Σελίδα 50 από 99 ΠρώτοΠρώτο ... 40454647484950515253545560 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 736 έως 750 από 1477

Θέμα: Καρυδάκια (σετ).

  1. #736
    Μέλος Το avatar του/της nidok
    Εγγραφή
    26/04/2014
    Μηνύματα
    83
    Ρε μαστορια τα wurth τι λένε γενικότερα τα εμπιστεύεται? Για σετ καστανιάς.

  2. #737
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nidok Προβολή μηνύματος
    Ρε μαστορια τα wurth τι λένε γενικότερα τα εμπιστεύεται? Για σετ καστανιάς.
    Μια χαρά είναι.
    Sent from me using a computer.

  3. #738
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nidok Προβολή μηνύματος
    ? Για σετ καστανιάς.

    Γιά καστανιά καλά είναι......στην καρυδιά μας τα χαλάνε λίγο................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  4. #739
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nidok Προβολή μηνύματος
    Ρε μαστορια τα wurth τι λένε γενικότερα τα εμπιστεύεται? Για σετ καστανιάς.
    Μια χαρά είναι τα Wurth όπως έγραψε πριν και ο daz, απλά συνήθως είναι αρκετά ακριβά (καίτοι rebranded κομμάτια ποιοτικών εταιρειών), καθώς η εν λόγω εταιρεία δεν κατασκευάζει τίποτα η ίδια, από τα αντίστοιχα πρωτότυπα εργαλεία. Έχει εξηγηθεί πολλάκις γιατί γίνεται αυτό, χοντρικά γιατί απευθύνονται κύρια σε επαγγελματίες, στους οποίους μετράνε θέματα όπως η μεγάλη γκάμα καταλόγου, η άμεση διαθεσιμότητα όταν χρειαστούν κάτι για τη δουλειά τους που θα τους έρθει και με μέσα της εταιρείας (κάτι σαν εργαλεία με το κλειδί στο χέρι αν μπορούμε να το πούμε κι έτσι) και πάει λέγοντας.
    Προφανώς για έναν ερασιτέχνη, έστω κι απαιτητικό, όλα αυτά μάλλον δεν έχουν κάποια αξία, εξ ου και συνήθως αγορά εργαλείων με το σήμα της Wurth δεν πολυσυμφέρει με κριτήρια τιμής/ποιότητας σε σχέση με άλλες καλές εταιρείες του χώρου. Αν βέβαια βρεις κάτι σε σχετικά σωστή τιμή, προφανώς και θα αξίζει και με τα κριτήρια που βάζει ένας ερασιτέχνης.
    Αν δεν έχεις ιδιαίτερους λόγους για αγορά Wurth, μπορείς να κοιτάξεις για σετ καστάνιας και σε Hazet, Gedore, Facom, που ως εταιρείες φημίζονται για τα ανάλογα εργαλεία.

  5. #740
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Laz παλιά τα καρυδάκια της wurth ηταν koken οι καστάνιες facom κτλ..

    Τώρα είναι κίνα ταιβάν καλής ποιότητας και με χαμηλότερες τιμές. Εχει πολύ καλές συλλογές με όλα τα απαραίτητα κομμάτια σε αρκετά ποιοτική κασετίνα και με περιεχόμενο που φαίνεται αξιόλογο. Οι ίδιες συλλογές από Gedore Hazet θα ήταν απλησίαστες.
    Sent from me using a computer.

  6. #741
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Ομολογώ ότι δεν είχα επικαιροποιήσει την εικόνα μου για τα εργαλεία της Wurth όπως εσύ daz. Οπότε για το φίλο που ρώτησε πριν, ας τσεκάρει τιμές/ποιότητα και ας πράξει ανάλογα.

  7. #742
    Μέλος Το avatar του/της nidok
    Εγγραφή
    26/04/2014
    Μηνύματα
    83
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον, βρίσκομαι σε μια όμορφη κοινωνία εδώ μέσα.
    Τα εργαλεία της προαναφερθείσας εταιρίας τα έχει το συνεργείο της γειτονιάς και με έχουν
    εντυπωσιάσει τόσο στην ποιότητα αλλά και στη ποικιλία.
    Hazet να με συν χωράτε αλλά οπτικά δε μου κάνουν, koken τα πρωτοάκουσα εδώ μέσα και με μια γρήγορη μάτια ακριβά και δυσεύρετα.
    Facom ναι είμαι μεταξύ αυτών το δυο οι τιμές είναι σχεδόν ίδιες.
    Θα ποστάρω όταν αποφασίσω την αγορά γιατί είμαι ακόμα μεταξύ
    3/8 ή 1/2.
    Καλή χρόνια να έχουμε.

  8. #743
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nidok Προβολή μηνύματος
    Hazet να με συν χωράτε αλλά οπτικά δε μου κάνουν,
    Ιεροσυλία! Φωτιά θα πέσει να μας κάψει!


    (γερμανοί παιδί μου, τι περιμένεις?)
    Sent from me using a computer.

  9. #744
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    Τα koken δυσεύρετα ναι, για αυτό που παιρνεις όμως δεν θα τα έλεγα ακριβά, είναι φτηνότερα από facom. Τα worth μια χαρά είναι ιδικά για τους επαγγελματίες που θα κόψουν τιμολόγιο και έχουν μια επιπλέον έκπτωση από τις τιμές λιανικής. Και ένα ακόμη είναι ότι θα μπεις σε ένα μαγαζί και θα έχει ότι θέλεις από εργαλεία και αναλώσιμα

  10. #745
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Την craft-meyer τη γνωριζουμε?

    https://www.louis.de/artikel/stecksc...umber=10018711

    Τα αξιζουν τα λεφτα τους?
    Πρακτικά μου λειπουν τα μεγαλα μεγεθη αλλα δεν θα ηταν ασχημα να τα ειχα ολα μαζεμενα να μην κουβαλαω 10 βαλιτσακια και θηκες με εργαλεια (δεν εχω γκαραζ, open backyard tunning)

    Χρηση γενικα περιστασιακη. Δεν την πασπατευω και καθε μερα τη μηχανη, μονο αν προκύψει κάτι.

  11. #746
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    του κιλου ειναι..........
    τη δουλεια σου ισως την κανεις οπως την περιγραφεις

  12. #747
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Την craft-meyer τη γνωριζουμε?

    https://www.louis.de/artikel/stecksc...umber=10018711

    Τα αξιζουν τα λεφτα τους?
    Πρακτικά μου λειπουν τα μεγαλα μεγεθη αλλα δεν θα ηταν ασχημα να τα ειχα ολα μαζεμενα να μην κουβαλαω 10 βαλιτσακια και θηκες με εργαλεια (δεν εχω γκαραζ, open backyard tunning)

    Χρηση γενικα περιστασιακη. Δεν την πασπατευω και καθε μερα τη μηχανη, μονο αν προκύψει κάτι.

    Πρόσφατη αγορά για μένα, δεν είχα την ευκαιρία ακόμα να τα δοκιμάσω αλλά για τα 35€ που έδωσα και με μια πρώτη ματιά δείχνει αξιοπρεπή συλλογή.
    με την περιστασιακή χρήση που κάνω εγώ και χωρίς κακομεταχείριση, θεωρώ ότι θα αντέξει για αρκετό καιρό... ίδωμεν


    Σημ: το μέτρο σύγκρισης που έχω είναι τα επίσης genric φθηνά που είχα έως τώρα... οπότε...
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  13. #748
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Την craft-meyer τη γνωριζουμε?

    https://www.louis.de/artikel/stecksc...umber=10018711

    Τα αξιζουν τα λεφτα τους?
    Πρακτικά μου λειπουν τα μεγαλα μεγεθη αλλα δεν θα ηταν ασχημα να τα ειχα ολα μαζεμενα να μην κουβαλαω 10 βαλιτσακια και θηκες με εργαλεια (δεν εχω γκαραζ, open backyard tunning)

    Χρηση γενικα περιστασιακη. Δεν την πασπατευω και καθε μερα τη μηχανη, μονο αν προκύψει κάτι.

    Όταν βλέπεις κασετίνες με 40 ευρώ και όλα αυτά εργαλεία, μη ρωτάς τίποτα. Δεν υπάρχει τίποτα να συζητήσουμε ή να συγκρίνουμε. Ότι χρωμα και να έχουν, ότι μαρκα και να γράφουν, πρόκειται για no name εργαλεία της χαμηλότερης δυνατής ποιότητας (βασικά πάει και πιο κάτω).

    Το αν θα δουλέψουν ή όχι το ξερεις μόνο εσύ. Εξαρτάται τι κάνεις, σε τι δουλεύεις και ποσους συμβιβασμούς θέλεις να κάνεις. Μπορεί κάποιος να μη χρειάζεται καλύτερα εργαλεία απ' αυτά αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός οτι πρόκειται για εργαλεία πολύ χαμηλής ποιότητας.

    Αν παρ' όλα αυτά, καλύπτει τις ανάγκες σου, τότε ειναι μια χαρά εργαλεία. Αλλά μη ρωτάς αν ξέρουμε την craft meyer. Και snap on να έγραφαν επάνω που την ξέρει όλος ο κόσμος, δε θα άλλαζε τίποτα απολύτως. Γιατί κοστίζει όσο κοστίζουν και οι κασετίνες του lidl.
    Sent from me using a computer.

  14. #749
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Γιατί κοστίζει όσο κοστίζουν και οι κασετίνες του lidl.
    Και έχουν και ίδια κασετίνα με του lidl.

  15. #750
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Δεν ξέρω αν είναι ακόμα μια κασετίνα των 40 ευρω. Η αρχική τους τιμή είναι 80 απ'ότι λένε, τόσα έχει και στο άμαζον, οπότε το 40 μάλλον δεν είναι πλασματικό (θεωρώ).

    Για τη μάρκα ρώτησα αν υπάρχει άποψη. Εμπειρία απο εργαλεία δεν έχω αλλά αν είναι μουφα ποιοτικά προφανώς και δεν θα έδινα 80 για να την πάρω και για τα 40 θα ήμουν σκεπτικός. Αν παρόλα αυτά έχουν ένα αξιοπρεπές vfm με 80 ευρώ, τότε με 50% έκπτωση κάνουν την εν λόγω κασετίνα μια καλή ευκαιρία ειδικά για κάποιον αρχάριο σαν εμένα.
    Αν με 80 ευρώ (ή 100) παίρνει κανείς κάτι πιο επωνυμο και αποδεδειγμένα πιο ποιοτικό, τότε πάλι αλλάζουν οι ισορροπίες.

    πχ στο κατοστάρικο τώρα βρίσκω σετ της μακιτα (P-90532) όπως και καναδυο σετακια της Brüder Mannesmann.
    Πιο πολύ οι καστάνιες και τα καρυδάκια σε μεγάλο μέγεθος με ενδιαφέρουν, για μικρότερα μεγέθη οπως και άλλες μύτες έχω ήδη και μάλιστα της Brüder Mannesmann την οποία αγόρασα τυχαία και έχω ελάχιστα χρησιμοποιήσει.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2022, 12:44
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Σετ Καστάνιες & Καρυδάκια HAZET 854-2
    από dimitrisinside στο forum Αγγελίες ποικίλης ύλης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2020, 09:12
  3. Σετ καρυδάκια - καστάνια μέχρι 100 ευρώ (1/2")
    από Takata Dome στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2016, 19:39
  4. Σετ εργαλείων???
    από Kizoku στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2006, 10:34
  5. σετ εργαλείων
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 21:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF