Σελίδα 49 από 99 ΠρώτοΠρώτο ... 39444546474849505152535459 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 721 έως 735 από 1477

Θέμα: Καρυδάκια (σετ).

  1. #721
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Πόσο τις πουλάει αυτές? 50-60 ευρώ? Εχουν την ίδια ποιότητα με την κασετίνα με τα καρυδάκια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20190527152033_makita_pliri_set_trypanion_kai_bit_p_44046_216tmch.jpg 
Προβολές:	208 
Μέγεθος:	99,8 KB 
ID:	424309
    Sent from me using a computer.

  2. #722
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Gedore = Germany

    Μια σειρά καρυδάκια gedore made in germany που κόστισαν μια μικρή περιουσία τα 10 κομμάτια, μετά από μιας 10ετίας χρήσης χωρίς ίχνος σεβασμού, έχουν λιώσει.

    Και μιλάω σαν ερασιτέχνης που όμως έχω μεγαλα σχέδια συνήθως και τα εργαλεία πρέπει να αποδώσουν το 150%



    Τώρα τι εννοεί ο καθένας μας ερασιτεχνική χρήση και απόδοση στο 150% μόνο καποιος θεός θα το ξέρει.
    Το θέμα είναι οτι εσένα σε καλύπτουν τα force και εμένα ίσα που με καλύπτουν τα gedore της 4πλασιας τιμής.

    Για του λόγου το αληθές, φωτογραφίες στην πρώτη ευκαιρία.
    150% = χρήση στο σκάφος(Και σε ταξίδι διακοπές ) στο αμάξι, στο γκαράζ,προσαρμόζει τα πάντα στον δραπανο/ βιδολογο κλπ

    Δεν δουλεύει κάθε μέρα αλλά της πίνω το αίμα οταν την χρησιμοποιώ.

    Η ένσταση μου είναι ότι δεν έχει καμία σχέση με του lidl και μιλάω για την force
    Δεν την αναφέρω σαν κορυφαία επιλογή

    Θα ανεβάσω και εγώ φώτο της κασετίνας μην νομίζεις ότι την έχω μπιμπελο

  3. #723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Γιατί? θα πάρει κανένα συνεργείο που θέλει καρυδάκια τα μακίτα για να ανοίγει κινητήρες? Ότι ποιότητα και να είχαν!

    'Η μήπως νομίζεις οτι οι συλλογές με τις μύτες και τα τρυπάνια που βάζει επάνω το όνομά της είναι καλύτερα? Και αυτή και η bosch και η metabo και όλες.
    Εχει και καλές, έχει και φθηνές συλλογές, του ίδιου επιπέδου με τα καρυδάκια. Το περίεργο που είναι? Ότι αυτή η συλλογή έχει μέσα και καρυδάκια εκτός από μύτες? Μια χαρά, καλά έκανε. Οταν για εργασίες συνεργείου, δε χρειάζεται καλύτερη ποιότητα απ' τα force, τότε και για τις διάφοες κατασκευές, δε χρειάζονται καλύτερα καρυδάκια απ' αυτά. Δλδ αυτός που θα πάρει ένα δράπανο μακιτα με 70 ευρώ και ένα τροχό με 80, δε θα χρειαστεί ένα 1 κλειδί ή ένα καρυδάκι για τις κατασκευές του?

    Και η gedore έβαλε το όνομά της επάνω σε κινέζικα ίδιας ποιότητας και είναι μια εταιρία που κατασκευάζει τέτοια εργαλεία! Και η bahco το κάνει και λίγο πολύ όλες. Όλες όσες θέλουν να προωθήσουν τα "φθηνά" εραγαλεία που μέχρι πριν τα πουλουσαν με το όνομα των εταιριών που είχαν εξαγοράσει.
    H carolus που αναφέρθηκε ήταν μια απ' αυτές τις εταιρίες που χρησιμοποιούσε η gedore για να πουλάει κινέζικα. Και τώρα σταμάτησε να τα πουλάει σαν carolus και τα πουλάει σαν gedore red γα να αποκτήσει το φθηνό προιόν μεγαλύτερη αναγνωρισιμότητα και να έχει περισσότερες πωλήσεις απ' τα ΝΕΟ tools, που δε τα ξέρει ούτε η μάνα τους.

    Οι εταιρίες πρέπει να μπορούν να παρέχουν τα πάντα στους αντιπροσώπους τους. Γι' αυτό όλοι προσπαθούν να έχουν πληρέστατους καταλόγους. Διαφορετικά η hazet θα είχε μονο καρυδάκια και γερμανοπωλύγωνα και η wera μόνο κατσαβίδια.
    Αλήθεια γιατί νομίζετε όλοι όσοι έχουν hazet έχουν και vigor? Τα ξέρετε τα vigor? Αν μεθαύριο τα πουλήσει η hazet σαν hazet green?







    Για την ποιότητα τι συζητάμε εδώ και 2 σελίδες? Είναι ποιότητα των 150 ευρω για 200 κομμάτια. Τόσο καλά είναι!
    Μια κασετίνα των 50 ευρώ για 70 κομμάτια έχει την ίδια ποιότητα με την παραπάνω είτε επάνω γράφει lidl είτε force είτε gedore red. Ούτε η εμφάνιση παίζει ρόλο ούτε οι χριστουγεννιάτικες προσφορές ούτε η μαυρη παρασκευή.
    Γιατί δε συγκρίνετε περιεχόμενο-τιμή, με περιεχόμενο-τιμή από μια force, να δείτε τι ποιότητας είναι? Είναι ακριβότερα, φθηνότερα ίδια?



    Ξεχάστε τις μάρκες, δεν υπάρχουν μάρκες. Μαρκες υπάρχουν μονο ανάμεσα σε κατασκευαστές. Και η makita κατασκευάζει ηλεκτρικά εργαλεία. Να μου πεις πως καταδέχεται η wiha να βάζει το όνομά της επάνω στις κινέζικες μύτες που πουλάει με 30 λεπτά τη μια να το καταλάβω. Αλλά και πάλι θα σου απαντήσω οτι τις πουλάει 30 λεπτά τη μια και όχι 2 και 4 και 7 ευρώ τη μια, που πουλάει τις υπόλοιπες.

    Το θέμα δεν είναι τι πουλάνε αυτές αλλά αν ξέρουμε εμείς τι αγοράζουμε. Και απ' ότι βλέπω ακόμα δεν ξέρουμε οτι δεν αγοράζουμε μάρκες αλλά εργαλεία αντάξια της τιμής τους και μόνο της τιμής τους.
    Την εχεις πιασει στα χερια σου την συλλογη της makita? Ειναι για γελια, απλα η τιμη της ειναι σωστη. Δεν θα μπορουσε να την δινει 200€ (αν και απο εκεινη την τιμη ξεκινησε).
    Εγω προσωπικα, οτι και να λες, οταν κατι γραφει πανω makita, περιμενω να ειναι ανω του μετριου, καλυτερο απο FORCE. Ας το κοστολογησει οσο θελει.
    Μην βαζεις μεσα το γεγονος τι αγοραζει ο καθενας.


    PS. Οι κρουστικες μυτες και τα τρυπανια της ειναι ανω του μετριου. Η συγκεκριμενη κασετινα ειναι για κλαματα.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  4. #724
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Mε αυτά και μ' αυτά έμαθα την Wera Tools.. κοιτάζω για κάποιο σετ άλλεν γιατί τα facom παραδίδουν λίγο και η θήκη τους πολυμερίστηκε.
    Λεω μήπως πάρω και μερικές μύτες για ίσιες και φιλιπς βιδες.

  5. #725
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Mε αυτά και μ' αυτά έμαθα την Wera Tools.. κοιτάζω για κάποιο σετ άλλεν γιατί τα facom παραδίδουν λίγο και η θήκη τους πολυμερίστηκε.
    Λεω μήπως πάρω και μερικές μύτες για ίσιες και φιλιπς βιδες.

    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων IMG_20201222_142451 (Large).jpg‎  
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  6. #726
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Όχι εδώ κατσαβίδια ρε ρεμάλια..




    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    150% = χρήση στο σκάφος(Και σε ταξίδι διακοπές ) στο αμάξι, στο γκαράζ,προσαρμόζει τα πάντα στον δραπανο/ βιδολογο κλπ

    Δεν δουλεύει κάθε μέρα αλλά της πίνω το αίμα οταν την χρησιμοποιώ.

    Η ένσταση μου είναι ότι δεν έχει καμία σχέση με του lidl και μιλάω για την force
    Δεν την αναφέρω σαν κορυφαία επιλογή

    Θα ανεβάσω και εγώ φώτο της κασετίνας μην νομίζεις ότι την έχω μπιμπελο
    Ασφαλώς και δεν έχει σχέση με του λιντλ. Του λιντλ εξ' άλλου είναι φθηνότερα. Πάντως διαφορετικά πράγματα αντιλαμβανόμαστε σαν 150% χρήση!
    Ο βιδολόγος πάντως τα φθείρει τα καρυδάκια, ειδικά αν είναι 12γωνα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Την εχεις πιασει στα χερια σου την συλλογη της makita? Ειναι για γελια, απλα η τιμη της ειναι σωστη. Δεν θα μπορουσε να την δινει 200€ (αν και απο εκεινη την τιμη ξεκινησε).
    Εγω προσωπικα, οτι και να λες, οταν κατι γραφει πανω makita, περιμενω να ειναι ανω του μετριου, καλυτερο απο FORCE. Ας το κοστολογησει οσο θελει.
    Μην βαζεις μεσα το γεγονος τι αγοραζει ο καθενας.
    Δε χρειάζεται να την πιάσω στα χέρια μου. Έχω πιάσει άλλες της ίδιας κατηγορίας. Αν το έλεγες αυτό για ένα ηλεκτρικό θα συμφωνούσα μαζί σου, για καρυδάκια κλ.. τι να πω? Δεν τα υπολογίζω καν!

    Οι κρουστικες μυτες και τα τρυπανια της ειναι ανω του μετριου. Η συγκεκριμενη κασετινα ειναι για κλαματα.
    Και τα δυο είναι ανάλογα της τιμής τους. Οι κρουστικές μύτες και τα τρυπάνια που πουλάει ξεχωριστα, με την κασετίνα που έβαλα παραπάνω, δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους. Απευθύνονται σε διαφορετικό αγοραστικό κοινό.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Mε αυτά και μ' αυτά έμαθα την Wera Tools.. κοιτάζω για κάποιο σετ άλλεν γιατί τα facom παραδίδουν λίγο και η θήκη τους πολυμερίστηκε.
    Λεω μήπως πάρω και μερικές μύτες για ίσιες και φιλιπς βιδες.
    Στα κατσαβίδια και στις μύτες έχουν γραφτεί αρκετά.
    Sent from me using a computer.

  7. #727
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Και που ξερω εγω (ο ανυποψιαστος πελατης) οτι τα gedore-red δεν ειναι ιδια με τα gedore?
    Οτι η wera εχει 2 κατηγοριες ποιοτητας (μυτες με 50 λεπτα και μυτες με 4 ευρω) αλλα και τα 2 γραφουν πανω wera?
    Οτι η makita εχει δωσει φασον συλλογες στο κινεζικο περιπτερο της γειτονιας της και εχει κοτσαρει πανω το brand της?

    Μεσω της τιμης αγορας?
    Το τσακαλακι πονηρο πωλητη που θελει να βγαλει μεγαλυτερο κερδος και σου πασαρει το φθηνο για καλο επειδη μπορει λογω του οτι γραφει πανω το εργαλειο αναγνωρισιμο brand name δεν τον υπολογιζουμε στην εξισωση?
    Σοβαρες εταιρειες που σεβονται το αγοραστικο κοινο τους δεν θα επρεπε να καταφευγουν σε τετοιες πρακτικες κατα την γνωμη μου.

  8. #728
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    Και οι φωτογραφίες
    Φθορά υπάρχει Αλλά λειτουργεί απρόσκοπτα
    Η μια μύτη καταστράφηκε από λάθος χειρισμό του γιου μου

    Για τα € που έδωσα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

    Καθαρά για την κουβέντα
    Η μόνη ένσταση ήταν για τα lidl που παρεξήγησα ότι τα εξισώνατε με τα force

    Έχω πάρει καστανια και καρυδακια από τα lidl και το πιθανότερο είναι τα χαρίσω σε κανένα φίλο που δεν έχει καθόλου


    Υγ εξαιτίας αυτού του νήματος και κάποια σαν αυτό με έχουν βάλει στο τρυπάκι και αγοράζω πλέον μόνο καλά (και συνήθως ακριβά)εργαλεία
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20201227_111336_resized.jpg‎   20201227_111356_resized.jpg‎   20201227_111440_resized.jpg‎   20201227_111505_resized.jpg‎   20201227_111516_resized.jpg‎  

    20201227_111528_resized.jpg‎   20201227_111544_resized.jpg‎   20201227_111604_resized.jpg‎  

  9. #729
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fasarias Προβολή μηνύματος
    Και που ξερω εγω (ο ανυποψιαστος πελατης) οτι τα gedore-red δεν ειναι ιδια με τα gedore?
    Οτι η wera εχει 2 κατηγοριες ποιοτητας (μυτες με 50 λεπτα και μυτες με 4 ευρω) αλλα και τα 2 γραφουν πανω wera?
    Οτι η makita εχει δωσει φασον συλλογες στο κινεζικο περιπτερο της γειτονιας της και εχει κοτσαρει πανω το brand της?

    Μεσω της τιμης αγορας?
    Το τσακαλακι πονηρο πωλητη που θελει να βγαλει μεγαλυτερο κερδος και σου πασαρει το φθηνο για καλο επειδη μπορει λογω του οτι γραφει πανω το εργαλειο αναγνωρισιμο brand name δεν τον υπολογιζουμε στην εξισωση?
    Σοβαρες εταιρειες που σεβονται το αγοραστικο κοινο τους δεν θα επρεπε να καταφευγουν σε τετοιες πρακτικες κατα την γνωμη μου.
    Συμφωνω απολυτως αλλα η αγορα που ειναι αμειλικτη αλλα επιτασσει.Παρε παραδειγμα Ευρωπαικες μοτοσυκλεττοβιομηχανιες ποσο εχουν ριξει την ποιοτητα φτιαχνοντας ΚΙΝΑ και ΙΝΔΙΑ,για να καλυψουν λογω ονοματος τις απεραντες αγορες των χωρων αυτων,αλλα πουλωντας και στην Ευρωπη ΧΩΡΙΣ μειωση τιμων.Δυστυχως το μαρκετινγ εχει επικρατησει των μηχανολογων.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #730
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fasarias Προβολή μηνύματος
    Και που ξερω εγω (ο ανυποψιαστος πελατης) οτι τα gedore-red δεν ειναι ιδια με τα gedore?
    Οτι η wera εχει 2 κατηγοριες ποιοτητας (μυτες με 50 λεπτα και μυτες με 4 ευρω) αλλα και τα 2 γραφουν πανω wera?
    Οτι η makita εχει δωσει φασον συλλογες στο κινεζικο περιπτερο της γειτονιας της και εχει κοτσαρει πανω το brand της?

    Μεσω της τιμης αγορας?
    Το τσακαλακι πονηρο πωλητη που θελει να βγαλει μεγαλυτερο κερδος και σου πασαρει το φθηνο για καλο επειδη μπορει λογω του οτι γραφει πανω το εργαλειο αναγνωρισιμο brand name δεν τον υπολογιζουμε στην εξισωση?
    Σοβαρες εταιρειες που σεβονται το αγοραστικο κοινο τους δεν θα επρεπε να καταφευγουν σε τετοιες πρακτικες κατα την γνωμη μου.
    Κανένα τσακαλάκι δε μπορεί να πουλήσει τα φθηνά στην τιμή των premium.
    Αυτό.. Εχει 700 ευρώ.
    Το οτι ο ένας μπορεί να πουλάει μια κασετίνα 100 και ο άλλος 120 και κάποιος τρίτος να την έχει 150 είναι γνωστό. Κάποιοι απ' αυτούς θα χάσουν την πώληση αν εσύ κάνεις μια μικρή έρευνα αγοράς. Οπότε οι τιμές είναι συνήθως σε διαφορές που ο πελάτης θα πει "δε γμται που να τρέχω για 10 ευρώ..". Αλλά κανείς δε θα την έχει 300 ευρώ που θα είχε πχ αν ήταν bahco ή 700 ήταν bahco ergo. (αν ήταν bahco ergo με αυτά τα εργαλεία που έχει η μακιτα θα είχε 1200).

    Ναι απ' την τιμή τους. Αυτό πάντα γινότανε. Νομίζεις οτι παλιότερα, για φθηνά εργαλεία αγόραζαν κινέζικα? Όχι.. τα κατασκεύαζαν! Πάντα έφτιαχναν και φθηνά εργαλεία γι' αυτούς που δεν ήθελαν ακριβά. Τι κι αν τότε έγραφαν επάνω made in germany και τώρα δε γράφουν τίποτα? Μη σου πω οτι τα σημερινά κινέζικα φθηνά είναι καλύτερα απ' τα φθηνά που κατασκεύαζαν οι Γερμανοί.

    Πως μπορείς να μπερδευτείς?

    https://www.ergaliomihaniki.gr/index...roduct_id=7569

    https://www.ergaliomihaniki.gr/index...roduct_id=7571

    H κασετίνα με τα καρυδάκια και τα γερμανοπωλύγωνα είναι φθηνότερη απ' τα γερμανοπωλύγωνα μόνα τους. Και η bahco δεν έχει red green και μλκίες ενώ κανένα εργαλείο δε γράφει αν είναι κατασκευασμένο στην Ισπανία, στη Σουηδία ή στην Κίνα (μόνο όσα έχουν συσκευασία το αναφέρουν επάνω σε αυτή)..

    Η άλλη άποψη λέει οτι η εταιρία που σέβεται τον πελάτη της θα του προσφέρει όλες τις επιλογές ώστε να επιλέξει αυτός τι θα πάρει. Και να σου πω κάτι? Τα φθηνά τα της bahco είναι απ' τα καλύτερα που έχω βρει. Και όχι δεν είναι τόσο φθηνά όσο κάποια άλλα. Εχουν ακόμα την ποιότητα που είχαν κάποτε τα carolus όταν έγραφαν επάνω made in Taiwan for Carolus Germany.
    Πως θα ξέρει όλες αυτές τις διαφορές κάποιος? Απ' την τιμή τους.

    Η μακιτα δεν κορόιδεψε κανέναν όπως κανέναν δε κοροϊδεύει και η bahco. Το αν η τακτική αυτή μας αρέσει ή όχι είναι ανεξάρτητο απ' την τακτική και το μάρκετιν των εταιριών. Εχεις μπροστά σου δυο συλλογές με μύτες όλων των ειδών. Η μια γράφει ΝΕΟ tools και η άλλη Makita και έχουν την ίδια τιμή για παρόμοιο περιεχόμενο. Ποια θα έπαιρνες? Και εσύ και ο μισός πλανήτης! Γιατί η makita να προωθήσει την ίδια κασετίνα με μια φίρμα επάνω που δεν την ξέρεις και να διακινδυνεύσει να χάσει την πώληση απ' την κασετίνα της NEO tools?

    Και στο κάτω κάτω. Απ' τη στιγμή που υπάρχουν καποιοι που πίνουν νερό στο όνομα της manesman γιατί να μη βγάλει η makita ποιότητα manesman? Επειδή δε καλύπτει εμάς? So what? H Makita με αυτή την κασετίνα σου εγγυάται οτι τα εργαλεία που θα πάρεις θα είναι καλά για την τιμή που θα τα πάρεις. Αυτό!
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 27/12/2020 στις 13:15.
    Sent from me using a computer.

  11. #731
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    Και οι φωτογραφίες
    Φθορά υπάρχει Αλλά λειτουργεί απρόσκοπτα
    Sent from me using a computer.

  12. #732
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fasarias Προβολή μηνύματος
    Και που ξερω εγω (ο ανυποψιαστος πελατης) οτι τα gedore-red δεν ειναι ιδια με τα gedore?
    Οτι η wera εχει 2 κατηγοριες ποιοτητας (μυτες με 50 λεπτα και μυτες με 4 ευρω) αλλα και τα 2 γραφουν πανω wera?
    Οτι η makita εχει δωσει φασον συλλογες στο κινεζικο περιπτερο της γειτονιας της και εχει κοτσαρει πανω το brand της?

    Μεσω της τιμης αγορας?
    Το τσακαλακι πονηρο πωλητη που θελει να βγαλει μεγαλυτερο κερδος και σου πασαρει το φθηνο για καλο επειδη μπορει λογω του οτι γραφει πανω το εργαλειο αναγνωρισιμο brand name δεν τον υπολογιζουμε στην εξισωση?
    Σοβαρες εταιρειες που σεβονται το αγοραστικο κοινο τους δεν θα επρεπε να καταφευγουν σε τετοιες πρακτικες κατα την γνωμη μου.
    Όπως ο ένας δεν ξέρει από μάρκες εργαλεία, άλλος δεν ξέρει από αυτοκίνητα, άλλος από μηχανές, άλλος από ηλεκτρικές συσκευές, άλλος από τηλεοράσεις, άλλος από κομπιούτερ, άλλος από ... βάλε ό,τι θέλεις.
    Τις ίδιες λύσεις έχουμε όλοι.
    Ή την ψάχνεις χάνοντας χρόνο, ή πληρώνεις κάτι παραπάνω αν θέλεις να εξασφαλιστείς, ή το παίζεις.
    Δεν έχει να κάνει με εργαλεία.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  13. #733
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Οι μεγαλύτεροι όμιλοι έχουν το ωραίο σύστημα και βάζουν διαφορετική ταμπέλα σε κάθε επίπεδο ποιότητας. Δεν είναι πάντα ξεκάθαρο, αλλά γενικά σε άλλο κοινό στοχεύουν τα Black & Decker, σε άλλο τα Stanley, ενώ τα DeWalt είναι "μόνο για γνώστες". H Bosch βάζει διαφορετικό χρώμα σε κάθε σειρά και παλιότερα είχε και τη Skil για πιο χαμηλά. Το θεωρώ καλύτερο από το να πρέπει να μυρίσεις τα νύχια σου αν το Makita που πήρες είναι ποιότητας Α', Β', ή Γ(τπ)'. Η αντίστοιχη προσπάθεια με τη Maktec δε μου φαίνεται να έπιασε.

    @Doctor John: Η Mannesmann που έχεις στο μυαλό σου δε νομίζω ότι είναι η ίδια με την (Αφοί) Mannesmann που εμπορεύεται κυρίως απωανατολίτικα εργαλεία.
    Τελευταία τροποποίηση από Acacius; 28/12/2020 στις 00:59. Αιτία: Quoteαρα το post του fkol k4 κατά λάθος

  14. #734
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Σαν μια απο τις 4 μεγαλύτερες εταιρείες ατσαλιού στον πλανήτη την ξέρω. Σωληνουργοί εφευρέτες.
    Το να έχουν δικά τους εργαλεία μου αρέσει γιατί έτσι κυκλοφορείς ένα σήμα που δεν θα μπορούσες, δεν μπερδεύονται εύκολα με άλλων κ.λπ.
    Δεν φαντάζομαι ότι ασχολήθηκαν ιδιαίτερα αν και θα μπορούσε γιατί τα κράματα που διαχειρίζονται έχουν πολλά κοινά με των εργαλείων.

    γενικά θεωρώ ότι έχει πλάκα να υπάρχουν διάφορα σετ απο εταιρείες και η λογική ποιότητα που έχουν αντισταθμίζει την πολλαπλάσια τιμή των πολύ καλών.

  15. #735
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    Και οι φωτογραφίες
    Φθορά υπάρχει Αλλά λειτουργεί απρόσκοπτα
    Η μια μύτη καταστράφηκε από λάθος χειρισμό του γιου μου

    Για τα € που έδωσα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

    Καθαρά για την κουβέντα
    Η μόνη ένσταση ήταν για τα lidl που παρεξήγησα ότι τα εξισώνατε με τα force

    Έχω πάρει καστανια και καρυδακια από τα lidl και το πιθανότερο είναι τα χαρίσω σε κανένα φίλο που δεν έχει καθόλου


    Υγ εξαιτίας αυτού του νήματος και κάποια σαν αυτό με έχουν βάλει στο τρυπάκι και αγοράζω πλέον μόνο καλά (και συνήθως ακριβά)εργαλεία
    Έχω ακριβώς το ίδιο σετ σαν Neo Tools (το πως βρέθηκε στα χέρια μου από καινούριο, πονεμένη ιστορία...)

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2022, 12:44
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Σετ Καστάνιες & Καρυδάκια HAZET 854-2
    από dimitrisinside στο forum Αγγελίες ποικίλης ύλης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2020, 09:12
  3. Σετ καρυδάκια - καστάνια μέχρι 100 ευρώ (1/2")
    από Takata Dome στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2016, 19:39
  4. Σετ εργαλείων???
    από Kizoku στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2006, 10:34
  5. σετ εργαλείων
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 21:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF