Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 41 από 41

Θέμα: Διαγραφή 50ριού, με ... ιδιαιτερότητες.

  1. #31
    FireBlade Το avatar του/της giannis.z
    Εγγραφή
    24/06/2017
    Μηνύματα
    0
    Ακόμη. Σε κανένα δικαστήριο δεν έχει αντιμετωπιστεί ποτέ ίσα ο κλέφτης ενός καρβελιού ψωμιού με τον κλέφτη εκατομμυρίων – ευτυχώς, ο πρώτος αθωώνεται. Είναι κρίμα, όταν το ίδιο το νομικό σύστημα το κατανοεί και το προβλέπει, οι ίδιοι οι πολίτες να γίνονται "βασιλικότεροι του βασιλέως" και να βγάζουν εχθρότητα μεταξύ τους. Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο. Ας σκεφτεί καθένας πόσο παράνομος είναι και σε πόσους τομείς της ζωής του - άλλο που στην Ελλάδα ελέγχονται μόνο συγκεκριμένοι από τους τομείς αυτούς - και μετά ας βάλλει κατά των άλλων για τις παρωνυχίδες τους.

    ¨Οπως το κράτος, για να καταθέσω πινακίδες, βασίζεται στην εντιμότητα τη δήλωσής μου πως δεν θα το έχω χωρίς αυτές "επί οδού" το όχημα, έτσι να μου ζητάει ανάλογη δήλωση πως δεν θα το κυκλοφορώ επί "οδού ή δημοσίου γηπέδου", να βασίζεται σε αυτή και να μου επιτρέπει να το κρατάω σπίτι μου με πινακίδα - αφού πληρώνω τέλη - και ανασφάλιστο. Και, αν με βρει να το κυκλοφορώ δημόσια, να είναι ΑΜΕΙΛΙΚΤΟ.
    Αλλά, στη δεύτερη περίπτωση, η "κρατική δυσπιστία" μεταφράζεται σε χρήμα για τα ταμεία του - και για τους κουμπάρους ιδιοκτήτες ασφαλιστικών εταιρειών, οπότε αυτή επιλέγει.

    Προτροπή προς όλους μας. Να επανεξετάσουμε τα κριτήριά μας και τις προτεραιότητές μας. Πρώτα είμαστε πολίτες και μετά ... οπαδοί συγκεκριμένης ομάδας, οπαδοί συγκεκριμένων κομμάτων, οδηγοί συγκεκριμένου τύπου οχημάτων, εργαζόμενοι σε διάφορους τομείς και επαγγέλματα κλπ.
    Αυτό, θα μας βοηθήσει να βλέπουμε περισσότερο το δάσος και λιγότερο μερικά από τα δέντρα του μόνο.
    Να θυμόμαστε πως
    Δεν υπάρχει χειρότερη κατάσταση, από την καλλιέργεια από το κράτος του αισθήματος αδικίας προς τον πολίτη. Η αίσθησή του πως δεν υπάρχει η - συνταγματικά κατοχυρωμένη - ισονομία και ισοπολιτεία. Πως, κάποιοι συμπολίτες του "είναι πιο ίσιοι από τους υπόλοιπους". Εκεί, το παιχνίδι χάθηκε. Κράτος και πολίτης γίνονται αντίπαλοι - εχθροί.

    Η κοινωνική ευαισθησία, ο σεβασμός των πραγματικών καταστάσων και συνθηκών, η καλή μνήμη του κράτους για τη δική του ανηθικότητα, παρανομία, ανικανότητά και συμπεριφορά του κατά το παρελθόν (δυστυχώς και κατά το παρόν και, είμαι σίγουρος, κατά το μέλλον)
    Πρέπει να λαμβάνονται εκ μέρους του υπ’ όψιν όταν θέλει να «βάλει τάξη» στα πράγματα, όταν κυρίως και πρωτίστως αυτό είναι υπεύθυνο για την αταξία τους – στις χώρες που επιδίωξαν την τάξη, την πέτυχαν αιώνες πριν, την συνεχίζουν και οι πολίτες την αποδέχονται, επειδή ισχύει για όλους.

    Κλείνω, με μια ρήση του αείμνηστου συνταγματολόγου και νομοθέτη (έχει σημασία ιδιαίτερη η ιδιότητα του προσώπου) Δημητρίου Τσάτσου:
    >>Η πραγματική ζωή, ξεκινάει εκεί που σταματάει η φαντασία του νομοθέτη.<<
    Κατά την άποψή μου, πρέπeι να ερμηνευθεί: Ο νομοθέτης και οι νόμοι του πρέπει να ακολουθούν την πραγματικότητα – όχι να προσπαθούμε να προσαρμόσουμε την πραγματικότητα στους νόμους.

  2. #32
    FireBlade Το avatar του/της giannis.z
    Εγγραφή
    24/06/2017
    Μηνύματα
    0
    (Και μια πρόβλεψη: με την ταύτιση "τήρησης πινακίδας" με "κυκλοφορία" άρα και απαίτηση ασφάλισης, θα αυξηθεί ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ο αριθμός των οχημάτων στην επαρχία, δίτροχων και τετράτροχων, τα οποία πλέον δεν θα έχουν ούτε πινακίδα ενώ μέχρι τώρα δεν είχαν μόνο ασφάλεια. Πλήρωναν τέλη, αλλά δεν πλήρωναν ασφάλιστρα. Τώρα, δεν θα πληρώνουν ούτε τέλη, αφού θα καταθέσουν πινακίδα για να μην τους έρχονται πρόστιμα για την έλλειψη ασφαλίστρου. Και θα κυκλοφορούν χωρίς να έχουν τίποτε νόμιμο. ¨Οσοι ξέρουν την κατάσταση στην επαρχία, γνωρίζουν πως οι έλεγχοι είναι ανύπαρκτοι κυρίως στα χωριά - είτε δεν περνάει ποτέ από εκεί αστυνομία, είτε είναι όλοι γνωστοί οπότε και αόρατοι.)

  3. #33
    ...αν το μηχανακι μου υπηρχε , μπορει και να το εφτιαχνα αλλα δεν υπαρχει ουτε βιδα .

    Εσεις , αν ησασταν εγω , τι θα κανατε ;

    Θα πηγαινατε για διαγραφη ανυπαρκτου οχηματος 50 cc που χωσταει 17 χρονια τελη ή θα το αφηνατε φλου και οτι κατσει ;

    Ξαναλεω , δεν με εχει ενοχλησει κανεις και το συστημα φορογικα δεν το βγαζει στην κατοχη μου

    1η αδεια το 1995

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis.z Προβολή μηνύματος
    (Και μια πρόβλεψη: με την ταύτιση "τήρησης πινακίδας" με "κυκλοφορία" άρα και απαίτηση ασφάλισης, θα αυξηθεί ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ο αριθμός των οχημάτων στην επαρχία, δίτροχων και τετράτροχων, τα οποία πλέον δεν θα έχουν ούτε πινακίδα ενώ μέχρι τώρα δεν είχαν μόνο ασφάλεια. Πλήρωναν τέλη, αλλά δεν πλήρωναν ασφάλιστρα. Τώρα, δεν θα πληρώνουν ούτε τέλη, αφού θα καταθέσουν πινακίδα για να μην τους έρχονται πρόστιμα για την έλλειψη ασφαλίστρου. Και θα κυκλοφορούν χωρίς να έχουν τίποτε νόμιμο. ¨Οσοι ξέρουν την κατάσταση στην επαρχία, γνωρίζουν πως οι έλεγχοι είναι ανύπαρκτοι κυρίως στα χωριά - είτε δεν περνάει ποτέ από εκεί αστυνομία, είτε είναι όλοι γνωστοί οπότε και αόρατοι.)



    νομιζω οτι εχεις δικιο σε αρκετα απο αυτα που λες...και δεν εχω και κανενα λογο να διαφωνησω σε πολλα απο αυτα...

    αλλα το παραπανω, πραγματικα με τρελαινει...οχι γιατι δεν ειναι ειλικρινες, καθε αλλο...ακριβως επειδη παιζει πολυ αυτο το σεναριο, θλιβομαι, στεναχωριεμαι και τσαντιζομαι ταυτοχρονα γιατι δεν θα γινουμε ανθρωποι ποτε...
    αν συνεχως μενουμε σε τακτικες του παρελθοντος δεν θα παμε μπροστα, οτι και νομους να ψηφισουν...οσο καλοβουλα ή κακοβουλα προσπαθουν για το καλο μας οι αλλοι...

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    ...αν το μηχανακι μου υπηρχε , μπορει και να το εφτιαχνα αλλα δεν υπαρχει ουτε βιδα .

    Εσεις , αν ησασταν εγω , τι θα κανατε ;

    Θα πηγαινατε για διαγραφη ανυπαρκτου οχηματος 50 cc που χωσταει 17 χρονια τελη ή θα το αφηνατε φλου και οτι κατσει ;

    Ξαναλεω , δεν με εχει ενοχλησει κανεις και το συστημα φορογικα δεν το βγαζει στην κατοχη μου

    1η αδεια το 1995


    Ρε Γιαννη, κανε οτι σε φωτισει η ανωτερη Δυναμη λεμε...
    ουτως ή αλλιως στην επαρχια μενεις...

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    ...αν το μηχανακι μου υπηρχε , μπορει και να το εφτιαχνα αλλα δεν υπαρχει ουτε βιδα .

    Εσεις , αν ησασταν εγω , τι θα κανατε ;

    Θα πηγαινατε για διαγραφη ανυπαρκτου οχηματος 50 cc που χωσταει 17 χρονια τελη ή θα το αφηνατε φλου και οτι κατσει ;

    Ξαναλεω , δεν με εχει ενοχλησει κανεις και το συστημα φορογικα δεν το βγαζει στην κατοχη μου

    1η αδεια το 1995
    Φλου και ότι κάτσει πλέον.
    Ακριβώς έτσι είναι σίγουρα μεγάλο ποσοστό από τα "ανασφάλιστα" που κυνηγάνε τώρα.
    Είναι πολλοί οι ψήφοι, δεν νομίζω να ασχοληθούν και με τα πενηντάρι για μικροποσά.

  7. #37
    FireBlade Το avatar του/της giannis.z
    Εγγραφή
    24/06/2017
    Μηνύματα
    0
    >>
    αλλα το παραπανω, πραγματικα με τρελαινει...οχι γιατι δεν ειναι ειλικρινες, καθε αλλο...ακριβως επειδη παιζει πολυ αυτο το σεναριο, θλιβομαι, στεναχωριεμαι και τσαντιζομαι ταυτοχρονα γιατι δεν θα γινουμε ανθρωποι ποτε...
    αν συνεχως μενουμε σε τακτικες του παρελθοντος δεν θα παμε μπροστα, οτι και νομους να ψηφισουν...οσο καλοβουλα ή κακοβουλα προσπαθουν για το καλο μας οι αλλοι...[/QUOTE] <<

    Κι εμένα. Αυτό, τουλάχιστον, αν μη τι άλλο έχει πραγματικά τριτοκοσμική οσμή... Μπανανίας.
    Και πολλά παρεπόμενα.
    Πχ. πως αυτά τα οχήματα είναι κυριολεκτικά ΧΡΕΠΙΑ - ούτε στοιχειώδης συντήρηση, ούτε έστω τυπικός έλεγχος από ΚΤΕΟ (εννοείται, χωρίς πινακίδα κλπ). Είναι ήδη πάρα πολλά. Προ καιρού, ένα τέτοιο (αγροτικό) έφυγε σε στροφή προς τα πάνω μου και με βοήθεια Αγίου και οριακό ελιγμό μου, "πήρε" μόνο τη γωνία του αυτοκινήτου μου.

    Αυτό με νοιάζει εμένα. Η ουσία του πράγματος, η (ανύπαρκτη) καταλληλότητα τόσων πολλών οχημάτων που στην επαρχία κυκλοφορούν, τα "χειροποίητα" εργαλεία που είναι προσαρμοσμένα σε τρακτέρ (φρέζες - καταστροφείς - ρυμουλκά κλπ) και σκορπάνε στο δρόμο και έχουνε σκοτώσει αρκετούς, κυρίως με δίκυκλα

    το άθλιο χειροποίητο τρέιλερ γέροντα που το έσερνε με αγροτικό αυτοκίνητο και, ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ μετά τη μετακίνησή μου από σημείο στο οποίο εργαζόμουνα στο πλάι αγροτικού δρόμου, απασφαλίστηκε από το αγροτικό που περνούσε και έσκασε στο σημείο της περίφραξης που δούλευα αμέσως πριν...

    Αυτό με ενδιαφέρει. Πώς θα χτυπηθεί η ακαταλληλότητα οχημάτων και η ανευθυνότητα οδηγών.
    Τώρα, πόσα θα εισπράξει το κράτος και αν θα αποζημιωθούν από ασφαλιστική οι "οικείοι του νεκρού" ΜΕΤΑ το "γεγονός"....

    Το ωραίο, για την ιστορία.
    Δεν άφησα να φύγει ο τύπος με το αγροτικό και το τρέιλερ. Ειδοποίησα την τροχαία. Ήρθε το όργανο.
    Ενοχλημένο για την "ενόχληση". Με δυο λόγια του περιέγραψα τι έγινε.
    Με ρώτησε αν είναι δική μου η περίφραξη και αν ζητάω αποζημίωση για τη ζημιά της.
    Μετά τα δύο "όχι", με το χειρότερο ύφος με ρώτησε τότε γιατί απασχόλησα την Αστυνομία και αν δεν αντιλαμβάνομαι το φόρτο εργασίας που έχουν....
    Του εξήγησα, πως απλά ήλπιζα να ζητήσει από τον άνθρωπο να ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ να ελκύει το εν λόγω τρέιλερ με το αγροτικό, να το αφήσει σπίτι του πηγαίνοντας πραγματικά ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ως εκεί και, έπειτα, να το περάσει από ΚΤΕΟ για να δουν αν είναι κατάλληλο και αν όχι τι μετατροπή πρέπει να γίνει, πριν σκοτωθεί κανένας......

    Απλά, αποχώρησε. Εκνευρισμένος. Κοιτάζοντάς με βλέμμα "ευτυχώς που τα μάτια δεν σκοτώνουν".

  8. #38
    FireBlade Το avatar του/της giannis.z
    Εγγραφή
    24/06/2017
    Μηνύματα
    0
    Εξάλλου, σε σημείο της Εθνικής Οδού Αντιρίου - Ιωαννίνων, δίπλα από Ι.Ν του Αγίου Γεωργίου (δόξα να χει το όνομά του, με γλίτωσε)
    βγήκε από αριστερά κάθετα στην Εθνική Οδό αγροτικό, "αέρα", για να μπει σε δρομάκι απέναντι.
    Παρ' όλο το 1000άρι που καβαλάω, πήγαινα με 110 χλμ/ώρα - η αλήθεια, δεν το συνηθίζω. Πάλι οριακός ελιγμός και, απλά, βρήκα άκρη δεξί κλιπ-ον στην πίσω γωνία της καρότσας, παρακάμπτοντας το αγροτικό στο πίσω μέρος του.
    Ούτε καν έπεσα...- ο Άγιος που προανέφερα. Ράγισα το μικρό δάχτυλο του δεξιού χεριού - όπως αργότερα αποδείχτηκε, από το χτύπημα-στρίμωγμα ανάμεσα σε κλιπ ον και καρότσα, αυτό μόνο.
    Σταμάτησα τον τύπο με το αγροτικό. Του είπα τα αυτονόητα, που "προβλέπει" τέτοια στιγμή και τέτοιο περιστατικό.
    Η πρώτη του κουβέντα: Καλά, δεν μπορούσες να κάνει λίγο πιο "έτσι", να με αποφύγεις τελείως;;
    Άκουσε και τα υπόλοιπα προβλεπόμενα, κατόπιν αυτού. Κάποια στιγμή, του είπα μεταξύ άλλων πως κανονικά θα πρεπε να καλέσω και την Τροχαία.
    Και μου απάντησε
    "Στην Τροχαία είμαι".........................
    Μου έδωσε και όλες τις λεπτομέρειες, το όνομά του, το Τμήμα που εργάζεται κλπ.

    Στην κορυφή τυφλής στροφής στην ίδια Εθνική Οδό, μεγάλα κομμάτια αναγομωμένου ελαστικού φορτηγού. Σταματάω αμέσως μετά, με τη μηχανή. Αν "μπει καλά" δίκυκλο, σκοτώθηκε ο τύπος, διαπιστώνω. Δεν έχω ορατότητα ώστε να τα μετακινήσω ο ίδιος με ασφάλεια, επειδή δεν βλέπω πότε έρχεται αυτοκίνητο - τυφλή η στροφή και είμαι μόνος.
    Τηλεφωνώ στο 100 και ενημερώνω, με λεπτομέρεια (χιλιόμετρο κλπ) για το σημείο του προβλήματος, ζητώντας να το φροντίσει η Τροχαία. Επιστρατεύεται ο πιο βαριεστημένος - ενοχλημένος τόνος φωνής. "Και είναι τόσο σοβαρό, που πρέπει να στείλουμε εκεί..........;......"
    Απάντα του τώρα, στο σκεπτικό του πως "δεν είναι σοβαρό, αλλά φαίνεται πως εγώ που πήγαινα ταξίδι δεν είχα άλλη δουλειά να κάνω". Αντί για ευχαριστώ στον πολίτη, που δεν είναι "στα ..... μου, αφού εγώ δεν σκοτώθηκα".

    Μέσα σε πρωτεύουσα νομού της ταλαίπωρης χώρας μας, στον απολύτως κεντρικό δρόμο της - το δρόμο εισόδου σε αυτή από την Εθνική Οδό, σε κατασκότεινο σημείο, βράδυ χειμώνα, τεράστιο μαύρο σκυλί σκοτωμένο από αυτοκίνητο, στη μέση του ενός ρεύματος. Παρακάμπτω και φτάνω στην κεντρική πλατεία. Στην περίμετρό της, σταματημένο περιπολικό με δύο όργανα εκτός αυτού. Ξεκαβαλλάω και ενημερώνω για το θέμα.
    Απάντηση: Κι εμείς τι είμαστε, σκουπιδιάρηδες;
    Ανταπάντηση: Όχι, αλλά νομίζω πως η ασφάλεια των οδών είναι ευθύνη σας. Ειδοποιείστε όποιον νομίζετε, από το Δήμο ή όπου αλλού, να το απομακρύνει.

    Αυτά, σχετικά με το τι μας λείπει για να γίνουμε χώρα...............
    Νομίζω πως αμέτρητα τέτοια περιστατικά ζούμε όλοι καθημερινά.
    Δεν περιμένω ευαισθησία από Υπουργούς, που κυκλοφορούν με λιμουζίνες και ζούνε κλεισμένοι στη γυάλα τους ή στο κλειστό κλουβί τους.
    Την περιμένω από εμάς, που όλοι μας "σε ένα καζάνι βράζουμε", στην καθημερινότητά μας, τόσο στο αντικείμενο της δουλειάς μας, όσο και στον υπόλοιπο χρόνο της ζωής μας.

    Για αυτό λέω.
    Αν κάποια κυβέρνηση δεν αποφασίσει να περάσει το μήνυμα στη διοίκηση να λειτουργήσει ΟΛΟΚΛΗΡΟ το σύστημα - ΚΑΙ σωστά ΚΑΙ ουσιαστικά, θα αλληλοκοροϊδευόμαστε και θα κάνουμε καμμιά αρπαχτή για προσωρινό γέμισμα ταμείων.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Πουτάνα ζωή ρε Γιάννη με το 1000 ,τόσα σεντόνια με επιχειρήματα και ακόμα σε έχουν στο 0 στα μηνύματα...






































































































    Χιούμορ ε ,για το καλωσόρισμα...
    Κατά τα άλλα, καλά τα λες ρε φίλε.

  10. #40
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis.z Προβολή μηνύματος
    Ούτε καν έπεσα...- ο Άγιος που προανέφερα. Ράγισα το μικρό δάχτυλο του δεξιού χεριού
    Μισές δουλειές αυτός ο άγιος. Μην του αφήσεις πουρμπουάρ.
    Life begins at 45°.

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/10/2018
    Μηνύματα
    0
    Διάβασα το θρεντ και είπα να σας στείλω επειδή το έψαξα. Το πιθανότερο είναι να μην ενοχλήσουν ποτέ.
    Γιατί το όλο σύστημα με τα μοτοποδήλατα ήταν εξ αρχής αλά καρτ. Τι σημαίνει αυτό; Το μοτοποδήλατο δεν παίρνει ούτε έγκριση τύπου ούτε πινακίδα. Η πινακίδα που έχει δεν είναι του κράτους αλλά ένας αριθμός που σου δίνει η τροχαία και εσυ το τυπώνεις σε πινακίδα μόνος σου για να φαίνεται. Πολλά μοτοποδήλατα μπορεί να έχουν τον ίδιο αριθμό σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας. Η λογική ήταν αγοράζεις μηχανάκι παίρνεις άδεια να το κυκλοφορήσεις ανανεώνεις κάθε χρόνο. Αν δεν ανανεώσεις δεν ασφαλίζεται το μηχανάκι και δεν κυκλοφορεί.
    Επίσης σημαντικό δεν προβλέπεται από την τροχαία διαδικασία κατάθεσης πινακίδων ή άδειας παρά μόνο μεταβίβασης και ανανέωσης. Αν πας στην τροχαία θα σου πουν να δηλώσεις ολική καταστροφή. Αλλά επίσης η τροχαία ξέρει πολύ καλά ότι αυτό δεν θα το έκανε κανείς. Συνήθως αυτά τα μηχανάκια καταστρέφονται και τα κρατάμε στο γκαράζ. Τι ολική καταστροφή να δηλώσεις μην το βρει η τροχαία στο γκαράζ σου; Αυτά δεν τα έπαιρναν ποτέ για σίδερα.
    Τεσπά κατάθεση πινακίδων που δεν πήρες ποτέ δεν μπορεί να γίνει. Αυτό είναι ντε φάκτο. Αν δεν έχεις άδεια να το κυκλοφορείς δεν το κυκλοφορείς αλλά οσον αφορά στην υποχρεωτική ασφάλιση, για να υπαγόταν σε αυτή την κατηγορία οχημάτων πρέπει να έχει πινακίδα που να χορηγήθηκε από το κράτος και να φέρει σφραγίδες. Όσο την κρατάς αυτή σημαίνει ότι το κυκλοφορείς. Στο μοτοποδήλατο αντιλαμβάνεται κανείς ότι δεν είναι έτσι γιατί το κράτος δεν σου έδωσε καμία πινακίδα.

    Κατά την γνώμη μου οι άδειες μοτοποδηλάτων υπάγονται στον νομό περί αρχείων του δημοσίου και εκκαθαρίζονται όταν κριθούν ανενεργές. Δηλαδή αν το δικό σου μηχανάκι έχει 20 χρόνια να κυκλοφορήσει και δεν τηρεί ανανέωση σίγουρα κάποια στιγμή σε εκκαθάριση των αρχείων θα διαγραφεί και αν θες να το κυκλοφορήσεις θα πρέπει να το κάνεις από την αρχή. Επίσης κατά την ταπεινή μου γνώμη, αν κάποτε αποφασίσουν να περάσουν τις άδειες της τροχαίας στο υπουργείο συγκοινωνιών, τότε όπως πάντα θα φορτώσουν τους πολίτες με αυτή τη δουλειά γιατί στην Ελλάδα πάντα έτσι γίνεται, και θα τους πουν έχετε διορία να πάτε να αλλάξετε την άδεια. Λαμβάνοντας υπόψη πάλι το ελληνικό σύστημα, τότε το πιο πιθανό είναι πάλι να διαγράφονται όσοι δεν το κάνουν εκτός αν κυκλοφορούν που θα αναγκαστούν τουλάχιστον να πληρώσουν την άδεια. Πάντως σε κάθε περίπτωση τα έξοδα του να σε πιάσει η τροχαία και να σου επιβάλει όλη αυτή την μανουρα παίζει να είναι περισσότερα από αυτά που θα πάρει γιατί πολύ απλά τα 50άρια πρακτικά εξαλείφθηκαν μετά το 2000 και πλέον δεν τα κυκλοφορεί κανείς. Για αυτό το λόγο κανείς ποτέ δεν ασχολήθηκε και αν θες την γνώμη μου κανείς δεν θα ασχοληθεί και ποτέ. Οπότε κακώς σκας.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Κλήση με φώτο
    από flavor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:11
  2. Σχετικα με τις φωτοκλησεις!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 11:17
  3. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 12:28
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 09:22
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 17:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF