Σελίδα 34 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 2429303132333435 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 496 έως 510 από 516

Θέμα: Τιτιβίσματα Νορβηγίας. Πως τελικά αντιμετώπισα τον μινώταυρο Nordkapp...

  1. #496
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Φίλε Νίκο.τωρα τελείωσα το ταξιδιωτικό σου.Σκεφτηκα να το εκτυπώσω σεΑ4 καινά το διαβάζω αραιά και που.Πραγματικα αγγίζει ένα καλλιτεχνικό χιουμοριστικο βιβλίο που δε σε αφήνει να Πάρης ανάσα.Κοιμομουν και ανυπομονούσα να ξυπνήσω να συνεχίσω το διάβασμα.
    Λογικά τώρα πρέπει να βρίσκεστε σε καπιο επόμενο.Αν κατάλαβα καλά.Σου εύχομαι ότι καλύτερο αν κανείς να είσαι πάντα έτσι αυθόρμητος και χύμα γιατί αυτο μετράει στη ζωή.Ευχαριστουμε που το μειραστικες.Ειναι ένα καλό μάθημα ότι τα όνοιρα βγενουν αληθινά.




    Υ.Γ Ρε συ με προβλημάτισες λίγο εκεί που πλήρωσες 30 ευρώ όταν βγήκες από αυτοστραντα.Τοσο είναι τα διόδια στην Ιταλία?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #497
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    103
    στην ιταλια οταν μπαινεις εθνικη οδο παιρνεις ενα χαρτακι και οταν ερθει η ωρα να βγεις απο εθνικη δινεις αυτο το χαρτι, υπολογιζονται τα χλμ που εκανες και πληρωνεις αναλογως.
    διοδια εχει μονο σε εισοδο και εξοδο της εθνικης, οχι το δικο μας το χαλι, σταματα - ξεκινα καθε τοσο.

  3. #498
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Αγαπητε συμφορουμιτη, συγχαρητηρια για το ταξιδι σου και γιατι καταφερνεις να κανεις τα ονειρα σου πραξη...

    Ετσι πρεπει να μοιραζομαστε ολοι την οποια εμπειρια μας για να αποτελει εμπνευση για τους αλλους και ισως κινητρο.

    Να εισαι καλα, ορθιος δυνατος και ταξιδιαρης παντα.
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  4. #499
    on-off μέλος Το avatar του/της KostRider
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    374
    φιλε Νικο, με ταξιδεψες κι εμενα,απλα respect!!!

  5. #500
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Φίλε Νίκο.τωρα τελείωσα το ταξιδιωτικό σου.Σκεφτηκα να το εκτυπώσω σεΑ4 καινά το διαβάζω αραιά και που.Πραγματικα αγγίζει ένα καλλιτεχνικό χιουμοριστικο βιβλίο που δε σε αφήνει να Πάρης ανάσα.Κοιμομουν και ανυπομονούσα να ξυπνήσω να συνεχίσω το διάβασμα.
    Λογικά τώρα πρέπει να βρίσκεστε σε καπιο επόμενο.Αν κατάλαβα καλά.Σου εύχομαι ότι καλύτερο αν κανείς να είσαι πάντα έτσι αυθόρμητος και χύμα γιατί αυτο μετράει στη ζωή.Ευχαριστουμε που το μειραστικες.Ειναι ένα καλό μάθημα ότι τα όνοιρα βγενουν αληθινά.


    Υ.Γ Ρε συ με προβλημάτισες λίγο εκεί που πλήρωσες 30 ευρώ όταν βγήκες από αυτοστραντα.Τοσο είναι τα διόδια στην Ιταλία?
    ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια…

    Ναι έχει λίγες μέρες που γύρισα και προσπαθω να προσαρμοστο και παλι στην ελληνικη πραγματικότητα. Ευτυχώς το φειζερ ολοκλήρωσε το ταξίδι και γλίτωσε το sky diving προς το φαράγγι…

    τώρα με το που μπω για τα καλά στους ρυθμούς μου θα ξεκινήσω να γραφω το φετινό αλλα και να δημοσιεύσω κάποια παλιότερα και κάποια μεταγενέστερα ταξιδιωτικά που είναι από πλευράς γέλιου πολύ ανώτερα από το νορβηγικό…. ΑΛΛΑ ευτυχώς με λιγότερες φωτογραφίες!!!


    με ξέσκισαν στα διόδια…. με ξέσκισαν!!! αφού είπα να μην ξαναπατήσω το πόδι μου στην Ιταλία. από την Βενετία για να πάω Γαλλία στο Chamonix παίζει να πλήρωσα για 500 χιλιόμετρα, 100 ευρω διόδια.
    συνέχεια πλήρωνα και όταν τελείωσε η εθνική και ειπα επιτέλους γλίτωσα… οι ιταλοί μου ειχαν άλλο σχέδιο… κάθε 10 χιλιόμετρα ειχε διόδια και πλήρωνα ανα δέκα χιλιόμετρα πενταευρα!!! με ξέσκισαν!!!

    το καλύτερο όμως ήταν όταν έφτασα στα σύνορα με Γαλλία και έπρεπε να διασχίσω ένα τούνελ σταματαω και εγω και με λεει 30!!!

    - τι 30?
    - ευρω

    ο καλύτερος τρόπος για έμενα να πας κεντρική Γαλλία είναι να πας από Βενετία Αυστρία να πληρώσεις 5 ευρώ βιγνετα για μια εβδομάδα και από εκεί να πας Ελβετία όπου θα πληρώσεις 35 βιγνετα για ένα όμως χρόνο οποτε εχεις βιγνετες και για την επιστροφη... Η αν σου αρεσει αν ξαναπας!! και από εκει έφτασες Γαλλία…

    ε δεν ήξερες ε δεν ροταγες!!!





    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    Αγαπητε συμφορουμιτη, συγχαρητηρια για το ταξιδι σου και γιατι καταφερνεις να κανεις τα ονειρα σου πραξη...

    Ετσι πρεπει να μοιραζομαστε ολοι την οποια εμπειρια μας για να αποτελει εμπνευση για τους αλλους και ισως κινητρο.

    Να εισαι καλα, ορθιος δυνατος και ταξιδιαρης παντα.
    ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια

    και εγώ έτσι κάποτε διάβαζα ταξιδιωτικά άλλον και μου γεννήθηκε η επιθυμία κάποτε να μπορέσω να κάνω και εγω κατι ανάλογο, και έτσι υλοποιήθηκε αυτό το ταξίδι.

    αν δεν έγραφαν οι παλιότεροι ταξιδευτές ταξιδιωτικά εγω αποκλείεται να πήγαινα πουθενά… η αν πήγαινα θα πήγαινα μονο με τουριστικό λεωφορείο


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KostRider Προβολή μηνύματος
    φιλε Νικο, με ταξιδεψες κι εμενα,απλα respect!!!
    ευχαριστώ ευχαριστώ

  6. #501
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    29,3 εχει το τουνελ ρε υπερβολικε!!! κ εμενα παντως μου φανηκαν αρκετα.

    Για Ιταλια οντως πληρωνεις πολλα για ενα δρομο σαν την εγνατια με βενζιναδικα. Εκανα και αρκετο παραδρομο αλλα τοσους κυκλικους κομβους δεν εχω ξαναπερασει σε ολη μου τη ζωη αθροιστικα!

    Για Ελβετια αν βολευει η διαδρομη που θα κανεις μπορεις να αποφυγεις τη βινιετα γιατι δεν ειναι σε ολους τους δρομους υποχρεωτικη.

    Στα ιδια μερη πρεπει να γυρισαμε αλλα διαφορετικες ημερομενιες! Αν το εβλεπα το ηρωικο fazer σιγουρα θα το αναγνωριζα!!

  7. #502
    Φίλε Νίκο, μην πίνεις τόσους καφέδες, είναι κρίμα είσαι κ καλό παιδί!!

    Ότι και να πω για το ταξιδιωτικό σου είναι λίγο. Η γραφή σου ήταν εθιστική. Δεν είχα κανονίσει πολλά για το ΣΚ κ ήταν για 24ω περίπου σαν να ταξίδευα μαζί σου.

    Περι Νορβηγίας west coast όπως όλοι το έχω όνειρο αλλά φοβάμαι κ γω την δύναμη της φύσης εκεί πάνω και ας έχω ταξιδέψει αρκετά! Αφού σου βγήκε εσένα όμως, πήρα κουράγιο να το προσπαθήσω κ γω σε ορίζοντα 2ετίας.. Στα συν οτί μαζέυω σκηνή κ πράγματα σε μισή ωρίτσα

    Ελπίζω όλα καλα και φέτος με το ταξίδι σας!!

  8. #503
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    29,3 εχει το τουνελ ρε υπερβολικε!!! κ εμενα παντως μου φανηκαν αρκετα.

    Για Ιταλια οντως πληρωνεις πολλα για ενα δρομο σαν την εγνατια με βενζιναδικα. Εκανα και αρκετο παραδρομο αλλα τοσους κυκλικους κομβους δεν εχω ξαναπερασει σε ολη μου τη ζωη αθροιστικα!

    Για Ελβετια αν βολευει η διαδρομη που θα κανεις μπορεις να αποφυγεις τη βινιετα γιατι δεν ειναι σε ολους τους δρομους υποχρεωτικη.

    Στα ιδια μερη πρεπει να γυρισαμε αλλα διαφορετικες ημερομενιες! Αν το εβλεπα το ηρωικο fazer σιγουρα θα το αναγνωριζα!!
    Η Ελβετία πανέμορφη πραγματικά έπαθα την πλακά μου… για έμενα πιο όμορφη από την Νορβηγία γιατι συνδύαζε και τοπίο και βουνό ενώ στην Νορβηγία είναι παντού ευθεία, με στροφές ναι μεν αλλά δίχως υψομετρικές διαβάθμισης στης διαδρομές σου (τουλάχιστον από εκεί που πήγα εγώ )

    Aν με έβλεπες κάπου, σίγουρα θα έπινα καφέ…



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaZaRiOTiS Προβολή μηνύματος
    Φίλε Νίκο, μην πίνεις τόσους καφέδες, είναι κρίμα είσαι κ καλό παιδί!!

    Ότι και να πω για το ταξιδιωτικό σου είναι λίγο. Η γραφή σου ήταν εθιστική. Δεν είχα κανονίσει πολλά για το ΣΚ κ ήταν για 24ω περίπου σαν να ταξίδευα μαζί σου.

    Περι Νορβηγίας west coast όπως όλοι το έχω όνειρο αλλά φοβάμαι κ γω την δύναμη της φύσης εκεί πάνω και ας έχω ταξιδέψει αρκετά! Αφού σου βγήκε εσένα όμως, πήρα κουράγιο να το προσπαθήσω κ γω σε ορίζοντα 2ετίας.. Στα συν οτί μαζέυω σκηνή κ πράγματα σε μισή ωρίτσα

    Ελπίζω όλα καλα και φέτος με το ταξίδι σας!!
    Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια

    Ολα καλά πήγαν φέτος, ευτυχώς. βεβαία μπορεί να έχασα 3 κιλά από το αχνός μου μην και τυχόν έχω τίποτα αλλά. … Ομως και με το φειζερ γύρισα, και πιο fit!!

    Χαίρομαι που σε έβαλα ιδέες να ταξιδέψεις για εκεί επάνω… Από θέμα καιρικών συνθηκών είναι εύκολο αρκεί να ταξιδέψεις τον Ιούνιο που είναι στατιστικά καταγεγραμμένο ως ο μηνάς με την λιγότερες βροχές. Ασε που είναι σχετικά off season και θα βρίσκεις παντού καταλύματα σε πολύ καλές τιμές. Τα διαδικαστικά χιλιόμετρα είναι λίγο μανική αλλά και τι να κάνεις…

    Βασικά έχω δει τελευταία σε ταξιδιωτικά ότι κάποιοι επιλέγουν διαφορετικό τρόπο μετακινήσεις σε μακρινά ταξίδια. Στέλνουν την μηχανή για όπου και να πάνε με καράβι η νταλίκα και μετά περνουν αεροπλάνο… μου αρέσει!! Βεβαία το κόστος δεν ξέρω αλλα μου αρέσει!! Ισως σε λεφτά να είναι πάνω κάτω τα ιδία γιατί γλυτώνεις αρκετά χρήματα σε βενζίνες διόδια (ΜΕ ΞΕΣΚΙΣΑΝ!!) και διανυκτέρευσης μέχρι να φτάσεις στον προορισμό σου

    Ας υποθέσουμε ότι έχεις δυο εβδομάδες άδεια, και θες να πας στην Νορβηγία. μπορείς να πας βεβαία οδικός πάνε έλα από Ελλάδα αν είσαι κομάντο. αλλά μπορείς να την στήλης την μηχανή σου στην Νορβηγία και αυτόματος κερδίζεις ουσιαστικές μέρες ταξιδίου δίχως να την σπαταλήσεις στα διαδικαστικά χιλιόμετρα.

    Η ακόμα καλύτερα να έχεις να διανύσεις χιλιομετρικά στο ταξίδι σου μόνο την επιστροφή (αν υποθέσουμε ότι πας Σκωτία η Αγγλία). Το θεωρό πιο καλό αν έχεις 15 μέρες άδεια να της καταναλώσεις σε μια γεωγραφική κατεύθυνση παρά στο πάνε έλα. Γιατί θα δεις πολύ πιο πολλά πράγματα δίχως την πίεση του χρόνου και ημερών γιατί αν πας Σκωτία, λέμε τώρα, πιο πολλές μέρες στην Σκωτία θα ήθελες να αφιερώσεις... Και δίχως πιθανές Αχρείαστες φθορές στην μοτοσυκλέτα σου ( εδώ αναφέρομαι στο φειζερ γιατι εχει μια τάση να με αφήνει!! Βεβαία στην περίπτωση μου πεζή να στείλω το φειζερ με νταλίκα να πάω να το παραλάβω όλο προσμονή για να ταξιδέψω και τελικά να μην πάρει μπρος… και να ξαναγυρίσω με το αεροπλάνο )

    Στο μέλλον θα ήθελα να ψάξω εκτενεστέρα και αυτό το στιλ ταξιδιωτικών περιηγήσεων.., Γιατί κατά την γνώμη μου αν δεις μια εθνική οδό, πάνω κάτω είναι σαν να της έχεις δει όλες…

    Μίση ώρα να μαζέψεις την σκηνή?? Υπάρχουν και τέτοιοι χρόνοι…
    Τελευταία τροποποίηση από NIKANTHI; 08/09/2017 στις 13:48.

  9. #504
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.204
    Mπραβο φιλε.Πολυ ωραιο ταξιδωτικο και φωτο.
    Και στο επομενο.

  10. #505
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    να και ενα βιντεακι με την νορβηγια μεσα απο ενα f16

    http://www.pronews.gr/amyna-asfaleia...irio-enos-f-16
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #506
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexxxcbr Προβολή μηνύματος
    Mπραβο φιλε.Πολυ ωραιο ταξιδωτικο και φωτο.
    Και στο επομενο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    να και ενα βιντεακι με την νορβηγια μεσα απο ενα f16

    http://www.pronews.gr/amyna-asfaleia...irio-enos-f-16

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Καταγραφή.jpg 
Προβολές:	454 
Μέγεθος:	15,8 KB 
ID:	388495


  12. #507
    "Χωματερο" Μελος Το avatar του/της XLGeorge
    Εγγραφή
    07/03/2012
    Μηνύματα
    193
    Ρε φιλε, εφαγα ωρες διαβαζοντας το ταξιδιωτικο σου το οποιο χρειαστηκε δυο μερες να το τελειωσω αλλα ειναι εθιστικο Ο τροπος γραφης σου απλος και αμεσος και πολλα απο τα σχολια σου ..to the point και ολα τα λ7! Νασαι καλα να ταξιδευεις και μπραβο στην Ανθη και σε οσους αλλους στηριζουν τα γουστα σου. Περιμενουμε το επομενο και παρε και κανα δυο μπυρες μετα απο τοσους καφεδες
    " the PouroDuro spirit "

  13. #508
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από XLGeorge Προβολή μηνύματος
    Ρε φιλε, εφαγα ωρες διαβαζοντας το ταξιδιωτικο σου το οποιο χρειαστηκε δυο μερες να το τελειωσω αλλα ειναι εθιστικο Ο τροπος γραφης σου απλος και αμεσος και πολλα απο τα σχολια σου ..to the point και ολα τα λ7! Νασαι καλα να ταξιδευεις και μπραβο στην Ανθη και σε οσους αλλους στηριζουν τα γουστα σου. Περιμενουμε το επομενο και παρε και κανα δυο μπυρες μετα απο τοσους καφεδες
    Eυχαριστώ για τα καλά σου λόγια

    Eκανα πολύ καιρό να το γράψω αυτό το ταξιδιωτικό τουλάχιστον 5 μήνες με φουλ απασχόληση και τρέλες εργατοώρες. Mια να φτιάξω της φωτογραφίες μια να το σουλουπώσω οσο μπορώ από τα ορθογραφικά λάθη μιας και ειμαι παθόν, να το διαμορφώσω και τελικά να το παρουσιάσω.

    Aσε που εκείνο το διάστημα ήταν που το imageshack αποφάσισε ότι πλέον δεν θα είναι δωρεάν και γινόταν ένα γενικό μπάχαλο στο server… και αφού πλήρωνες, μια σου κατέβαζε της φωτογραφίες μια εσύ της ξανανέβαζες και μετά από λίγες ωρες ξανα εριχνε άλλες…Nαι ήμουν έτοιμος να το παρατήσω …Tελικά ευτυχώς όχι!!

    Bεβαία ο όλος κόπος τελικά δικαιώνετε από τα καλά σας λόγια και το πώς τελικά αγκαλιάσατε αυτό το ταξιδιωτικό και ούτε μια φορά δεν το μετάνιωσα γράφοντας το…Γιατι περα από όλα αυτά ένα ταξιδιωτικό το γραφείς για εσένα για να έχεις να θυμάσαι όταν τα χρόνια καπος περάσουν και η αναμνήσεις καπος ξεθωριάσουν…

    Σε λίγο καιρο θα ανεβάσω και αλλα μιας και τώρα προσπαθώ να γράψω το φετινό μου

    Και πάλι σας ευχαριστώ για τα καλά σας λογια..

  14. #509
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NikosRR
    Εγγραφή
    09/07/2005
    Μηνύματα
    528
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKANTHI Προβολή μηνύματος
    Η Ελβετία πανέμορφη πραγματικά έπαθα την πλακά μου… για έμενα πιο όμορφη από την Νορβηγία γιατι συνδύαζε και τοπίο και βουνό ενώ στην Νορβηγία είναι παντού ευθεία, με στροφές ναι μεν αλλά δίχως υψομετρικές διαβάθμισης στης διαδρομές σου (τουλάχιστον από εκεί που πήγα εγώ )

    Aν με έβλεπες κάπου, σίγουρα θα έπινα καφέ…





    Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια

    Ολα καλά πήγαν φέτος, ευτυχώς. βεβαία μπορεί να έχασα 3 κιλά από το αχνός μου μην και τυχόν έχω τίποτα αλλά. … Ομως και με το φειζερ γύρισα, και πιο fit!!

    Χαίρομαι που σε έβαλα ιδέες να ταξιδέψεις για εκεί επάνω… Από θέμα καιρικών συνθηκών είναι εύκολο αρκεί να ταξιδέψεις τον Ιούνιο που είναι στατιστικά καταγεγραμμένο ως ο μηνάς με την λιγότερες βροχές. Ασε που είναι σχετικά off season και θα βρίσκεις παντού καταλύματα σε πολύ καλές τιμές. Τα διαδικαστικά χιλιόμετρα είναι λίγο μανική αλλά και τι να κάνεις…

    Βασικά έχω δει τελευταία σε ταξιδιωτικά ότι κάποιοι επιλέγουν διαφορετικό τρόπο μετακινήσεις σε μακρινά ταξίδια. Στέλνουν την μηχανή για όπου και να πάνε με καράβι η νταλίκα και μετά περνουν αεροπλάνο… μου αρέσει!! Βεβαία το κόστος δεν ξέρω αλλα μου αρέσει!! Ισως σε λεφτά να είναι πάνω κάτω τα ιδία γιατί γλυτώνεις αρκετά χρήματα σε βενζίνες διόδια (ΜΕ ΞΕΣΚΙΣΑΝ!!) και διανυκτέρευσης μέχρι να φτάσεις στον προορισμό σου

    Ας υποθέσουμε ότι έχεις δυο εβδομάδες άδεια, και θες να πας στην Νορβηγία. μπορείς να πας βεβαία οδικός πάνε έλα από Ελλάδα αν είσαι κομάντο. αλλά μπορείς να την στήλης την μηχανή σου στην Νορβηγία και αυτόματος κερδίζεις ουσιαστικές μέρες ταξιδίου δίχως να την σπαταλήσεις στα διαδικαστικά χιλιόμετρα.

    Η ακόμα καλύτερα να έχεις να διανύσεις χιλιομετρικά στο ταξίδι σου μόνο την επιστροφή (αν υποθέσουμε ότι πας Σκωτία η Αγγλία). Το θεωρό πιο καλό αν έχεις 15 μέρες άδεια να της καταναλώσεις σε μια γεωγραφική κατεύθυνση παρά στο πάνε έλα. Γιατί θα δεις πολύ πιο πολλά πράγματα δίχως την πίεση του χρόνου και ημερών γιατί αν πας Σκωτία, λέμε τώρα, πιο πολλές μέρες στην Σκωτία θα ήθελες να αφιερώσεις... Και δίχως πιθανές Αχρείαστες φθορές στην μοτοσυκλέτα σου ( εδώ αναφέρομαι στο φειζερ γιατι εχει μια τάση να με αφήνει!! Βεβαία στην περίπτωση μου πεζή να στείλω το φειζερ με νταλίκα να πάω να το παραλάβω όλο προσμονή για να ταξιδέψω και τελικά να μην πάρει μπρος… και να ξαναγυρίσω με το αεροπλάνο )

    Στο μέλλον θα ήθελα να ψάξω εκτενεστέρα και αυτό το στιλ ταξιδιωτικών περιηγήσεων.., Γιατί κατά την γνώμη μου αν δεις μια εθνική οδό, πάνω κάτω είναι σαν να της έχεις δει όλες…

    Μίση ώρα να μαζέψεις την σκηνή?? Υπάρχουν και τέτοιοι χρόνοι…
    Νίκο εγώ που ρώτησα να πάει η μηχανή Μάντσεστερ το ποσό ήταν λίγο βαρύ και αν υπολογίσεις οτι θες και αεροπλάνο με αυτά τα λεφτά σχεδόν ξαναπας Νορβηγία, χωρίς να έχει υπολογιστεί το κόστος επιστροφής της μηχανής.

  15. #510
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/05/2011
    Μηνύματα
    12
    Θέλω και εγώ με τη σειρά μου να σε ευχαριστήσω για το καταπληκτικό ταξιδιωτικό . Εκτός από το ταξίδι μας έκανες και εξαιρετική παρουσίαση . Μας πλούτισες μοτοταξιδιωτικά ! Λέμε να μαζεύουμε τα μυαλά μας αλλά με τέτοιες αφηγήσεις πάλι του χρόνου θα τρέχουμε !!!

Σελίδα 34 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 2429303132333435 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πως θέλουμε τον κόσμο τελικά?
    από Lupo στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2010, 04:56
  2. Τελικά αξίζει τον κόπο?
    από btmxyz στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2006, 15:00
  3. Πως κέρδισε τον αγώνα?????
    από sapila racing στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2006, 13:58
  4. Πώς βλέπουν οι Αμερικάνοι τον κόσμο
    από DrIoannis στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 23:28
  5. πως βλεπουν οι αθηναιοι τον κοσμο
    από periklisk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2004, 12:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF