Σελίδα 4 από 23 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 341

Θέμα: Suzuki GSX250R

  1. #46
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παρτε σουζουκι προσφορα και αφηστε τα πληκτρολογια ,τελειωνουν τα κομματια σαν ζεστα κουλουρια , αν προλαβετε......


    https://www.youtube.com/watch?v=7s3P3OFXSv0

    https://www.youtube.com/watch?v=xVAjM-oZwVc
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kerasaki
    Εγγραφή
    29/08/2004
    Μηνύματα
    312
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Νομιζω τέλικα εδώ μέσα η παίζει πολύ πιλότος και γρήγορος λαός η δε σας έχει πετύχει λοκαλι σε ορεινό στροφιλικι με κάνα 2χρονο Z η κάνα drz γκουχου γκουχου
    ....anyways...αποψεις είναι όλα....προχωραμε..
    Θα συμφωνήσω με τον teos, ο εμπειρος θα κουβαλησει τοση φορα στην είσοδο/κορυφη της στροφής που το στιγμιαία ανοιγμα γκαζιου, σε μηχανακι 5πλασιας ισχυος, στην εξοδο και μεχρι την επομενη είσοδο δεν αντισταθμιζει τη διαφορα. Σε ορεινη διαδρομή παντα η κλειστή πιστα π.χ πιστα καρτ

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    παίδες πήγα και το έκανα τεστ ενα μισάωρο...το βγαλα μια Συγγρου και πήγα και κέντρο..
    πρώτες εντυπώσεις θετικές...περισσότερα θα σας πω αργότερα γιατί πήζω από δουλειά μέχρι αργά σήμερα.

    μέχρι τότε πάρτε μάτι ένα απολαυστικό βιντεακι που ψάρεψα από γιουτουμπ αυτές τις μέρες που ψάχνομαι
    https://www.youtube.com/watch?v=PGU84vS9HD8
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  4. #49
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kerasaki Προβολή μηνύματος
    Θα συμφωνήσω με τον teos, ο εμπειρος θα κουβαλησει τοση φορα στην είσοδο/κορυφη της στροφής που το στιγμιαία ανοιγμα γκαζιου, σε μηχανακι 5πλασιας ισχυος, στην εξοδο και μεχρι την επομενη είσοδο δεν αντισταθμιζει τη διαφορα. Σε ορεινη διαδρομή παντα η κλειστή πιστα π.χ πιστα καρτ
    Ναι, αν μιλάμε για γύρους στο μπαλκόνι μου ή σε πίστα καρτ ή στα πιο στριφτερά 100 μέτρα κάποιας ορεινής διαδρομής, έχετε δίκιο. Εντάξει τώρα;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    παίδες πήγα και το έκανα τεστ ενα μισάωρο...το βγαλα μια Συγγρου και πήγα και κέντρο..
    πρώτες εντυπώσεις θετικές...περισσότερα θα σας πω αργότερα γιατί πήζω από δουλειά μέχρι αργά σήμερα.

    μέχρι τότε πάρτε μάτι ένα απολαυστικό βιντεακι που ψάρεψα από γιουτουμπ αυτές τις μέρες που ψάχνομαι
    https://www.youtube.com/watch?v=PGU84vS9HD8
    Σούζες κάνει;
    Life begins at 45°.

  5. #50
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Εγώ λέω να την κάνουμε την κόντρα στο σαλόνι μου,είναι μεγαλούτσικο,ανάμεσα σε καρέκλες και τραπέζια,έχω ένα ωραίο τηλεκατευθυνόμενο να βάλω κάτω

    Ας σοβαρευτούμε ,μηχανάκι απάτη με 25 άλογα και 180 κιλά είναι.Για φρένα ,πλαίσιο αμορτισέρ φαντάζομαι.Πιστεύεις δηλαδή ότι θα φρενάρεις όπως με το μεγάλο SS τελευταία στιγμή.Δεν είναι ZXR 250.
    Δεν φτιάχτηκε για αυτό.
    Ναι οκ,αν το πάρει ένας αγωνιζόμενος και κάποιος που έβγαλε δίπλωμα πριν ένα μήνα που του έδωσαν χιλιάρι θα γίνει αυτό που λες.
    To σερροου μου είχε 20 άλογα αλλά ήταν 120kg γεμάτο,do the maths.
    porca miseria.

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Πέρασα κι εγώ απ' την αντιπροσωπεία, δεν κρατήθηκα. Δυστυχώς μόνο στατική η επαφή για μας. Ωραίο σουλούπι, το ένιωσα λίγο πιο ελαφρύ απ' το Ίνα να πω την αλήθεια, γενικά φαίνεται προσεγμένη κατασκευή. Λάστιχα dot16. Ρωτώντας για το πρόγραμμα συντήρησης μου είπε για ρύθμιση βαλβίδων στις 5000. Παίζει κάτι τέτοιο;

    2850 με το κλειδί στο χέρι (για το μαύρο που με ενδιαφέρει). Τα μπλε μου είπε πως είναι μετρημένα, μαύρα υπάρχουν. Περιμένουμε νέα απ' τον Kick...
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 14/05/2020 στις 18:39.

  7. #52
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    παίδες πήγα και το έκανα τεστ ενα μισάωρο...το βγαλα μια Συγγρου και πήγα και κέντρο..
    πρώτες εντυπώσεις θετικές...περισσότερα θα σας πω αργότερα γιατί πήζω από δουλειά μέχρι αργά σήμερα.

    μέχρι τότε πάρτε μάτι ένα απολαυστικό βιντεακι που ψάρεψα από γιουτουμπ αυτές τις μέρες που ψάχνομαι
    https://www.youtube.com/watch?v=PGU84vS9HD8
    Ωραια τα βιντεακια του τυπου απο νεα ζηλανδια και ωραιοι δρομοι,και θυμιζει η χλωριδα Ελλαδα.Για τετοιου τυπου διαδρομες μια χαρα μηχανακι ειναι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #53
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    https://www.youtube.com/watch?v=FETGf0y9zoo

    και εδω με αλλο γραναζωμα και μαιμου ακραποβιτς του ιδιου 164 χλμ τελικη στο κοντερ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #54
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    https://www.youtube.com/watch?v=qQ2GfXjeTeo


    και δω κυνηγωντας ενα αλλο 250 οχι 900
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    @doctoras πολυ χρησιμο το σχολιο και ειναι ακριβως ο προβληματισμος που εχω εγω. Απλα ειναι τοσο καλη η τιμη που πραγματικα σε βαζει σε σκεψη. Απο την αλλη αν εχεις παει στην Ερμου για αθλητικο παπουτσι και τελικα γυρισεις σπιτι με αρβυλο επειδη το βρηκες σε προσφορα -40% δεν ξερω αν αυτο θεωρειται καλη αγορα. Μιλαω για μενα και οχι για τον Kickstart, μιας κι εγω δινω βαρυτητα οντως και στο fun του θεματος.

    Να παραθεσω και καποια νουμερα ακομα πιο χρησιμα, αφου υπαρχουν για ολα αυτα τα μηχανακια πραγματικα στοιχεια απο δυναμομετρησεις και ζυγισμα απο το Motomag. Επισης θα βαλω και το μεταξονιο που ειναι κι αυτο σημαντικο στοιχειο για τη συμπεριφορα της μηχανης (και ενα απο τα βασικα πλεονεκτηματα των μικρων ss που τα κανουν ευχαριστα).

    CBR250R : 23hp/8.600 - 2,2kg/6.900 - 161kg - 1369mm
    Ninja 250SL : 25,7hp/9700 - 2,1kg/8200 - 151kg - 1330mm
    Ninja250r: 26,3/10500 - 1,8kg/8400 - 172kg - 1400mm
    gsx250r*: 20,7hp/8300 - 2kg/6600 - 185,5kg - 1430mm

    *Για το GSX250R παραθετω τα στοιχεια του Inazuma που φοραει το ιδιο μοτερ, εχει τον ιδιο σκελετο, ιδιο μεταξονιο. Πιθανως εδω να υπαρχει μια μικρη αποκλιση στο βαρος.



    Ο λογος που ισχυει αυτο για τα περισσοτερα μικρα ss ειναι το μικρο βαρος και μεταξονιο τους. Ειναι ο λογος που σε μια αργη στροφη μιας πιστας τα μικρα περνανε απο την εξωτερικη τα χιλιαρια. Οταν εχεις βαρος και μεταξονιο μεσαιας μηχανης αυτο το πλεονεκτημα χανεται και μενεις μονο με το υστερημα ισχυος.
    5,87 kg/hp το Kawa το sl και 8,96 η ντροπή της suzuki

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    5,87 kg/hp το Kawa το sl και 8,96 η ντροπή της suzuki
    Ασε Πανο, το SL ειναι φοβερο εργαλειο, ειχα την ευκαιρια να το οδηγησω. Σα να εβαλες μοτερ μηχανης σε ποδηλατο, πραγματικα δεν το φανταζεται κανεις πώς παει βλεποντας μονο την ιπποδυναμη. Τα ατιμα τα κιλα κανουν μεγαλη διαφορα... Μπαντιλικωμα στην επιταχυνση για πλακα, αλλαγη κατευθυνσης με τη σκεψη. Μονο που μου φανηκε μαλακη η μπροστινη αναρτηση -σε δυνατο φρεναρισμα γονατισε παραπανω απ'οσο θα ηθελα- αλλα κατα τ'αλλα ειναι ενα ονειρο. Κατηγορια RC390 και ακομα καλυτερο (για τα γουστα μου). Δυστυχως ομως ειναι φτιαγμενο για κοπελιτσες και Ιαπωνες. Αν εισαι 1,70 ειναι ιδανικο.

  12. #57
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    ρε δεν πάτε να κάνετε ολοι κανα περίπατο;
    που παραμιλάει ένα φόρουμ για ένα δυομιση...
    θα (απο)τρελαθούμε τελείως
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #58
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ρε δεν πάτε να κάνετε ολοι κανα περίπατο;
    που παραμιλάει ένα φόρουμ για ένα δυομιση...
    θα (απο)τρελαθούμε τελείως
    Αν υπήρχαν λεφτά θα συζητούσαμε για το πώς ψηνόμαστε να πάρουμε σε προσφορά το Katana, ρε Γαύρε. Προσωπικά δε συμμετέχω διότι ούτε το 250 δε μπορώ να δικαιολογήσω, αν και δεν έχω μηχανή πάνω από χρόνο ( ολόκληρη και να δουλεύει... )

    Υ.Γ: Φοβερή τιμή πάντως, για ιαπωνικού σχεδιασμού, έστω και μέτριο, 250.

  14. #59
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    όπως μου είπε πρόσφατα φίλος με λόξα τις αλλαγες μοτο σα τα πουκάμισα, αν είναι να ονειροπολούμε και να φανταζόμαστε μηχανάκια (καπέλο μας) τότε γιατί να βάζουμε περιορισμούς;;;;
    Και το πάω παραπέρα για σένα, ονειροπολείς και σκέφτεσαι το Κατανα; είσαι άρρωστος φίλε
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #60
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Μη γελάτε. Τώρα, με τέτοια προσφορά, το Κατάνα θα σαρώσει την αγορά. Η υψηλή τιμή του ήταν που το έθαβε.









    Life begins at 45°.

Σελίδα 4 από 23 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 08:58
  2. Συνεργειο Suzuki
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2004, 00:06
  3. Suzuki Freewind xanei ladia
    από rallisg στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 02:58
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 13:55
  5. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 12:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF