Σελίδα 31 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 2126272829303132333435 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 451 έως 465 από 516

Θέμα: Τιτιβίσματα Νορβηγίας. Πως τελικά αντιμετώπισα τον μινώταυρο Nordkapp...

  1. #451
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Νικολα, πολυ ωραιος!!! Κι εγω περιμενα καθε μερα πως και πως να ποσταρεις τη συνεχεια.

    Ενω στα περισσοτερα ταξιδιωτικα που διαβαζω κοιταω περισσοτερο τις φωτογραφιες και λιγοτερο (εως καθολου) τα γραπτα, εδω συνεβη το αναποδο. Καταβροχθιζα τα γραπτα σου σαν ενα πολυ ωραιο και ενδιαφερον βιβλιο· που δεν ηθελα να τελειωσει.

    Να σαι καλα ρε φιλε

  2. #452
    Πολύ καλό φίλε. Ευχαριστώ που το μοιράστηκες!

  3. #453
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    ρε σεις... δε κανουμε έναν ερανο να μαζεψουμε φραγκα να τον στειλουμε ένα γυρο μ,εσογειου τον εδώ να εχουμε να τον διαβαζουμε?

    απολαυστικη η περιγραφή σου φιλε, ζουσα κι εγω το ταξιδι μαζι σου! ο απολογισμος στο τελος εχει ελειψεις, καθως δεν αναφέρεις ποσους καφεδες ηπιες, ποσες ωρες κοιμηθηκες, και ποσα μπινελικια εριξες συνολικα..

    αντε και στα επομενα...

  4. #454
    Φοβερός! Σ' ευχαριστούμε πολύ που μας πείρες μαζί σου στο ταξίδι. Πραγματικά νομίζω ότι το έζησα και εγώ.

  5. #455
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    ωραιος νικ, να εισαι γερος να συνεχιζεις να ονειρευεσαι και να πραγματοποιεις τα ονειρα σου...και να περιστοιχιζεσαι παντα απο ανθρωπους που σε υποστηριζουν σε οτι κ αν κανεις..
    ..without engineers, science is just philosophy..

  6. #456
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Συγχαρητήρια! Αλλά δεν μας είπες, τί κάνει ο έτερος πρωταγωνιστής της περιπέτειας; Είναι ακμαίος και αξιόπιστος σύντροφος ακόμη;

  7. #457
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EliasK Προβολή μηνύματος
    εισαι ωραιος φιλε, νομιζω οτι με καναδυο πραγματα θα ειχες αποφυγει αρκετη ταλαιπωρια ,πχ τομτομ ,πχ καλωδιο κινητου.

    Ωραιο ταξιδι και το εκανες και χαλαρα χωρις πιεση χρονου ,μπραβο σου που το εκανες , σε ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας

    Να σε καλα… Oντος έβγαλα αχρείαστη ταλαιπωρία … Αλλα είμαι προπονημένος στο να ρίχνω μπινελικια


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου σε ευχαριστούμε… Για κάτι τέτοια θα έπρεπε να ζουν και να αναπνέουν οι μοτοσικλετιστές…
    Πραγματοποίησες ένα ταξίδι-όνειρο ζωής και με τις φωτό-περιγραφές σου άναψες μια σπίθα σε αρκετούς που το ονειρεύονται αλλά δεν τολμούν να το κάνουν.

    ΥΓ. Το ότι συνέπεσε με το να βρίσκεσαι εκτός Ελλάδος εκείνες τις ημέρες της "υπερήφανης διαπραγμάτευσης" δες το σαν ένα επιπλέον μπόνους στην ψυχική σου γαλήνη-ευημερία

    Να σε καλα… Μακάρι να πάμε ολη μας οπου επιθυμούμε γιατι κάποια στιγμή σίγουρα θα το μετανιώσουμε…

    Οσο για το ελληνικό πατατράκ, μου έκανε το ταξίδι ακόμα πιο αλησμόνητο προσθέτοντας μου μνήμες και περιπέτεια που μονο σε έλληνες πολίτες μπορει να πραγματοποιηθούν …Το γούσταρα!! Αλλα με αφησε ισως και ανοιχτούς λογαριασμούς για το μέλλον…


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    αυτο το ταξιδι απο μονο του ειναι ιδιαιτερο...του εδωσες μια διαφορετικη νοτα με τους συγγενεις και την γυναικα σου και το οτι εμεινες μερες αλλου και ειδες πολλα πραγματα.δεν ηταν ενα "παω νορντκαπ και τιποτα αλλο".
    αλλα εκει που το απογειωσες ηταν με τον τροπο γραφης σου!!
    εμενα μαρεσει γιατι φαινεται οτι το εζησες με ολη σου την ψυχη,το γουσταρες με ολα τα ευκολα και τα δυσκολα που ετυχαν στην πορεια και το ευχαριστηθηκες και φαινεται απτον τροπο που τα μεταφερεις.
    εχω διαβασει και ταξιδιωτικα που τα γραφουν σαν να κανουν αγγαρεια,ενω αυτο εδω,παροτι πολυ μεγαλο σε ογκο(και πως να μην ηταν αλλωστε) με εκανε να περιμενω πως και πως να το συνεχισεις...
    να σαι καλα να ταξιδευεις φιλε!!!
    Σε ευχαριστώ μου δίνεις δύναμη να γράψω και να δημοσιεύσω και αλλα ταξίδια είτε του μέλλοντος είτε του παρελθόντος… ποιος στην χαρη σας...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Πολύ ενδιαφέρουσα εμπειρία ζωής... μπράβο που τη μοιράστηκες... εύχομαι να είσαι υγιής και να ξαναβιώσεις σύντομα κάτι αντίστοιχο
    Σε ευχαριστώ Λεωνίδα ...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chillipf Προβολή μηνύματος
    Φοβερή αφήγηση.
    Σαλονικιός με τα όλα σου αρχηγέ.
    Περίμενα αγωνιωδώς κάθε μέρα τη συνέχεια.
    Να είσαι πάντα καλά και να πραγματοποιήσεις ότι άλλο έχεις στα υποψη.
    Να σε καλα...ΣΕ ΛΕΩ!!

  8. #458
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    εκπληκτικο, respect..αλλα η απορια μου ειναι γιατι σου πηρε 2 χρονια να το μοιραστεις μαζι μας; ....που θυμασαι τοσες λεπτομερειες αρχοντα;; ...τελειο οδοιπορικο...να σαι παντα καλα να μας ταξιδευεις..
    Να σε καλά… Επειδή δεν ήμουν ενεργός στο φόρουμ τόσα χρονια κολλούσα να ανεβάσω και το ταξιδιωτικό αλλα τώρα που πείρα φορα ποιος με πιάνει

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από westie Προβολή μηνύματος
    Πολύ ωραία περιγραφή και ατέλειωτες φωτογραφίες που μ' έκαναν να ονειρεύομαι. Σ' ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες και για τον κόπο σου να γράψεις ολ' αυτά. Και εις άλλα με υγεία Νίκο
    Εγώ σε ευχαριστώ που το διάβασες

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vardis Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν μπορούμε να γράψουμε υποθέτω. Ενα μεγάλο μπράβο, υπέροχες αναμνήσεις, μακάρι να μπορέσω να το κάνω και του λόγου μου.
    Φίλε μ' αρέσει ο τρόπος που γράφεις που δεν είναι λόγιος, σα να μιλούσαμε μαζί ένα πράμα, μ' αρέσουν οι φωτογραφίες σου που δεν είναι επαγγελματικές αλλά αληθινές!
    Αντε και στο επόμενο με καλό και σ' ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες να το μοιραστείς μαζί μας.
    Να σε καλα , ναι έχω ενδιαφέρον τρόπο να αποτυπώνω τα μπινελικια!!!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Θέλω απλά να σου πω ένα τεράστιο "ευχαριστώ", που αφιέρωσες τόσο χρόνο και τόσες σελίδες. Δεν πρέπει να έχει υπάρξει πιο εκτενές ταξιδιωτικό. Πολλά συγχαρητήρια για την ταξιδάρα! Πάω να διαβάσω και το υπόλοιπο...
    Ε αφού δεν το διάβασες ολόκληρο καλό κουράγιο

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Τα είχαμε πει και πιο πριν...

    απίθανη περιγραφή, γέλασα πολύ με πολλά συμβάντα και με τον τρόπο που τα αντιμετωπίζεις.

    καλά ρε άτιμε, τα ρουλεμάν έχουν τρία ευρώ το ένα, πως στο καλό είχαν φτάσει να είναι έτοιμα να σπάσουν και δεν το πήρες μυρωδιά πριν φύγεις, να τα αλλάξεις και να μην έχεις προβλήματα στην διαδρομή; Και έχω μείνει με την απορία γιατί καις τόσο πολύ λάδι σε τόσο λίγα χιλιόμετρα.

    Σε κάθε περίπτωση μπράβο, περιμένω τα επόμενα!

    Για το ρουλεμάν όντος δεν το σκέφτηκα ουτε εγώ ούτε ο μηχανικός μου…

    Όσο αφορά το φειζερ όντος καίει σαν φριτέζα αφού τώρα που θα αλλάξω λάδια μετά από σχεδόν 10000 χιλιόμετρα εχω συμπλήρωση 3,5 λίτρα λαδι!!!

    Ολα τα χιλιόμετρα που κάνω είναι σε ταξίδια, δεν το κυκλοφορώ καθόλου μέσα στην πόλη τόσο ως φιλοσοφία οσο και ως επάγγελμα μιας και είμαι ντελιβερας, και δεν μου λείπει η οδήγηση ούτε το εναλλακτικό δίτροχο μέσον μεταφοράς…

    Και γενικά δεν τρέχω … ΠΟΥ ΝΑ ΕΤΡΕΧΑ ΔΗΛΑΔΗ!!!

    Μάλλον ο παλιός ιδιοκτητης του θα του είχε πιει το αίμα
    Τελευταία τροποποίηση από NIKANTHI; 01/07/2017 στις 01:46.

  9. #459
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Τι να πούμε για αυτό το ταξιδιωτικό;!

    Ένα έπος από μόνο του, μία μικρή Οδύσσεια με σπαρτιάτικο εξοπλισμό και άφθονη τρέλα.

    Έτσι είναι τα καρντάσια του βορρά, ευθείς και αληθινοί

    Πολλά μπράβο και στην Ανθούλα που σε αντέχει

    Καλά όλη για την γυναίκα μου το ίδιο λέτε… Συνεννοημένη είστε


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Απολαυστικότατο, οι περιγραφές σου, οι φωτό, οι αποφάσεις που έπαιρνες και ο τρόπος που το έκανες.
    Αλλο πράγμα!


    Καμμια μπύρα μετά απο τόσους καφέδες!!
    Μπύρα ήπιε η μανα μου με το που γύρισα στο σπιτη…

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nic mor Προβολή μηνύματος
    Σωραιος νικ!!!!!!
    Γούσταρα πολύ την περιγραφή σου
    Και μπορώ να σου πω ότι μετά από χρόνια
    που είχα θαμμένο μέσα μου το θέμα νορντκαπ*,
    με το γαμάτο ταξιδιωτικό σου το ξεθαψα και
    κάνω σχέδια ξανά !!

    Ευχαριστώ πολύ που το μοιραστηκες μαζί μας




    *το ταξίδι αυτό είναι δύσκολο για εμένα
    γιατί δεν μπορώ να βρω τόσες μέρες
    κενό μες το καλοκαίρι..

    Μακάρι κάποια στιγμή να βρεθεί ο απαιτούμενος χρόνος για να το υλοποιήσεις… Και αν όπως λες σου την άναψα… Με κανεις πραγματικά ευτυχισμένο

  10. #460
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gaslion Προβολή μηνύματος
    Πολύ καλό φίλε. Ευχαριστώ που το μοιράστηκες!
    Να σε καλα εγω ευχαριστω...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ρε σεις... δε κανουμε έναν ερανο να μαζεψουμε φραγκα να τον στειλουμε ένα γυρο μ,εσογειου τον εδώ να εχουμε να τον διαβαζουμε?

    απολαυστικη η περιγραφή σου φιλε, ζουσα κι εγω το ταξιδι μαζι σου! ο απολογισμος στο τελος εχει ελειψεις, καθως δεν αναφέρεις ποσους καφεδες ηπιες, ποσες ωρες κοιμηθηκες, και ποσα μπινελικια εριξες συνολικα..

    αντε και στα επομενα...
    Χαχααχαχ… Όχι δεν χρειάζεται εχω και αλλα ταξίδια να γράψω. Όπως λεγαν και τα παλιά χρόνια στους κινηματόγραφους… Ραντεβού το Σεπτέμβρη

    UFO WILL BE BACK...


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από christos01 Προβολή μηνύματος
    Φοβερός! Σ' ευχαριστούμε πολύ που μας πείρες μαζί σου στο ταξίδι. Πραγματικά νομίζω ότι το έζησα και εγώ.
    Εγω σε ευχαριστω...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από airmav Προβολή μηνύματος
    ωραιος νικ, να εισαι γερος να συνεχιζεις να ονειρευεσαι και να πραγματοποιεις τα ονειρα σου...και να περιστοιχιζεσαι παντα απο ανθρωπους που σε υποστηριζουν σε οτι κ αν κανεις..
    Να σε καλα, εγω σε ευχαριστω...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stefanos73 Προβολή μηνύματος
    Συγχαρητήρια! Αλλά δεν μας είπες, τί κάνει ο έτερος πρωταγωνιστής της περιπέτειας; Είναι ακμαίος και αξιόπιστος σύντροφος ακόμη;
    Αν εννοείς το φειζερ καίει σαν φριτέζα

    Αν εννοείς την Ανθή έχει καλύτερο μοτέρ από το φειζερ και αντέχει… Βεβαια καμια φορα αποσυντονίζετε βλαστημαεί την τύχη της και εκσφενδονίζει, παντόφλες προς συγκεκριμένο στόχο… Αλλα κατά βάθος αντέχει

  11. #461
    Εισαι ο ορισμος του "οτι να' ναι".
    Εισαι, ρε πστμ (ρε φιλε θα ελεγα, μα δεν μπορω, δεν σε γνωριζω) ηρωας που προκαλεσε τα παθηματα του.
    Εισαι θεουλης, μοναδικουλης που το εκανες ολο αυτο, γιατι εισαι επικινδυνος για σενα και για τους αλλους.
    Αλλα εισαι επισης και οτι πιο αυθεντικο και ομορφο μοτοσυκλετιστικα η οχι, εχω διαβαζει-νοιωσει-με εχει αγγιξει δα μεσα, πολλα χρονια τωρα.
    Keep it up ΣΕ λεω. Μην μασας τιποτα και παμε για τα επομενα!
    Τελευταία τροποποίηση από DrEvil; 01/07/2017 στις 04:05. Αιτία: οποια αιτια θελω σκατοπεριεργοι
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  12. #462
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    604
    Ωραιο ταξιδι και ωραια περιγραφη!
    Και σε αλλα πολλα ταξιδια με λιγοτερη ταλαιπωρια ευχομαι!

    Πρεπει να εισαι απο τους ελαχιστους αν οχι ο μοναδικος που με μικρη εμπειρια απο μοτοσυκλετιστικα ταξιδια εκανες το πιο δυσκολο απο ολα!


  13. #463
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    ενα μπραβο δεν λεει τιποτα μεσα στην απεραντοσυνη του ταξιδιωτικου σου.με την απλοτητα της περιγραφης σου,το χιουμορ σε καθε περιπτωσει, και τις αμετρητες φωτογραφιες,με ταξιδεψες εμενα, και ολους οσους σε παρακολουθουμε και διαβαζουμε το ταξιδιοτικο σου,χιλιες φορες μπραβο και σε ακομα μεγαλυτερα ταξιδια και περιπετειες. γιατη η ζωη για οποιους δεν το εχουν καταλαβει,ειναι μια περιπετεια.

  14. #464
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Ευχαριστούμε φίλε για τον κόπο σου να γράψεις ένα σουπερ πληρέστατο ταξιωδιωτικό χωρίς να κουράσει σε κανένα σημείο και αυτό αποτελεί επίσης έπος όπως το όλο εγχείρημα σου. Στην αρχή έτσι όπως τα έγραφες με τις φοβίες που είχες και τι αυπνίες περίμενα να διαβάσω οτι κάπου έπαθες καρδιακό αλλα όλα καλα Άντε με το καλό και στα επόμενα να μας γράψεις με το ωραίο στυλ σου καλά χιλιόμετρα..
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  15. #465
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Μπράβο ρε Νικόλα ! ... Πάντα τέτοια ! ... ταξίδια κόντρα στα τετρημένα και καθώς πρέπει αποστειρωμένα χιλιόμετρα ....
    Τελευταία τροποποίηση από Vrasidas; 02/07/2017 στις 13:20.

Παρόμοια θέματα

  1. Πως θέλουμε τον κόσμο τελικά?
    από Lupo στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2010, 04:56
  2. Τελικά αξίζει τον κόπο?
    από btmxyz στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2006, 15:00
  3. Πως κέρδισε τον αγώνα?????
    από sapila racing στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2006, 13:58
  4. Πώς βλέπουν οι Αμερικάνοι τον κόσμο
    από DrIoannis στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 23:28
  5. πως βλεπουν οι αθηναιοι τον κοσμο
    από periklisk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2004, 12:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF