Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 52

Θέμα: Gs500f προβλημα

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2016
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DOCfzx Προβολή μηνύματος
    Όταν οι βαλβίδες δεν λειτουργούν σωστά αποσυντονίζουν όλο τον κινητήρα πολύ πιθανό να έχεις εκεί πρόβλημα ( ευελπιστώ απο λάδια να είσαι ΟΚ και στην ώρα τους ε? ) . Σίγουρα πάντως αν το ακούσει μηχανικός θα μπορέσει να σου δώσει τις σωστές πληροφορίες.
    Ναι τα λαδακια ενταξει τα προσεχα. Να εισαι καλα φιλε θα το παω αυριο μπορει και να εχεις δικαιο.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DOCfzx
    Εγγραφή
    06/02/2016
    Μηνύματα
    127
    πάντως όπως και να έχει ενημέρωσε εδώ για να γνωρίζουμε και εμείς

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Εγώ θα πόνταρα πάντως τα λεφτά μου σε βαλβίδες τις οποίες θα μπορούσες να τις ρυθμίσεις και εσύ τώρα βέβαια περιμένουμε την απάντηση του μηχανικού

  4. #19
    έχω υπ' όψη ένα ίδιο με το δικό σου από τρακάρισμα. θα ρωτήσω τον ιδιοκτήτη αν ενδιαφέρεται να το δώσει (αν και λες πως από λεφτά είσαι ζορισμένος) πάντως το μοτέρ είναι καλό.

  5. #20
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    ποσα συνολικα χλμ εχει το μηχανακι μαζι με τους προηγουμενους ιδιοκτητες??
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2016
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astrapogiannos7 Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα πόνταρα πάντως τα λεφτά μου σε βαλβίδες τις οποίες θα μπορούσες να τις ρυθμίσεις και εσύ τώρα βέβαια περιμένουμε την απάντηση του μηχανικού
    ναι οντως το πηγα στο μηχανικο και περιμενω απαντηση

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2016
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    έχω υπ' όψη ένα ίδιο με το δικό σου από τρακάρισμα. θα ρωτήσω τον ιδιοκτήτη αν ενδιαφέρεται να το δώσει (αν και λες πως από λεφτά είσαι ζορισμένος) πάντως το μοτέρ είναι καλό.
    Ωραιος θα σου στειλω αν χρειαστω κατι ελιπιζω πως οχι βεβεα

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2016
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ποσα συνολικα χλμ εχει το μηχανακι μαζι με τους προηγουμενους ιδιοκτητες??
    68,000 εχει εως τωρα αληθινα χιλιομετρα

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2016
    Μηνύματα
    44
    μηπως αυτο το τακ τακ που ακουγα στην αρχη και αμελουσα να κοπαναγανε η βαλβιδες και να δημιουργησε αυτο το προβλημα?

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DOCfzx
    Εγγραφή
    06/02/2016
    Μηνύματα
    127
    Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι οι βαλβίδες που απλά να θέλουν ένα ρύθμισμα ή κάποια αλλαγή στα καπελότα ( στα οποία το κόστος έιναι πολύ μικρό) το κόστος θα ανέβει όταν ξεφύγεις απο το θέμα των βαλβίδων και αρχίζεισ να κατηφορίζεις προς τα ελατήρια αλλά και πάλι το κόστος ανεβαίνει ελαφρώς ( ανάλογα πόσα εργατικά χρεώνει ο μάστορας) , ο μηχανικός σου απάντησε για την ζημιά και την τιμή εννοείται? Εμένα παράδειγμα για ρύθμισμα βαλβίδων και καθαρισμό/ρυθμισμα καρμπιρατέρ μου είπε μόνο τα εργατικά 200 euro ( χωρίς να βάλουμε μέσα τυχών ανταλλακτικά στην όλη εργασία)και βέβαια απλά γύρισα πλάτη και έφυγα...
    Τελευταία τροποποίηση από DOCfzx; 22/06/2017 στις 17:52.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astrapogiannos7 Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα πόνταρα πάντως τα λεφτά μου σε βαλβίδες τις οποίες θα μπορούσες να τις ρυθμίσεις και εσύ τώρα βέβαια περιμένουμε την απάντηση του μηχανικού
    φιλε πος μπορεις να της ρυθμισεις μονος σου τις βαλβιδες?Δε χρειαζεσαι μαστορα?Το ξερω πος ρυθμιζονται με φιλερ αλλα και φιλερ να εχεις δεν ειναι δυσκολο να το κανεις εσυ?ρωταω γιατι με ενδειαφερει.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2016
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DOCfzx Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι οι βαλβίδες που απλά να θέλουν ένα ρύθμισμα ή κάποια αλλαγή στα καπελότα ( στα οποία το κόστος έιναι πολύ μικρό) το κόστος θα ανέβει όταν ξεφύγεις απο το θέμα των βαλβίδων και αρχίζεισ να κατηφορίζεις προς τα ελατήρια αλλά και πάλι το κόστος ανεβαίνει ελαφρώς ( ανάλογα πόσα εργατικά χρεώνει ο μάστορας) , ο μηχανικός σου απάντησε για την ζημιά και την τιμή εννοείται? Εμένα παράδειγμα για ρύθμισμα βαλβίδων και καθαρισμό/ρυθμισμα καρμπιρατέρ μου είπε μόνο τα εργατικά 200 euro ( χωρίς να βάλουμε μέσα τυχών ανταλλακτικά στην όλη εργασία)και βέβαια απλά γύρισα πλάτη και έφυγα...
    Του το αφησα και δεν μου εχει απαντησει ακομα.... δεν το εχω ξαναπαει εκει... μολις εχω νεα τιμη κτλπ θα γραψω εδω πριν αποφασισω. Εχεις εσυ κανα καλο εμπιστο μαστορα για αθηνα?

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DOCfzx
    Εγγραφή
    06/02/2016
    Μηνύματα
    127
    Αγαπητέ αυτό που θα σου πω μάλλον είναι κακό γιατί διαβάζουν και πολλοί μηχανικοί. Είμαι 41 και ασχολούμαι με τις μηχανές απο τα 15 ( και έχω αλλάξει πολλές μα πολλές και διαφορετικές μηχανές) , σε όλα αυτά τα χρόνια βρήκα μόνο 3 μηχανικούς που εμπιστεύομουν με κλειστά τα μάτια (μπορείς να με πείς και παράξενο )( σε θέμα τιμής και σιγουριά εργασίας) ο ένας πήρε σύνταξη , ο άλλος σκοτώθηκε σε κόντρες και ο 3ός φτιάχνει αυτοκίνητα για αγώνες ( τον οποίο τον ενοχλώ ΜΟΝΟ όταν δεν μπορώ να βγάλω άκρη εγώ) αρα δεν έχω κανέναν. Προτιμώ να την μαστορεύω εγώ με τα χέρια μου παρά να πηγαίνω στον κάθε τυχάρπαστο και να κάνω τον σταυρό μου στο αν θα μου κάνει σωστή δουλειά ή όχι. Σίγουρα ψάχνω ακόμα να βρω μηχανικό εμπιστοσύνης αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βρεί κάτι γιατί έχω παράξενη μηχανή την οποία δεν ασχολούνται οι <<μηχανικοί>> και στην τελική αν κάνω την δουλειά εγώ είμαι σίγουρος 100% οτι τα πράγματα που φοράει είναι αυτά που θέλω και είμαι σίγουρος για την μηχανή που καβαλάω. Ελπίζω να φανείς τυχερός στην εύρεση έμπιστου μηχανικού και να ρίξεις καμια φωνή και σε εμάς που ακόμα ψάχνουμε

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2016
    Μηνύματα
    44
    Σημερα γραφτηκα στο σχολειο μηχανολογιας

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DOCfzx
    Εγγραφή
    06/02/2016
    Μηνύματα
    127
    Καλή επιτυχία τότε σαν ανερχόμενος μηχανικός και η συμβουλή μου είναι καλή εργασία με καλές τιμές για να έχεις πολλούς πελάτες και το σημαντικότερο ευχαριστημένους πελάτες και να ξέρεις πως ο μηχανικός που φτιάχνει την κάθε μηχανή σαν να είναι δική του έχει πάντα δουλειά.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2016, 20:37
  2. Εσωτερικο προβλημα???
    από HRT στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 13:54
  3. Προβλημα και αντιδρασεις....
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2004, 04:23
  4. έχει πρόβλημα ο server?
    από milaber στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 08:12
  5. 'Ανεξιχνίαστο' Τεχνικό Προβλημα ... HELP
    από GiannisK στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 14:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF