Σελίδα 10 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 341

Θέμα: Suzuki GSX250R

  1. #136
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Περασα και εγω μια βολτα σημερα να το δω απο κοντα, αλλα δε υπηρχε, μου ειπε και εμενα οτι εχει εναπομείναντα 10 στην αθηνα, λιγα μου φαίνονται για να προβει ο εισαγωγεας σε τετοια προσφορά, τα περινενα περισσοτερα. Btw αλήθεια η μη οποιος ειναι υποψήφιος πρεπει να βιαστει μη μείνει ξεκρεμαστος
    Απλα Χρηστο να πω οτι ο ιδιος την προηγουμενη βδομαδα που περασα μου ειχε πει οτι τα μπλε ειναι κανα δυο αλλα μαυρα υπαρχουν (post #51). Δεν ηταν δηλαδη της τακτικης "τρεξε να προλαβεις γιατι θα τελειωσουν" για να εκβιασει την αγορα. Ο ιδιος ανθρωπος σημερα με πηρε τηλεφωνο για να μου πει ο,τι ειπε και σε σενα. Ειδικα σε μενα δε βλεπω λογο να πουλησει παπα ΑΦΟΥ εκλεισε την πωληση.

  2. #137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    677
    Λογικό παιδιά να παίξει sold out γιατί και να μην θέλει μηχανή ο άλλος το σκέφτεται με αυτή την τιμή ακόμα και για να δοκιμάσει αν τελικά μπορεί να γίνει μηχανόβιος. Τον χειμώνα που μας έρχεται πιστεύω θα έχει μερικά μεταχειρισμένα με ελάχιστα χιλιόμετρα στο car.gr, τώρα για τις τιμές που θα παίζουν, θα δείξει

  3. #138
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2019
    Μηνύματα
    24
    Πέρασα κι εγώ από τη σουζούκι στην Μπότσαρη το μεσημεράκι.
    Μου είπε ότι δεν την έχει διαθέσιμη για να την δω και ότι έχει παραγγείλει 5 μηχανές και μέσα στη βδομάδα θα τις έχει διαθέσιμες και για να τις δεις. Απ' ότι κατάλαβα δεν είναι ότι τις έχει πουλήσει ήδη. Οπότε η φάση δεν είναι τρέξτε να προλάβετε.
    Όπως και να έχει θα περάσω και πάλι τέλος της βδομάδας για να την δω από κοντά και να αποφασίσω.


    ΥΓ Για συναγερμό έχετε να προτείνεται τίποτα;

  4. #139
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Απλα Χρηστο να πω οτι ο ιδιος την προηγουμενη βδομαδα που περασα μου ειχε πει οτι τα μπλε ειναι κανα δυο αλλα μαυρα υπαρχουν (post #51). Δεν ηταν δηλαδη της τακτικης "τρεξε να προλαβεις γιατι θα τελειωσουν" για να εκβιασει την αγορα. Ο ιδιος ανθρωπος σημερα με πηρε τηλεφωνο για να μου πει ο,τι ειπε και σε σενα. Ειδικα σε μενα δε βλεπω λογο να πουλησει παπα ΑΦΟΥ εκλεισε την πωληση.
    συμφωνώ και εμένα αυτή την εντύπωση μου έδωσε ο άνθρωπος
    Για την κουβέντα τώρα, μου κάνει εντύπωση ο εισαγωγέας(σφακιανάκης) γιατί είναι κολοσσός επιχειρηματικά, να είχε δηλαδή 20-25 τεμάχια και να έβγαλε τέτοια προσφορά? Απο την αναγγελία της προσφοράς μέχρι σήμερα είναι 5μέρες ποσα να πουλήθηκαν, παραπάνω απο 10? Δε θα υπήρχε λόγος, αν ήταν 100 στοκαρισμένα είναι μεγάλο πάγιο στην εταιρεία αν δεν πουληθούν και επιχειρηματική τακτική
    anyway ο καταναλωτής βγαίνει 101% κερδισμένος

    Του άφησα τηλέφωνο όταν φέρει κάποιο να παω να το δω απο κοντά
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #140
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yellowdeer34 Προβολή μηνύματος
    Πέρασα κι εγώ από τη σουζούκι στην Μπότσαρη το μεσημεράκι.
    Μου είπε ότι δεν την έχει διαθέσιμη για να την δω και ότι έχει παραγγείλει 5 μηχανές και μέσα στη βδομάδα θα τις έχει διαθέσιμες και για να τις δεις. Απ' ότι κατάλαβα δεν είναι ότι τις έχει πουλήσει ήδη. Οπότε η φάση δεν είναι τρέξτε να προλάβετε.
    Όπως και να έχει θα περάσω και πάλι τέλος της βδομάδας για να την δω από κοντά και να αποφασίσω.


    ΥΓ Για συναγερμό έχετε να προτείνεται τίποτα;
    αν ψήνεσαι μη ρισκάρεις, αν είσαι ντεμί οκ
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #141
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    συμφωνώ και εμένα αυτή την εντύπωση μου έδωσε ο άνθρωπος
    Για την κουβέντα τώρα, μου κάνει εντύπωση ο εισαγωγέας(σφακιανάκης) γιατί είναι κολοσσός επιχειρηματικά, να είχε δηλαδή 20-25 τεμάχια και να έβγαλε τέτοια προσφορά? Απο την αναγγελία της προσφοράς μέχρι σήμερα είναι 5μέρες ποσα να πουλήθηκαν, παραπάνω απο 10? Δε θα υπήρχε λόγος, αν ήταν 100 στοκαρισμένα είναι μεγάλο πάγιο στην εταιρεία αν δεν πουληθούν και επιχειρηματική τακτική
    anyway ο καταναλωτής βγαίνει 101% κερδισμένος

    Του άφησα τηλέφωνο όταν φέρει κάποιο να παω να το δω απο κοντά
    Πιθανότατα γιατί προ κορονοιου είχε προπαραγγειλει τα επόμενα και το εργοστάσιο τα παρήγαγε πριν διακόψει λόγο υγειονομικής κρίσης την παραγωγή. Δηλαδή μέσα σε λίγες μέρες έπρεπε να ξεστοκαρει γιατί περιμένει το βαπόρι με τα νέα που πιθανότατα να είναι και ανανεωμένα.

    Β σενάριο είναι τα νούμερα πωλησεων του να είναι τόσο χάλια σε αυτά τα κυβικά και να έπεσε πίεση από εξωτερικό.

    Γ σενάριο να έχει σοβαρό πρόβλημα ρευστότητας.

    Δ Για κάποιο λόγο που μόνο αυτοί ξέρουν.πχ μπορεί να ετοιμάζεται να παρουσιαστεί ένα τετρακυλινδρο 250 έκπληξη.

    Να μην ξεχνάμε ότι ο Σφακιανάκης δεν πουλάει μόνο suzuki. Πουλάει από Fiat μέχρι BMW. Χρωστάει και πολλά στις τράπεζες.
    Τελευταία τροποποίηση από mia_zoi_kawa; 18/05/2020 στις 22:17.

  7. #142
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Μακαρι να ξεστοκαρει το vestrom 1000 στα 5 χιλιαρικα, να πουλησω και εγω το all time vintage classic er-5 στα 3 χιλιαρικα,(μονο σοβαραι προτασεις) για να το παρω.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 18/05/2020 στις 23:01.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #143
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    13/09/2005
    Μηνύματα
    963
    αφού οι προσφορές της Suzuki είναι μέχρι 31/7 , άρα λογικά υπάρχει στοκ ακόμα παγκοσμίως σε GSX250R

    Δεδομένου οτι στην Ινδία έχει παρουσιαστεί , τρόπον τινά, ο αντικαταστάστης του εκεί , αεροελαιόψυκτο 250άρι Gixxer και μάλλον το επόμενο
    για Ευρώπη κ άλλες αγορές, θα βασίζεται στο 300άρι που βγάζει ήδη ο κινέζος κατασκευαστής που συνεργάζεται η Suzuki ,
    ίσως έχει λόγο ύπαρξης η προσφορά αυτή για αρκετές μοτοσυκλέτες ακόμη για να φύγει η τωρινή γενιά.

    Μάλλον περίμενε να πάει καλύτερα το μηχανάκι αυτό αλλά δεν δικαίωσε τις προσδοκίες της εταιρίας
    γιατί πριν απο 1-2 χρόνια είχα δει παρουσίαση μέχρι και Αμερική , λέγαν καλά λόγια για "ήπιο" μηχανάκι, γενικά έπεσε προώθηση.

  9. #144
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Μακαρι να ξεστοκαρει το vestrom 1000 στα 5 χιλιαρικα, να πουλησω και εγω το all time vintage classic er-5 στα 3 χιλιαρικα,(μονο σοβαραι πρατασεις) για να το παρω.
    Δεν το πας κατευθείαν στα πέναλτυ

  10. #145
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Ναι φυσικά το σκέφτηκα αλλά ο χαρτοφύλακας χωράει μόνο σε 45 λίτρα βαλίτσα. Θα είναι παραφωνία μια τόσο μεγάλη μπαγκαζιερα σε ένα τέτοιο μηχανάκι...

    Πάντως σήμερα ήθελα να πάω να το ξαναδώ. Άργησα και δεν τους πρόλαβα ανοιχτούς.
    Υποθέτοντας ότι μιλάμε για μονοκάβαλο, κι ανάλογα βέβαια και το χαρτοφύλακα και πόσο κινδυνεύει ο ίδιος από ζημιές, θα μπορούσες να τον ποιάσεις στην πίσω σέλα με λάστιχα ή χταπόδι
    Φαντάζομαι όλο και κάτι θα έχει να τα στερεώσεις

  11. #146
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    @ doctoras & yellowdeer34

    Παρελαβε ο Πρεβεδουρακης αυτα που περιμενε απο Αθηνα, μιλησαμε σημερα. Λογικα θα μπορειτε να το δειτε πλεον κι απο κοντα.
    Καντε κι ενα τηλεφωνο πρωτα βεβαια, μην τα εχει ακομα στα κουτια.

  12. #147
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    @ doctoras & yellowdeer34

    Παρελαβε ο Πρεβεδουρακης αυτα που περιμενε απο Αθηνα, μιλησαμε σημερα. Λογικα θα μπορειτε να το δειτε πλεον κι απο κοντα.
    Καντε κι ενα τηλεφωνο πρωτα βεβαια, μην τα εχει ακομα στα κουτια.
    με κάλεσε, κύριος δεν μπορώ να πω
    θα παω να το δω αυριο απο κοντά, έιμαι έτοιμος ο μαλέας να κάνω την τρέλα(με δυο μηχανάκια ήδη, χρήση 1000 χλμ και με τα δύο ανά χρόνο)....




    you rise you fall you're down then you rise again

  13. #148
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    με κάλεσε, κύριος δεν μπορώ να πω
    θα παω να το δω αυριο απο κοντά, έιμαι έτοιμος ο μαλέας να κάνω την τρέλα(με δυο μηχανάκια ήδη, χρήση 1000 χλμ και με τα δύο ανά χρόνο)....




    https://www.youtube.com/watch?v=jq5SRq5wrK4
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #149
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    τα μπουμπούκια ήρθαν!
    ο ptc πρέπει να παραλαμβάνει σήμερα αύριο, τέσσερα είδα να προετοιμάζονται από τις συσκευασίες τους

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20200522_164023.jpg 
Προβολές:	185 
Μέγεθος:	100,7 KB 
ID:	418422
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20200522_164032.jpg 
Προβολές:	185 
Μέγεθος:	93,4 KB 
ID:	418423
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #150
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2020
    Μηνύματα
    36
    Τελευταία τροποποίηση από Lord84; 23/05/2020 στις 13:35.

Σελίδα 10 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 08:58
  2. Συνεργειο Suzuki
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2004, 00:06
  3. Suzuki Freewind xanei ladia
    από rallisg στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 02:58
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 13:55
  5. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 12:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF