Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: ερωτησεις για aprilia rs 125

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    7

    ερωτησεις για aprilia rs 125

    Γεια σας σκεύτομαι το ενδεχόμενο αγοράς του aprilia rs 125.Αλλα δεν γνωρίζω τι συντήρηση χρειάζεται και αν σαν μοτέρ είναι αξιόπιστο ώστε να μην με φάνε τα συνεργεία . Εάν υπάρχει και καποίος όπου είχε το εν λόγω δίχρονο μοντέλο θα είθελα να μου πει ποια είναι τα προβλήματα οπου βγάζει και αν αξίζει να το πάρω.(μιλάμε για αγορά κάποιου μεταχειρισμένου).

  2. #2
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas2000 Προβολή μηνύματος
    Γεια σας σκεύτομαι το ενδεχόμενο αγοράς του aprilia rs 125.Αλλα δεν γνωρίζω τι συντήρηση χρειάζεται και αν σαν μοτέρ είναι αξιόπιστο ώστε να μην με φάνε τα συνεργεία . Εάν υπάρχει και καποίος όπου είχε το εν λόγω δίχρονο μοντέλο θα είθελα να μου πει ποια είναι τα προβλήματα οπου βγάζει και αν αξίζει να το πάρω.(μιλάμε για αγορά κάποιου μεταχειρισμένου).

    Αν δεν ξέρεις τι συντήρηση θέλει ένα 2Τ, μαλλον λάθος μηχανάκι κοιτάς....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    7
    αναφέρομαι στην συντήρηση οπου χρειάζεται το σιγκεκριμένο δίχρονο

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.247
    Υπάρχει και ένα παλαιότερο θρεντ, αλλά δε ξέρω αν βοηθάει ιδιαίτερα.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #5
    Δεν ξέρω δεν απαντω Το avatar του/της giannisgt
    Εγγραφή
    04/07/2015
    Μηνύματα
    51
    Διχρονο= βενζινη λαδι και ιδρωτας

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    7
    η μεγάλη κατανάλωση δεν με ενοχλεί, με φοβίζει το να μου βγάζει συνεχώς προβλήματα αυτό θέλω να μου ξεκαθαρίσει κάποιος τωρινός ή και πρώην κάτοχος του rs

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Φίλε παίρνεις δίχρονο και μαλιστα aprilia πόσο αξιοπιστία περιμένεις? Και θα ναι και σκισμενο μαλλον απο τους προηγούμενους... Θα ναι γρήορο? ναι σίγουρα αλλά με τι κόστος. Χωρια η κατανάλωση που τωρα μπιορεί να μην σε πειράζει αλλά όταν αρχίσεις τις βόλτες θα ναι πρόβλημα... Κοίτα για κανα cbr καλύτερα
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    7
    κοίτα εάν είχα να διαθέσω περισσότερα θα έπαιρνα το cbr από το 13 και μετά όπου είναι πιο χοντρά στο σώμα αλλά λόγου χαμηλού budget (1200) δεν πρόκειται να βρώ κάτι σκεύτομαι για το sym to wolf 125 αλλά αυτό είναι Αξιόπιστο όσων αφορά το μοτέρ?

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    To "χοντρο" το cbr το έχει φίλος μου και ναι ειναι λιγο πιο φουσκωτο αλλα μη φανταστεις ότι είναι πιο γρήγορο ή άνετο (έχω οδηγήσει και το παλιό). Το παλιό το cbr έχει πουλήσει πολυ (διαθέσιμα ανταλλακτικά) και είναι και σχετηκά φθηνό. Έχεις κοιτάξει για του 08 και μετά? Νομίζω αυτά είναι τα πιο ωραία. Σαν εξοπλισμό είναι πάνω κάτω τα ίδια (δισκόφρενα μπρος-πίσω κτλ.) με το καινούργιο να έχει φαρδύτερα λάστοιχα ενώ του παλιού "παπίζουν" λίγο αλλα για αυτό και είναι και φθηνότερα. Υπάρχει πάντα και το cbf που έχει πουλήσει εξίσου και που είναι πιο οικονομικό (εμενα με χαλάει στην εμφάνιση αλλά γούστα είναι αυτα). Τέλος υπάρχει το ybr (yamaha) με μια πιο retro εμφάνιση ανάλογα το μοντέλο (εγω έχω του 05).
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Αν το παρεις κ του κανεις τη χρηση π του αρμοζει με τη σωστη συντηρηση,δεν εχεις προβλημα..μπες στο aprilia bikers και διαβασε,εχει απειρα πραγματα να δεις κ να ενημερωθεις για το συγκεκριμενο μοτο..αν προχωρησεις στην αγορα να δωσεις κατι παραπανω και να παρεις σενιο μηχανακι,οσο πιο μαμα γινεται...με 2000 στο περιπου παιζεις στα πολυ αξιολογα κομματια...

Παρόμοια θέματα

  1. Ενδιαφέρον για aprilia rs 125
    από Argonautis46 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2014, 19:52
  2. Haynes Service Manual για το Aprilia Rs 125
    από Zacharias99 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2010, 23:44
  3. Στρώσιμο Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2007, 10:31
  4. Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2004, 07:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF