Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Βασιλίτσα κορυφή(2249m)-Βάλια Κίρνα 10-6-2017

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031

    Βασιλίτσα κορυφή(2249m)-Βάλια Κίρνα 10-6-2017

    Καλησπέρα σε όλους,εδώ είναι το ταξιδιωτικό μου της προηγούμενης Κυριακής στη Βασιλίτσα και στην καταραμένη κοιλάδα (βάλια Κίρνα)

    http://ncclub.gr/index.php/topic,178....html#msg17325

    Δυστυχως δε μπόρεσα να περάσω τις φωτογραφίες εδω καθως το url για κάποιο λόγο βγαινει μεγάλο για το moto.gr.Χρησιμοποιώ το Imgur,τι μπορω να κάνω για να ανεβάσω κάποια επόμενα ταξιδιωτικά?

    O xαρτης της διαδρομης ειναι αυτος η οποία έγινε σε μια μερα https://goo.gl/maps/uaaZRzYPxvp

    Να έχετε υποψιν σας οι βόρειοι χωμάτινοι οτι ο χωματοδρόμος απο Διστρατο μέχρι Σαμαρίνα έχει καταρρεύσει και δεν περνάει πια.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 15/06/2017 στις 16:32.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Ωραίος!

    Μια χαρά ανεβαίνουν οι φωτογραφίες.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vXXLB6f.jpg 
Προβολές:	217 
Μέγεθος:	94,4 KB 
ID:	383681

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	EP8xYr3.jpg 
Προβολές:	216 
Μέγεθος:	97,2 KB 
ID:	383682

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	AFHecjw.jpg 
Προβολές:	216 
Μέγεθος:	97,2 KB 
ID:	383683
    Life begins at 45°.

  3. #3
    το "ταξιδιωτικό" μεταφέρεται στις "βόλτες" καθότι ημερήσιο και παρά τις ειρωνείες μερικών, το ταξίδι είναι κάτι άλλο.


    Επίσης το ότι για να το διαβάσουμε πρέπει να πάμε σε άλλο φόρουμ, δεν ξέρω πως να το εκλάβω.

  4. #4
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Επίσης το ότι για να το διαβάσουμε πρέπει να πάμε σε άλλο φόρουμ, δεν ξέρω πως να το εκλάβω.
    Δώσ'του λίγο χρόνο να βρει πώς γίνεται.

    Αλλά ναι, Μπίλη, καταλαβαίνεις ότι το "πηγαίντε στο τάδε λινκ για να δείτε το ταξιδιωτικό μου και φωτογραφίες" δε μπορεί να δουλέψει. Είτε γράφεις ταξιδιωτικό/βόλτα/ιστορία/whatever, είτε δε γράφεις.
    Life begins at 45°.

  5. #5
    Για να μην μενουν παρεξηγήσεις ή κενά:


    Το υλικό που ανεβαίνει στο φόρουμ, είναι αυτονόητο ότι... πρέπει να ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. Αυτό ισχύει για όλες τις κατηγορίες, αλλά ειδικά για τα ταξίδια και τις βόλτες, όπου ο αναγνώστης του φόρουμ θέλει να διαβάσει περιγραφή, είναι περισσότερο επιτακτικό το να έχει το υλικό μπροστά του.

    Είναι πολύ ευκολότερο για όλα τα παιδιά που έχουν ανεβάσει αλλού τις περιπέτειές τους να παραθέσουν ένα λινκ για όποιο άλλο φόρουμ/blog/facebook και να πουν "να το, διαβάστε το".
    Αλλά όλοι όσοι έχουν γράψει πολυήμερες περιπέτειες και που τις είχαν ανεβάσει αλλού πρώτα, έκαναν τον κόπο να ανασυντάξουν το κείμενο λόγω του περιορισμού των 5000 χαρακτήρων ανά πόστ, έκαναν τον κόπο να αλλάξουν ανάλυση σε φωτογραφίες για να είναι συμβατές με την πλατφόρμα σαν μέγεθος, μπήκαν στον κόπο να τις ανεβάσουν μία μία. Σέβονται το μέσο που τους φιλοξενεί και η ανταπόκριση όλων των αναγνωστών ήταν θετική, ακόμα και όσων είχαν δει το ταξίδι αλλού πρώτα.

    Λόγω του ότι υπάρχει αυτό το προηγούμενο και του ότι βασικός κανόνας ευγένειας είναι να παρέχεις στο μέσο στο οποίο συζητάς την πληροφορία την οποία θέλεις να μοιραστείς, πιστεύω πως θα πρέπει να γίνει αντιγραφή του κειμένου (που δεν είναι μεγάλο) και των φωτογραφιών (που είναι αρκετές αλλά όπως είπε και ο Blitz μιά χαρά ανεβαίνουν) και να γραφτεί από την αρχή αυτόνομο, χωρίς παραπομπή πουθενά. Αναφορά στο ότι ανέβηκε πρώτα στο όποιο άλλο μέσο είναι στο χέρι του συγγραφέα να βάλει ή όχι.

    Η πρώτη μου σκέψη ήταν να σβήσω το νήμα και αυτά να τα στείλω με πμ. Αλλά ας τα δουν όλοι και ελπίζω ότι θα διορθωθεί.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Πολυ δυνατη και πανεμορφη βολτα! (δυσκολευομαι βεβαια λιγο να χαρακτηρισω απλά ως βολτα τα 1000 ημερησια χλμ)

    να κατακτησεις πολλες κορφες ακομα.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δώσ'του λίγο χρόνο να βρει πώς γίνεται.

    Αλλά ναι, Μπίλη, καταλαβαίνεις ότι το "πηγαίντε στο τάδε λινκ για να δείτε το ταξιδιωτικό μου και φωτογραφίες" δε μπορεί να δουλέψει. Είτε γράφεις ταξιδιωτικό/βόλτα/ιστορία/whatever, είτε δε γράφεις.
    Δε διαφωνω εννοείται αλλα ακόμα αντιμετωπιζω το ίδιο θεμα.Πως τις εμφανισες τις φωτογραφίες?

    Εγω ακολουθω την εξης διαδικασια-----> Δεξι κλικ στην εικόνα,αντιγραφη τοποθεσίας και επικόλληση εδω στο insert image βαζοντας το URL.Μου βγαζει error: Το απομακρυσμένο αρχείο είναι πολύ μεγάλο.Τι κανω λάθος?

    Όσο για το αν είναι βόλτα ή ταξίδι κατα τη γνωμη μου πάντα, σαφως και είναι ταξίδι απλα γίνεται γρηγορα.Δηλαδη αν ηταν με 3 διανυκτερευσεις θα το θεωρούσαμε ταξίδι?Η διαδρομή είναι η ίδια το ίδιο και οι εικόνες που λαμβάνει ο αναβάτης.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  8. #8
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Δε διαφωνω εννοείται αλλα ακόμα αντιμετωπιζω το ίδιο θεμα.Πως τις εμφανισες τις φωτογραφίες?

    Εγω ακολουθω την εξης διαδικασια-----> Δεξι κλικ στην εικόνα,αντιγραφη τοποθεσίας και επικόλληση εδω στο insert image βαζοντας το URL.Μου βγαζει error: Το απομακρυσμένο αρχείο είναι πολύ μεγάλο.Τι κανω λάθος?
    Δεν ξέρω τι κάνεις λάθος. Μήπως επιλέγεις "from computer" κι όχι "url";

    Copy image address, insert image, from url, paste:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	LN1yqew.jpg 
Προβολές:	150 
Μέγεθος:	94,8 KB 
ID:	383695

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	52dZj07.jpg 
Προβολές:	150 
Μέγεθος:	97,9 KB 
ID:	383696

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	iQARAr0.jpg 
Προβολές:	149 
Μέγεθος:	102,1 KB 
ID:	383697
    Life begins at 45°.

  9. #9
    Ωραία μέρη εκεί ρε φίλε!

    Βολταρα!!

  10. #10
    Ωραία ταξιδοβόλτα Μπιλ! Γιατί βόλτα δεν το λες...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω τι κάνεις λάθος. Μήπως επιλέγεις "from computer" κι όχι "url";

    Copy image address, insert image, from url, paste:

    Ακριβως αυτο κάνω! Δεξι κλικ στην εικονα,αντιγραφη διευθυνσης,κανονικα βαζω from URL εννοειται,και στην επικόλληση μου βγαζει οτι το απομακρυσμενο αρχειο ειναι πολυ μεγαλο!

    Τι να συμβαίνει?
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #12
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Τι browser;
    Life begins at 45°.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τι browser;
    chrome δουλευω.Λες να φταιει αυτο?Να δοκιμασω και firefox?Δε μου εχει ξανατυχει!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  14. #14
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Όχι σίγουρα δε φταίει ο chrome.

    Φυσικά, αν οι φωτογραφίες είναι στον υπολογιστή σου, μπορείς να τις ανεβάσεις από εκεί, που είναι πιο σίγουρο. Το "url" έχει κάποια bugs.

    EDIT: Ναι, φταίει το ότι είμαι admin. Δε δουλεύει σωστά τo αυτόματο resizing για τους χρήστες, οπότε δεν ήμουν το κατάλληλο άτομο να κάνει τεστ. Κάνε αυτό που σου είπα παραπάνω, από τον υπολογιστή σου και θα δουλέψει σωστά.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 16/06/2017 στις 11:03.
    Life begins at 45°.

  15. #15
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παλι στα χωματα το εβαλες το ρημαδι το NC ρε κανιβαλε..;;;;


    Ωραιο ταξιδακι και υπεροχο μερος!!
    MADE IN JAPAN 日本製

Παρόμοια θέματα

  1. Cbr1000rr , Gsx-r1000 , Zx-10
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 21:08
  2. Zx 10
    από alex14 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 23:00
  3. Motokaφεσ 10/01/2004....
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2004, 18:20
  4. Μπουρνάζι 10/12 21:00
    από Wizard13 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 18:04
  5. ΖΧ-10 R
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2003, 14:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF