Σελίδα 47 από 99 ΠρώτοΠρώτο ... 3742434445464748495051525797 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 691 έως 705 από 1477

Θέμα: Καρυδάκια (σετ).

  1. #691
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.071
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    https://www.youtube.com/watch?v=mpKNuyMiDMw
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #692
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Πολλά τα εργαλεία του σετ για αυτή την τιμή. Δεν μπορείς να περιμένεις κάτι ιδιαίτερο. Τυπικής βιομηχανική ποιότητας λογικά είναι κι ας γράφει ότι θες στο λογότυπο. Μαγικές συνταγές δεν υπάρχουν δυστυχώς. Αυτό βέβαια δε σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι το εν λόγω σετ δεν θα καλύψει μια χαρά έναν ερασιτέχνη όπως οι περισσότεροί μας. Στα συν και η καλή κασετίνα (αλλά μέχρι εκεί).

  3. #693
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    Ότι είναι της πλάκας το ξέρω
    Με το όνομα απορω

  4. #694
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.071
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Ότι είναι της πλάκας το ξέρω
    Με το όνομα απορω
    Ειναι οπως τα τρυπανια BOSCH,με τα χρωματα.Παντως σε ερευνα που εκανα το φερνουν καμμια 10αρια σκρουτζομαγαζα στην ιδια περιπου τιμη.Προφανως (??????) ειναι προσφορα για την φτηνη σειρα για τον ερασιτεχνη .Αμα διαβασετε τα σχολια στο βιντεο που επισυναψα παραπανω ,ο ιδιος προβληματισμος υπαρχει και στις αλλες χωρες που εχει πουληθει για την τιμη.Προφανως ΔΕΝ ειναι made in japan αλλα made in ?????????.Παντως για ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ χρηση ,ΚΑΛΟ φαινεται.Ταχεις σχεδον ολα μαζεμενα σε μιά βαλίτσα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #695
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Στο Amazon έχει γενικά καλές κριτικές, αλλά οι αρνητικές είναι αρκετός λόγος για να είναι κάποιος επιφυλακτικός. Υπάρχει και ο ισχυρισμός ότι άλλα κομμάτια είναι made in Japan και άλλα made in China, αλλά το θεωρώ απίθανο, εκτός και αν στην Ιαπωνία κατασκευάζεται μόνο το χαρτί του κουτιού που συσκευάζεται η βαλίτσα.

  6. #696
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.071
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Στο Amazon έχει γενικά καλές κριτικές, αλλά οι αρνητικές είναι αρκετός λόγος για να είναι κάποιος επιφυλακτικός. Υπάρχει και ο ισχυρισμός ότι άλλα κομμάτια είναι made in Japan και άλλα made in China, αλλά το θεωρώ απίθανο, εκτός και αν στην Ιαπωνία κατασκευάζεται μόνο το χαρτί του κουτιού που συσκευάζεται η βαλίτσα.
    Ολο κινεζικο θα ειναι αλλα αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο,ολες φτιαχνουν στην Κινα ,το θεμα ειναι οι προδιαγραφες και η ποιοτητα των υλικων.Σιγουρα με αυτα τα λεφτα ειναι ενα πολυ καλο σετ για ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ και ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΗ -ισως-ελαφρα Επαγγελματικη χρηση.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #697
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ολο κινεζικο θα ειναι αλλα αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο,ολες φτιαχνουν στην Κινα ,το θεμα ειναι οι προδιαγραφες και η ποιοτητα των υλικων.Σιγουρα με αυτα τα λεφτα ειναι ενα πολυ καλο σετ για ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ και ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΗ -ισως-ελαφρα Επαγγελματικη χρηση.
    Μωρέ για ερασιτεχνική χρήση σίγουρα κάνει, αλλά αυτό δε λέει πολλά. Το θέμα είναι αν κάτι με τη στάμπα της Makita θα είναι καλύτερο από αντίστοιχες συλλογές σε αυτά τα χρήματα της Mannesmann, KS Tools, Mekapses κλπ. και δεν το πολυβλέπω. Μάρκες που έχουν ευτελίσει το όνομά τους υπάρχουν αρκετές, ήλπιζα η Makita να μην ανήκει σε αυτές.

  8. #698
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Ίδιο με της Mannesmann μοιάζει. Δεν την είχα για αντίστοιχη την Makita, μου φαίνεται τεράστια η Mannesman μπροστά της στα εργαλεία χειρός.

  9. #699
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.071
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Ίδιο με της Mannesmann μοιάζει. Δεν την είχα για αντίστοιχη την Makita, μου φαίνεται τεράστια η Mannesman μπροστά της στα εργαλεία χειρός.
    μοιαζει αλλα εχει την υπερδιπλασια τιμη η μανεσμαν.οτι πληρωνεις παιρνεις γενικως
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #700
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Η Makita εχει ''ξεπουλησει'' το ονομα της εδω και αρκετα χρονια, χανοντας την παλια της αιγλη.
    Ασε που εχω την εντυπωση πως δεν κατασκευαζει πλεον τιποτα στην ιαπωνια, μονο κινα.
    Παραμενει βεβαια ακομα μια εκ`των μεγαλων στο παιχνιδι, αλλα δεν ειναι ετσι οπως ηταν καποτε.

  11. #701
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    μοιαζει αλλα εχει την υπερδιπλασια τιμη η μανεσμαν.οτι πληρωνεις παιρνεις γενικως
    Δεν είναι έτσι αν το δεις απο την δική τους σκοπιά. Είναι το ίδιο σετ που έβαλαν σε παραγωγή για τη mannesmann
    κοστολογώντας την υπεραξία του ονόματος και εκδόθηκε με δεύτερο λογότυπο για να αποκτήσουν πρόσβαση σε χαμηλότερης
    δυναμικής πελάτες χωρίς να ευτελίσουν το αρχικό.

  12. #702
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fasarias Προβολή μηνύματος
    Η Makita εχει ''ξεπουλησει'' το ονομα της εδω και αρκετα χρονια, χανοντας την παλια της αιγλη.
    Ασε που εχω την εντυπωση πως δεν κατασκευαζει πλεον τιποτα στην ιαπωνια, μονο κινα.
    Παραμενει βεβαια ακομα μια εκ`των μεγαλων στο παιχνιδι, αλλα δεν ειναι ετσι οπως ηταν καποτε.
    Το να κατασκευάζεται κάτι στην Κίνα από μόνο του δεν λέει κάτι. Όταν ένα "βαρύ" όνομα δίνει φασον εκεί δίνει και τις όποιες προδιαγραφές αυτό απαιτεί... Έχει συζητηθεί πολλάκις το πράγμα
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #703
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    Διακόσια τόσα τεμάχια με 100 ευρώ δε δείχνουν ποιότητα ακόμα κι αν τα μισά είναι μυτες

  14. #704
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Διακόσια τόσα τεμάχια με 100 ευρώ δε δείχνουν ποιότητα ακόμα κι αν τα μισά είναι μυτες
    Εν τω μεταξύ, δεν έχει μπει και η ρουφιάνα η.... Σουπιά να μας πει
    Πάντως κι εγώ αυτής της γνώμης είμαι αν και πιστεύω ότι ερασιτεχνική χρήση θα την καλύψει
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #705
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Δεν δείχνουν ποιότητα σε σχέση με ποια σταθερά;
    εφόσον δεν έχει βάλει (συντονίσει καλύτερα) κανείς μας αντίστοιχη παραγωγή...

    Αν σε καλύπτει η τιμή τους σαν mannesmann, η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη για τόσο λίγο υλικό και τόσο αυτοματοποιημένη παραγωγή.

    Φτιάχνω πέντε πράγματα και μου στοιχίζουν 5ε. Τα πουλάω 4ε το ένα. Όταν πουλήσω δύο, έχω διπλασιάσει την επένδυσή μου.
    Πουλάω τα άλλα τρία 1ε και φεύγουν και αυτά δίνοντας κέρδος.


Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2022, 12:44
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Σετ Καστάνιες & Καρυδάκια HAZET 854-2
    από dimitrisinside στο forum Αγγελίες ποικίλης ύλης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2020, 09:12
  3. Σετ καρυδάκια - καστάνια μέχρι 100 ευρώ (1/2")
    από Takata Dome στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2016, 19:39
  4. Σετ εργαλείων???
    από Kizoku στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2006, 10:34
  5. σετ εργαλείων
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 21:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF