Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: ktm 1290 super duke gt 2018

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.559

    ktm 1290 super duke gt 2018

    http://www.motorcyclenews.com/news/n...-gt-spy-shots/

    οτι λεει ο τιτλος,αν και μεσα στο αρθρο λεει για μοντελο 19' αν τηρησει η κτμ τα 3 χρονια ανα γενια.
    προσωπικα ελπιζω(καθως ειναι στα υποψηφια μηχανακια μου) και πιστευω πως θα ειναι 18' γιατι αφενος ειναι πολυ νωρις να ετοιμαζει απο τωρα ενα απλο facelift για το 19'(γιατι μηχανικα καθως ηδη ειναι ευρο 4 δεν θα υπαρξουν αλλαγες) και εχει μεινει αισθητικα πισω απο την υπολοιπη γκαμα.(ενιαια φωτιστικα σε ολα τα μοντελα και ενχρωμη tft παλι σε ολα τα street και οχι μονο μοντελα)οποτε δυσκολα να το αφησουν ετσι και του χρονου...θα δουμε βεβαια...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.559
    εχει ξαναμπει η δεν ενδιαφερει κανεναν το συγκεκριμενο μηχανακι?
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  3. #3
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Και τα δύο.
    Life begins at 45°.

  4. #4
    κάπου έχει ένα νήμα με νέα για όλη την σειρά 1290 αλλά ναι, μάλλον ενδιαφέρει 5-6 σνθρώπους μόνο... Και δεν ειρωνεύομαι.

  5. #5
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    κάπου έχει ένα νήμα
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2871134

    Εσύ το'χες ποστάρει μάλιστα.
    Life begins at 45°.

  6. #6
    ε ναι γιατί εμένα μου αρέσει και είχα κάτσει επάνω και είναι βολικό το άτιμο και η τιμή "λογική" για αυτό που είναι. και ξεχνάω τι έχω γράψει που
    spammer problems.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ε ναι γιατί εμένα μου αρέσει και είχα κάτσει επάνω και είναι βολικό το άτιμο και η τιμή "λογική" για αυτό που είναι. και ξεχνάω τι έχω γράψει που
    spammer problems.
    προσφατα εκανα τεστ ραιντ το υπαρχων μοντελο και μπορω να πω πως ειναι πιστολι.ισως το ταχυτερο μηχανακι για τους δρομους και τα στροφιλικια.απλα πιστολι.με εψησε παρα πολυ,αλλα με κραταει λιγο πισω οτι ερχεται ανανεωση.και βελτιωνουν και το μονο μειονεκτημα που με ενοχλησε.την ζελατινα,την κανουν και ψηλοτερη και φαρδυτερη οποτε περνουν το feedback.δεν μιλαμε για καινουργιο μοντελο πλεον οποτε με ολα τα προβληματα λυμενα και με την ανανεωμενη εμφανιση παιζει δυνατα μπαλα!

    και αμυρου στα 19000 δεν υπαρχει αλλο τοσο πληρες μηχανακι.απλα τοπ.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  8. #8
    ε καλά, ας μην τα παραλέμε. το GT είναι μηχανάκι για έναν, παρά το όνομα και δεν έχει την σέλα που θα έπρεπε για "τουρισμό" με τετραψήφια χιλιόμετρα στην ημέρα. Το s1000xr μάλλον είναι καλύτερο (υποκειμενικό αυτό) και για οδηγό και δεύτερο, το r1200rs ακριβώς αυτό που πρέπει για δύο άτομα/τουρισμό σε κάθε δρόμο. Τα Ιαπωνικά αντίπαλα της σουζούκι και καβασάκι δεν ξέρω αν παίζουν στο ίδιο επίπεδο. το καβα ίσως αν κάποιος αρέσκεται στην ΕΟ, το zook για περισσότερο επαρχιακό αλλά τα θεωρώ ένα "κλικ" κάτω σαν μοτοσικλέτες (και είναι και σε τιμή, οπότε δεν τρέχει κάστανο).

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.559
    Zook???τι εστι?
    Αμυρου το rs δεν εχει καμια σχεση με το κτμ.καμια ομως.το gt ειναι για το ονομα.κατα τα αλλα ειναι ενας χουλιγκαν με κουστουμι.σου δινει σαφως λιγοτερη ανεση αλλα σου δινει κλασεις ανωτερη συμπεριφορα και δυναμη.γενικα ειναι μια κατηγορια μονο του.οσο για το χρ γιατι το εχω σαν επιλογη μετα απο λιγη ωρα γινεσαι φραπεδιερα απο το τρεμουλο!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    οσο για το χρ γιατι το εχω σαν επιλογη μετα απο λιγη ωρα γινεσαι φραπεδιερα απο το τρεμουλο!
    τι θες να πεις? οτι εχει περισσοτερους κραδασμους το 4κ XR απο το 2κ SD??

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Επειδή έκανα τεστ ραιντ το S1000XR, όντως έχει υψίσυχνους κραδασμούς σε μαρσπιέ και τιμόνι. Μου έκανε τρομερή εντύπωση για μηχανάκι τέτοιας τιμής....
    Κατά τα άλλα, σαφώς πιο άνετο από SD1290GT. Ανάλογως τον "τουρισμό" που θες να κάνεις, διαλέγεις και μηχανάκι!

  12. #12
    Zook είναι το σουΖΟΥΚι.

    Το xr όντως είναι έτσι, το μοντέλο 2017 λένε ότι δεν έχει την ίδια συμπεριφορά όμως.

    Όντως, το αν θέλεις δικάβαλο, το αν προτιμάς εο η επαρχιακό και το πόσο φόρτωμα κάνει τις επιλογές πολύ εύκολες πλέον.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    τι θες να πεις? οτι εχει περισσοτερους κραδασμους το 4κ XR απο το 2κ SD??
    Ναι καμια σχεση.φυσικα και το κτμ εχει τους κλασσικους ν2 κραδασμους αλλα το χρ εχει εκνευριστικους και κουραστικους σαν να κρατας τρυπανι ολη την ωρα!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

Παρόμοια θέματα

  1. KTM 1290 Super Duke GT
    από Ζεύκας στο forum KTM
    Απαντήσεις: 215
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2018, 19:21
  2. KTM 1290 Super Duke facelift
    από Ζεύκας στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2016, 23:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF