 45°.

  3. #3
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PerformanceSTEF Προβολή μηνύματος
    βεντιλατερ με λεντ διπλα
    1.Το βεντιλατερ ψύχει τα LEDs..??
    2α. Αν είναι" δίπλα", βλ. παραπάνω..
    2β. Αν είναι "διπλά", εννοείς δίχρωμα ωστε να αλλαζει η ένδειξη σύμφωνα με την εκαστοτε λειτουργία..??
    (αν όχι, θεώρησέ το ως μη λεχθέν γιατί θα σου μπούνε ιδέες και σε κόβω και για φραμπαλατζη..)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PerformanceSTEF Προβολή μηνύματος
    σκευτομαι να καταργησω τον παπα
    Από την ενορία σου ή γενικότερα..??

    (για τις χοάνες, βλ. τι είπε ο Χορχόδειλος παραπάνω..)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PerformanceSTEF Προβολή μηνύματος
    Πως θα μπορουσα να βαλω δεικτη βενζινης στην ΚΛΕ μιας και δεν περιεχει απο την μανα της?
    Δεν πιστεύω να μπορέσεις να το κάνεις γιατί οι δείκτες βενζίνης συνήθως υπάρχουν ΠΑΝΩ στο μηχανάκι και δεν ΠΕΡΙΕΧΟΝΤΑΙ μέσα σ' αυτό...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @topos
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    146
    Εαν θελεις να παιδευτεις καντο, το μονο που θα σου κοστισει ειναι το 15ευρω του φιλτρου και καμια ωριτσα το βαλε βγαλε.
    Μετα που δεν θα δουλευει σωστα θα χρειαστεις κατι λιγοτερο για να ξαναβαλεις το δικο του φιλτρο(μιας και θα χεις ξεπαρει απο την πρωτη φορα κ θα τα χεις "φρεσκα"...)

    Για τα ledακια περι ορεξεωα κολοκυθοπιτα, εαν σου αρεσουν βαλτα και αυτα.
    Οσο για τον δεικτη βενζινης, απλα καθε φορα το γεμιζεις οσο παρει και μηδενιζεις τον μερικο χλμετρητη.Οταν τον βλεπεις να ξεπερναει τα 150χλμ ψαχνεις για βενζιναδικο.
    Μια-δυο-τρεις θα μαθεις ποσο σου καιει~εαν εχει 15αρη τεποζιτο λογικα θα σου βγαζει ~250 αλλα πρεπει να το μετρησεις για να μην ψαχνεσαι.
    Ως ενδειξη και μονο->Το 400αρη μου εβγαζε ~230/240χλμ με γεματο τεποζιτο aka 6λιτρα+/100χλμ.

Παρόμοια θέματα

  1. Μετατροπή από καρμπυλατέρ σε injection σε KAWASAKI KLE 250
    από bmwr1100gs στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2017, 17:43
  2. Ερώτηση για aftermarket fairing σε CBF-250
    από spurosk στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2009, 09:52
  3. Ρύθμιση βαλβίδων για KLE 250 anhelo
    από gkalo στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 12:43
  4. KLE 250 - Anhello
    από Nikor στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2005, 16:53
  5. Βελτίωση για kle 250
    από MANOS250 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 23:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF