Σελίδα 57 από 99 ΠρώτοΠρώτο ... 747525354555657585960616267 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 841 έως 855 από 1477

Θέμα: Καρυδάκια (σετ).

  1. #841
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Συλλογή κόσμημα και σε εξαιρετική τιμή, ειδικά αν κρίνω από ενδεικτικές τιμές στην Ελλάδα:
    https://www.facom-tools.gr/index.php...roduct_id=4161
    https://www.karaiskostools.gr/facom-rs_161-2.html

  2. #842
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Φαντάσου οτι πέρσι ή προπερσι την είχε 150 ευρώ +μτφ το TBS......Καπου το ειχαμε γραψει εδω μεσα.

  3. #843
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    424
    Χαχα ειναι θεοι εδω στο πριγκηπατο του Ελλαδισταν με τις τιμές... Ακου 400-500ευρω.

  4. #844
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarefa Προβολή μηνύματος
    Συλλογή κόσμημα και σε εξαιρετική τιμή, ειδικά αν κρίνω από ενδεικτικές τιμές στην Ελλάδα:
    https://www.facom-tools.gr/index.php...roduct_id=4161
    https://www.karaiskostools.gr/facom-rs_161-2.html
    Πολύ ακριβές.
    Σε τέτοιες τιμές θα ήθελα οπωσδήποτε 2 μανελλες και τις καστανιες με κουμπί απελευθερωσης και όχι αυτές που είναι οι πιο φθηνές της.
    Και πάλι θα ήταν ακριβές.

  5. #845
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Φαντάσου οτι πέρσι ή προπερσι την είχε 150 ευρώ +μτφ το TBS......Καπου το ειχαμε γραψει εδω μεσα.
    Ακόμα πιο εξαιρετική τιμή τα 150 + μτφ.
    Κρίμα που δεν το είχα πάρει χαμπάρι κι εγώ τότε (άσχετα αν έχω τα περισσότερα εξαρτήματα της κασετίνας σε άλλες εταιρείες και σε ανάλογη μέσες άκρες ποιότητα, όχι όμως συμμαζεμένα στην ίδια κασετίνα όπως εδώ).

  6. #846
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από silkman Προβολή μηνύματος
    Χαχα ειναι θεοι εδω στο πριγκηπατο του Ελλαδισταν με τις τιμές... Ακου 400-500ευρω.
    Τόσο έχουν. Μια χαρά τιμές κάνουν και εδώ σε φάκομ.. Μόνο αυτός ο κωδικός είναι τόσο φθηνός από εξωτερικό και δε ξέρω γιατί. Πριν μερικά χρόνια την είχαμε βρει και 150 όπως είπαν παραπάνω και κάποιοι την είχαν πάρει. Αλλά και τα 200 είναι εξαιρετική τιμή.

    Δες λίγο πόσο έχει μια 1/4 στο tbs, που έχει πάρα πολύ καλές τιμές.. Όλα αυτά τα εργαλεία περιέχονται στην συλλογή που έβαλα.

    https://www.tbs-aachen.de/FACOM/1/4_...145_103183.htm
    Sent from me using a computer.

  7. #847
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JNP Προβολή μηνύματος
    Πολύ ακριβές.
    Σε τέτοιες τιμές θα ήθελα οπωσδήποτε 2 μανελλες και τις καστανιες με κουμπί απελευθερωσης και όχι αυτές που είναι οι πιο φθηνές της.
    Και πάλι θα ήταν ακριβές.
    Δε ξέρω τι ιδέα έχετε για τα φακομ αλλά είναι ακριβά. Τόσο έχουν!
    Και είναι ακριβά γιατί είναι καλά.

    1/2 με στανταρ κομμάτια.

    facom
    hazet
    gedore
    stahl.

    Τώρα, κάποιοι κωδικοί βγαίνουν σε προσφορά στους περιοδικούς καταλόγους, όπως συμβαίνει με όλες τις εταιρίες. Αλλά οι τιμές λιανικής είναι αυτές και είναι ίδιες πάνω κάτω για όλες τις καλές μάρκες.

    Την ίδια κασετίνα την έχω βάλει αρκετές φορές σε διάφορες συζητήσεις. Κάποιοι μπορεί να τη θεωρούν ακριβή για τις ανάγκες τους. Και πράγματι μπορεί να είναι! Η πραγματική τιμή της όμως, είναι τουλάχιστον η διπλάσια.

    Είχαμε ρωτήσει και τον κύριο Βράττη για τη συγκεκριμένη κασετίνα. Ούτε αυτός ήξερε γιατί είχε 150 ευρώ (τότε που τον είχαμε ρωτήσει).
    Sent from me using a computer.

  8. #848
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    εμενα με κερδισαν οι θηκες για τις βιδες που λυνεις

  9. #849
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    Πάντως εκτός από την κασετίνα που είναι σε προσφορά, τα υπόλοιπα facom στην Ελλάδα μπορούν να βρεθούν σε καλύτερη τιμή

  10. #850
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    424
    Κανόνας είναι όταν παίρνουμε ακριβά εργαλεία να το ψάχνουμε για προσφορά ή καλή τιμή και να μην δίνουμε ποτέ την τιμή λιανικής. Εγώ δεν το βλέπω μόνο ως εξοικονόμηση χρημάτων αλλά και σαν παιχνίδι. Γενικά απο την Ελληνική τιμή λιανικής θες τουλάχιστον 30% κάτω.

    Αλλο παράδειγμα, Wurth: Αν πας να παρεις κατι απο το καταστημα στον Αγιο Στεφανο ή που αλλου έχουν θα σε γδάρουν με τις τιμές λιανικής. Αν έχεις φίλο μηχανικό που ψωνίζει απ αυτούς του ζητάς να στο πάρει αυτός.

    Για αυτό και πήρα την κασετίνα την Hazet 171€ τελική γιατί ειναι τρελή τιμή. Απλά θα μου τα φέρει ο ξάδελφος απο Αυστρία σε κάνα μήνα το νωρίτερο.
    Τελευταία τροποποίηση από silkman; 10/02/2021 στις 23:41.

  11. #851
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.705
    Μπορεί να μοιάζει σαν γκρίζα διαφήμιση αλλά ειλικρινά δεν είναι. Αν πάλι από πλευράς forum μπορεί να θεωρηθεί τέτοια δεν έχω κανένα πρόβλημα να αποσυρθεί το σχόλιο μου.
    Έχοντας αρκετές συναλλαγές πλέον με το κατάστημα του Κου Βράττη και παραμένοντας η σχέση μου αυστηρά σε επαγγελματικό επίπεδο έχω να πω πως δε θυμάμαι καμία φορά να αγόρασα προϊόν Facom ακριβότερα από τις διαδικτυακές τιμές του εξωτερικού. Για Facom θα κάνω πάντα μια διαδικτυακή έρευνα για να έχω έναν μπούσουλα αλλά τελικά θα αγοράσω πάντα πιο φθηνά από το συγκεκριμένο κατάστημα. Για τη συγκεκριμένη συλλογή δε γνωρίζω καθώς δε έτυχε να με ενδιαφέρει οπότε δε μπορώ να τοποθετηθώ τιμολογιακά, αλλά ποτέ δε χάνει κάποιος ρωτώντας. Σίγουρα στα 200 ευρώ είναι λουκούμι και μπράβο του daz που έχει πάντα κάτι καλό -αλλά κυρίως ψαγμένο- να προτείνει.

  12. #852
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Δε ξέρω τι ιδέα έχετε για τα φακομ αλλά είναι ακριβά. Τόσο έχουν!
    Και είναι ακριβά γιατί είναι καλά.

    1/2 με στανταρ κομμάτια.

    facom
    hazet
    gedore
    stahl.

    Τώρα, κάποιοι κωδικοί βγαίνουν σε προσφορά στους περιοδικούς καταλόγους, όπως συμβαίνει με όλες τις εταιρίες. Αλλά οι τιμές λιανικής είναι αυτές και είναι ίδιες πάνω κάτω για όλες τις καλές μάρκες.

    Την ίδια κασετίνα την έχω βάλει αρκετές φορές σε διάφορες συζητήσεις. Κάποιοι μπορεί να τη θεωρούν ακριβή για τις ανάγκες τους. Και πράγματι μπορεί να είναι! Η πραγματική τιμή της όμως, είναι τουλάχιστον η διπλάσια.

    Είχαμε ρωτήσει και τον κύριο Βράττη για τη συγκεκριμένη κασετίνα. Ούτε αυτός ήξερε γιατί είχε 150 ευρώ (τότε που τον είχαμε ρωτήσει).
    Από τις παραπάνω συλλογές ψηφίζω GEDORE γιατί :
    1) έχει όλα τα καρυδακια 8-32χιλ
    2)εχει μεταλλική κασετίνα
    3)εχει την πιο σεξουλιαρα καστανια! ❤️

  13. #853
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Μπορεί να μοιάζει σαν γκρίζα διαφήμιση αλλά ειλικρινά δεν είναι. Αν πάλι από πλευράς forum μπορεί να θεωρηθεί τέτοια δεν έχω κανένα πρόβλημα να αποσυρθεί το σχόλιο μου.
    Έχοντας αρκετές συναλλαγές πλέον με το κατάστημα του Κου Βράττη και παραμένοντας η σχέση μου αυστηρά σε επαγγελματικό επίπεδο έχω να πω πως δε θυμάμαι καμία φορά να αγόρασα προϊόν Facom ακριβότερα από τις διαδικτυακές τιμές του εξωτερικού. Για Facom θα κάνω πάντα μια διαδικτυακή έρευνα για να έχω έναν μπούσουλα αλλά τελικά θα αγοράσω πάντα πιο φθηνά από το συγκεκριμένο κατάστημα. Για τη συγκεκριμένη συλλογή δε γνωρίζω καθώς δε έτυχε να με ενδιαφέρει οπότε δε μπορώ να τοποθετηθώ τιμολογιακά, αλλά ποτέ δε χάνει κάποιος ρωτώντας. Σίγουρα στα 200 ευρώ είναι λουκούμι και μπράβο του daz που έχει πάντα κάτι καλό -αλλά κυρίως ψαγμένο- να προτείνει.
    +1 για Βράττη.
    Sent from me using a computer.

  14. #854
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JNP Προβολή μηνύματος
    Από τις παραπάνω συλλογές ψηφίζω GEDORE γιατί :
    1) έχει όλα τα καρυδακια 8-32χιλ
    2)εχει μεταλλική κασετίνα
    3)εχει την πιο σεξουλιαρα καστανια! ❤️
    Εγώ πάντως σε αυτή την τιμή δε θα έπαιρνα καμία!

    Οι καστάνιες της stahl μου αρέσουν περισσότερο απ' όλες. Και οι παλιές και οι καινούριες με τα πολλά δόντια. Οι παλιές καστάνιες της hazet ήταν πολύ καλές, οι κανούριες δε μ' αρέσουν. Αυτές τις σεξουλιάρες της gedore τις έχω και είναι πολύ καλές αλλά δε τις βάζω δίπλα στις stahl.
    Από καρυδάκια, τα gedore έχουν την καλύτερη ρίκνωση και είναι σουπερ ανθεκτικά και με σωστό σχεδιασμό. Είναι τα καλύτερα για να τα γυρίζεις με το χέρι. Τα καρυδάκια της hazet έχουν την ρίκνωση πιο χαμηλά για να τα γυρίζεις με το χέρι ενώ είναι επάνω στην καστάνια και κατά παράδοση έχουν τις πιο σφιχτές ανοχές με τις προεκτάσεις/καστάνιες. Της stahl είνα τα πιο λεπτά απ' όλα αλλά έχουν άθλια ρίκνωση.
    H gedore είναι η μοναδική που έχει ρίκνωση και στις προεκτάσεις. Η χαζετ και πάλι έχει τις πιο σφιχτές ανοχές στο καρέ.
    Απ' την άλλη, τη φακομ θα τη βρεις στην καλύτερη τιμή, με την καλύτερη εγγύηση, εύκολότερα διαθέσιμη και με πιο σέξυ χρώμιο.

    Από κασετίνες.. οι μεταλλικές της gedore είναι ότι καλύτερο υπάρχει (δε ξέρω για πόσο ακόμα). Αλλά είναι πιο βαριές, κάνουν φασαρία και το χρώμα φθείρεται και γρατζουνιέται. Η συγκεκριμένη πλαστική της hazet είναι η ντροπή της γερμανίας (αν και ιδιαίτερα ανθεκτική για το βάρος της).

    Όπως καταλαβαίνεις σε αυτή την κατηγορία δεν είναι καθόλου εύκολο να επιλέξεις.
    Sent from me using a computer.

  15. #855
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Όταν λέω δε μ' αρέσει ή μ' αρέσει κάτι, σπάνια εννοώ εμφανισιακά. Σχεδόν όλες τις φορές εννοώ οτι δε μ' αρέσει η λειτουργία του ή εργονομία του. Και όταν αναφέρομαι στον σχεδιασμό πάλι το κάνω για την εργονομία που πηγάζει απ' τον σχεδιασμό.

    Πχ οι κστάνιες της gedore που έχω, εμφανισιακά, έχουν μια άθλια λαβή. Κλασική γερμανική σχεδίαση! Μια συμμετρικά χοντροκομμένη γκουμούτσα !
    Παρ' όλα αυτά είναι απ' τις πιο άνετες και βολικές λαβές που έχω χρησιμοποιήσει. Όπότε οι λαβή αυτή μ' αρέσει και ας βγαίνει τελευταία στα καλλιστεία.

    Αυτό επειδή είπα παραπάνω οτι οι καινούριες καστάνιες της hazet, δε μ' αρέσουν.
    Sent from me using a computer.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2022, 12:44
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Σετ Καστάνιες & Καρυδάκια HAZET 854-2
    από dimitrisinside στο forum Αγγελίες ποικίλης ύλης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2020, 09:12
  3. Σετ καρυδάκια - καστάνια μέχρι 100 ευρώ (1/2")
    από Takata Dome στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2016, 19:39
  4. Σετ εργαλείων???
    από Kizoku στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2006, 10:34
  5. σετ εργαλείων
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 21:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF