Σελίδα 9 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 341

Θέμα: Suzuki GSX250R

  1. #121
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    555
    Το σημαντικό με αυτήν την προσφορά είναι ότι αγοράζεις ένα μηχανάκι που όταν αποφασίσεις να το δώσεις δεν θα χάσεις λεφτά. Θα έχεις μια πολυ μικρή απώλεια χρημάτων. Δηλαδή οι αποσβέσεις από την χρήση της θα είναι οι ελάχιστες δυνατές .

  2. #122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Το σημαντικό με αυτήν την προσφορά είναι ότι αγοράζεις ένα μηχανάκι που όταν αποφασίσεις να το δώσεις δεν θα χάσεις λεφτά. Θα έχεις μια πολυ μικρή απώλεια χρημάτων. Δηλαδή οι αποσβέσεις από την χρήση της θα είναι οι ελάχιστες δυνατές .
    Περιμένω να δω "ευκαιρίες" σε λίγους μήνες στα 3300 (όπως λέει κι ένας φίλος)...
    MM#93

  3. #123
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Εξαρτάται την περιοχή. Κέντρο Αθήνας το αφήνεις δεμένο με δύο καλές αλυσίδες σε σταθερό σημείο. Ο λόγος που δεν θα κλαπεί είναι όχι γιατί δεν μπορεί να κλαπεί αλλά επειδή δεν είναι αρκετά εμπορικό και ακριβό. Δηλαδή αν είναι ενα παπάκι καινούργιο γιαπωνέζικο δίπλα του ο κλέφτης θα προτιμήσει. ξεκάθαρα το παπί. Το ότι μπορεί να σου ψειρισουν κάνα πλαστικό πάντα παίζει. Να θυμάσαι ότι βάζουμε μηχανή σε γκαράζ όχι μόνο για τον φόβο κλοπής αλλά και για την προστασία. Ειναι κρίμα να παίρνεις κούτα μηχανάκι με ωραία βερνίκια κτλ και να το αφήνεις έξω στο χαλάζι και στους 45 βαθμούς.

    Κατά τα άλλα οποίος μου πει πως μπορώ να κουβάλησω (όχι στην πλάτη) έναν μεγάλο επαγγελματικό χαρτοφύλακα με το gsxr 250 έχω πάει έξω από την suzuki το πρωί και περιμένω να ανοίξει για να το πάρω.

    Συμπαθής κατηγορία μοτοσυκλετών αλλά μη χρηστική. Θα τολμούσα να πω για καφετέριακηδες...
    Eίναι πολύ εύκολο να τον έχεις αριστερά σε βάση για πλαϊνή βαλίτσα.
    Μπορείς ή να του προσθέσεις μικρά πλαστικά τμήματα για πιάνει, χωρίς να καταστρέψεις την εμφάνιση του.
    Ή να φτιάξεις μια βάση που θα τον ασφαλίζει με quick release αν έχεις πολύ ακριβό χαρτοφύλακα ή πρέπει
    να φαίνεσαι πολύ επίσημα στην εργασία σου.

  4. #124
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    555
    Σίγουρα doctor αλλά όλα αυτά για να αγοραστούν, να σχεδιαστούν, να φτιαχτούν και να τεσταριστουν θέλουν κάνα δίμηνο...

  5. #125
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Σίγουρα doctor αλλά όλα αυτά για να αγοραστούν, να σχεδιαστούν, να φτιαχτούν και να τεσταριστουν θέλουν κάνα δίμηνο...
    βαλε κατι μεγαλυτερο απ αυτοΚάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Galaxy-Custom-Mille-Miglia-X-inside-look-1.jpg 
Προβολές:	262 
Μέγεθος:	94,1 KB 
ID:	418293
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #126
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    https://aliexpress.ru/item/32895557536.html

    Η πολύ απλά αγοράζεις ενα back pack briefcase και ξεμπέρδεψες



    Στο παπί που τον τοποθετούσες ?

  7. #127
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Ναι φυσικά το σκέφτηκα αλλά ο χαρτοφύλακας χωράει μόνο σε 45 λίτρα βαλίτσα. Θα είναι παραφωνία μια τόσο μεγάλη μπαγκαζιερα σε ένα τέτοιο μηχανάκι...

    Πάντως σήμερα ήθελα να πάω να το ξαναδώ. Άργησα και δεν τους πρόλαβα ανοιχτούς.
    Εγω στην θέση σου θα έψαχνα για μια βιοτεχνία τσαντών. Θα έπαιρνα τον χαρτοφύλακα μαζί μου , έτσι ώστε να πάρει μέτρα και θα παράγγειλα μια τσάντα πλάτης με αδιάβροχο υλικό, ψιλό σε πάχος.
    Φτάνεις στην δουλειά σου, βγάζεις τον χαρτοφύλακα από την τσάντα πλάτης, καλό δίπλωμα και κάτω από το κάθισμα η τσάντα.
    Νομίζω είναι μια λύση. Απλά το υλικό της τσάντας πρεπει να είναι αρκετά ψιλό για να μην έχει όγκο όταν διπλώνει.

  8. #128
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    555
    Παιδιά με 7 μέρες σχεδόν εργάσιμη εβδομάδα δεν παίζει να πάω να αγοράσω κούτα μηχανή και να τρέχω σε μηχανουργεία να φτιάχνω λάμες και λαμακια για να κρεμασω έναν ποδηλατικο χαρτοφύλακα με αμφιβολο το αισθητικό αποτέλεσμα. Backpack δεν παίζει επ ουδενί. Το backpack δεν είναι για να βγάζεις ολοήμερη εργασία. Είναι απλά για να πηγαίνεις μέχρι το πανεπιστήμιο.

    Το ίδιο πρόβλημα το έχει όλη αυτή η κατηγορία. Cbr 300 ninja 300, μέχρι και τα Baja τα pulsar. Τα εργοστάσια κάνουν μισή δουλειά. Βγάζουν μηχανάκια πόλης (δεν νομίζω ότι είναι πίστας όλα αυτά) και δεν βγάζουν και τα αντίστοιχα αξεσουάρ να τα υποστηρίξουν. Να μου πεις αν βγαζαν θα χτυπούσαν κατηγορίες όπως τα σκούτερ ή δεν θα ήταν πιστευτό το αφήγημα του R. Δεκτό. Εμένα όμως δεν με ενδιαφέρει ένα μηχανάκι πόλης να έχει ένα R στο φαιρινγκ. Με ενδιαφέρει να με κρατάει ξεκούραστο.

    Πέρα από τις αντιρρήσεις μου η τιμή είναι πολύ καλή. Και εγώ θα πάω να το ξαναδώ.

  9. #129
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    555
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Εγω στην θέση σου θα έψαχνα για μια βιοτεχνία τσαντών. Θα έπαιρνα τον χαρτοφύλακα μαζί μου , έτσι ώστε να πάρει μέτρα και θα παράγγειλα μια τσάντα πλάτης με αδιάβροχο υλικό, ψιλό σε πάχος.
    Φτάνεις στην δουλειά σου, βγάζεις τον χαρτοφύλακα από την τσάντα πλάτης, καλό δίπλωμα και κάτω από το κάθισμα η τσάντα.
    Νομίζω είναι μια λύση. Απλά το υλικό της τσάντας πρεπει να είναι αρκετά ψιλό για να μην έχει όγκο όταν διπλώνει.
    Δεν χρειάζεται να πας σε καμία βιοτεχνία. Εταιρείες που φτιάχνουν ακριβο ορειβατικό εξοπλισμό (πχ vaude) φτιάχνουν μαλακους ποδηλατικούς χαρτοφύλακες (ιδιαίτερα ανθεκτικούς αδιάβροχους και φυσικά λίγο ακριβούς(60-70)) που κρεμιουνται στο πλάι στα ποδήλατα.
    Για να μπει σε ένα gsxr 250 ή πχ σε ένα Honda gtr 150 θα πρρπει να αγοράσεις και μια ποδηλατική σχάρα (25 με 30 ευρώ) την οποία θα την πας σε ένα μηχανουργο που θα στην κοψει και θα κρατήσει τα απαραίτητα. Μετά μπορεί να στην συνδέσει με λαμάκια (πιθανότατα) πάνω στα μπράτσα που θα έχεις βάλει ήδη για την πίσω βαλίτσα ή σε οποιοδήποτε άλλο σημείο μπορεί.

  10. #130
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Tankbag νομίζω θα βόλευε χωρίς να είναι άσχημο αισθητικα

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Παιδιά με 7 μέρες σχεδόν εργάσιμη εβδομάδα δεν παίζει να πάω να αγοράσω κούτα μηχανή και να τρέχω σε μηχανουργεία να φτιάχνω λάμες και λαμακια για να κρεμασω έναν ποδηλατικο χαρτοφύλακα με αμφιβολο το αισθητικό αποτέλεσμα. Backpack δεν παίζει επ ουδενί. Το backpack δεν είναι για να βγάζεις ολοήμερη εργασία. Είναι απλά για να πηγαίνεις μέχρι το πανεπιστήμιο.

    Το ίδιο πρόβλημα το έχει όλη αυτή η κατηγορία. Cbr 300 ninja 300, μέχρι και τα Baja τα pulsar. Τα εργοστάσια κάνουν μισή δουλειά. Βγάζουν μηχανάκια πόλης (δεν νομίζω ότι είναι πίστας όλα αυτά) και δεν βγάζουν και τα αντίστοιχα αξεσουάρ να τα υποστηρίξουν. Να μου πεις αν βγαζαν θα χτυπούσαν κατηγορίες όπως τα σκούτερ ή δεν θα ήταν πιστευτό το αφήγημα του R. Δεκτό. Εμένα όμως δεν με ενδιαφέρει ένα μηχανάκι πόλης να έχει ένα R στο φαιρινγκ. Με ενδιαφέρει να με κρατάει ξεκούραστο.

    Πέρα από τις αντιρρήσεις μου η τιμή είναι πολύ καλή. Και εγώ θα πάω να το ξαναδώ.
    Κοιταξε, επειδη ειναι καλη η προσφορα δεν σημαινει οτι κανει για ολους. Αν θες χωρους για τα πραγματα που κουβαλας και σε βολευει σκουτερ με ισιο πατωμα τετοιο πρεπει να παρεις και οχι το GSX εν προκειμενω. Αν πρεπει να κανεις καρναβαλο ενα μηχανακι το οποια δεν εχεις ηδη, δεν αξιζει να το αγορασεις.
    Οταν βγηκε αυτο οπως και ολα στην κατηγορια δεν σκεφτηκε ο κατασκευαστης του "πως θα βολευτει ο τεχνικος που γυριζει ολη την πολη με τις τσαντες του". Υπαρχουν μοτο χρηστικοτερες, σκουτερ, παπια, κλπ για δουλεια. Αυτο ειναι μοτοσυκλετα βολτας, απλης μετακινησης, αναψυχης, μοστρας αν θες, αλλα οχι εργαλειο δουλειας.

    Σκεφτομουν να αλλαξω το δικο μου σκουτερ με αυτοι ή να αγορασω το SYM HD300 το οποιο κοστιζει 900€ περισσοτερα. Απο την μια δεν θα εχω τους χωρους του σκουτερ οπως και την αυτοματη μεταδοση, απο την αλλη θα εχω μοτοσυκλετα και ασφαλεστερη συμπεριφορα οπως και οικονομια στην αγορα και την συντηρηση. Το σκεφτομαι...

  12. #132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    αν δεν μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου με 2 πλαινές βαλίτσες (η Nordcap έχει 40λιτρες σε καλή τιμή) ,μάλλον λάθος κατηγορία κοιτάς

  13. #133
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Το Σαββατο που πηγα και το εκλεισα ειχα ρωτησει για το τι αποθεμα υπαρχει, γιατι εχω ενα φιλο που το σκεφτοταν κι αυτος σοβαρα και ηθελε να ξερει αν πρεπει να βιαστει ή οχι. Μου ειπε ο ανθρωπος οτι θα ρωτουσε τη Δευτερα στα κεντρικα και θα με ενημερωνε. Πριν λιγο με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε πως αυτη τη στιγμη εχουν μεινει δεκα τεμαχια στα κεντρικα, τα τεσσερα εκ των οποιων τα εχει κλεισει ο ιδιος (μετα απο το δικο μου πουλησε αλλα τρια). Δηλαδη με βαση ο,τι μου ειπε υπαρχουν εξι διαθεσιμα αυτη τη στιγμη. Κοινως οποιος το σκεφτεται σοβαρα ας κινηθει λιγο πιο γρηγορα, γιατι μαλλον δυσκολο να εξαντληθει χρονικα το περιθωριο που ειχε ανακοινωθει για την προσφορα.

    Στο θεμα της πρακτικοτητας, οντως για καποιον που δεν εχει προβλημα να κυκλοφορει με σκουτερ και εχει αναγκη απο χωρους ισως δεν ειναι η καλυτερη κινηση. Ειπαμε, επειδη ειναι καλη η προσφορα δεν ειναι και μονοδρομος. Για μενα που το σκουτερ δεν ηταν ποτε επιλογη, αν δω οτι μου χρειαζεται θα τη βαλω την μπαγκαζιερα. Και αν πληγωθει η αισθητικη κανενος τριτου θα το αντεξω...

  14. #134
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2020
    Μηνύματα
    36
    Ως κάτοχος πλεον , προλαβαινοντας την Παρασκευή και κράτησα το τελευταίο μπλε , δεν παίζει να μπει βαλιτσα σε αυτο το μηχανάκι. Θα το χαλασει όλο.
    Λύσεις υπαρχουν και για καθημερινοτητα οπως ενα καλο backpack + tanklock tankback .

    Αν καποιος δεν ειναι διατεθειμενος να αρκεστει σε αυτά τοτε απλα πρεπει να κοιταξει στην κατηγορια αυτόματου.

  15. #135
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Περασα και εγω μια βολτα σημερα να το δω απο κοντα, αλλα δε υπηρχε, μου ειπε και εμενα οτι εχει εναπομείναντα 10 στην αθηνα, λιγα μου φαίνονται για να προβει ο εισαγωγεας σε τετοια προσφορά, τα περινενα περισσοτερα. Btw αλήθεια η μη οποιος ειναι υποψήφιος πρεπει να βιαστει μη μείνει ξεκρεμαστος

Σελίδα 9 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 07:58
  2. Συνεργειο Suzuki
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 23:06
  3. Suzuki Freewind xanei ladia
    από rallisg στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 01:58
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 12:55
  5. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF