Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Βελτίωση φωτισμού σε SYM SYMPHONY SR 150

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2017
    Μηνύματα
    3

    Βελτίωση φωτισμού σε SYM SYMPHONY SR 150

    Γεια σας, όπως αναφέρω στον τίτλο, είμαι κάτοχος SYM SYMPHOMY SR 150 και είμαι πολυ δυσαρεστημενος με την απόδοση τους φωτισμού του. Δοκίμασα μια λάμπα, την PHILIPS CITY VISION MOTO ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΗ ΛΑΜΠΑ ΑΛΟΓΟΝΟΥ HS1, o οποια υπόσχεται μεχρι και +40 περισσότερο φως, αλλα οχι μόνο δεν ειδα διαφορα, η λάμπα αυτη βγάζει ενα πορτοκαλί φως χειρότερο απο το εργοστασιακό. Εχω κανει μια ερεύνα στο internet για παρόμοιες λάμπες οπως την OSRAM HS1 NIGHT RACER 90, OSRAM HS1 SILVERSTAR και την αρκετά ακριβή PIAA HS1 High-Performance Halogen Bulb - GT-X Super Plasma. Πραγματικά, δεν γνωρίζω αν όντως δω διαφορα με μια απο αυτές τις λάμπες. Εχω δει και εχω διαβάσει εδω στο foroum και άλλου, απο λάμπες LED πορείας και πραγματικά εχω ενθουσιαστεί με το λευκό - δυνατό καθαρό φως που βγάζουν! Θα ήθελα πολυ να εχω δυνατό λευκό καθαρό φως χωρις να κανω μετατροπές σε xenon. Για τους απέναντι δεν υπαρχει πρόβλημα μιας κ απο την δουλειά μου γυρίζω αργα τη νύχτα, σε έναν θεοσκότεινο επαρχιακό δρόμο ο οποιος καταλήγει μονο στο εργοστάσιο, σε χωράφια και κτήματα, και εχει μηδενική κίνηση. Θα ηθελα να ακούσω τις προτάσεις σας, για δυνατό φωτισμό, οσο πιο δυνατό γίνεται, και αν υπάρχει κάποια πρόταση led όπως του παιδιού εδώ https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2789833 θα ήθελα πολύ να εχω ενα παρόμοιο αποτέλεσμα. Ευχαριστώ πολύ.

  2. #2
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Ενισχυτη φωτων να δοκιμασεις. Δεν ξερω αν θα το αντεξει το σκουτερ σου. Παντως κανει τη νυχτα μερα.

  3. #3
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    κατ'αρχην απο 35 βατ λαμπα μην περιμενεις και πολλα.. απο αυτες που αναφερεις η silverstar ειναι σχεδον ακριβως ιδια με μια κοινη λαμπα οποτε διαφορα δε θα δεις.
    επειδη ψαχτηκα κι εγω που εχω το ιδιο θεμα και φοραω επισης hs1 τη night racer δε μπορεσα να τη βρω πουθενα σε κανενα μαγαζι. επισης ψαχτηκα μη μπορεσω να κανω μετατροπη σε Η4 αλλα ολοι μου ειπαν οτι δε θα την αντεξει ουτε ο καθρεφτης του φαναριου, αλλα ουτε και η καλωδιωση... μαλλον τα xenon ειναι μονοδρομος, αλλα οχι μονο λαμπες.. ολοκληρο σετ με προτζεκτορες κτλ.. αλλιως εξτρα προβολακια που θα τα αναβεις μονο σε θεοσκοτεινα σημεια

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2017
    Μηνύματα
    3
    Τελικά κατέληξα παιδιά στην Osram HS1 Night Racer 90 ( http://www.ebay.com/itm/Osram-HS1-Ni...53.m2749.l2649 ) μετα απο ερεύνα που έκανα, ήρθα και σε επαφή με άτομα που φοράνε τα γνωστά κινεζικά LED και ολοι ειχαν παράπονα με την δέσμη, ηταν κοντη με κακη διάχυση, μικρή διαφορα κοντινής μακρινής σκάλας κτλ... Προφανώς η τεχνολογία LED θέλει και το ανάλογα σχεδιασμένο φανάρι. Περιμένω για παραλαβή λοιπόν και θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα!

Παρόμοια θέματα

  1. sym symphony SR 125/150
    από Panjos στο forum SYM
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2016, 19:37
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] SYM Symphony SR 150
    από zentakiasSF στο forum Αγγελίες μοτοσικλετών
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2016, 23:49
  3. sym symphony sr 150
    από dimka στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2012, 15:56
  4. sym symphony sr 150 ή sym hd2 125?
    από xristos3812 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2012, 17:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF