Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: Αλπεις σεπτεμβριος 2017

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2016
    Μηνύματα
    24

    Αλπεις σεπτεμβριος 2017

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΛΑΝΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΣΑ ΟΜΟΡΦΑ ΑΞΙΟΘΕΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΠΟ 4/9 ΜΕΧΡΙ 10-11/9 ΔΗΛΑΔΗ 4 ΜΕ 5 ΝΥΧΤΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠ ΤΙΣ 2 ΧΑΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ ΑΝΚΟΝΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΔΑ ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Η ΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ Η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΙΜΗ! ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΠΛΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΕΡΑ 1Η ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΑΝΚΟΝΑ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΡΕΝΤΟ Η ΛΕΒΙΤΣΟ ΤΕΡΜΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΝΥΧΤΑ , ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΠΡΟΣ PASSO GIAU ΚΑΙ CORTINA D AMPEZZO ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΣ ΠΡΟΣ GROSSGLOCKNER ΚΑΙ ZELL AM SEE ΓΙΑ ΚΑΤΑΛΗΞΗ 2ΗΣ ΝΥΧΤΑΣ. 3Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΠΛΕΟΝ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΚΑΤΑΡΡΑΚΤΕΣ KRIMML ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΠΡΟΣ STELVIO (BORMIO)ΓΙΑ ΒΡΑΔΥ Η ΑΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΡΟΣ ΙΝΣΜΠΡΟΥΚ.ΗΗ ΜΕΡΑ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΠΛΕΟΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΜΕΡΑ BORMIO H INNSBROUK ΜΕ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΗΜΕΡΑΣ ΠΡΟΣ ΛΙΜΝΗ COMO H LECCO ΜΕ ΤΟ ΠΕΜΠΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΓΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΠΡΟΣ ΑΝΚΟΝΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΑΠΟ SAN MARINO. (ΔΙΚΑΒΑΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΗΜΙΣΥ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ) ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΩ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ .

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Γράφε με μικρά γράμματα, σε παρακαλώ. Είναι αδύνατο να διαβαστεί το παραπάνω κείμενο.
    Life begins at 45°.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2016
    Μηνύματα
    24
    Ενα δικιο το χεις ευχαριστω.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    103
    θα σου πω για το ταξιδι που καναμε εμεις περισυ ιταλια-αυστρια το οποιο βγαινει ανετα για 5 βραδια.
    καραβι πατρα- ανκονα, μολις πατησαμε ιταλια ξεκινησαμε για βενετια, μειναμε 1 βραδυ στο μεστρε που ειναι ακριβως διπλα. εχει αστικο με 1,5 ευρω που σε πηγαινοφερνει βενετια.

    την επομενη, αυστρια με προορισμο το ινσμπουργκ οπου μειναμε για 2 βραδια. σου προτεινω να κανεις το ιδιο για να προλαβεις να δεις την πολη και τα αξιοθεατα.

    αφησαμε την αυστρια και κατηφορισαμε για ιταλια απο πασο στελβιο και διανυκτερευση σε ενα αλπικο χωριο, στο απρικα (ειχαμε σκοπο να μεινουμε μπορμιο, αλλα η κουραση ηταν απιστευτη).

    το επομενο πρωι φορτωνουμε τα μηχανακια και πηγαμε μπολωνια με σκοπο να παμε στο εργοστασιο της ντουκατι. 3 διανυκτερευσεις εκει και στη ντουκατι δεν μπηκαμε μεσα, γιατι ολο τον αυγουστο το εργοστασιο ειναι κλειστο λογω διακοπων. περασαμε καλα παντως.

    αυτο ηταν, μετα ανκονα για να μπουμε στο καραβι για πατρα.

    ετσι οπως το σχεδιαζεις δεν νομιζω να σου φτασουν οι μερες, ειναι μεγαλες οι αποστασεις μεταξυ τους και μην ξεχνας οτι εχεις να κανεις με επαρχιακο ορεινο δρομο και οχι με εθνικη οδο για να τρως τα χιλιομετρα. θα εισαι και διπλος και φορτωμενος τριβαλιτσα.
    θα με καταλαβεις οταν κανεις τα πρωτα 300-400 χλμ στις αλπεις.

    καλο ταξιδι σου ευχομαι και θα περασεις σουπερ, στη βορεια ιταλια εχει ωραιους ανθρωπους, we love greece μας λεγανε συνεχεια.

    και το καραβι ειναι απαλευτο, κλεισε καμπινα αν μπορεις.

  5. #5
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Κατι αντιστοιχο θα κανω κ εγω φετος ιταλια ελβετια ομως χωρις αυστρια. 10 μερες 2.000χλμ περιπου. Χαλαρααααααα

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2016
    Μηνύματα
    24
    Ισως απο τον ενθουσιασμο μου νομιζω οτι οντως βγαινουν αυτες οι αποστασεις με τον συνδυασμο διαθεσιμων ημερων , πιθανως ειναι υπερβολικο και δεν θα ευχαριστηθω το ταξιδι, θα κοιταξω και τη διαδρομη που εχεις κανει περιπου να παρω ιδεες , σ ευχαριστω για το χρονο σου Χρηστο.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2016
    Μηνύματα
    24
    Cpt_slow εχεις συγμεκριμενες διαδρομες στο μυαλο σου η οπως σου βγει αναλογα τα κεφια ?

  8. #8
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    https://www.google.gr/maps/dir/%CE%9...43.6158299!3e0

    τα έχω κλείσει σχεδόν όλα ένα μήνα πριν

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2016
    Μηνύματα
    24
    Έλεγα λόγω της περίπτωσης του να αλλάξει το πλάνο, να κλείνω την ίδια μέρα όπου θα διάλεγα να καταλήξω για να μην έχω την πίεση του πρέπει να φτάσω σε συγκεκριμένο μέρος συγκεκριμένη ώρα... Σαν διαδρομή φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα , καλά χιλιόμετρα να έχεις και καλά να περάσετε.

  10. #10
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Σ'ευχαριστώ, επίσης σου εύχομαι να απολαύσεις και τη δική σου διαδρομή και να γράψεις με το καλό ενα ταξιδιωτικό εδώ.

    Προτίμησα να τα κλείσω όλα από πριν ώστε να μην πρέπει να ψάχνω κάθε μέρα και απλά να πηγαίνω χαλαρά στο κάθε μέρος. Άλλωστε τα 200χλμ μέσος όρος καθημερινά έκρινα οτι όσες στάσεις και να κάνω βγαίνουν εύκολα και χωρίς αγχος.

    Ψάξου λίγο με τα ακτοπλοϊκά καθώς εμένα (μάλλον έτυχε) να τα βρώ πιο φθηνά αποτι τα είχα βρει αρχικά.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2016
    Μηνύματα
    24
    2 άτομα με μοτό με επιστροφή οικονομική θέση στα 300 ευρώ για καμπίνα δίκλινη στη καλύτερη γύρω στα 650 ευρώ . Βρήκες κάτι καλύτερο?

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2014
    Μηνύματα
    25
    Μπες σε τετράκλινη καμπίνα. Το πιθανότερο είναι ότι δε θα έχει άλλους μέσα....ειδικά αν πεις στη reception οτι ο δευτερος έχει πυρετό και βήχει...
    Τωρα, όσον αφορά τις διαδρομές σου, καλυτερα να μείνεις στη περιοχή των Δολομιτών. έχει παρα πολλά πάσα για 4 μέρες που θες, επίσης μή ρισκάρεις τεραστιες διαδρομές στις Αλπεις γιατί αν φας πολύ βροχή (γιατί λίγη θα τη φας σίγουρα) δε ζοριστείς πολύ.

  13. #13
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Εμένα για 4 ατομα κ 2 μηχανες με 3 φοιτητικα εισιτήρια μου εβγαινε 620 με ανεκ (κατάστρωμα) ηγουμενιτσα ανκονα. Λεω δεν βάζω χωρις φοιτητικα να δω ποσο θα εβγαινε? Και ω του θαυματος 514!!! Τώρα ειναι bug του αλγορίθμου? Είναι μπινιά? Δεν ξέρω..

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2016
    Μηνύματα
    24
    Πακετα που βγαζει απο μονο του το συστημα ειναι ! Μια χαρα ακουγεται.

  15. #15
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    απο θερμοκρασιες ξερει κανεις πως θα ειναι εκει τα πραγματα τον Αυγουστο? πχ στα περασματα οπως στελβιο

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μια γύρα στις Άλπεις
    από tai στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 511
    Τελευταίο μήνυμα: 26/12/2009, 22:39
  2. Καλό μήνα (Σεπτέμβριος)!!!!
    από menos στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2009, 11:57
  3. Ελαφόνησος Σεπτέμβριος 06
    από hidefnick στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2006, 09:39
  4. Γιά Άλπεις κανείς?
    από Vstrommer71 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2006, 22:49
  5. Σεπτέμβριος...
    από monstermind στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2004, 13:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF