Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 67

Θέμα: Πληροφορίες για Κρήτη

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vardis Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν άκου, θα πάρεις το δρόμο για Σφακιά, θα φτάσεις στη Χώρα μετά από μια καταπληκτική διαδρομή και από κει θα πάρεις το δρόμο για Ανώπολη. Αφού την περάσεις θα πας προς Αράδαινα. Στη γέφυρα, αν έχει υψοφοβία πέρνα χωρίς να κοιτάς κάτω, στην καντίνα θα σταματήσεις οποσδήποτε για τσικουδιά καφέ και σφακιανή πίτα. Αν μείνεις ξεμέθυστος, πάρε το δρόμο προς Αι Γιάννη, το μόνο χωριό στον κόσμο που έχει πόρτα για να μπείς και ψάξε για τα δωμάτια και την ταβέρνα του Αντώνη (δεν υπάρχουν άλλα), φτηνά και καλά. Από Χώρα προς Ανώπολη υπάρχει μια καταπληκτική παραλία ο ϊλιγγας άν θες και μπανάκι. Καλά να περάσεις.
    http://http://www.alonia.gr/article/home
    (Εχω κι άλλη πρόταση προς τα κεί. Αν σε ενδιαφέρει εδώ είμαι.)

    Ήρθε η ώρα για τα βερεσέδια που υπάρχουν σε εκκρεμότητα ...

    Ελπίζω να μην με πιάσουν πάλι μπόρες - καταιγίδες και λοιπά φυσικά φαινόμενα ... Ευπρόσδεκτα μόνο "θανάτους - θανάτους" που κυκλοφορούν σε γάμους και προκαλούν άλλου είδους καταιγίδες ...

    Θα πάω οπωσδήποτε στα μέρη που είπες μιας και η καταιγίδα της τελευταίας ημέρας μου άλλαξε τα σχέδια ... και ευτυχώς ...

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παρεμπιπτόντως ... ξέρει κανείς στον Νομό Χανίων το πιό γαμάτο μέρος για χοχλιούς ??

    (όχι σε τουριστάδικο μέρος ...) ...

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    978
    Κάνε μια βόλτα στο Γεράνι. (Εκεί που βγαίνει και η γ@μάτη γκαζόζα). Αν δεν έχει χοχλιούς μπορεί να σε αποζημίωσει με κάστανα στιφάδο ή κατσικάκι φουριάρικο...

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Κάνε μια βόλτα στο Γεράνι. (Εκεί που βγαίνει και η γ@μάτη γκαζόζα). Αν δεν έχει χοχλιούς μπορεί να σε αποζημίωσει με κάστανα στιφάδο ή κατσικάκι φουριάρικο...


    Δίπλα στον Πλατανιά ? Δεν είναι πολύ τουριστικό το μέρος ?

    Θανγκς !

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    ... ούτε μία πρόταση ??? ... ένα καλό στέκι ??

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Θα ερθεις προς ηρακλειο?Θα σου πω να πας σε ενα χωριο καθολου τουριστικο.Πιστεψε με θα φας οτι θες σε καλες τιμες και το καλητερο....σε πλαστικες καρεκλες.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #52
    Μέλος Το avatar του/της Triathlon 7
    Εγγραφή
    16/01/2016
    Μηνύματα
    213
    Το ίδιο είχα κάνει και εγώ κάπου στο μακρινό (πλέον) 1980. Πολυήμερη περιπλάνηση στην μεγαλόνησο με παπί και χωρίς πρόγραμμα.

    Σου εύχομαι να περάσεις υπέροχα!

  8. #53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vrasidas Προβολή μηνύματος
    ... ούτε μία πρόταση ??? ... ένα καλό στέκι ??
    Φίλε μου καλό μερος να φας αυθεντικά πιάτα και να περάσεις καλα θα βρεις οσα θελεις. Όρεξη να έχεις μόνο. Το μόνο που χρειάζεται ειναι να βρεις τους ανθρώπους να είστε στο ίδιο μήκος κύματος και να τους ρωτήσεις.
    Μακάρι να βρισκόμουν στο νησί και πολυ ευχαρίστως θα σου έκανα το τραπέζι στο πατρικό μου. Να πίναμε και μερικές τσικουδιές να άκουγα και την ιστορια του ταξιδευτή που που φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα
    Τελευταία τροποποίηση από Meni0s; 11/07/2017 στις 03:48.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vardis
    Εγγραφή
    05/12/2009
    Μηνύματα
    138
    Δυστιχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν μου αρέσουν καθόλου!
    vardis

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vardis
    Εγγραφή
    05/12/2009
    Μηνύματα
    138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vrasidas Προβολή μηνύματος
    Παρεμπιπτόντως ... ξέρει κανείς στον Νομό Χανίων το πιό γαμάτο μέρος για χοχλιούς ??

    (όχι σε τουριστάδικο μέρος ...) ...
    Δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν μου αρέσουν!
    vardis

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Meni0s Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου καλό μερος να φας αυθεντικά πιάτα και να περάσεις καλα θα βρεις οσα θελεις. Όρεξη να έχεις μόνο. Το μόνο που χρειάζεται ειναι να βρεις τους ανθρώπους να είστε στο ίδιο μήκος κύματος και να τους ρωτήσεις.
    Μακάρι να βρισκόμουν στο νησί και πολυ ευχαρίστως θα σου έκανα το τραπέζι στο πατρικό μου. Να πίναμε και μερικές τσικουδιές να άκουγα και την ιστορια του ταξιδευτή που που φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα

    Θανγκς Meni0s ! Απλά έλεγα μήπως ήδη κάποιος ξέρει ένα χωριό σε κανένα βουνό με λίγους κατοίκους, με μαγεριό και αυλή με σκιά και καλό κόκκινο κρασί ... και ανθρώπους που ψοφάνε να λένε αλλά και να ακούνε ιστορίες ... και να έχει και λίγη τρέλα η ματιά τους ...

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    604
    Κατω Συμη, επαρχια Βιαννου, νομος Ηρακλειου.

    Το αν θα βρεις χοχλιους δεν το ξερω, αλλα τα αλλα σιγουρα!

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Κατω Συμη, επαρχια Βιαννου, νομος Ηρακλειου.

    Το αν θα βρεις χοχλιους δεν το ξερω, αλλα τα αλλα σιγουρα!
    Το σκεφτηκα και γω να του το πω αλλα δε ψαχνει κατι ττοιο ο βρασιδας.Παρα πολυ ωραιο μερος.Πραγματικα.Ειναι η εισοδος του μικρου ομαλου.Ομος πολυ μακρια απ τα χανια.Και εινσι καπος τουριστικο καθος εχω δει πολα λεφορεια και αφηνουν γκρουπ για μικρο ομαλο.Εσενα σου αρεσε?Εγω τρεις φορες πηγα κα εκανα τη βλακεια και πηγα στην τελευτεα ταβερνα δεξια.Τη μεγαλη.Εκει κανουν πολυ κουμαντο και οπου κανουν τοσοι αργοι να ξημερωσει.Οι πρωτες παντως ταβερνες ειναι πιο παραδοσιακες
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Το σκεφτηκα και γω να του το πω αλλα δε ψαχνει κατι ττοιο ο βρασιδας.Παρα πολυ ωραιο μερος.Πραγματικα.Ειναι η εισοδος του μικρου ομαλου.Ομος πολυ μακρια απ τα χανια.Και εινσι καπος τουριστικο καθος εχω δει πολα λεφορεια και αφηνουν γκρουπ για μικρο ομαλο.Εσενα σου αρεσε?Εγω τρεις φορες πηγα κα εκανα τη βλακεια και πηγα στην τελευτεα ταβερνα δεξια.Τη μεγαλη.Εκει κανουν πολυ κουμαντο και οπου κανουν τοσοι αργοι να ξημερωσει.Οι πρωτες παντως ταβερνες ειναι πιο παραδοσιακες

    Σωστός ... κάτι εντός νομού Χανίων. Εάν είχα μια επιπλέον ημέρα θα ήταν ιδανικά ...

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    604
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Το σκεφτηκα και γω να του το πω αλλα δε ψαχνει κατι ττοιο ο βρασιδας.Παρα πολυ ωραιο μερος.Πραγματικα.Ειναι η εισοδος του μικρου ομαλου.Ομος πολυ μακρια απ τα χανια.Και εινσι καπος τουριστικο καθος εχω δει πολα λεφορεια και αφηνουν γκρουπ για μικρο ομαλο.Εσενα σου αρεσε?Εγω τρεις φορες πηγα κα εκανα τη βλακεια και πηγα στην τελευτεα ταβερνα δεξια.Τη μεγαλη.Εκει κανουν πολυ κουμαντο και οπου κανουν τοσοι αργοι να ξημερωσει.Οι πρωτες παντως ταβερνες ειναι πιο παραδοσιακες
    Στραβωμαρα μου, δεν προσεξα οτι εψαχνε στα Χανια. Ισως προς Θερισο, Μεσκλα, Λακκους;

    Αν μου αρεσε; Πολυ! Αλλα βρεθηκα φιλοξενουμενος, καθημερινη και το χωριο αντε να ειχε 20-25 επισκεπτες.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 10:58
  2. Πληροφορίες για CBF-600S ABS;
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 13:54
  3. Πληροφορίες για TRIUMPH TIGER 900 '98
    από dolphincry78 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2005, 01:30
  4. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2005, 14:02
  5. Πληροφορίες για διαδρομή
    από sas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2004, 09:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF