Σελίδα 34 από 99 ΠρώτοΠρώτο ... 2429303132333435363738394484 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 496 έως 510 από 1477

Θέμα: Καρυδάκια (σετ).

  1. #496
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2019
    Μηνύματα
    8
    https://www.amazon.de/GEDORE-Stecksc...gateway&sr=8-9

    έχει κανείς άποψη; καρυδάκια θέλω περισσότερο, εχω μια μικρή κασετινούλα της FACOM και σκέφτομαι αυτήν την βαλιτσούλα για μεγαλύτερο εύρος να επιδιορθώνω λίγο και το μηχανάκι κτλ κτλ αξίζει;
    εχω δει και αυτό
    https://www.skroutz.gr/s/17652242/Fa...%BC%CF%87.html
    υπέροχο αλλά ανεβαίνει αρκετά

  2. #497
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Φαντάζομαι οτι η μικρή είναι 1/4. Με αυτό σαν δεδομένο:

    Την Gedore Red την βρήσκεις και Ελλάδα στα χρήματα που θα κανει αυτή με τα μεταφορικά. Ιδια στα 120 ευρώ υπάρχει/ε σε KS Tools. Απλά καλή για λίγο απ'όλα σε καρέ. Η Facom πολύ καλή κοίτα σε εργαλειο-μάγαζα για Facom-Gedore (μπλέ οχι red) στα ίδια λεφτά με περισότερα καρυδάκια. Αμα μαστορεύεις το μηχανάκι θα χρειαστεις ίσως και 23, 26 mm καρυδάκια.
    Είμαι υπέρ του 3/8' καρε κοίτα και καμμιά τετοια. ΠΧ η Toptul εχει μια που εχω προτείνει και παλαιότερα (8/2016) κάτω από 100αρικο με το ΦΠΑ και εχει και μακριά καρυδάκια και μπουζοκαρυδάκια: GBB 3514

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Toptul GBB 3514.jpg 
Προβολές:	442 
Μέγεθος:	87,4 KB 
ID:	409329

    Σε 1/2' θα βρεις επίσης οικονομικές προτάσεις από Toptul . Μην ξεχνάμε ότι (το τι εχω να ακούσω πάλι από τον Daz και άλλους δεν περιγραφεται.....) πολλά Toptul είναι ύποπτα ίδια με κάποια Facom στο 1/3 της τιμής. Ενα παράδειγμα είναι το σετ από λεπτά γερμανικά που πήρα πριν από 1-2 χρόνια κάτω από 50 ευρώ με τα Facom στα 150. Κάπου υπάρχει η σχετική παράθεση στο φορουμ μαζί με το ανάλογο χε&*$# από διάφορους. Και τα γερμανοπολύγωνα ίδια μου φαίνονται

  3. #498
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Μλκ Λέο!!!

    Δε συμφωνώ μαζί σου αλλά θα κεράσω μπύρα..

  4. #499
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Μλκ Λέο!!!

    Δε συμφωνώ μαζί σου αλλά θα κεράσω μπύρα..
    Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου που δεν συμφωνείς με τον Λεό, που μιλούσε με την Ξανθοπουλου που κοίταζε την Γιαδικιαρογλου που κοίταζε την Πολυχρονοπουλου. Θα κεράσεις κι εμενα μια μπύρα;;;;;

  5. #500
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2019
    Μηνύματα
    8
    Θα σας κεράσω εγώ ένα τελάρο μπύρες αρκεί να μου μεταφέρεται τα σημεία της διαφωνίας σας ρε πού φτάσαμε για μία βαλίτσα εργαλεία να ψάχνουμε στα forums.

  6. #501
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Ετσι να ζωντανεύουμε λίγο. Kaiser ή οποιαδήποτε Pilsner για εμμενα τώρα που είναι ακόμα καλοκαίρι.

    Επί του θέματος κασετίνας 1/2΄: Πρέπει να μας πεις αν θες γυαλιστερά ή ματ καρυδακια χρωμίου, πόσα δόντια η καστάνια του σετ και αν θες μεταλλικό ή πλαστικό κουτί-βαλιτσάκι;

  7. #502
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2019
    Μηνύματα
    8
    Leon σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου και συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση ο χρόνος βλέπεις είναι περιορισμένος, κοίτα να δείς αυτό που με ενδιαφέρει είναι μια σχετική αξιοπιστία στα χρήματα γύρω στα 100€ που θέλω να διαθέσω δεν με ενδιαφέρει αν ειναι pvc η θήκη ή απο ουρά αλόγου, αν τα καρυδάκια τα έχει φιλοτεχνήσει ο εγγονός του picasso ή τα έφτιαξε ο κινέζος σε μία φάμπρικα στην μέση του πουθενά.
    Λόγο φασόν κατασκευής έχουμε καταντήσει να αγοράζουμε εργαλεία βάση του χρώματος της βαλίτσας απλώς δεν κατέχω πλέον ποιο απο τα εργαλεία θεωρείται πιο αξιόπιστο απο τα άλλα λογο καθαρά αποχής μου απο το σπόρ δεν θέλω να πληρώσω όνομα το οποίο θα έχει τυπωθεί πάνω στο εργαλείο σε μια πρέσσα στο τέλος της παραγωγής την ίδια στιγμή που ενα κινεζοtaiwan-μαιμού-εργαλείο μπορεί να ειναι το ίδο αξιόπιστο ή ελάχιστα κατώτερο.
    Θα προστιμούσα (κασετίνα 1/2΄΄ ) τα καρυδάκια να είναι 12γωνα και χρώμιο βανάδιο αλλά στα 100 ευρώ χρωμιο βανάδιο και 12γωνο θα τρώει πολλές μπανάνες οπότε περιορίζω τις απαιτήσεις μου με βάση και τις δικές σας (σου) απαντήσεις.
    Θα μπορούσα να κατέβω στην Σπύρου Πάτση και να δώ δεν ξέρω όμως πλέον όπως έχει ανοίξει η πιάτσα τι έιναι αυτο που πρέπει να δώ και που να κινηθώ. Οι κλασσικές απαντήσεις που παίρνω και συμφωνώ και εγώ εν μέρη είναι τι ψάχνεις να βρείς τωρα κατέβα στην Πάτση δεν κάτι που να σου αρέσει και πάρτο όλα έχουν γίνει ίσιωμα.
    Εμένα μου αρέσει να το ψάχνω λίγο περισσότερο.
    και να τι έχω σε μικρό σετ απο καρυδάκια
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	τεστ.jpg 
Προβολές:	320 
Μέγεθος:	104,2 KB 
ID:	409432
    Τελευταία τροποποίηση από kbantikos; 27/08/2019 στις 23:31.

  8. #503
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Στα 12γωνα συμφωνώ -αντίθετα με κοινή γνώμη- αλλά 1/2' κάτω από 100 ευρώ σε κατι καλό το βλέπω δύσκολο. Ή θα πάρεις κατι NOS με πολύ λίγα δόντια σε καστάνια και μηδενική υποστήριξη ή κάτι σε Toptul, Force (με αυτή τη σειρά) ή θα δώσεις κατι λιγότερο από τα διπλά για Facom(αυτο το στυλ που εβαλες δεν νομίζω να εχει 12γωνα αλλά τσέκαρε με Βράττη) ή Gedore. Πλαστικά κουτιά η Facom μεταλλικά εξού και ακριβώτερα η Gedore. Δεν νομίζω να βρεις οικονομικά και καλά 12γωνα σε Taiwan ευκολα. Σε spline ξερω καλή Kabo κασετίνα με κανα 80αρι, 72 δόντια σε καστάνια και θα καλυφθεις και σε ίντζες και σε διαφορα Ε torx κτλ με κάποια μικρή παραχώρηση σε φθορά εξάγωνου βίδας αν λύνεις-δενεις συνέχεια. Από την αλλη σε φθαρμένο εξάγωνο κεφάλι θα είναι καλύτερος.

  9. #504
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Λιγο πάνω απο 100 είχε προτεινει σε αρκετα πίσω ερωτησή μου ο daz μια bahco που είχε 1/2 και 1/4 και την πήρε ο φιλός μου και είναι υπερευχαρηστημενος με δουλεια σε αμαάξι και μηχανάκι!
    Ψαξε λίγο bahco και πιστεύω οτι κάτι θα βρείς.
    Κάτι σαν και αυτό
    https://www.skroutz.gr/s/15542168/Ba...%BC%CF%87.html

    Εχει πολύ φαγητό
    https://www.toolmart.gr/ergaleia-xei...hco-s-560.html

    Εμένα η καστάνια του δευτερου λινκ επειδή την έχω δουλέψει μου άρεσε περισσότερο απο τις δικές μου acesa και usag.
    Γενικά θεωρώ οτι για αυτά τα χρήματα είναι πολύ τίμια αγορα και πλήρης!
    Τελευταία τροποποίηση από leftos; 28/08/2019 στις 08:40.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  10. #505
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2019
    Μηνύματα
    8
    Leon και Λευτέρη σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και για τον χρόνο που διαθέσατε για να μου απαντήσετε.

  11. #506
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Λιγο πάνω απο 100 είχε προτεινει σε αρκετα πίσω ερωτησή μου ο daz μια bahco που είχε 1/2 και 1/4 και την πήρε ο φιλός μου και είναι υπερευχαρηστημενος με δουλεια σε αμαάξι και μηχανάκι!
    Ψαξε λίγο bahco και πιστεύω οτι κάτι θα βρείς.
    Κάτι σαν και αυτό
    https://www.skroutz.gr/s/15542168/Ba...%BC%CF%87.html

    Εχει πολύ φαγητό
    https://www.toolmart.gr/ergaleia-xei...hco-s-560.html

    Εμένα η καστάνια του δευτερου λινκ επειδή την έχω δουλέψει μου άρεσε περισσότερο απο τις δικές μου acesa και usag.
    Γενικά θεωρώ οτι για αυτά τα χρήματα είναι πολύ τίμια αγορα και πλήρης!
    Οι κασεετίνες της Bahco που υπάρχουν Ελλάδα εχουν 6γωνα καρυδάκια.

  12. #507
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kbantikos Προβολή μηνύματος
    https://www.amazon.de/GEDORE-Stecksc...gateway&sr=8-9

    έχει κανείς άποψη; καρυδάκια θέλω περισσότερο, εχω μια μικρή κασετινούλα της FACOM και σκέφτομαι αυτήν την βαλιτσούλα για μεγαλύτερο εύρος να επιδιορθώνω λίγο και το μηχανάκι κτλ κτλ αξίζει;
    εχω δει και αυτό
    https://www.skroutz.gr/s/17652242/Fa...%BC%CF%87.html
    υπέροχο αλλά ανεβαίνει αρκετά
    Πριν καιρό μου είχε κάνει μια προσφορά ο Μητρόπουλος στην Αθηνάς για μια κοκεν 1/2 λίγο πάνω από τα 100 ευρώ αν θυμάμαι καλά 120-130. Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις αυτόν και τον Κολλερι στον Πειραιά τι έχουν σε στοκ και ποια είναι η καλύτερη τιμή που μπορούν να σου κάνουν. Η κοκεν είναι Ιαπωνία και από τα καλύτερα που μπορείς να πάρεις.

  13. #508
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kbantikos Προβολή μηνύματος
    https://www.amazon.de/GEDORE-Stecksc...gateway&sr=8-9

    έχει κανείς άποψη; καρυδάκια θέλω περισσότερο, εχω μια μικρή κασετινούλα της FACOM και σκέφτομαι αυτήν την βαλιτσούλα για μεγαλύτερο εύρος να επιδιορθώνω λίγο και το μηχανάκι κτλ κτλ αξίζει;
    εχω δει και αυτό
    https://www.skroutz.gr/s/17652242/Fa...%BC%CF%87.html
    υπέροχο αλλά ανεβαίνει αρκετά
    Επειδή πρόσφατα κάνω κάποιες ανακατατάξεις στις συλλογές μου θα σου πω τη γνώμη μου.
    Ξεκινάω ανάποδα σχετικά με το link που έχει τη συλλογή της Facom. Είδα ότι είναι 1/2" και θα σου πω πως ακόμη και αν είχες τα χρήματα να ΜΗΝ τη πάρεις. Για τις μηχανές οι ανάγκες σε καρυδάκια υπερκαλύπτονται με 3/8". Έχω μια πολύ καλή Gedore 1/2" που προσφάτως έχω βάλει αγγελία εδώ στο moto.gr και αυτό γιατί αν και "κολλημένος" με την εταιρεία τη χρησιμοποίησα μόνο μια φορά. Οι συλλογές 1/2" είναι κυρίως αυτοκινητήσιες. Αν έχεις Facom 1/4" πάρε άλλη μία 3/8" και είσαι κομπλέ, αυτή είναι η γνώμη μου (αγόρασα σήμερα μία).

    Το link με τη μεγάλη και πληρέστατη συλλογή της Gedore Red που έβαλες είναι αντίστοιχο σε ποικιλία με αυτό της KS Tools που πήρα και εγώ πρόσφατα. Κάποτε όταν η Gedore Red ήταν Carolus Gedore την εκτιμούσα πολύ, θεωρούσα πως η ποιότητα τους για τα χρήματα που έδινες ήταν πολύ καλή. Δε ξέρω αν έχει αλλάξει η πολιτική της στα θέματα ποιότητας μετά την μετονομασία. Πάντως... τέτοιες συλλογές δεν είναι ποτέ κακό να υπάρχουν καθώς έχουν κάποια πραγματάκια που ποτέ δε ξέρεις πότε μπορεί να χρειαστείς. Δεν είμαι αρνητικός αν η αγορά είναι συνειδητοποιημένη.

  14. #509
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/09/2019
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω κασετίνα καρυδάκια και καστάνια, είμαι ερασιτέχνης. Έψαξα αρκετά και skroutz και διάφορα καταστήματα μου άρεσε αυτό εδώ στο doktoris : https://www.doktoris.gr/ergaleia/erg...mx-417319.html

    Επειδή δεν έχω μεγάλη εμπειρία αξίζει το συγκεκριμένο σετ αναλογία τουλάχιστον τιμής με αυτό που προσφέρει ;
    Τελευταία τροποποίηση από John75; 10/09/2019 στις 18:08.

  15. #510
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Ανάλογα με τι ασχολείσαι!

    Είναι η φθηνότερη ποιότητα που μπορείς να πάρεις! Η τιμή είναι χαμηλή αλλά η ποιότητα άθλια. Ναι για άθλια ποιότητα πληρώνεις αυτό που αξίζει. Δεν παίρνεις κατι διαφορετικό απ' αυτά που βγάζουν κατά καιρούς τα λιντλ. Αν πάλι η ποιότητα λιντλ σε καλύπτει, τότε είσαι μια χαρά!

    Θα σου πρότεινα, στη χειρότερη περίπτωση, να πάρεις μία με τα ίδια περίπου λεφτά αλλά λιγότερα κομάτια μέσα.

    Μάρκες μη κοιτάς σε αυτά τα χρήματα. Η τιμή ορίζει την ποιότητα σε συνάρτηση πάντα με πόσα κομμάτια έχει μέσα η κασετίνα.
    Sent from me using a computer.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2022, 12:44
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Σετ Καστάνιες & Καρυδάκια HAZET 854-2
    από dimitrisinside στο forum Αγγελίες ποικίλης ύλης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2020, 09:12
  3. Σετ καρυδάκια - καστάνια μέχρι 100 ευρώ (1/2")
    από Takata Dome στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2016, 19:39
  4. Σετ εργαλείων???
    από Kizoku στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2006, 10:34
  5. σετ εργαλείων
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 21:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF