Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 102

Θέμα: Japan VS Europe (scooter edition)

  1. #46
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Ο ελληνας ιδιοκτητης, δεν ειναι ικανος για 'μενα να κρινει αντικειμενικα μια εταιρεια. Ποσο μαλλον στην εποχη της "κρισης" που εχουν κοψει απο παντου!
    Οι μισοι δεν ξερουν ουτε τα βασικα και οι υπολοιποι μισοι, σαν μεγαλο σερβις αντιμετωπιζουν οτιδηποτε κοστιζει παραπανω απο 80€.

    Ποσες πικρες (για καποιους) αληθειες θα πεις ακομα;
    Περα απο τη πλακα,κι εδω εχεις δικιο...

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Ο ελληνας ιδιοκτητης, δεν ειναι ικανος για 'μενα να κρινει αντικειμενικα μια εταιρεια. Ποσο μαλλον στην εποχη της "κρισης" που εχουν κοψει απο παντου!
    Οι μισοι δεν ξερουν ουτε τα βασικα και οι υπολοιποι μισοι, σαν μεγαλο σερβις αντιμετωπιζουν οτιδηποτε κοστιζει παραπανω απο 80€.
    Και τι περιμένεις από τον μέσο Ελληνα χειριστή scooter?
    Να αποστηθίσει το service manual ώστε να ελέγχει τον κάθε εξουσιοδοτημένο
    και να μπορέσει να εκτιμήσει το μεγαλείο της σχεδίασης της piaggio?
    Η κάθε εταιρεία κρίνεται ΚΑΙ από το δίκτυο διανομής ΚΑΙ από το δίκτυο εξουσιοδοτημένων συνεργείων και έτσι πρέπει.

  3. #48
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yiannis172 Προβολή μηνύματος
    Ποσες πικρες (για καποιους) αληθειες θα πεις ακομα;
    Περα απο τη πλακα,κι εδω εχεις δικιο...
    Βασικά αυτό που ειπώθηκε είναι από τις μεγαλύτερες πατάτες ever

    Λες και υποχρεούμαι εγώ να ξέρω πόσα από τα 1500 orings και τις 1000 βίδες που έχει το μηχανάκι μου πρέπει να αλλάζονται σφίγγονται ανά 1000 / 2000 / 3000 χλμ κ.ο.κ....

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Βασικά αυτό που ειπώθηκε είναι από τις μεγαλύτερες πατάτες ever

    Λες και υποχρεούμαι εγώ να ξέρω πόσα από τα 1500 orings και τις 1000 βίδες που έχει το μηχανάκι μου πρέπει να αλλάζονται σφίγγονται ανά 1000 / 2000 / 3000 χλμ κ.ο.κ....
    Δεν ανεφερα ποτε, οτι ο καθε ανιδεος πρεπει να παει με το workshop manual στο χερι.

    Απεναντιας, οταν ο εξουσιοδοτημενος αναφερει οτι το μπροστινο ειναι βαρκα γυαλο και για αλλαγη λαδιων, τσιμουχων θα παρει 100€ ... ολοι ξυνιζουν!
    Λενε δε γαμεις, παει να μου τα φαει, θα το δω αργοτερα... οπως θα δει αργοτερα και τις βασεις μοτερ γιατι ο κλεφτης ο μαστορας ζηταει 120€ (και κατ' επεκταση ολου του πισω συστηματος)
    Μετα θα παει στο λαστιχαδικο, με τα τελειωμενα 10ετιας τετραγωνα πατουμενα και θα ζηταει φρεσκο φρεσκο εβδομαδων super ελαστικο στη χαμηλοτερη τιμη χωρις αποδειξη, επειδη ΚΟΥΝΑΕΙ στα 60kmh (γιατι αραγε)... ενω με DOT 2 μηνων απο την παραγωγη, δεν ειναι ιδιαιτερα χαρουμενος.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  5. #50
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Δεν ανεφερα ποτε, οτι ο καθε ανιδεος πρεπει να παει με το workshop manual στο χερι.

    Απεναντιας, οταν ο εξουσιοδοτημενος αναφερει οτι το μπροστινο ειναι βαρκα γυαλο και για αλλαγη λαδιων, τσιμουχων θα παρει 100€ ... ολοι ξυνιζουν!
    Λενε δε γαμεις, παει να μου τα φαει, θα το δω αργοτερα... οπως θα δει αργοτερα και τις βασεις μοτερ γιατι ο κλεφτης ο μαστορας ζηταει 120€ (και κατ' επεκταση ολου του πισω συστηματος)
    Μετα θα παει στο λαστιχαδικο, με τα τελειωμενα 10ετιας τετραγωνα πατουμενα και θα ζηταει φρεσκο φρεσκο εβδομαδων super ελαστικο στη χαμηλοτερη τιμη χωρις αποδειξη, επειδη ΚΟΥΝΑΕΙ στα 60kmh (γιατι αραγε)... ενω με DOT 2 μηνων απο την παραγωγη, δεν ειναι ιδιαιτερα χαρουμενος.
    Να με συμπαθάς, αλλά αναφέρεσαι σε ανοίγματα, φλατζόκολλες και ότι ο μάστορας ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ

    Και καπάκι μετά λες ότι ο Έλληνας ιδιοκτήτης είναι ανίδεος

    Δηλαδή περιμένεις από κάποιον που δε γνωρίζει (και προφανώς δεν έχει καμιά υποχρέωση να το κάνει, για αυτό πληρώνει άλλωστε) να είναι σε θέση να κρίνει τον ως άνω μάστορα ;

    Ε αν αυτό δεν είναι πατάτα, με συγχωρείς αλλά κάτι μάλλον δεν εννόησα σωστά...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    ρε ξερολα αριστειδη. θα σου μπορουσα να σου εγραφα οτι το λαδι εσταζε εμφανως, εραιε πανω απο το φυγοκεντρικο στην πισω ροδα...επειδη το σαββατο το εξουσιοδοτημενο ηταν κλειστι το σκουτετ θα παει τις επομενες μερες οπου αναμενω την διαγνωση του εξουσιοδοτημενου στο γιατι...ηταν τοσο απλο να το καταλαβεις αλλα και εσυ σαν τον υπερτατο της βορειας κορεας: τα ξερεις ολα...

    εγω παντως σου ευχομαι να μην σου συμβει κατι παρομοιο, οχι τιποτα αλλο γιατι θα αναγκαζεσαι να διαβαζεις ολες αυτες τις π@παριες που γραφεις..

    κοντευαμε να σκοτωθουμε με το ιταλικομπουρδελο στα καλα καθουμενα θα βρεθουμε και υπολογοι..

    και αντε για να νιωσεις καλα, δεν φταιει το μηχανακι, δεν φταιει η εταιρια που το συντηρει αντε φταιμε εμεις που τα καβαλαμε..ελπιζω να ησυχασες ξερολα..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  7. #52
    Δευτέρα και περίοδος Ζόπα; Όλοι έχουν δικαίωμα στην άποψη τους, εκτός από τους άλλους, Ζόπα;

  8. #53
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    ρε ξερολα αριστειδη. θα σου μπορουσα να σου εγραφα οτι το λαδι εσταζε εμφανως, εραιε πανω απο το φυγοκεντρικο στην πισω ροδα...επειδη το σαββατο το εξουσιοδοτημενο ηταν κλειστι το σκουτετ θα παει τις επομενες μερες οπου αναμενω την διαγνωση του εξουσιοδοτημενου στο γιατι...ηταν τοσο απλο να το καταλαβεις αλλα και εσυ σαν τον υπερτατο της βορειας κορεας: τα ξερεις ολα...

    εγω παντως σου ευχομαι να μην σου συμβει κατι παρομοιο, οχι τιποτα αλλο γιατι θα αναγκαζεσαι να διαβαζεις ολες αυτες τις π@παριες που γραφεις..

    κοντευαμε να σκοτωθουμε με το ιταλικομπουρδελο στα καλα καθουμενα θα βρεθουμε και υπολογοι..

    και αντε για να νιωσεις καλα, δεν φταιει το μηχανακι, δεν φταιει η εταιρια που το συντηρει αντε φταιμε εμεις που τα καβαλαμε..ελπιζω να ησυχασες ξερολα..
    Τη παλεύεις με τα ελληνικά ή έχεις θεματάκια ;

    Αυτό κατάλαβες ή μήπως γράφω ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    καλα εσυ θελεις να με κανουν μπαν επειδη δεν απαντησα σε κατι που δεν ξερω και κατ αλλα συμφωνεις μαζι μου;

    τελος παντων επειδη ακομα ποναω απο την πτωση σκεφτομαι ποσο χαζοι ειμαστε ολοι μας που τσακωνομαστε μεταξυ μας και οι αλλοι γελανε με τα κοροιδα..

    θα σου πω τι συμβει στον οποιοδηποτε απο εμας αν του σπασει ξαφνικα το σωληνακι τροφοδοσιας βενζινης κατα τη κινηση οπως εγινε σε μενα και χτυπα ξυλο υπαρξουν επιπτωσεις..

    η εταιρια που δουλευουμε θα παρουσιασει το σερβις μπουκ με τις σφραγιδες ωστε να καλυφθει νομικα..

    η piaggio η αλλη θα υποστηριξει και αυτη νομικα οτι η αλλαγη μικρων απαρτιων δεν συμπεριλαμβανεται στο επισημο σερβις και θα καλυφθει πισω απο μεγαλα δικηγορικα γραφεια που θα αποδειξουν οτι ο ηλιος βγαινει το πρωι απο τη δυση..

    και εγω και εσυ αν δεν ειμαστε στα θυμαρακια αντε να αποδειξουμε οτι ειμαστε θυματα και υπαρχουν ευθυνες..

    οποτε αγορι μου ειναι ασκοπο να τσακωνομαστε ολοι αναμεταξυ μας για τα συμφεροντα των καρτελ με τιμημα την υγεια μας..

    εγω ειπα απλα τη γνωμη μου αν αξιζει να αγοραζεις φθηνα προιοντα οταν βιωνεις οτι ειναι ελαττωματικα..3 ιταλικο πατατες καβαλαμε τοσα χρονια και διαπιστωνουμε ολοι πληθος προβληματων..

    θα ηταν αμαρτια να μην γραφονται δημοσια..αγαπητε αριστειδη στην στραβη ειμαστε μονοι μας και ο μονος λογος που τα γραφω ειναι προς ενημερωση, μετα φυσικα ο καθενας αποφασιζει οτι θελει αλλα να ξερει πρωτα..

    οποτε μην παθιαζεσαι..ειμαστε στην ιδια ομαδα..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  10. #55
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    ρε ξερολα αριστειδη...ελπιζω να ησυχασες ξερολα..
    Διαβάζεις ποιος γράφει τι?
    Μαλλον απλά επιτίθεσαι στον τελευταίο που έγραψε, ασχέτως του τι έγραψε.

    Εγώ πάντως θα εκανα μηνυση στο εξουσιοδοτημένο στην θέση σου και θα απαιτούσα αποζημίωση για σωματικές βλάβες.
    Δικό τους λάθος είναι και οχι της Piaggio.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #56
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Aυτο με τα σωληνακια της βενζινης επαιζε πολυ στα Piaggio παντως. Το γνωριζω απο τη μακρα μου θητεια σε rent a bike. Typhoon και Liberty το παθαιναν πολυ συχνα, και κυριως τα Typhoon.
    MADE IN JAPAN 日本製

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Ζοπα πες στην εταιρία σου αμα δεν τις θελετε τις ιταλικες πατατες να τις χαρισετε

    Θελω τη μια

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Ζοπα πες στην εταιρία σου αμα δεν τις θελετε τις ιταλικες πατατες να τις χαρισετε

    Θελω τη μια
    γιατι δεν το ανταλλαζεις με το cbf125 που εχεις?

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Ζόπα πες στην εταιρεία σου ότι ανταλλάζω cbf125 με λίμπερτυ

  15. #60
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    @ζοπα..
    Εντάξει όλοι καταλάβαμε το λάθος σου, ακόμα και ο Αριστείδης, εκτός από σένα.

    Να στο πω ή θα το βρεις;

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. JAPAN Vs. EUROPE ΙΙ
    από sniper στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 2923
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2007, 09:13
  2. JAPAN Vs. EUROPE
    από super_toto στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 3051
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2007, 11:44
  3. Japan Vs Europe (UK)
    από motaba στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2006, 17:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF