Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 102

Θέμα: Japan VS Europe (scooter edition)

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Aυτο με τα σωληνακια της βενζινης επαιζε πολυ στα Piaggio παντως. Το γνωριζω απο τη μακρα μου θητεια σε rent a bike. Typhoon και Liberty το παθαιναν πολυ συχνα, και κυριως τα Typhoon.
    αγαπητε μου, συμφωνα με τους "εμπειρογνωμονες" εδω μεσα ειναι δικο σου το λαθος με τα σωληνακια..θα το βρεις και εσυ μονος σου η θα το ψαξει για σενα ο daz?
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Η πληροφόρηση για ενδεχομενες βλαβες /παραλείψεις και μαλιστα οι επικινδυνες για ατυχημα οπως αυτη του Ζοπα ειναι καλο να γνωστοποιουνται καθως και να συνοδεύονται και απο καποια στοιχεια. Μια φωτογραφία, ενα δελτιο χρεωσης ανταλλακτικων που εμπλέκονται στην βλαβη, ακομα και η περιγραφη των εργασιων για την επιδιόρθωση αυτης της βλαβης στα παραστατικα του συνεργειου θα είναι ιδιαίτερα χρησιμα για να ξέφυγει μια καταγγελία, απο το επίπεδο ενδεχομενου τρολλαρισματος
    κουκουρουκουκου

  3. #63
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    αγαπητε μου, συμφωνα με τους "εμπειρογνωμονες" εδω μεσα ειναι δικο σου το λαθος με τα σωληνακια..θα το βρεις και εσυ μονος σου η θα το ψαξει για σενα ο daz?
    Τι είσαι εσύ ρε παιδί μου? Τόσοι σου λένε ότι κάπου έκανες λάθος και εσύ πλάθεις με το μυαλό σου θεωριες συνομοσιας.

    Ζοπα, ο pew ρώτησε γιατι δεν απάντησες ακομα για τα λαδια και όχι ο Αριστείδης. Άδικα την έπεσες στον Αριστείδη.

    Ξεκόλλα και διάβαζε τουλάχιστον τι γράφει ο καθένας. Στο τέλος σε όλα θα συμφωνήσουμε εκτός στο ότι όλα τα ιταλικά είναι μπουρδέλα.

    Edit.
    Και κόψε την ειρωνία γιατί δε βλέπω κανέναν να σε ειρωνεύεται. Είναι η δεύτερη φορά που το κάνεις και δεν έχεις καταλάβει ακόμα ούτε που είναι οι ενστάσεις των συνομιλητών σου σε αυτά που λες.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παρακαλω πολυ, να περιμενουμε να απαντησει ο Ζopas ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ εχασε το λαδι ή τουλαχιστον να ποσταρει μια φωτογραφια αν εχει.
    Μεχρι τοτε, να μην ποσταρει κανεις.... αν και στην 3η αποπειρα επικοινωνιας χασουμε σημα του, να κηρυχθει επισημως anti-Italian για να ξερουμε πως οταν εχει καρμποναρα το μενου, θα βγαινει να μας πεταει το σουσι στη μαπα.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  5. #65
    δεν θα περά, δεν θα περάσει ο φασισμός


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	g238in.jpg 
Προβολές:	183 
Μέγεθος:	26,6 KB 
ID:	384052

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Tromparius De La Piaggius !!!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  7. #67
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    άσε μαν, με 1λ/1000χλμ δεν το σώζεις ότι και να λες

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Ποντάρω στο καρτερ. Χαλάρωσε η ένωση στη μέση και από εκεί πέταγε το λάδι στη πίσω ρόδα.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #70
    Ο ζόπας πάντως είναι η απόδειξη ότι οι αρχαίοι ημών ήταν σοφοί. Το δις πέφτειν μετά ελαίων στο οπίσθιο ελαστικό ουκ ανδρός σοφού, έλεγαν, γιατί όταν εμείς μιλούσαμε για σκούτερ οι άλλοι ακόμα μάθαιναν να περπατάνε όρθιοι.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    μπα, δεν θα περιμενετε πολύ, αν και δεν είναι δικο μου σκουτερ, πηρα τηλεφωνο το μαστορα και μου ειπε ότι διαπιστωσε μια μικρη διαρροη( σταγονες) πανω στο αριστερο ποδι του κεντρικου σταντ οταν είναι πολύ ζεστο το μοτερ...σπανια περιπτωση...πιθανολογει να προερχεται από ένα λεπτο δισκο στη μεταδοση, αυριο θα ξερουμε όταν θα παει συνάδελφος να το παραλαβει...οποτε ολοκληρώνεται το παζλ...λιγες σταγονες πατηθηκαν στο στοπ σε δρομο γυαλι από το ψιλοβροχο την ωρα που φρεναρα να ελεγξω...επεσα αριστερα με αποτελεσμα υπερχειλιση από το καρτερ και μπούκωμα με λαδι στο φιλτρο αερα...δεν την πηρα χαμπαρι την ατιμη την υπερχειλιση...και η δευτερη πτωση ηρθε μεγαλοπρεπεστατα με λαστιχο φουλ στα λαδια στον ιδιο δρομο γυαλι...ισως οι νομοι της φυσικης να μην επετρεψαν τις σταγονίτσες αυτές να μου δημιουργησουν πρόβλημα όταν ετρεχα πολύ στην εθνικη( εκει δεν την γλιτωνα), στα λιγα χιλιόμετρα και με αποτομο φρενο την πατησα( ευτυχως)..

    το τραγελαφικο είναι ότι ολοι εσεις που υπερασπιζεστε με τοσο παθος την piaggio δεν το καβαλάτε, εγω που δεν θελω να το βλεπω στα ματια μου είμαι αναγκασμένος να το οδηγω κάθε μερα πλεον με το σταυρο στο χερι..καλη μου τυχη και ζητω συγγνωμη στους ιταλους εδώ μεσα που δεν επαθα ατύχημα ώστε να αρχισετε να σκεπτεστε..το παρηγορο για εσας είναι ότι οντως το πρόβλημα αυτό είναι σπανιο..μη σου τυχη όμως σε τετοιο δρομο..

    Δεν ξαναεπανερχομαι, ότι καταλαβε ο καθενας καταλαβε, εγω τα εγραψα για καλο, προσωπικα θα βριζω και θα καβαλαω τη χοντα...βρισιμο στην αξιοπιστια..

    τωρα φιλε Νταζ ( που δεν ειρωνεύεσαι ποτε κανενα, ελα ρε..) μπορούμε να φαμε μαζι μια καρμποναρα, αντε και να θαυμασουμε καμια βορειο ιταλιδα μοντελο μεσα σε λαδια, ιταλικες δημιουργιες που οντως αξιζουν..

    από μενα τελος...καλες βολτες να εχετε και ορθιοι παντα..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    το τραγελαφικο είναι ότι ολοι εσεις που υπερασπιζεστε με τοσο παθος την piaggio δεν το καβαλάτε
    LEL !!!


    Εndo me Taxi απο τα απανωτα εγκεφαλικα και τα μακροσυρτα ποστ, εχασε το μπουσουλα του ποιος ποσταρε και τι.

    ΝΤΑΖΖΖΖΖ ΘΑ ΦΑΤΕ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΑ ΛΕΕΙ !! Κωλοφαρδος, παλι το σουσι θα φαω εγω και θα με παει σερπαντινα!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  13. #73
    εγώ τώρα δεν θυμάμαι, τι λάστιχα φοράει αυτό που πέφτει με την πρώτη σταγόνα βροχής, λιωμένα (και λαδωμένα) μισλέν ή τα φρέσκα ντάνλοπ που πάνε με κατοστάρες βρεγμένο ατάραχα;

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    εγώ τώρα δεν θυμάμαι, τι λάστιχα φοράει αυτό που πέφτει με την πρώτη σταγόνα βροχής, λιωμένα (και λαδωμένα) μισλέν ή τα φρέσκα ντάνλοπ που πάνε με κατοστάρες βρεγμένο ατάραχα;
    εγω απορω για κατι αλλο.

    Πεφτεις στο φαναρι απο λαδωμενο ελαστικο.
    Σηκωνεσαι, ριχνεις μια ΧρισΠΑ ... λες ας ριξω μια ματια. Ριχνεις μια ματια, βλεπεις διαρροη κλπ.
    Λες ενα ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ και τον υμνο της Honda ... καβαλας και ξεκινας... για να πεσεις απο διαρροη λαδιου, ΞΑΝΑ.

    Λογικα ο zopas ηταν στο πεσε-σηκω-καβαλα-πεσε για καμια 50αρια χιλιομετρα μεχρι να παει συνεργειο και το μηχανακι σκορπισε παντου ανταλλακτικα.
    Μπουρδελο ιταλικο παρταλι!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  15. #75
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Pew το έγραψε ότι δεν πήρε χαμπάρι την υπερχείλιση!

    Ζοπα δε θα μπω στην διαδικασία να σου απαντήσω γιατί δεν υπάρχει λόγος να γράφω τα ίδια και τα ίδια.

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. JAPAN Vs. EUROPE ΙΙ
    από sniper στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 2923
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2007, 09:13
  2. JAPAN Vs. EUROPE
    από super_toto στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 3051
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2007, 11:44
  3. Japan Vs Europe (UK)
    από motaba στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2006, 17:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF