Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 20 από 20

Θέμα: ΑΓΟΡΑ R1

  1. #16
    τα υπολείμματα του συμπλέκτη έφραζαν τις διόδους του λιπαντικού και τότε γινόταν το μπαμ
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Billy84 μιλάς για τα 2004-2005 με τον 20v Genesis ή για τα 2007-2008 με τον 16V? Έχω ένα φιλαράκι με 2005 μοντέλο το οποίο οπως πολυ σωστά εθεσες "ανατινάχτηκε" (στροφαλοι και μπιέλες εφυγαν απο την θέση τους), αλλά δεν ηξερα οτι είναι κοινό πρόβλημα του μοντέλου.
    Εγω το 2007 είχα και ουσιαστικά μόνο η κεφαλή ηταν διαφορετική(και ας εδινε η yamaha διαφορετικο κωδικό για στροφαλο και μπιέλες).Συγκριτικά με τα αντίστοιχα Honda και Suzuki ειναι αναξιόπιστα τα R1 αλλα το δικό μου έβγαλε 98.000km.Η οποιαδήποτε σύγκριση με ΚΤΜ είναι αστεία καθώς αν βγάλει ενα μοτερ επιδόσεων της ΚΤΜ τοσα km με τη χρήση που έκανα,το παιρνουν και το βαζουν σε μουσείο!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Ειχε ακουστει οτι τα 2004-2005 R1 τα οποια τα δουλευαν πολυ μες την πολη με συνεπεια να ανεβαζουν συχνα θερμοκρασια και να παιρνουν τα βεντιλατερ οτι ξεκολλουσαν τα πηνια,ακουμπαγαν στο βολαν και τα παιρνες ολα στο χερι.. Ενας ελεγχος φιλε πριν το παρεις σε μηχανικο που να ειναι γνωστης επι των γιαμαχα ειδικοτερα και θα σαι οκ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ετσι..Αλλα γενικοτερα για εκεινων των χρονων τα 1000cc SS ειχαν ακουστει και για το Χοντα θεματα ανορθωτη και για το σουζουκι θεματα σκελετου κ.τ.λ ΨΑΞΕ ο,τι παρεις καλα!! Καλη αγορα :-)
    Για να είμαστε ακριβείς και να μη γίνει παρανόηση απο τον φίλο,το πρόβλημα εντοπίζεται στο βολάν και οχι στα πηνία.Ξεκολλούσαν οι μαγνήτες του βολάν και αν είσαι άτυχος θα πάρει τα πηνία η μπαλα,εγω τα γλιτωσα τότε.Τα πηνία δεν ξεκολλάνε καθώς ειναι ''τυλιγμένο σύρμα''.Ο ανορθωτής που λες είναι πταίσμα μπροστα σε αυτες τις ζημιές.Μακάρι όλες οι βλαβες να ήταν ένας καμένος ανορθωτης.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #19
    Αυτό που θέλω να ρωτήσω στην ουσία είναι αν όλα τα γνωστά προβλήματα των R1 2004-2008 είναι λόγω του βολάν ή έχουν και άλλα θέματα απο άλλους παράγοντες
    The R is for Respect.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Η απάντηση είναι ότι υπάρχει ευπάθεια στο στρόφαλο και στις μπιελες μετά από κάποια χιλιόμετρα και με σκίσιμο. Αυτό συμβαίνει σε όλα τα μοτέρ επιδόσεων βέβαια αλλά όπως είπα τα suzuki και τα Honda αντέχουν περισσότερο.

    Από εκεί και πέρα εμένα δε με προβλημάτισε πουθενά αλλού. Μάλιστα μέχρι τις 98.000km δεν τσίμπαγε καν λάδι. Αλλά δεν είναι και λίγο να βαρέσει το μοτέρ και να βγει αχρηστο έτσι?

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά R1 2003
    από SuzukiK8gr στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2010, 18:47
  2. R1 - αγορα μεταχειρισμενου
    από vatistas στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2010, 16:46
  3. Αξιζει αγορα R1 '04 με 41000χλμ?
    από alx_gr στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2008, 02:12
  4. ΥΑΜΑΗΑ R1 2005-2006 ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ
    από nktR στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2007, 23:53
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2007, 17:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF