Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Nexus 300 η 500 H κατι αλλο?

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    31

    Nexus 300 η 500 H κατι αλλο?

    Καλησπερα σας
    Κατοχος διπλωματος α2,εκανα τα βηματα μου με Ninja 250[τραγικη επιλογη ,παρα πολυ αργο το βαρεθηκα σε 4 μηνες],και μετα κατοχος xt660x ,το οποιο το λατραψα και μου κρατουσε παρεα για περιπου 1.5 χρονια μεχρι που με τρακαραν και απο τοτε [2 χρονια]ειμαι με αμαξακι.
    Λογο καποιων οικονομικων προβληματων το εδωσα το αμαξι και λεω να παρω ενα σκουτερ να κανω την δουλεια μου.Δεν θελω να παρω κατι πολυ αργο ,γιατι δεν θελω να βασανιστω,θελω κατι ωραιο στην πολη αλλα να εχει και λιγο γκαζι να παω εθνικη.
    Οποτε ειδα αυτο[Tmax ανεβαινει τιμη]
    Μπορειτε να μου πειτε την αποψη σας?Κοιταω κατι μεχρι 2200-2400 χιλλιαρικα μαξ,απλα βλεπω πολλες αγγελιες αρκετα χιλλιομετρα [50000 και 70000],και δεν εχω ιδεα αν ειναι πολυ η κανονικα για ενα τετοιο μηχανακι.Ο κινητηρας του μεχρι ποσα περιπου αντεχει αν ξερει καποιος?Κοιταζα και για beverly αλλα αυτο το σκουτερακι το ερωτευτηκα[ισως επειδη ειναι λιγο πιο sportiv η κατι]
    Ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Αν βαρέθηκες το νιντζάκι θεωρώντας το μάλιστα ''τραγική επιλογή'', δεν είναι απίθανο να βαρεθείς και το scooter.
    Το σενάριο να βγάλεις απεριόριστο δίπλωμα είναι μια λύση ώστε να κοιτάζεις πολύ πιο άνετα την αγορά.
    Αν έχεις κατασταλάξει ότι ενδιαφέρεσαι αποκλειστικά για scooter,κάνε μια διαδικτυακή βόλτα και από το forum scooterclubhellas.

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    31
    Θελω να κανω την δουλεια μου οποτε ναι ψαχνω για σκοοτερ,αμαξι εψαχνα απλα λεφτα για τετοιο πραγμα δεν δηστυχως.Οτι θα το βαρεθω ειναι σιγουρο απλα θελω να κανω την δουλεια μου για 4 μηνες και μετα θα παω πισω σε τουτου

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Αν το χρειάζεσαι μόνο για 4 μήνες τότε μη σκας πολύ...πάρε απλά κάτι σε καλούτσικη κατάσταση και κυρίως με εύκολη μεταπώληση

  5. #5
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από socpap Προβολή μηνύματος
    καποιος?Κοιταζα και για beverly αλλα αυτο το σκουτερακι το ερωτευτηκα[ισως επειδη ειναι λιγο πιο sportiv η κατι]
    Ευχαριστω πολυ
    Δε νομίζω ότι σου χρειάζεται πάνω από 300cc.

    Κάτι τέτοιο?

    https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/10218782/
    Sent from me using a computer.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από socpap Προβολή μηνύματος
    Θελω να κανω την δουλεια μου οποτε ναι ψαχνω για σκοοτερ,αμαξι εψαχνα απλα λεφτα για τετοιο πραγμα δεν δηστυχως.Οτι θα το βαρεθω ειναι σιγουρο απλα θελω να κανω την δουλεια μου για 4 μηνες και μετα θα παω πισω σε τουτου
    Ξεκίνα από τώρα να ψάχνεις για αυτοκίνητο.
    Δεν αξίζει ο κόπος για 4 μήνες.

  7. #7
    δεν ξέρω αν αξίζει για 4 μήνες να πάρεις κάτι ?
    εγώ εάν έπαιρνα θα έπαιρνα ενα σκούτερ Japan η Taiwan , και θα αφηνα τα ιταλικά σκούτερ απ έξω γιατί περα από ομορφιά σε όλα τα αλλά άστα....

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    ειναι υπωχρεωτικο ? μπα δεν νομίζω ότι χρειάζεται....
    το θέμα δεν ειναι πιο ειχα εγώ για το αποφύγεις το θέμα ειναι ότι κατά γενικη ομολογία στην πλειοψηφία τους , δεν αντέχουν την σκληρή χρήση , και τα περισσότερα βγάζουν θεματακια μετά από λίγο καιρο.
    αυτό λέει εμένα η εμπειρία μου.
    Εχω ερωτευτει το νεξους και τωρα για λιγους μηνες μεχρι να το σουταρω τι να μου βγαλει αν προσεξω τι θα παρω?
    Αλλιος μηπως να κοιταζα κατι αλλο?Ειδα ενα gts 300 εχθες στον δρομο,πολυ ομορφο

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Κάτι τέτοιο ίσως;

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Κάτι τέτοιο ίσως;
    Νια ωραιο απλα δεν ξερω μετα πως θα το πουλησω αυτο
    Εχω δει οτι φοραει τον ιδιο σχεδον κινητηρα με το νεξους 300,σωστα?

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Η χρησιμοτητα ενός φόρουμ είναι η ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών καθώς αυτές μπορούν να αξιολογηθουν και να βοηθήσουν κάποιον που βρίσκεται σε δίλημμα, όπως ακριβώς ο φίλος που άνοιξε το συγκεκριμένο νήμα.
    Οπότε καλό θα ήταν να τεκμηριωνουμε την άποψη μας.
    Παιδια για νεξους ψαχνω ,μαλλον το 300 στα 2000-2500 γιατι τα 500 ειναι σαπια σε αυτα τα λεφτα.Δεν ξερω αυτο το στροφφυλοφαναρο των μπεβερλυ δεν μπορω με τιποοτα.Το θεμα ειναι να θελω να το καβαλαω και να μαρεσει και εμφανισιακα,αν ειναι να κανω εμετουλη καθε φορα που το βλεπωω.Και καποια sym μαρεσουν επισης

  12. #12
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από socpap Προβολή μηνύματος
    Παιδια για νεξους ψαχνω ,μαλλον το 300 στα 2000-2500 γιατι τα 500 ειναι σαπια σε αυτα τα λεφτα.Δεν ξερω αυτο το στροφφυλοφαναρο των μπεβερλυ δεν μπορω με τιποοτα.Το θεμα ειναι να θελω να το καβαλαω και να μαρεσει και εμφανισιακα,αν ειναι να κανω εμετουλη καθε φορα που το βλεπωω.Και καποια sym μαρεσουν επισης
    Παρανόησα! Νόμιζα ότι ερωτεύτηκες το beverly ρε συ!
    Sent from me using a computer.

  13. #13
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.489
    τα περί ευρωπαϊκών και γιαπωνέζικων σκούτερ εδώ: https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=152979

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @topos
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    146
    Αφου λατρεψες το xtx γιατι οχι ενα ιδιο?Η ακομα και κανενα aprilia strada(ιδιος κινητηρας) που θα το βρεις και φθηνοτερα κ πιθανων σε καλυτερη κατασταση?

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    31
    Ειδα ενα 500αρι νεξους.Το οδηγησα και λιγο
    Τι Μαουνα ειναι αυτη?Και το 300αρι τοσο μεγαλο ειναι?Βαρυ πολυ και κτηνος κανονικο.Αν ειναι και το 300 ετσι να δω κανα beverly

Παρόμοια θέματα

  1. Mαρκαδόρος η κάτι άλλο?
    από mihalis81 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2006, 22:23
  2. photoshop ή κατι αλλο
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2006, 12:53
  3. Αυτο ειναι το κατι αλλο !!
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 15:48
  4. Τιράντες ή κάτι άλλο;
    από Reignman στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2006, 22:31
  5. money for nothing η κατι αλλο
    από GST στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2005, 20:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF