Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 32

Θέμα: Πρώτη Μηχανή - Yamaha R6

  1. #16
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    καλά είσαι χαζός θα σκοτωθείς τι είναι αυτά που λες θα μας τρελάνεις?!

  2. #17
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Δεν Είναι απαγορευτικό το Ζ για πρωταρη.
    Σίγουρα δεν είναι το ενδεδειγμένο αλλά δεν είναι και Ο φόβος σα μηχανάκι.
    Μεταξύ των 2 που του αρέσουν,προφανώς το Ζ είναι απείρως πιο διαχειρίσιμο.
    Όμως Κλάους ίσως το σταδιακό ανέβασμα σε κυβικά να είναι φρονιμοτερο.
    Όχι για τίποτα άλλο, απλά και μόνο για την εμπειρία (το πόσο ευκολα συγχωρει κλπ) που θα έχεις εισπράξει μέχρι να καταλήξεις στο τούμπανο (όποιο κι αν είναι αυτό στο μυαλό σου).

  3. #18
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Καλύτερα να ξεκινήσεις από κάτι μικρότερο περισσότερο για να μάθεις τι παίζει στον δρόμο και με τι θα έχεις να κάνεις. Μετά πάρε ότι θες.

  4. #19
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    αν ξεκινήσεις με μικρό (250-300-400κ.εκ) θα είσαι πιο άνετος
    δεν θα το φοβάσαι με αποτέλεσμα να γίνεσαι κάθε φορά καλύτερος οδηγός.
    Αν κάνεις και κάποιο μάθημα (RS-CSS) -αμέσως μετά το δίπλωμα που είναι ακόμα αρχή και ο "σκληρός" σου είναι ακόμα άδειος- θα μπορέσεις να βάλεις πιο εύκολα σε πράξη ότι θα σου δείξουν.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Vamael
    Εγγραφή
    12/01/2010
    Μηνύματα
    101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Klaus Προβολή μηνύματος
    Εγώ τη μηχανή την θέλω κυρίως για βόλτες μέσα στην πόλη, και για κανένα ταξίδι.
    Αν αυτή θα είναι η χρήση της μοτοσυκλέτας τότε κοιτάς λάθος κατηγορία. Προσωπική άποψη.

  6. #21
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    αν ξεκινήσεις με μικρό (250-300-400κ.εκ) θα είσαι πιο άνετος
    δεν θα το φοβάσαι με αποτέλεσμα να γίνεσαι κάθε φορά καλύτερος οδηγός.
    Αν κάνεις και κάποιο μάθημα (RS-CSS) -ναι τώρα που είναι ακόμα αρχή και ο "σκληρός" σου είναι ακόμα άδειος- θα μπορέσεις να βάλεις πιο εύκολα σε πράξη ότι θα σου δείξουν.
    Έχει ρέντα σήμερα ο Χάρης και τα λέει σωστά (γιατί συνήθως.....)

    Όπως ακριβώς σου τα είπε.
    Κυρίως αυτό με το σχολείο τώρα που είναι νωρίς.
    Και σου το λέω γιατί το έκανα αργά, και παλεύω να μαζέψω πράγματα που είχα συνηθίσει τόσα χρόνια να τα κάνω λάθος.

  7. #22
    TO ΠΙΟ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ............




    Το 1000 SS...... θάνατος, δεύτερο έρχεται το 600 SS,επίσης θάνατος...!!!

  8. #23
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Καλά, Ιαβέρη, χαλάρωσε.

    Το R6 δεν είναι ιδανικό μηχανάκι, σίγουρα, αλλά δεν είναι και δεδομένο ότι δε θα μπορέσει κάποιος να μάθει με αυτό. Ωστόσο, εσύ δεν είχες ποτέ καμία εμπειρία με μηχανάκι και είσαι μόλις 23 ετών και αυτά είναι ένας πολύ, πολύ κακός συνδυασμός. Πιθανότατα θα δυσκολευτείς να διαχειριστείς οτιδήποτε με 2 τροχούς. Οπότε, όπως σου είπαν, πάρε ένα μικρότερο μηχανάκι. Υπάρχουν πανέμορφα 300άρια σήμερα, τα οποία είναι κανονικά μοτοσικλετάκια και θα αργήσεις πολύ να φτάσεις τα όριά τους. Είναι ΠΟΛΛΑ αυτά που πρέπει να μάθεις για το πώς κυκλοφορείς με ένα 2τροχο στον δρόμο και καλό είναι να έχεις το μυαλό σου εκεί και όχι στο πώς θα ελέγξεις το θηρίο ανάμεσα στα πόδια σου (το μηχανάκι εννοώ). Άσε το R6 για 2-3 χρόνια αργότερα.
    Life begins at 45°.

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από irinia Προβολή μηνύματος
    TO ΠΙΟ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ............




    Το 1000 SS...... θάνατος, δεύτερο έρχεται το 600 SS,επίσης θάνατος...!!!
    https://www.youtube.com/watch?v=91j0ku1ofGo
    The R is for Respect.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2017
    Μηνύματα
    5
    Κατανοητό. Το ξεχνάμε για την ώρα το R6. Μέχρι να ρθει η ώρα για να γίνει η αγορά, έχω καιρό να σκεφτώ και να καταλήξω κάπου

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Γιατι δεν κοιτας το RC 390 /200 της κτμ εφοσον σου αρεσουν τα ss.θα σου προσφερουν αυτο που ζητας στην καταλληλη δοση θα μαθεις να οδηγεις και ειναι και κουκλι μετα ανεβαινεις κατηγορια

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Φίλε καλώς ήρθες! Εγώ να ρωτήσω το μαρούλι υπάρχει ή απλώς κοιτάς τα μηχανάκια του 2017 όπως γράφεις κάπου;
    Του κολλητού σου το cbf δεν το έχεις οδηγήσει; Μήπως η ερώτηση που θες να κάνεις είναι ποιο μηχανάκι την "κάνει" στο cbf αλλά και να μπορώ να το οδηγήσω;Ρ
    Θέλω να πω ότι θα πρέπει εσύ μέχρι που θα μπορείς οικονομικά να πάρεις μηχανάκι και να έχεις και δίπλωμα να έχεις βρει ποιο μηχανάκι ταιριάζει σε σένα και να μην παρασύρεσαι από κολλητούς και κολλητές. Γιαυτό καλό είναι όπου βρίσκεις μηχανάκι καβάλα το έστω και στατιστικά, αν δεν στο δίνει ο άλλος έστω και για μία μικρή βόλτα, που να διαμορφώσεις προσωπική γνώμη.

  13. #28
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Αφού ο κολλητός το βαρέθηκε το 500 παρ'το εσύ κοψοχρονιά.
    Γδαρ'τονα λέμε

    Θα κανεις και το σχολείο σου και θα δεις μετα οτι τα μηχανάκια δεν τα βαριέσαι τόσο εύκολα οταν βελτιώνεσαι, και βλέπεις οτι μπορούν να σου δώσουν πολλα περισσότερα απο αυτα που νόμιζες.

    Ωραία ειναι τα μικρά ss αλλα δε νομίζω να σε βολέψουν ιδιαίτερα γι'αυτο που περιγραφεις.
    Δεν ειναι τόσο δυστροπα και απόλυτα όσο ενα 600αρι σε καμια περιπτωση.
    Αλλα ενα cb500 οπως του φίλου σου θα σε βολέψει πιστεύω πολυ περισσότερο για βόλτες και δεύτερο άτομο κλπ απ'οτι ενα νίντζα 300 πχ.

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2017
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikma Προβολή μηνύματος
    Φίλε καλώς ήρθες! Εγώ να ρωτήσω το μαρούλι υπάρχει ή απλώς κοιτάς τα μηχανάκια του 2017 όπως γράφεις κάπου;
    Του κολλητού σου το cbf δεν το έχεις οδηγήσει; Μήπως η ερώτηση που θες να κάνεις είναι ποιο μηχανάκι την "κάνει" στο cbf αλλά και να μπορώ να το οδηγήσω;Ρ
    Θέλω να πω ότι θα πρέπει εσύ μέχρι που θα μπορείς οικονομικά να πάρεις μηχανάκι και να έχεις και δίπλωμα να έχεις βρει ποιο μηχανάκι ταιριάζει σε σένα και να μην παρασύρεσαι από κολλητούς και κολλητές. Γιαυτό καλό είναι όπου βρίσκεις μηχανάκι καβάλα το έστω και στατιστικά, αν δεν στο δίνει ο άλλος έστω και για μία μικρή βόλτα, που να διαμορφώσεις προσωπική γνώμη.
    Το μαρούλι για την ώρα δεν υπάρχει 100% αλλά έχω μπει σε διαδικασία να τα μαζέψω κι έχω ήδη τα μισα.. Το δίπλωμα θα το βγάλω από Ιανουάριο, ρωτάω από τόσο νωρίς για να έχω καιρό να κατασταλλάξω κάπου!

  15. #30
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Klaus Προβολή μηνύματος
    Το μαρούλι για την ώρα δεν υπάρχει 100% αλλά έχω μπει σε διαδικασία να τα μαζέψω κι έχω ήδη τα μισα.. Το δίπλωμα θα το βγάλω από Ιανουάριο, ρωτάω από τόσο νωρίς για να έχω καιρό να κατασταλλάξω κάπου!
    Ελπίζω να έχεις υπολογίσει και τα έξοδα του εξοπλισμού που είναι κανά 500άρι-800άρι στην καλύτερη.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. yamaha yzf r-125 πρωτη μηχανη
    από 4ss4s1n στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2012, 22:35
  2. Yamaha R6 πρώτη μηχανή
    από Silver_Rider στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 108
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2008, 01:31
  3. R6 για πρωτη μηχανή;
    από madsk1llzz στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 113
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2008, 01:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF