Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 75

Θέμα: Μήπως πρέπει να αρχίσουμε να τους καρφώνουμε ?

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Αμα θέλει κάποιος να κρίνει πρέπει να είναι έτοιμος και να κριθεί...
    The only easy day was yesterday.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Αμα θέλει κάποιος να κρίνει πρέπει να είναι έτοιμος και να κριθεί...
    Να κριθώ πως ? Όπως ο φίλος πιο πάνω που του έσκισαν τα λάστιχα στο αμάξι επειδή τους έδωσε ?
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι παντα πρέπει να είσαι έτοιμος για αντίποινα.
    Από κάποια καταγγελία, έως σκασμένα λαστιχα και λοιπές κακόβουλες πράξεις.
    Αν είσαι τυπικός στα πάντα, και έτοιμος να αντιμετωπίσεις την μαλακια του καθενος,τότε μπες στον χορό.
    Αν όχι γυρνά διακριτικά το βλέμμα αλλού και κάνε ότι δεν βλέπεις.
    Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια....
    The only easy day was yesterday.

  4. #64
    Comandante Bananas Το avatar του/της christoi
    Εγγραφή
    06/08/2012
    Μηνύματα
    85
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι παντα πρέπει να είσαι έτοιμος για αντίποινα.
    Από κάποια καταγγελία, έως σκασμένα λαστιχα και λοιπές κακόβουλες πράξεις.
    Αν είσαι τυπικός στα πάντα, και έτοιμος να αντιμετωπίσεις την μαλακια του καθενος,τότε μπες στον χορό.
    Αν όχι γυρνά διακριτικά το βλέμμα αλλού και κάνε ότι δεν βλέπεις.
    Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια....
    Και διαιώνισε την πανούκλα αυτού του τόπου...

    Εξάλλου, εσύ κινδυνεύεις να βρεθείς στις ρόδες του και να τρέχουν οι οικείοι σου με ασφαλιστικές και δικαστήρια (χτύπα ξύλο), όχι εμείς.
    Αλλά τι σου λέω κι εγώ που είμαι ρουφιάνος, καταδότης. Σάμπως θα με ευχαριστήσει εκείνος που γλίτωσε επειδή ακινητοποίησαν ένα παρόμοιο περιστατικό; Μην παίρνεις παράδειγμα από μένα τον μαλέα που προτιμάει να είναι τυπικός και νόμιμος και το κάνει και για τον εαυτό του και για τους άλλους.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    astrapogiannos7@ άλλαξε μηχανάκι, δεν σε πάει το σκούτερ
    Χωρίς πλάκα μήπως δεν το είχες παρκάρει σωστά στη πυλωτή; Ξέρεις υπάρχει κι αυτή η εκδοχή και το λέω γιατί έχω καταλάβει από τα λεγόμενα σου ότι δε το πολυγουστάρεις το σκούτερ και άμα κάτι δεν σου αρέσει δεν το προσέχεις κιόλας.

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    να του σκας εσύ τα λάστιχα κρυφά. να μην μπορεί να βγει να σκοτώσει κανένα.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Ο θεός δεν το είπε δεν προσέχω το σκούτερ με τις αλοιφές του και τα χαδάκια του το έχω απλά μπήκε με φόρα στη πυλωτή που έχει πλακάκι και μ το κοπάνησε γύρισα απο Ρέθυμνο και το μηχανάκι είχε πάει 10 πόντους πιο πέρα και με γρατζουνιά στο λασπωτήρα μπροστά ... Δεν είναι το θέμα το σκουτερ ξέρω τα μηχανάκια δεν τα υπολογίζουν ποτέ αλλά ρε φίλε σ πήραν πινακίδες έστειλες τον άλλο νοσοκομείο και μετά κυκλοφορείς έτσι ... Απλά θα υποκύψω και θα κάνω τα στραβά μάτια γιατί δεν είμαστε για έξοδα και τσακωμούς μέσα στην εξεταστική
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikma Προβολή μηνύματος
    astrapogiannos7@ άλλαξε μηχανάκι, δεν σε πάει το σκούτερ
    Χωρίς πλάκα μήπως δεν το είχες παρκάρει σωστά στη πυλωτή; Ξέρεις υπάρχει κι αυτή η εκδοχή και το λέω γιατί έχω καταλάβει από τα λεγόμενα σου ότι δε το πολυγουστάρεις το σκούτερ και άμα κάτι δεν σου αρέσει δεν το προσέχεις κιόλας.
    2 χρόνια στις ίδιες θέσεις παρκάρουμε τωρα τον πείραξε και δεν τον βόλεψε? Αλλά αντί να το παραδεχτεί το έπαιξε κότας και δεν ξέρω και δεν το ακούμπησα ... ασε μας ρε μπάρμπα
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από christoi Προβολή μηνύματος
    Και διαιώνισε την πανούκλα αυτού του τόπου...

    Εξάλλου, εσύ κινδυνεύεις να βρεθείς στις ρόδες του και να τρέχουν οι οικείοι σου με ασφαλιστικές και δικαστήρια (χτύπα ξύλο), όχι εμείς.
    Αλλά τι σου λέω κι εγώ που είμαι ρουφιάνος, καταδότης. Σάμπως θα με ευχαριστήσει εκείνος που γλίτωσε επειδή ακινητοποίησαν ένα παρόμοιο περιστατικό; Μην παίρνεις παράδειγμα από μένα τον μαλέα που προτιμάει να είναι τυπικός και νόμιμος και το κάνει και για τον εαυτό του και για τους άλλους.
    Είπαμε είναι γροθιά στο μαχαίρι να ασχοληθείς με τέτοια παράσιτα,που κυκλοφορούν εντελώς παρανομα.Το τι θα κάνεις εσυ ειναι επιλογή σου,και καθένας κάνει τις επιλογές του.
    The only easy day was yesterday.

  10. #70
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yes-u Προβολή μηνύματος
    Όχι, δεν αρχίζουμε να καρφώνουμε, με καμία αφορμή, με καμία δικαιολογία, δεν είναι στοιχείο πολιτισμού..
    Κι όμως είναι σημάδι πολιτισμού.Βοηθάς την κοινωνία στην ομαλή ροή της,τη στιγμή που ένας γραψ@ρχίδης και υπεράνω αποφασίζει να την διαταράξει γράφοντας τους νόμους στα παλιά του τα παπούτσια.

    Αλλοιώς είσαι συνεργός.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Κι όμως είναι σημάδι πολιτισμού.Βοηθάς την κοινωνία στην ομαλή ροή της,τη στιγμή που ένας γραψ@ρχίδης και υπεράνω αποφασίζει να την διαταράξει γράφοντας τους νόμους στα παλιά του τα παπούτσια.

    Αλλοιώς είσαι συνεργός.
    Συμφωνώ πως είναι σωστή πράξη να συμβάλει κάποιος στην ομαλή και ασφαλή λειτουργία της κοινωνιας.
    Δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε όμως για συνέργεια κάποιον που ουσιαστικά είναι αναρμόδιος να ελέγξει τον παράνομο.
    The only easy day was yesterday.

  12. #72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ πως είναι σωστή πράξη να συμβάλει κάποιος στην ομαλή και ασφαλή λειτουργία της κοινωνιας.
    Δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε όμως για συνέργεια κάποιον που ουσιαστικά είναι αναρμόδιος να ελέγξει τον παράνομο.



    ΑΣΤΟ ΦΙΛΕ............ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ



    Μετά θα το πάμε στο εμείς είμαστε απλά εκτελεστικά όργανα που παίρνουμε εντολές.
    Είναι θέμα πολιτικής βούλησης κ.λ.π......παραμύθια.
    Το πόσο ΔΙΑΒΡΩΜΕΝΟΙ είμαστε........το ξεχνάμε βεβαίως ...βεβαίως.
    Όταν λοιπόν εγώ καλώ την πολιτεία με τα ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ να με βοηθήσει πατάσσοντας
    την ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ και η απάντηση της είναι.........έχουμε 1 περιπολικό για 2 τετραγωνικά χιλιόμετρα
    και μισό μύρριο ανθρώπους και παράλληλα δε μας φθάνει η βενζίνη,δεν έχει φρένα το αυτοκίνητο,
    ή είναι χαλασμένος ο κλιματισμός με 35 βαθμούς Κελσίου........ΤΟΤΕ
    ΑΥΤΟΜΑΤΑ.........αν θέλω να ζήσω με σχετική αξιοπρέπεια και ήθος με οδηγεί η ίδια
    στην ΑΥΤΟΔΙΚΙΑ....!!!
    Αφού αυτή δηλώνει ΑΝΙΚΑΝΗ να με προστατεύσει,και υπουργοί απαντάνε χωρίς ΝΤΡΟΠΗ ,ΑΝΑΙΣΧΥΝΤΑ,
    ότι έτυχε να σκοτώσει η σφαίρα ένα εντεκάχρονο παιδί,τη στιγμή που όλα τα δικά τους είναι με ασφάλεια
    μέσα σε περιχαρακωμένα από τη χλίδα ιδιωτικά σχολεία.....ΤΟΤΕ ΤΙ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΩ..??
    ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ που φώναζε κι ο Κούρκουλος.
    Δε θέλουμε πια να νοιάζονται από τις πισίνες τους στο Καστρί και την Ερυθραία για το
    πόσο πήγε η ντομάτα και το αγγούρι.
    ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ..................ΕΛΛΗΝΕΣ γιατί η Γερμανία του 60 ξανάρχεται....!!!!

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astrapogiannos7 Προβολή μηνύματος
    Απλά θα υποκύψω και θα κάνω τα στραβά μάτια γιατί δεν είμαστε για έξοδα και τσακωμούς μέσα στην εξεταστική
    Έτσι, κάντο γαργάρα αφού δεν έπαθες μεγάλη ζημιά και κοίτα να πάρεις κανένα αθρωπινό μηχανάκι που να γουστάρεις περισσότερο. Να βγει και κάτι καλό από την όλη ιστορία. Άντε και καλές εξετάσεις

  14. #74
    ε ναι ρε γιάννο, πάρε ένα μηχανάκι που να το γουστάρεις έτσι ώστε όταν στο κάνει μούτι ο παππούς να αντιδράσεις σαν σωστός κρητικός και να του φας το λαρύγγι.

  15. #75
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ε ναι ρε γιάννο, πάρε ένα μηχανάκι που να το γουστάρεις έτσι ώστε όταν στο κάνει μούτι ο παππούς να αντιδράσεις σαν σωστός κρητικός και να του φας το λαρύγγι.
    χαχαχαχχαχα



    υγ. τον Σουτερ ρε παιδια φωναξτε να μας απαντησει στο θεμα.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2009, 17:06
  2. Μήπως πρέπει να αναβαθμίσουμε τα smileys??
    από pipis στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2009, 10:10
  3. Ο τρυποκαρυδος μήπως πρέπει να φύγει...?
    από motaba στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2007, 19:01
  4. Μήπως πρέπει να γίνει μια ξεχωριστή κατηγορία για...
    από morpheus στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 22:21
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2004, 08:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF