Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 74 από 74

Θέμα: NC750X - Tracer 700 - Versys 650 - V-Strom 650

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Έτσι ακριβώς. Το ΜΤ έχει ~45 κυβικά παραπάνω, είναι 15 κιλά ελαφρύτερο και έχει περισσότερη ροπή και περισσότερα άλογα παντού μέχρι τουλάχιστον τις 7,500 rpm. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να είναι μπροστά το SV (ή οποιοδήποτε άλλο της κατηγορίας) σε ρεπρίζ, εκτός αν τα μετράνε κοντά στον κόφτη ή έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στο γρανάζωμα, που αμφιβάλλω, αλλά βαριέμαι να το ψάξω κιόλας.

    Επίσης το ΜΤ έχει πιο κοντό μεταξόνιο από το Tracer, οπότε είναι ακόμα δυσκολότερο να μη σουζάρει σε εκκίνηση.

    Τέρενς, επειδή εσύ ταξιδεύεις άνετα μέχρι τα 120 ή τα 130 με ένα μηχανάκι 190 τελικής, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να το πάνε παραπάνω. Παρ'όλα αυτά, ναι, τα 170 "άνετα", του NC, ακούγονται λίγο κάπως. Και μην ξεχνάμε ότι έχει 60-100cc παραπάνω από τον ανταγωνισμό ε.



    Προσφέρομαι. Φέρτε τα sv, vstrom, nc, versys σας να το δούμε στην πράξη.

    Ρε συ εκκλησία θες να κλέψεις με το NC?

    Το θεμα ειναι να δοκιμασεις με το Versys και το Vstrom που ειστε κοντά.Το NC δε μένει πολυ πίσω αλλα ειναι δεδομένο οτι θα χασει,δε βγήκε για αυτη τη χρήση άλλωστε.

    Οποιος νιωθει ανασφαλης στην εθνική με 160-180 με το συγκεκριμένο μηχανάκι ή με οποιοδηποτε της κατηγορίας,γνωμη μου είναι να πάρει ενα ωραίο αυτοκίνητο να μην τρωει και κρυο κιολας.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #62
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    πτνα κρίση, στήνουμε κόντρες με 70 άλογα πλέον, εκεί μας κατάντησαν

  3. #63
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    πτνα κρίση, στήνουμε κόντρες με 70 άλογα πλέον, εκεί μας κατάντησαν
    Πεσ'τα!!

    Αυτο σκεφτομουν καιρο (οχι για τις κοντρες). Βλεπω συνεχεια ερωτησεις για all round οικονομικα μηχανακια και ειναι και τα μονα φρεσκα μοντελα που κυκλοφορουν, και αυτα σε περιορισμενο αριθμο. Κατα τα αλλα ολα ειναι παπιο-σκουτερ ή μηχανακια 10ετιας+...
    Βλεπωντας τι γινεται στο εξωτερικο και απο προσωπικη εμπειρια και απο vlogs κλπ συνειδητοποιω πως ειναι αλλος ενας δεικτης της ελειηνης καταστασης μας σε σχεση με την υπολοιπη Ευρωπη.
    Και φυσικα μακαρι το προβλημα να ηταν απλα αυτο.. Ειναι απλα ενα χαλικακι πανω στην κορυφη του παγοβουνου.

    Αλλα ετσι ειναι, οταν φιλος μου ανειδικευτος παιρνει 90€ το 8ωρο στη Γερμανια για λαντζα και αλλος, παλι Γερμανια, 200€ το 8ωρο για stage building και εμεις εδω δουλευουμε για ψιχουλα..

    Aραξτε, ειναι γλυκια πρεζα ο καναπες και η αποπολιτικοποιηση..
    MADE IN JAPAN 日本製

  4. #64
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Δηλαδή θεωρείτε ότι είναι οικονομικό το θέμα. Νοπ. Εγώ επέλεξα συνειδητά αυτό το μηχανάκι. Όλοι εσείς με τα 120, 150, 400 άλογα, πόσο τα αξιοποιείτε και δε σας αρκούν τα 50, 70, 80;
    Life begins at 45°.

  5. #65
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή θεωρείτε ότι είναι οικονομικό το θέμα. Νοπ. Εγώ επέλεξα συνειδητά αυτό το μηχανάκι. Όλοι εσείς με τα 120, 150, 400 άλογα, πόσο τα αξιοποιείτε;
    Ναι, Πλιτσερ, το 09 ή το 10 θα σε χαλαγε να φανταστω..
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #66
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Ναι. Αν ήθελα το 10άρι, θα είχα το 10άρι. Ούτε καν το 09 δεν ήθελα. Όπως είπα, συνειδητά...
    Life begins at 45°.

  7. #67
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι. Αν ήθελα το 10άρι, θα είχα το 10άρι. Ούτε καν το 09 δεν ήθελα. Όπως είπα, συνειδητά...
    Ωραια, σεβαστο, αλλα εισαι ενας. Οπως και να εχει μην το κανουμε Habemus εδω. Το σταματαω γιατι ειναι τερμα off-topic.
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    δεν έχει να κάνει με το αν θές 70 η 170 απλα σε θέμα με τίτλο "NC750X - Tracer 700 - Versys 650 - V-Strom 650" δεν χωράνε διαγράμματα ροπής και γραναζώματα. να πούμε για χώρους, αξιοπιστία, μεταπώληση, σερβις, ευελιξια το καταλαβαίνω αλλα σιγά μην επιλέξει κάποιος το ένα η το άλλο για το γκάζι του.

  9. #69
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Ωραια, σεβαστο, αλλα εισαι ενας. Οπως και να εχει μην το κανουμε Habemus εδω. Το σταματαω γιατι ειναι τερμα off-topic.
    Μάλιστα, κύριε αντμίν.

    Πάντως, για χάρη κουβέντας και τελείως αλλού από εκεί που σκόπευες να το πας, είχα και 1000άρι και με πήγαινε, δεν το πήγαινα. Ποτέ δεν κατάλαβα αυτή την εμμονή με τα άλογα και τις τελικές, όταν το 90% της κίνησης γίνεται εντός πόλης, όπου το μόνο που χρειάζεσαι είναι ροπή από το πρώτο μέτρο. Εξαιρούνται αγωνιζόμενοι, Ρόσσιδες κτλ. Και ήδη οι επιδόσεις του 07 είναι too much για την πόλη, αλλά το επέλεξα για να βγαίνω και εκτός, με αξιώσεις, μια στο τόσο.

    Ξέρω, δεν είναι τόσο εντυπωσιακό στις καφετέριες ή όταν σε ρωτάνε και απαντάς ότι έχεις ένα φθηνό μηχανάκι, αλλά τι να κάνουμε...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    δεν έχει να κάνει με το αν θές 70 η 170 απλα σε θέμα με τίτλο "NC750X - Tracer 700 - Versys 650 - V-Strom 650" δεν χωράνε διαγράμματα ροπής και γραναζώματα. να πούμε για χώρους, αξιοπιστία, μεταπώληση, σερβις, ευελιξια το καταλαβαίνω αλλα σιγά μην επιλέξει κάποιος το ένα η το άλλο για το γκάζι του.
    Μμ οκ το δέχομαι αυτό, καταλαβαίνω τι λες και δεν έχεις άδικο, αλλά μην είσαι και τόσο σίγουρος. Πολλοί άνθρωποι θεωρούν "επιδόσεις" αυτό που κάνει το NC. Διάβασε λίγο τριγύρω και θα δεις.

    Εγώ, πάντως, στα της κατηγορίας, επέλεξα το ΜΤ κυρίως για το γκάζι του.
    Life begins at 45°.

  10. #70
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2016
    Μηνύματα
    2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα,επειδη σε βλέπω ψημένο για το νεο Vstrom θα σε συμβουλέψω να περιμένεις και να γράψεις χιλιόμετρα με το NC σου ωστε να αποκτήσεις εμπειρία.Τα προβλήματα που αναφέρεις θα τα κουβαλάς σε κάθε μοτοσυκλέτα που θα αποκτησεις.Είναι η κατάλληλη στιγμή να τα εντοπίσεις και να τα λύσεις.

    1)Δε νοειται οδηγός που δεν ξέρει πως δουλεύει το μηχανάκι του και βρίσκεται κρεμασμενος υπο οποιαδηποτε νορμαλ συνθηκη.Μάθε να δουλευεις σωστα το μοτερ,το συγκεκριμένο μηχανάκι έχει αρκετη δύναμη για οποιαδηποτε προσπεραση μέχρι τα 170Km.

    2)Στα φρεναρισματα γλιστρας μπροστα γιατι δεν πιεζεις τα πόδια σου ωστε να μην έρχεσαι μπροστα.Σε κάθε περίπτωση υπάρχει και η δυνατότητα να βάλεις αντιολισθητικό υλικό.

    3)Τι εμπιστοσύνη χρειάζεσαι στο φρεναρισμα μιας μοτοσυκλέτας με abs απο την αναρτηση σου?Οσο και να βυθιστεί δεν πέφτεις.Σε κάθε περίπτωση με 120 ευρω βάζεις ελατήρια της ohlins,στα περισσοτερα μηχανάκια αργα η γρηγορα θα τα αλλαξεις.Τα εργοστασιακά είναι όντως μαλακά αλλα σε καμία περιπτωση δεν δίνουν ανασφάλεια στον αναβάτη.Πιθανότατα να μη φοράς καλα λάστιχα.

    4)Το οτι οδηγησες μοτοσυκλέτα με 19αρα ζάντα μπροστα και πολυ χειροτερο ζύγισμα και σου φαίνεται μέρα με τη νύχτα με τη δική σου που έχει χαμηλό κέντρο βάρους και 17άρα μπροστα,θα πρέπει να σε προβληματίσει.

    5)Το οτι φρενάρεις κυριως με το πίσω είναι λάθος βάση.Μπορει η μοτοσυκλέτα σου να διαθέτει C-ABS όμως μαθαίνεις στραβα και θα δυσκολευτεις στο μέλλον με μια άλλη μοτο.
    Αν και έχει προχωρήσει το θέμα, αλλά δεν έχω καιρό να μπω πιο συχνά, να πω από τη μεριά μου ότι, όχι δεν ψάχνομαι για νέο VStrom, απλά το έκανα μια δοκιμή.
    Το NC έχει γύρω στα 9500 χιλιόμετρα από μένα, απ' τον περσινό Γενάρη, πάνω σ' αυτά κατέθεσα την εμπειρία μου και μέχρι εκεί μπορώ να φτάσω. Ούτε τελικές ψάχνω, ούτε πίστα μπαίνω, οδηγώ με ένα συγκεκριμένο τρόπο και μ' αυτό σαν βάση λέω τι μ' αρέσει και τι όχι στην NC. Έχω ευτυχώς άλλη μηχανή πια, από την οποία είμαι πολύ ικανοποιημένος. H NC έχει μείνει στην οικογένεια και μια στο τόσο την καβαλάω κι εγώ. Τώρα όλα τα υπόλοιπα, ότι δεν ξέρω να δουλεύω σωστά το μοτέρ (1), ότι δεν ξέρω να φρενάρω (2+5), ότι δεν χρειάζομαι την ανάρτηση αφού έχω abs (3), ότι πρέπει να με προβληματίσει η διαφορά 19άρας και 17άρας ζάντας (4), εντάξει, μπορεί να ισχύουν όλα αυτά, μην μπούμε στην κουβέντα, τι ξέρω εγώ, τι ξέρει ο ένας, τι ξέρει ο άλλος, εγώ ευτυχώς οδηγώ κάτι άλλο πια, που ας πούμε καλύπτει την ανικανότητά μου και δεν χρειάζεται να είμαι καλός οδηγός, αρκεί να προσέχω.
    O Κωνσταντίνος πάνω-πάνω ανέφερε ένα συγκριτικό και φαντάζομαι ζήτησε μια γνώμη και την είπα ως κάτοχος (και βγήκα κι άχρηστος ). Δεν πειράζει, καλή καρδιά, ο καθένας οδηγεί και κρίνει βάσει των κριτηρίων του.

  11. #71
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Θα φατε καρτα, ε!

    Ρε, και εγω για την πολη κατι τετοιο και ακομα μικροτερο θα επελεγα, αλλα αν ειχα τη δυνατοτητα θα ειχα και αλλα 2 μοτορια.
    Ενα on-OFF και εναν γρηγορο χιλιομετροφαγο.
    MADE IN JAPAN 日本製

  12. #72
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εγώ, πάντως, στα της κατηγορίας, επέλεξα το ΜΤ κυρίως για το γκάζι του.
    γιατί είχες και άλλες επιλογές σε γυμνο, μεσαιο, ελαφρυ? και αν είχες ποση διαφορά είχαν στο γκάζι?

  13. #73
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Θα φατε καρτα, ε!

    Ρε, και εγω για την πολη κατι τετοιο και ακομα μικροτερο θα επελεγα, αλλα αν ειχα τη δυνατοτητα θα ειχα και αλλα 2 μοτορια.
    Ενα on-OFF και εναν γρηγορο χιλιομετροφαγο.
    Ε χαίρω πολύ. Εδώ όντως μπαίνει το οικονομικό στη μέση. Κι εγώ θα ήμουν ευτυχισμένος με 1-2 μηχανάκια ακόμα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    γιατί είχες και άλλες επιλογές σε γυμνο, μεσαιο, ελαφρυ? και αν είχες ποση διαφορά είχαν στο γκάζι?
    Μόνο το SV μπορώ να σκεφτώ και όντως οι διαφορές φαντάζομαι είναι ελάχιστες, αλλά το παραμικρό μετράει. Αλλά ναι, καταλαβαίνω τι λες.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgeobird Προβολή μηνύματος
    Αν και έχει προχωρήσει το θέμα, αλλά δεν έχω καιρό να μπω πιο συχνά, να πω από τη μεριά μου ότι, όχι δεν ψάχνομαι για νέο VStrom, απλά το έκανα μια δοκιμή.
    Το NC έχει γύρω στα 9500 χιλιόμετρα από μένα, απ' τον περσινό Γενάρη, πάνω σ' αυτά κατέθεσα την εμπειρία μου και μέχρι εκεί μπορώ να φτάσω. Ούτε τελικές ψάχνω, ούτε πίστα μπαίνω, οδηγώ με ένα συγκεκριμένο τρόπο και μ' αυτό σαν βάση λέω τι μ' αρέσει και τι όχι στην NC. Έχω ευτυχώς άλλη μηχανή πια, από την οποία είμαι πολύ ικανοποιημένος. H NC έχει μείνει στην οικογένεια και μια στο τόσο την καβαλάω κι εγώ. Τώρα όλα τα υπόλοιπα, ότι δεν ξέρω να δουλεύω σωστά το μοτέρ (1), ότι δεν ξέρω να φρενάρω (2+5), ότι δεν χρειάζομαι την ανάρτηση αφού έχω abs (3), ότι πρέπει να με προβληματίσει η διαφορά 19άρας και 17άρας ζάντας (4), εντάξει, μπορεί να ισχύουν όλα αυτά, μην μπούμε στην κουβέντα, τι ξέρω εγώ, τι ξέρει ο ένας, τι ξέρει ο άλλος, εγώ ευτυχώς οδηγώ κάτι άλλο πια, που ας πούμε καλύπτει την ανικανότητά μου και δεν χρειάζεται να είμαι καλός οδηγός, αρκεί να προσέχω.
    O Κωνσταντίνος πάνω-πάνω ανέφερε ένα συγκριτικό και φαντάζομαι ζήτησε μια γνώμη και την είπα ως κάτοχος (και βγήκα κι άχρηστος ). Δεν πειράζει, καλή καρδιά, ο καθένας οδηγεί και κρίνει βάσει των κριτηρίων του.
    Δε σε είπε κανείς άχρηστο και είμαι σίγουρος ότι ο φίλος δεν ήθελε να σε προσβάλει. Ίσως απλά προχώρησε πολύ, βλέποντας μέσα από τα μάτια ενός πιο έμπειρου/γρήγορου αναβάτη και σε έκανε να νιώσεις μειονεκτικά άθελά του, αφού είσαι αναβάτης που ποτέ δε σε έχει απασχολήσει η ταχύτητα ή η απόλυτη οδήγηση, αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν ήταν αυτός ο σκοπός του. Φυσικά κάθε γνώμη είναι σημαντική, τόσο του γρήγορου, όσο και του "αργού". Γι'αυτό είμαστε εδώ. Δεν υπάρχει λόγος να παρεξηγούμαστε. Τώρα που διάβασα το αρχικό ποστ σου, όμως, έχω να σου πω ότι όντως πρέπει να αλλάξεις 1-2 βασικά (αφήνω τα πιο προχωρημένα για άλλους) σημεία στην οδήγησή σου, τουλάχιστον από αυτά που έγραψες, γιατί είναι επικίνδυνα για την ασφάλειά σου, όπως πχ το ανέβασμα πριν την προσπέραση. Μην το παίρνεις στραβά, δεν είναι για κακό.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 31/05/2017 στις 15:41.
    Life begins at 45°.

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgeobird Προβολή μηνύματος
    Αν και έχει προχωρήσει το θέμα, αλλά δεν έχω καιρό να μπω πιο συχνά, να πω από τη μεριά μου ότι, όχι δεν ψάχνομαι για νέο VStrom, απλά το έκανα μια δοκιμή.
    Το NC έχει γύρω στα 9500 χιλιόμετρα από μένα, απ' τον περσινό Γενάρη, πάνω σ' αυτά κατέθεσα την εμπειρία μου και μέχρι εκεί μπορώ να φτάσω. Ούτε τελικές ψάχνω, ούτε πίστα μπαίνω, οδηγώ με ένα συγκεκριμένο τρόπο και μ' αυτό σαν βάση λέω τι μ' αρέσει και τι όχι στην NC. Έχω ευτυχώς άλλη μηχανή πια, από την οποία είμαι πολύ ικανοποιημένος. H NC έχει μείνει στην οικογένεια και μια στο τόσο την καβαλάω κι εγώ. Τώρα όλα τα υπόλοιπα, ότι δεν ξέρω να δουλεύω σωστά το μοτέρ (1), ότι δεν ξέρω να φρενάρω (2+5), ότι δεν χρειάζομαι την ανάρτηση αφού έχω abs (3), ότι πρέπει να με προβληματίσει η διαφορά 19άρας και 17άρας ζάντας (4), εντάξει, μπορεί να ισχύουν όλα αυτά, μην μπούμε στην κουβέντα, τι ξέρω εγώ, τι ξέρει ο ένας, τι ξέρει ο άλλος, εγώ ευτυχώς οδηγώ κάτι άλλο πια, που ας πούμε καλύπτει την ανικανότητά μου και δεν χρειάζεται να είμαι καλός οδηγός, αρκεί να προσέχω.
    O Κωνσταντίνος πάνω-πάνω ανέφερε ένα συγκριτικό και φαντάζομαι ζήτησε μια γνώμη και την είπα ως κάτοχος (και βγήκα κι άχρηστος ). Δεν πειράζει, καλή καρδιά, ο καθένας οδηγεί και κρίνει βάσει των κριτηρίων του.
    Με παρεξήγησες φίλε.Ο Blitzer έπιασε ακριβώς την προθεση μου η οποία ήταν να σε προβληματίσω,οχι να σε μειώσω σε καμία περίπτωση.Σεβαστές όλες οι απόψεις αλλα όχι το ίδιο σωστες.Οσο για το αν χρειάζεται να είσαι καλός οδηγός,ναι ειναι απαραίτητο κατα τη γνωμη μου,δεν αρκει η προσοχή μονο,εισαι σε 2 ροδες,αν δεν ξερεις τι κάνεις πέφτεις.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Transalp 650 VS Transalp 700 VS Suzuki V strom 650 VS (?)
    από asymvivastos85 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2018, 15:19
  2. Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650
    από Apache στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2016, 12:29
  3. V-strom 650 ή Versys 650 ?
    από tbaris στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2007, 13:25
  4. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 07:58
  5. transalp?v-strom 650?freewind?aprilia pegaso?
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 00:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF