Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Αγορά on-off

  1. #16
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Σε δυο γενιές V STROM ,δεν αντιμετωπισα πρόβλημα στα φρένα, εκτός ίσως απο μια μικρή ασάφεια στο μπροστινό.
    Το οποίο με προσθήκη με σωληνακια υψηλής σχεδόν μηδενίζεται.
    Αλλά dual cbs abs ,που έχει το ΤΑ(700)δεν γίνονται όσα € και να ρίξεις


    * και για το δικαβαλο του ΤΑ το συζητάμε όποτε θες..
    80κ δείχνει τώρα το 700,τα 70κ+ δικαβαλα

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    αν δεν είναι προτεραιοτητα του ταξιδάκια τοτε ναι, το ΤΑ υπερτερει..είναι χοντα και εχει τα καλυτερα μακραν φρενα...αν το παρει χρειαζεται κατά αρχην καλο μαστορα να το εκτιμησει, με τα χοντα μεταχειρισμένα δεν παιζουνε..τα εχω γραψει.και βεβαια όπως κάθε χοντα που σεβεται τον εαυτο του σιγουρα ποναει στις αναρτησεις οποτε ας βγαλει και ένα κονδυλι για αλλαγη της...επισης να εχει υποψιν ότι μετα τα 160χλμ στο κοντερ το βστρομ καιει τα αντερα του και επιπλέον οι αναφορες από αναβατες λενε ότι στις μεγαλες ταχύτητες καει και αρκετο λαδι...

    το κάθε τι εχει τα υπερ και κατά...αλλα είναι ενημερωμένος ο φιλος, καλη του επιλογή..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  3. #18
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δεν έχω παρατηρήσει απώλεια στο λάδι και ας το πιεζω συνέχεια.
    Με τα service να γίνονται στις 6κ αυστηρά.
    Αλλά με καλά και σωστα λάδια πάντα.
    Ίσως μια σκλήρυνση του λεβιέ μετα τις 4,5 κ να οφείλεται στο βάρβαρο δούλεμα.
    Η πίσω ανάρτηση που είχα θέματα με την βοήθεια του dr big,ήρθε εκεί που την ήθελα.
    Μπροστά με ποιο χοντρό λάδι κάτι γίνεται προς το καλύτερο.
    Αλλά μέχρι εκεί.
    Τακάκια ανεπιφύλακτα EBC και ας κοστίζουν κατι τοίς παραπάνω.
    Έχει θεματακια το χειμώνα με τα μπουζί που τα βραχυκυκλωνει .
    Αλλά με την αλλαγή σε ποιο ψυχρά λύνεται.
    Επίσης σε τρια ΤΑ 700 (μαζί με αυτό που οδηγαω εγώ) το δεξι ψυγείο στο ίδιο σημείο παρουσίασε διαρροή

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    το πιο βασικο από όλα αν αποφασισει για μεταχειρισμενο, το ξαναγραφω, είναι ενας σωστος μαστορας και μακρια από τους ταχα εξουσιοδοτημένους...σωστοι υπαρχουν, ας ρωτησει..τα γραφει καποιος που εχει καει η γουνα του αγρια...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  5. #20
    σαν πρώην κάτοχος vstrom 650abs .
    θα σου έλεγα εάν προτεραιότητα σου , δεν ειναι τα ταξίδια να προτιμήσεις το TA ,
    το vstrom μέσα στην πόλη με κουράζε πολύ , βαρυ πολύ ογκώδη, και δυσκίνητο μέσα στην πόλη ,αυτος ήταν και ο βασικός λόγος που το εδωσα .
    το TA νομίζω ότι ειναι πιο ευέλικτο , και με καλύτερο κινητήρα όσον αφορά ροπή ,από χαμηλά κατανάλωση κλπ (Honda ) και αν δεν κάνεις πολλά και μακρινά ταξίδια (500+χλμ) νομίζω θα σε καλύψει καλλίτερα ως πιο γενικής χρήσης μηχανακι . και τα φρένα του ειναι καλλίτερα στο στρώμα τα νοιώθεις λίγο αδύναμα στα πολλά χλμ .

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2017
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    σαν πρώην κάτοχος vstrom 650abs .
    θα σου έλεγα εάν προτεραιότητα σου , δεν ειναι τα ταξίδια να προτιμήσεις το TA ,
    το vstrom μέσα στην πόλη με κουράζε πολύ , βαρυ πολύ ογκώδη, και δυσκίνητο μέσα στην πόλη ,αυτος ήταν και ο βασικός λόγος που το εδωσα .
    το TA νομίζω ότι ειναι πιο ευέλικτο , και με καλύτερο κινητήρα όσον αφορά ροπή ,από χαμηλά κατανάλωση κλπ (Honda ) και αν δεν κάνεις πολλά και μακρινά ταξίδια (500+χλμ) νομίζω θα σε καλύψει καλλίτερα ως πιο γενικής χρήσης μηχανακι . και τα φρένα του ειναι καλλίτερα στο στρώμα τα νοιώθεις λίγο αδύναμα στα πολλά χλμ .
    έτσι ακριβώς, δεν είναι προτεραιότητα τα ταξίδια.. Περισσότερο μέσα στην πόλη και βόλτες εδώ γύρω στην Αθήνα.
    Από αυτά που βλέπω μέσα στο φόρουμ αντιλαμβάνομαι ότι οι περισσότεροι προτείνουν το ΤΑ για χρήση μέσα στην πόλη.
    Τα έχω οδηγήσει και τα δύο αλλά δεν έβγαλα κάποιο συμπέρασμα καθώς είμαι άπειρος σε θέμα μηχανής.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Μην αγχώνεσαι...έχοντας ως δεδομένο ότι το χρειάζεσαι κυρίως για την πόλη και ότι απορρίπτεις nc750,versys,fazer κτλ, ξεκίνα ψάξιμο και πάρε το μεταχειρισμένο που θα βρεις στην καλύτερη κατάσταση και με την πλουσιότερη προίκα.Οι διαφορές δεν είναι μεγάλες ανάμεσα στα δύο μοντέλα.Όποιο κι αν επιλέξεις,δε θα σε δυσκολέψει και θα το ευχαριστηθείς και στις αστικές μετακινήσεις αλλά και σε πιο μακρινές

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα on off
    από Kiato26 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2016, 10:38
  2. Αγορά Αξιόπιστης Μηχανής On-Off.
    από Richter στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2013, 14:38
  3. Αγορα μεταχειρισμενου on off-αποφυγη ζημιαρικου
    από musictech στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2012, 17:34
  4. Μεγα On-off..........!!!!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2004, 11:10
  5. ola etoima gia on off ekdromi
    από tatoo23 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2004, 16:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF