Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Restore σε ktm 640 lc4

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/06/2017
    Μηνύματα
    3

    Restore σε ktm 640 lc4

    Γεια σας παιδια,εχω ενα ktm lc4 του 2001.Το εργαλειο εχει 28.000 χιλιομετρα και εβγαλε προβληματακια.
    1.δακριζει λαδακι απτο ψευτοκαπακο(αλλαγη o-ring οχι δυσκολο)
    2.οταν βαζεις πρωτη χτυπαει δυνατα και μ ποναει η καρδια να το ακουω να κανει ετσι
    Στο σοβαρο κοματι τωρα
    Ο μαστορας ειπε να κανω ανακατασκευη γιατι το μοτερ χτυπουσε και μπιελα
    Ετσι θα αλλαξω μπιελα ρουλεμαν στροφσλου και πιστονι
    Επιδη τα γνησια τις ktm ειναι πανακριβα ειπα να βαλω πιστονη wiseco μπιελα και ρουλεμαν στροφαλου prox και να ειναι σφηρηλατα ολα
    Ερωτησεις.
    Θα συνεργαζονται σωστα το σφηρηαλτο πιστονι (wiseco) με την σφηρηλατι μπιελα
    Πιραζει αν βαλω μανισιες φλαντζες;
    Τελευταία τροποποίηση από Ktmidis; 30/06/2017 στις 13:32.

  2. #2
    Ανέμελο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    30
    Καλησπέρα, θα το κάνεις μόνος σου? 28.000 χιλιομετρα απο το 2001?
    προηγούμενες ζημιές/επισκευές στο μοτέρ ξέρεις? Ξέρεις με τι πας να μπλέξεις?

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/06/2017
    Μηνύματα
    3
    καλησπερα και απο εμενα, οχι δεν θα το κανω μονος μου γτ η μπιελα στον στροφαλο μπενει πρεσαριστα και γενικα δν νομιζω να το ολοκληροσω. οντως εχει κανει τοσα λιγα χιλιομετρα καθως ο πρωην ιδιοκτητης του που τηχαινει να ειναι ξαδερφος δεν το πολυδουλεβε συν οτι το ειχε σε ακινησια 3 χρονια! απο προβληματα δεν ειχε παντως τα service του τα εκανε στον χελιωτη στην αθηνα. Εχω δωσει ειδη πολλα λευτα γτ μην μου πειτε παρατατω.Οπως και να εχει το μηχανακι αυτο ειναι ερωτας.
    που παω να μπλεξω αραγε,,

  4. #4
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.269
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ktmidis Προβολή μηνύματος
    καλησπερα και απο εμενα, οχι δεν θα το κανω μονος μου γτ η μπιελα στον στροφαλο μπενει πρεσαριστα και γενικα δν νομιζω να το ολοκληροσω. οντως εχει κανει τοσα λιγα χιλιομετρα καθως ο πρωην ιδιοκτητης του που τηχαινει να ειναι ξαδερφος δεν το πολυδουλεβε συν οτι το ειχε σε ακινησια 3 χρονια! απο προβληματα δεν ειχε παντως τα service του τα εκανε στον χελιωτη στην αθηνα. Εχω δωσει ειδη πολλα λευτα γτ μην μου πειτε παρατατω.Οπως και να εχει το μηχανακι αυτο ειναι ερωτας.
    που παω να μπλεξω αραγε,,
    Ελπίζω και ο μάστορας να ναι ξάδερφος..........Η έστω συγγενής
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #5
    Ανέμελο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    30
    Γιατί έχεις δώσεις πολλά λεφτά μέχρι τώρα? Τι έχεις κάνει? Ρωτάω καθαρά απο ενδιαφέρον και δε θελω να σου μαυρίσω την καρδιά. Που θέλεις βοήθεια ακριβώς? Το ψευτοκάπακο που λες δεν έχει o-ring, θέλει φλατζόκολα και πολύ καλό καθάρισμα πριν. Τώρα τα υπόλοιπα...άντε και "συνεργάζονται" καλά το πιστόνι με τη μπιέλα, τον κύλινδρο τον ρώτησε κανεις? Πόσα χιλιόμετρα εκανε στα χερια σου πριν βγαλει πρόβλημα?

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/06/2017
    Μηνύματα
    3
    Εχω πληρωσει τα τελη κυκλοφοριας που ηταν για 4 χρονια συν ασφαλα
    Επισης εβαψα τα πλαστικα 150 ευρω βγηκε αλλα γιναν πενα.
    Το μοτερ το εχω ανοιξη εδω και εναν μηνα το ειδε και ο μαστωρας και μου ειπε οτι ειναι οκ ο κυλινδρος(αν ειχε προβλημα ο κυλινδρος σιγα να το εφτιαχνα).Δεν εκανε πολλα χλμ στα χερια μου περιπου 500 χλμ να εκανε.το μηχανακι το πηρα 800 ευρω γτ απο οτι φενεται η μπιελα χτυποσαι απο παλιοτερα.

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm 640 Lc4 Sm
    από gtsagas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 00:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF