Σελίδα 22 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 1217181920212223 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 316 έως 330 από 341

Θέμα: Suzuki GSX250R

  1. #316
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Καινουργια παπα!
    Sportsmart TT, στα 230 και με το προγραμμα της dunlop θα μου βγουν 190 εξαιρετικη τιμη για 120/70/17H - 140/70/17H.
    Η μαμα διασταση του μπροστινού ειναι 110/80/17 επειτα απο αρκετο ψαξιμο θεωρω οτι ηταν η καλυτερη δυνατη για sport λαστιχο. Και με τους σωστους δεικτες ταχύτητας.
    Πολυ κοντα στο μαμα, μολις -8mm μικροτερη συνολικη διαμετρο σε εναντι των -22mm διαφορα του 110/70 που μου προτάθηκαν επίσης.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20220430_154153.jpg 
Προβολές:	281 
Μέγεθος:	97,9 KB 
ID:	435553
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20220430_154126.jpg 
Προβολές:	285 
Μέγεθος:	104,6 KB 
ID:	435554
    you rise you fall you're down then you rise again

  2. #317
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Νομιζω οτι θα το 'βαρύνει' εμπρός αρκετά το 120 γιατί ειναι μικρό κι ευελικτο μηχανακι.
    Θα μας πεις εσυ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #318
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Νομιζω οτι θα το 'βαρύνει' εμπρός αρκετά το 120 γιατί ειναι μικρό κι ευελικτο μηχανακι.
    Θα μας πεις εσυ.
    Ειναι αστρωτα ακομη και δε βγήκα εκτος για να δω γυροσκοπικα πως ανταποκρινεται θα το δω και θα επανελθω. Παντως μεσα στη πολη συγκριτικά με τα μαμα που ηταν λιγο τσαρουχια απο οπου περνούσα, περναω μαλακωσα.

  4. #319
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Με γεια τα λάστιχα! Ωραίο πράμα το φρέσκο λάστιχο σε όλα τα οχήματα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #320
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Με γειά!

    Η αλήθεια είναι ότι στο Ζ250 που είχα πάει από 100 σε 110 είχε αισθητή διαφορά που με είχε χαλάσει στη γρήγορη οδήγηση. Αλλά εκεί δεν υπήρχε άλλη επιλογή σε ss στα 100, μόνο sport touring βγαίναν στο μαμά πλάτος. Λογικά για τη χρήση που κανείς το Bridgestone που είχα βάλει κι εγώ θα σου ταίριαζε πιο πολύ αλλά όπως και να χει το καινούριο λάστιχο πάντα ευπρόσδεκτο.

    Τα πλαϊνά του ΤΤ για να τα ζεστάνεις καλά και να πάρεις αυτό που έχει να δώσει το λάστιχο θέλει πραγματικά γρήγορη οδήγηση, είναι γόμα για πίστα. Είναι λίγο ιδιαίτερο λάστιχο γενικά. Σε συνθήκες δρόμου το S23 είναι καλύτερη επιλογή με βάση την εμπειρία μου.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 01/05/2022 στις 13:10.

  6. #321
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    "μάλλον" έχετε δίκιο αμφότεροι πετρος/αρης και λέω μάλλον γιατί δεν έκανα βόλτα μια που τα έβαλα και μια που πήγα σπίτι. Θα κάνω σήμερα μια γρήγορη καταδρομική και θα σας πω περισσότερα just for the record.
    δυναμικά το μοντέλο σίγουρα ξεπερνάει τις προσδοκίες μου μιας και td δεν κάνω. το κριτήριο επιλογής ειναι απλό: το καλυτερο δυνατό κράτημα στο στεγνό κυρίως μιας και περιορίζομαι σε βόλτες και όχι σε καθημερινή χρήση στα ίδια λεφτά που μπορεις να δώσεις, χώρις να προσμετρηθεί η φθορά γιατί δεν θα πιάσω καν τα χλμ. Τα s22 όμως είναι στην ίδια κατηγορία με τα tt

    το θέμα επιλογής του 120/70 έναντι 110/70, είναι α) αισθητικό γιατί αφήνει αισθητά κενό στο φτερό που κάνει το δεύτερο να φαίνεται περίεργα. και κυρίως β) το οτι ρίχνει το ύψος κατα 2,2 εκ(συγκριτικά με το μαμα 110/80) και κατα συνέπεια και το ground clearance (είναι προσωπική λόξα και κατάλοιπα απο την εμπειρία μου στο εντουρο).

    Εχω όμως εμπειρία απο αυτές τις διαστάσεις. Το dt125x φορούσε μαμα 120/70 και έκανα το ανάποδο σε 110/70 και στο επόμενο ξαναγύρισα σε 120/70 χωρις να παρατηρήσω αντίστροφα κάποιο ελάφρωμα μπροστά όταν μειώθηκε το πλάτος.


    *Τουριστικά λάστιχα όπως τα bt 46 που έχει μαμα διάσταση(110/80) κοστίζουν κανα 50ρικο πάνω απο τις γόμες, που σε σύγκριση μεταξύ τους είναι η μέρα & η νύχτα. Και σε συνδυασμό με την περιστασιακή χρήση που κάνω, δεν....
    Τελευταία τροποποίηση από doctoras; 02/05/2022 στις 07:34.
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #322
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Τα S22 (και όχι 23 που έγραψα πιο πάνω εκ παραδρομής) δεν είναι ίδια κατηγορία με τα ΤΤ Χρήστο. Το αντίστοιχο της dunlop είναι το sportsmart mk3 (hypersport μεν, με street προσανατολισμό δε). Τα ΤΤ είναι πιο track oriented, με πιο απότομη κορώνα και πιο μαλακή γόμα στο πλάι. Τα είχα και τα δύο. Το Bridgestone είναι πιο "στρογγυλεμένο" σύνολο και το προτιμώ για δρόμο. Το ΤΤ έχει ψηλότερο ταβάνι στην πίστα αλλά είναι λίγο ιδιαίτερο για χρήση δρόμου.

  8. #323
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    δεν έχω λόγο να διαφωνήσω αφού τα έχεις δοκιμάσει και τα δύο dunlop, σίγουρα θα έχεις καλύτερη εικόνα απο εμένα

    το tt όμως βγάζει δείκτες ταχύτητας και για μικρότερες μοτοσυκλέτες ενώ τα mk3 είναι μονο w
    you rise you fall you're down then you rise again

  9. #324
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    "Bαρύ" εννοούν ότι γίνεται λίγο πιο αργό στις αλλαγές κατεύθυνσης.
    Για το μήκος των καλαμιών του dt ο 17" είναι αρκετά "νευρικός". Μπορεί αυτο το εφέ να καλύπτει την διαφορά τους.
    Θυμάσαι γιατί γύρισες στο 120;

    Απο αναρτήσεις πως είναι; έχεις ρυθμίσει κάτι, μέτρησες τι κάνουν;

  10. #325
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    "μάλλον" έχετε δίκιο αμφότεροι πετρος/αρης και λέω μάλλον γιατί δεν έκανα βόλτα μια που τα έβαλα και μια που πήγα σπίτι. Θα κάνω σήμερα μια γρήγορη καταδρομική και θα σας πω περισσότερα just for the record.
    δυναμικά το μοντέλο σίγουρα ξεπερνάει τις προσδοκίες μου μιας και td δεν κάνω. το κριτήριο επιλογής ειναι απλό: το καλυτερο δυνατό κράτημα στο στεγνό κυρίως μιας και περιορίζομαι σε βόλτες και όχι σε καθημερινή χρήση στα ίδια λεφτά που μπορεις να δώσεις, χώρις να προσμετρηθεί η φθορά γιατί δεν θα πιάσω καν τα χλμ. Τα s22 όμως είναι στην ίδια κατηγορία με τα tt

    το θέμα επιλογής του 120/70 έναντι 110/70, είναι α) αισθητικό γιατί αφήνει αισθητά κενό στο φτερό που κάνει το δεύτερο να φαίνεται περίεργα. και κυρίως β) το οτι ρίχνει το ύψος κατα 2,2 εκ(συγκριτικά με το μαμα 110/80) και κατα συνέπεια και το ground clearance (είναι προσωπική λόξα και κατάλοιπα απο την εμπειρία μου στο εντουρο).

    Εχω όμως εμπειρία απο αυτές τις διαστάσεις. Το dt125x φορούσε μαμα 120/70 και έκανα το ανάποδο σε 110/70 και στο επόμενο ξαναγύρισα σε 120/70 χωρις να παρατηρήσω αντίστροφα κάποιο ελάφρωμα μπροστά όταν μειώθηκε το πλάτος.


    *Τουριστικά λάστιχα όπως τα bt 46 που έχει μαμα διάσταση(110/80) κοστίζουν κανα 50ρικο πάνω απο τις γόμες, που σε σύγκριση μεταξύ τους είναι η μέρα & η νύχτα. Και σε συνδυασμό με την περιστασιακή χρήση που κάνω, δεν....
    Θα επισημάνω 3 πράγματα.
    1ον το μηχανακι σου αλλαξε υψος εμπρος κατα 4 χιλιοστά, δεν ειναι σημαντικό αλλά το γραφω γιατι εσυ εγραψες οτι άλλαξε κατά 2,2 cm.
    Αφου ειχες απο μαμα 110/80 που έχει υψος 110 * 0,8 - 88 mm και τωρα εχεις 120 * 0,7 = 84 mm αλλαξε κατα 4mm.
    Αν θέλεις το φερνεις στο σωστό υψος ευκολα απο τις τιμονοπλακες.

    2ον επειδή εγραψες για τα BT46 που τα ξέρω καλά κι έχω κανει πολλά χλμ με τετοια με διάφορες κλασσικές μοτο σε δρόμο και σε πίστα (Yamaha SR500, BMW R75/6 και Ducati Pantah 600) να σου πω οτι ειναι πολυ καλά λάστιχα που σχεδόν δεν χρειάζονται ζέσταμα και προσφέρουν πολύ καλό κράτημα και σε στεγνό και σε βρεγμένο. Το θέμα του ζεστάματoς το αναφέρω γιατι τα λαστιχα που εβαλες θεωρώ οτι θα ειναι δύσκολο να τα ζεστάνεις με αυτο το μηχανακι ίδιως μεσα στην πόλη. Βεβαια ΒΤ46 εχω μονο στο BMW που τα αλλαξα προσφατα, τα αλλα ειναι με BT45 που ειναι ομως το ιδιο πραγμα.
    Μου εκανε εντυπωση που εγραψες οτι τα BT46 βγαινουν 50 Ευρω ακριβότερα αφού πρόσφατα έβαλα φρέσκα BT46 στο BMW με 190 Ευρω σε διαστασεις 3,25/19 εμπρός και 4.00-18 πίσω με 190 Ευρω, αλλά βλέπω οτι ήδη έχουν ακριβύνει αρκετα οπότε ναι ειναι 50 ευρω ακριβότερα όπως λες, δυστυχως οι τιμές ελαστικών μοτο ειναι πλέον πολύ ευμετάβλητες!!

    3oν Τα Sportsmart TT δεν ειναι οτι καλύτερο σε βρεγμένο, και αν πέσεις και σε δυνατη βροχή θα εχεις σημαντικό πρόβλημα καθως δεν ειναι σχεδιασμενα για τετοια χρήση, οπως βεβαια και ολα τα αντίστοιχα λάστιχα που εχουν χάραξη κυριως για την πίστα με μερικά αυλάκια ισα ισα για να ομολογκαριστούν για χρηση δρομου.

    4ον Μια που τα εβαλες κανε και κανενα Track day να τα ευχαριστηθείς!!
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 02/05/2022 στις 10:48.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #326
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Γύρισα και έχω feedback απο ένα γρήγορο γύρο Σιθωνίας(300χλμ).

    Ενδέχεται να είμαι ψυχωτικός με κάποια πράγματα, τα κλασσικά παιχνίδια του μυαλού.. Προσωπικά μεταβολές μπορούν να γίνουν σε διάφορα πράγματα, ενα είναι αδιαπραγμάτευτο το αν επηρεάζει τον ρυθμό επιτάχυνσης, αυτό δεν αλλάζει.

    Συνεπώς και περίεργως..δε βάρυνε απλώς το μπροστινό, δεν άλλαξε μονο η ευκολία εναλλαγής κατεύθυνσης, έχασε και την σπιρτάδα που είχε στις επιταχύνσεις. Το τελευταίο είναι αδιαπραγμάτευτο.
    Και ομολογώ πως δεν περίμενα τέτοια διαφορά. Ακόμη το σκέφτομαι και ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω πως μολις ένα εκατοστό φαρδύτερο ελαστικό έφερε τέτοιο αποτέλεσμα, με την αλλαγή στην συμπεριφορά, ενω δεν άλλαξε βήμα (αντιθέτως κόντυνε το τροχός συνολικά -8mm). Διαφορά στην κατανάλωση απο το όργανο δεν είδα για το ενδεχόμενο μεγαλύτερης επιφάνειας τριβής..Δε ξέρω...
    Τελικά σημασία έχει να αποδεχτείς μια λανθασμένη εκτίμηση και αν μπορείς να το αλλάξεις.
    Συνεπώς θα μιλήσω με τον έμπορο ελαστικών για να παω σε αλλαγή με το 110/70 TT ελπίζοντας στην επιστροφή των προηγούμενων δεδομένων που έχω καταχωρημένα.

    Να πω και ενα-δύο θετικά, δεν ξέρω αν οφείλεται στο μοντέλο το ίδιο, είτε πρόσθεσε αυτή η μεγαλύτερη διάσταση μπροστινού πέλματος, όταν κατάφερνες να το ρίξεις σωστά στην στροφή το μπροστινό λες και χάραζε πορεία για να ακολουθήσει το υπολοιπο σύνολο. "Τρένο" είναι το ελάχιστο είτε σε ανοιχτές καμπές είτε σε σφιχτές / κατσαρές των 40-50χαω.
    Ενώ τα μαλακά πλαινά του απορροφούσαν τα πάντα και βοηθούσαν πολύ την ανάρτηση σε εγκάρσιες ανωμαλίες (με τις μαμα πιέσεις πάντα).




    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Θα επισημάνω 3 πράγματα.
    1ον το μηχανακι σου αλλαξε υψος εμπρος κατα 4 χιλιοστά, δεν ειναι σημαντικό αλλά το γραφω γιατι εσυ εγραψες οτι άλλαξε κατά 2,2 cm.
    Αφου ειχες απο μαμα 110/80 που έχει υψος 110 * 0,8 - 88 mm και τωρα εχεις 120 * 0,7 = 84 mm αλλαξε κατα 4mm.
    Αν θέλεις το φερνεις στο σωστό υψος ευκολα απο τις τιμονοπλακες.
    Με εχασες εδώ, η σύγκριση ήταν μεταξύ 110/80 vs 110/70 του συνόλου της διαμέτρου του τροχού
    για παράδειγμα το παρακάτω site
    https://marius-ciclistu.ro/mototyresizecalculator.php
    έχουμε -22 των δεύτερων σε σχέση με τα μαμα
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot from 2022-05-02 18-20-50.png 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	43,6 KB 
ID:	435568

    με τα 120/70 η διαφορά στην συνολική διάμετρο του τροχού είναι -8mm.

    Ειναι σωστός ο υπολογισμός των προφίλ που έβαλες, όμως με το σύνολο της διαμέτρου του τροχού βλέπεις πόσο ενδέχεται να αλλάξει το ύψος της μοτοσυκλέτας απο το έδαφος.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    2ον επειδή εγραψες για τα BT46 που τα ξέρω καλά κι έχω κανει πολλά χλμ με τετοια με διάφορες κλασσικές μοτο σε δρόμο και σε πίστα (Yamaha SR500, BMW R75/6 και Ducati Pantah 600) να σου πω οτι ειναι πολυ καλά λάστιχα που σχεδόν δεν χρειάζονται ζέσταμα και προσφέρουν πολύ καλό κράτημα και σε στεγνό και σε βρεγμένο. Το θέμα του ζεστάματoς το αναφέρω γιατι τα λαστιχα που εβαλες θεωρώ οτι θα ειναι δύσκολο να τα ζεστάνεις με αυτο το μηχανακι ίδιως μεσα στην πόλη. Βεβαια ΒΤ46 εχω μονο στο BMW που τα αλλαξα προσφατα, τα αλλα ειναι με BT45 που ειναι ομως το ιδιο πραγμα.
    Μου εκανε εντυπωση που εγραψες οτι τα BT46 βγαινουν 50 Ευρω ακριβότερα αφού πρόσφατα έβαλα φρέσκα BT46 στο BMW με 190 Ευρω σε διαστασεις 3,25/19 εμπρός και 4.00-18 πίσω με 190 Ευρω, αλλά βλέπω οτι ήδη έχουν ακριβύνει αρκετα οπότε ναι ειναι 50 ευρω ακριβότερα όπως λες, δυστυχως οι τιμές ελαστικών μοτο ειναι πλέον πολύ ευμετάβλητες!!
    Έχω βάλει τα bt45 πριν να βγούν τα 46, σε μηχανάκι 130kg. Πολύ καλό στο βρεγμένο, στο στεγνό απογοήτευση..το μπροστινό καλό, το πισω για τίποτα..
    Σε μηχανάκια ανω των 220kg θα είναι μια χαρά λόγω του τουριστικού σκελετού που πατάνε καλύτερα.

    Ορθολογικά η επόμενη αλλαγή στο gsx250r πρέπει να είναι τα bt46 γιατί είναι λάστιχα για τον χαρακτήρα γιαυτό το μηχανάκι χωρίς πειραματισμούς στις διαστάσεις αρκεί να έρθει καμιά οικονομική παρτίδα που να συμφέρει ή τέλος πάντων να είναι ανταγωνιστικά στην τιμή με σπορ ελαστικα.
    Μου έδιναν σετ τα s22(με 110/70) 185, που είναι εξαιρετική τιμή και τα bt46 240, χαώδη διαφορά.

    Και εδω να προσθέσω κάτι σχετικό τουριστικά vs σπορ, ναι γνωρίζουμε οτι στα τουριστικά λάστιχα έχουν περισσότερο υλικό και ενισχύσεις για μεγάλο φορτίο / χλμ απόδοση που ανεβάζει το κοστος, αλλά απο την αλλη το βεντουζάρισμα υπο κλίση των σπορ είναι άλλο επιπεδο


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    3oν Τα Sportsmart TT δεν ειναι οτι καλύτερο σε βρεγμένο, και αν πέσεις και σε δυνατη βροχή θα εχεις σημαντικό πρόβλημα καθως δεν ειναι σχεδιασμενα για τετοια χρήση, οπως βεβαια και ολα τα αντίστοιχα λάστιχα που εχουν χάραξη κυριως για την πίστα με μερικά αυλάκια ισα ισα για να ομολογκαριστούν για χρηση δρομου.

    4ον Μια που τα εβαλες κανε και κανενα Track day να τα ευχαριστηθείς!!
    Μακάρι
    Thanks


    και μια σημερινή φωτό
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20220502_121400.jpg 
Προβολές:	162 
Μέγεθος:	103,1 KB 
ID:	435569
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #327
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    "Bαρύ" εννοούν ότι γίνεται λίγο πιο αργό στις αλλαγές κατεύθυνσης.
    Για το μήκος των καλαμιών του dt ο 17" είναι αρκετά "νευρικός". Μπορεί αυτο το εφέ να καλύπτει την διαφορά τους.
    Θυμάσαι γιατί γύρισες στο 120;

    Απο αναρτήσεις πως είναι; έχεις ρυθμίσει κάτι, μέτρησες τι κάνουν;
    επειδή μαλλον δεν το γνωρίζεις το μοντέλο το dt125x είναι απο την μανα του μοταρντ στυλ, 17ρια στεφάνια, μάλιστα excel απο την γιαμαχα με λίγο κοντύτερες διαδρομές αναρτήσεων. Γύρισα στο 120 απο 110 επειδή ήταν η μαμα διάσταση και οι εντυπώσεις ήταν οτι λειτουργούσε καλύτερα το πιρούνι σε αποσβέσεις.
    you rise you fall you're down then you rise again

  13. #328
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    To γνωρίζω, έτυχε να ξεκινήσω το στρώσιμο σε ένα.

    ...με τα 120/70 η διαφορά στην συνολική διάμετρο του τροχού είναι -8mm.
    Ειναι σωστός ο υπολογισμός των προφίλ που έβαλες, όμως με το σύνολο της διαμέτρου του τροχού βλέπεις πόσο ενδέχεται να αλλάξει το ύψος της μοτοσυκλέτας απο το έδαφος...
    Αυτό δεν καταλαβαίνω πως γίνεται. Το κέντρο του τροχού δεν μετράμε;

  14. #329
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Επιτάχυνση έχασε γιατί είναι ποιο βαρύ το λάστιχο.
    Περιστρεφόμενη μάζα,. Εδώ 200 γραμμάρια ελαφρωνεις το βολάν και βλέπεις διαφορά στο πως ανεβάζει το μοτέρ, πόσο αν μιλάμε για πολύ βαρύτερο λάστιχο. Επίσης η απόσταση του περιστρεφόμενου φορτίου από το κέντρο παίζει τεράστιο ρόλο. Το βολάν χωράει στην παλάμη ο τροχός όχι,. Όσο ποιο κοντά η μάζα στο κέντρο τόσο το καλύτερο (επιτάχυνση,ευστροφία) όσο ποιο μακριά τόσο το χειρότερο αλλά κερδίζεις σε ροπή και να κρατάει τα χιλιόμετρα που έχεις σε ανηφόρες,. Αν αυξήσεις την μάζα στο όριο ενως μεγάλου περιστρεφόμενου κομματιού είναι λογικό αυτό να αυξάνει στροφές πολύ ποιο αργα

  15. #330
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Έχεις δίκιο Κώστα, τώρα βγάζει νόημα,
    ο παράγοντας που επηρέασε την επιτάχυνση στην περίπτωση μου ειναι το περισσότερο αναρτώμενο βάρος του ίδιου του λάστιχου. Τώρα πόσο ζυγίζει περισσότερο δεν γνωρίζουμε, έχει να κάνει και απο μοντέλο σε μοντέλο και τις ιδιαιτερότητες τους. Ενώ κατασκευαστικά τα 120 είναι για φορτίο 58Η ενώ τα μαμα ήταν 57H που και αυτό δείχνει κάτι και έπρεπε να το είχα λάβει υπόψη.
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 22 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 1217181920212223 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 07:58
  2. Συνεργειο Suzuki
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 23:06
  3. Suzuki Freewind xanei ladia
    από rallisg στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 01:58
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 12:55
  5. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF