Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Παπιο-ιστορίες και λοιπές καφρίλες ...Vol 2

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465

    Παπιο-ιστορίες και λοιπές καφρίλες ...Vol 2

    Λ. Μεσογείων ... πριν κατασκευαστεί το τρίγωνο του διαβόλου. Έρχομαι από σινέ Γαλαξία προς Αγία Παρασκευή. Η κίνηση σχεδόν μηδενική ... Το εξάβολτο C50 με φορτωμένη τρίτη, δηλαδή max 50 χλμ πραγματική ταχύτητα ...

    Στην διασταύρωση με Φειδιππίδου έχω πράσινο και συνεχίζω ευθεία .. και τότε ακριβώς με την άκρη του ματιού πιάνω κάτι κίτρινο που έρχεται από αριστερά επί της Φειδιππίδου με φορά προς Γουδί. Η Φειδιππίδου δεν τέμνει την Λ. Μεσογείων κάθετα με 90 μοίρες γωνία παρά διαγώνια με μικρή γωνία άρα και με μικρότερο οπτικό πεδίο. Φρενάρω - ο πίσω τροχός στριγκλίζει - ο κίτρινος όγκος μπαίνει πλέον όλος εμπρός μου - γυρίζω προς τα δεξιά να μειώσω μετωπική σύγκρουση ... και με την αριστερή μου πλευρά σκάω με όσα κάπου στην πίσω δεξιά του πόρτα και φτερό. Αφήνω τιμόνι και εκτινάσσομαι πάνω από το ταξί το οποίο συνεχίζει την πορεία του ...

    Κωλοτούμπα στον αέρα και προσγειώνομαι στην άσφαλτο ... Κάποτε υπήρξαμε ΚΑΙ γυμνασμένοι οπότε το σκάσιμο στην άσφαλτο δεν ήταν άγαρμπο, αλλά σαν ρόδα που κυλά ... Από την φόρα που είχα προσπαθώ να ελέγξω την πτώση και την κατάληξή της οπότε μετά την πρώτη κωλοτούμπα "έτρεχα" με τα τέσσερα πηγαίνοντας σφαίρα προς τα τραπεζάκια του τότε ζαχαροπλαστείου που ήταν ακριβώς στην γωνία της διασταύρωσης. "Τρέχοντας" βλέπω ζευγαράκια να αφήνουν τα τραπεζάκια τους για να μην πέσω πάνω τους ... και καταλήγω αγκαλιά με κάτι ζαρντινιέρες που χώριζαν μαγαζί με πεζοδρόμιο.

    Είμαι κάτω με την πλάτη στην ζαρντινιέρα ... το ταξί κάπου πιό κάτω σταματημένο και ο ταρίφας να τρέχει προς το μέρος μου αλαφιασμένος ... Τα ζευγαράκια του ζαχαροπλαστείου με έγραψαν κανονικά ... δικαιολογημένα, τους χάλασα τα σορόπια και λοιπές γλυκαντικές δραστηριότητες ... και το παπί μου λείπει !!

    - Είσαι καλά παιδί μου ? ρωτάει ο ταξιτζής ...
    - Εγώ ? ... μια χαρά ... του λέω ακόμα ζαλισμένος και σε ψιλοσύγχιση ... αλλά οι πούστηδες μου έφαγαν το παπί !!

    Γυρίζει το κεφάλι του και όντως το παπί άφαντο ! ...
    Με λίγα λόγια το παπί έχει καρφώσει αριστερό μαρσπιέ στο αμάξι το οποίο το πήρε μαζί του και παρέμεινε εκεί όρθιο χωρίς να το βλέπω από εκεί που ήμουν καθισμένος ...

    Το ταξί έκανε μεταφορά εχέμυθης εξυπηρέτησης επιφανούς κυρίας και ο ταξιτζής κίτρινος με παρακαλούσε να μην φωνάξουμε αστυνομία και να τα βρούμε μεταξύ μας και η κυρία πίσω ( η οποία δεν βγήκε καθόλου από το ταξί όλη την ώρα) θα μου πλήρωνε όποια ζημιά και αν είχα ...

    Δεν ξέρω γιατί και πως αλλά τον μπαγάσα τον εμπιστεύτηκα ... αυτή η απόγνωση στα μάτια του και το τρέμουλο στην φωνή του, λύγισαν την όποια αντίστασή μου ...
    - Οκ ... του λέω, ... θα πάω στο συνεργείο, θα δω την ζημιά και θα μιλήσουμε.

    Βγάζουμε το παπί από εκεί που είχε καρφωθεί και ανταλλάσουμε τηλέφωνα. Την επόμενη συναντιόμαστε στην πλατεία της Αγίας Παρασκευής.

    Η αξία του παπιού τότε ήταν με το ζόρι 35,000 δρχ. και η ζημιά μου ήταν κάτι λιγότερο των 5,000 δρχ. με εργασία και όλα καινούργια και γνήσια.
    Βγάζει 50,000 δρχ. ... τα βάζει στην τσέπη μου ... με χτυπάει στον ώμο ...

    - Σε ευχαριστώ πολύ, μου λέει ... είσαι πολύ εντάξει ....

    Το πόσα του είχε δώσει η επιφανής κυρία δεν θα το μάθω ποτέ ...
    Τελευταία τροποποίηση από Vrasidas; 08/07/2017 στις 10:38.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Πολυ σκληρος για να πεθανεις
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Πολυ σκληρος για να πεθανεις
    Που να δεις το σκηνικό όταν έπεσα πάνω στο πυροσβεστικό 04:00 που βγήκε κάθετα στην Μεσογείων ... Κράνος - μπουφάν και παντελόνι στην αριστερή τους πλευρά ήταν κόκκινα από το χρώμα του οχήματος ... Μια από τις επόμενες καφρίλες που θα ακολουθήσουν ...

  4. #4
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vrasidas Προβολή μηνύματος
    Που να δεις το σκηνικό όταν έπεσα πάνω στο πυροσβεστικό 04:00 που βγήκε κάθετα στην Μεσογείων ... Κράνος - μπουφάν και παντελόνι στην αριστερή τους πλευρά ήταν κόκκινα από το χρώμα του οχήματος ... Μια από τις επόμενες καφρίλες που θα ακολουθήσουν ...
    Εκεί, σου εβάλαν στην τσέπη ένα ζευγάρι ζάρια και τον οδηγό "Πώς να πιάσετε την μάνα σε 3 ζαριές " Εκδόσεις Μάνικα ;



    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #5
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Το ερώτημα είναι, αφού την έβλεπες τη ρημάδα τη Μεσογείων ότι δε σε πήγαινε, γιατί δεν άλλαζες διαδρομή ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Εκεί, σου εβάλαν στην τσέπη ένα ζευγάρι ζάρια και τον οδηγό "Πώς να πιάσετε την μάνα σε 3 ζαριές " Εκδόσεις Μάνικα ;



    Μιλάμε για τον απίστευτο μαλακομαγνήτη ... Πάντως εγώ οικονόμησα ένα βιβλίο οδηγό για ζάρια ... και ο οδηγός μια ωραία ποινή αρκετών μηνών όχι μόνο για τον τραυματισμό μου ... αλλά και για τα υπόλοιπα που ακολούθησαν ...

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Το ερώτημα είναι, αφού την έβλεπες τη ρημάδα τη Μεσογείων ότι δε σε πήγαινε, γιατί δεν άλλαζες διαδρομή ;


    ... μας έχει καταστρέψει αυτή η Λεωφόρος ...

  8. #8
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Όσοι βιάστηκαν να απαντήσουν (όχι άδικα), μπορούν να γυρίσουν στο αρχικό ποστ και να διαβάσουν ολόκληρη την ιστορία.

    Vrasida όταν δεν είναι ξεκάθαρο ότι τελείωσες την αφήγηση, βάζε ένα "συνεχίζεται" και μέχρι να τελειώσεις την ιστορία σου θα κάνουμε υπομονή.
    Sent from me using a computer.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Όσοι βιάστηκαν να απαντήσουν (όχι άδικα), μπορούν να γυρίσουν στο αρχικό ποστ και να διαβάσουν ολόκληρη την ιστορία.

    Vrasida όταν δεν είναι ξεκάθαρο ότι τελείωσες την αφήγηση, βάζε ένα "συνεχίζεται" και μέχρι να τελειώσεις την ιστορία σου θα κάνουμε υπομονή.
    Το λάθος ήταν δικό μου γιατί από την νύστα δεν έβλεπα μπροστά μου και δεν είδα πως δεν το πόσταρα ολόκληρο ... την παπαριά μου την κατάλαβα το πρωί ...

    Το ποστ έχει τελειώσει, οπότε ο καθένας γράφει ότι θέλει ...

    Θα αποζημιώσω την παπαριά μου με Παπιοκαφρίλες Vol 3 ...
    Τελευταία τροποποίηση από Vrasidas; 08/07/2017 στις 20:44.

Παρόμοια θέματα

  1. Παπιο-ιστορίες και λοιπές καφρίλες ...
    από Vrasidas στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2017, 11:22
  2. Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2009, 13:22
  3. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2009, 15:47
  4. Tellas Ote Forthent και λοίπες ιστορίες για αγρίους
    από Anritsu στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2008, 20:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF