Σελίδα 36 από 99 ΠρώτοΠρώτο ... 2631323334353637383940414686 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 526 έως 540 από 1477

Θέμα: Καρυδάκια (σετ).

  1. #526
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Thps Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα σας,

    Θα ήθελα να μου προτείνετε σετ καστάνια-καρυδάκια 1/4 και 1/2 καλής ποιότητας, κατα προτίμηση αγορά μεσω ιντερνετ

    Ευχαριστώ
    Αν επιτρέπεται γιατί έχεις προτίμηση σε ιντερνετική αγορά; Τα χρήματα που διαθέτεις είναι επαρκέστατα πάντως. Αν θέλεις πες μας δυο λόγια για τη χρήση που τα θέλεις.

  2. #527
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Αν επιτρέπεται γιατί έχεις προτίμηση σε ιντερνετική αγορά; Τα χρήματα που διαθέτεις είναι επαρκέστατα πάντως. Αν θέλεις πες μας δυο λόγια για τη χρήση που τα θέλεις.
    Ο λόγος είναι ότι δεν είμαι Αθήνα οπότε δεν έχω την ευκολία να περάσω από καποιο κατάστημα. Χρήση, όποιες εργασίες κάνω για τη βασική συντήρηση μηχανής αλλά και πιο εξειδικευμένες εργασίες, ανάλογα την όρεξη, περισσότερο γιατί θέλω να επενδύσω σε κάτι καλύτερο

  3. #528
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Thps Προβολή μηνύματος
    Ο λόγος είναι ότι δεν είμαι Αθήνα οπότε δεν έχω την ευκολία να περάσω από καποιο κατάστημα. Χρήση, όποιες εργασίες κάνω για τη βασική συντήρηση μηχανής αλλά και πιο εξειδικευμένες εργασίες, ανάλογα την όρεξη, περισσότερο γιατί θέλω να επενδύσω σε κάτι καλύτερο
    Θα σου πρότεινα να διαλέξεις ένα πλήρες σετ Facom 1/4 & 1/2 και μετά να μιλήσεις τηλεφωνικά με τον Βράττη. Σίγουρα θα μπορεί να στα στείλει. Και σίγουρα θα σου κάνει τιμή ίδια -αν όχι καλύτερη- από πολλά site του εξωτερικού.

    Αν θέλεις περίμενε μήπως έχουν προτάσεις και άλλα μέλη να σου γράψουν.

  4. #529
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2018
    Μηνύματα
    39
    Παιδες εχει κανενας εμπειρια με καρυδακια της topul? Με ενδιαφερει να παρω ενα σετ μακρυα καρυδακια που θα κουμπωνουν σωστα στις φακομ καστανιες.
    Απο ταιβανεζικα καρυδακια εμπειρια εχω μονο απο force. Αν παιζουν στην ιδια κατηγορια τοτε προχωραμε παρακατω

  5. #530
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    584
    Η facom εχει προσφορα την 1/2 μαζί με την 1/4 την μικρή σπαστή που γίνεται και ταφ και γενικά είναι μονάδικο εργαλείο σε δύσκολα σημεία και με torx και με αλλεν
    Το μόνο που τις λείπει είναι καρυδάκια 1/4. Στα 190 ευρω.
    Νομίζω οτι με αυτό το σέτ είσαι πολύ κοντά στα πάντα σε 1/2 και στο 1/4 έχεις μοναδική καστάνια.
    Το μόνο κακό με την καστάνια 1/4 είναι οτι σε σχετικά μικρό διάστημα μου χάλασε το σύστημα που συγκρατεί τα εξαρτήματα στην καστάνια και τις περισσότερες φορές πρέπει να βάζω την προέκταση πιθανόν θα φιάχνεται η θα μου την αλλάξουν αν πάω αλλά πρέπει να φάω μισή μέρα και δεν έχω ασχοληθεί.
    https://www.facom-vrattis.gr/index.p...product_id=385
    LIVE FREEEEE!!!!!

  6. #531
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2018
    Μηνύματα
    39
    Nα εισαι καλα φιλε μου για την απαντηση. Εχω σετ 1/2 - 1/4 facom και θελω να παρω σετ μακρια καρυδακια και επεκτασεις για να κλεισω με αυτο το κομματι.
    Πηγα τελικα σημερα και ειδα τα toptul. Δεν φαινονται ασχημα ομως δεν εχουν σχεση οι ανοχες σε σχεση με τα φακομ. Και για να λεω την αληθεια τα καλυτερα σε αυτο το κομματι (ανοχες) ειναι τα κοκεν. Κουμπωνουν στις καστανιες της φακομ καλυτερα απτα φακομ καρυδακια.

  7. #532
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BUZZ Προβολή μηνύματος
    Nα εισαι καλα φιλε μου για την απαντηση. Εχω σετ 1/2 - 1/4 facom και θελω να παρω σετ μακρια καρυδακια και επεκτασεις για να κλεισω με αυτο το κομματι.
    Πηγα τελικα σημερα και ειδα τα toptul. Δεν φαινονται ασχημα ομως δεν εχουν σχεση οι ανοχες σε σχεση με τα φακομ. Και για να λεω την αληθεια τα καλυτερα σε αυτο το κομματι (ανοχες) ειναι τα κοκεν. Κουμπωνουν στις καστανιες της φακομ καλυτερα απτα φακομ καρυδακια.
    Μακρυα καρυδακια της koken που τα βρήκες και σε τι τιμή;

  8. #533
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2018
    Μηνύματα
    39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JNP Προβολή μηνύματος
    Μακρυα καρυδακια της koken που τα βρήκες και σε τι τιμή;
    Rs4300m/12 97E
    Rs2310m/11 47E
    Σε γνωστο μαγαζι στη Πατρα που φερνει κοκεν

  9. #534
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BUZZ Προβολή μηνύματος
    Rs4300m/12 97E
    Rs2310m/11 47E
    Σε γνωστο μαγαζι στη Πατρα που φερνει κοκεν
    OK ευχαριστώ.

  10. #535
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BUZZ Προβολή μηνύματος
    Rs4300m/12 97E
    Rs2310m/11 47E
    Σε γνωστο μαγαζι στη Πατρα που φερνει κοκεν
    Τα 1/4' είναι surface drive ενώ τα 1/2' απλά εξάγωνα. Εγώ τα μακριά ισως τα επαιρνα σε 12αγωνα ιδίως τα 1/2΄καρε. Κοιτα και τα 1/2' σε surface drive αν δεν θες 12αγωνα, ο κωδικός είναι για ράγα RS4310M/10. Επίσης κοιτα μην υπάρχουν με κωδικό που να τελειώνει σε 06 που ειναι τα καινούργια με ρίκνωση. Τέλος σε 1/4' ισως να επαιρνες τα semi-deep που κάνουν για το 95% των εφαρμογών, κωδικός ράγας RS2300X/11.

  11. #536
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Τα 1/4' είναι surface drive ενώ τα 1/2' απλά εξάγωνα. Εγώ τα μακριά ισως τα επαιρνα σε 12αγωνα ιδίως τα 1/2΄καρε. Κοιτα και τα 1/2' σε surface drive αν δεν θες 12αγωνα, ο κωδικός είναι για ράγα RS4310M/10. Επίσης κοιτα μην υπάρχουν με κωδικό που να τελειώνει σε 06 που ειναι τα καινούργια με ρίκνωση. Τέλος σε 1/4' ισως να επαιρνες τα semi-deep που κάνουν για το 95% των εφαρμογών, κωδικός ράγας RS2300X/11.
    Πολύ χρήσιμες λεπτομέρειες, ευχαριστώ.

  12. #537
    ΕγώοΜικρόςοΑμνόςΤουΘεού Το avatar του/της jtoros
    Εγγραφή
    29/03/2004
    Μηνύματα
    271
    Καλησπέρα σας κύριοι!

    Μετά από αρκετή σκέψη και διάβασμα κατέληξα να ψάξω για ένα σετ καστάνια & καρυδάκια, 6γωνα, σε διατομή 1/4" και 1/2" έως 100€.

    Έχω περιορίσει τις επιλογές μου στις παρακάτω 3.

    https://kounelis.com.gr/xeiros-apoth...anley-1-4.html
    Stanley Fatmax. Η κοπέλα στον Κουνέλη μου τα παρουσίασε ως την επαγγελματική σειρά της Stanley και την χαρακτήρισε πολύ καλής ποιότητας. Έχει καρυδάκια από 1mm (!!!) και μύτες κατσαβιδιού (ίσιες, philips, torx, allen).

    http://drill-tools.gr/product_detail.jsp?prdId=055410
    Total.Δεν την έχω δει από κοντά. Φαίνεται πλήρης όσο και η Stanley (πλην των κατσαβιδιών), η μόνη μου αμφιβολία είναι η ποιότητα των εργαλείων.

    https://toolsforlife.gr/%CF%80%CF%81%CE ... F%86%CE%B7
    Proxxon. Μάρκα με πολύ καλή φήμη. Της λείπουν τα κατσαβίδια, κατά τα άλλα είναι πλήρης.


    Στα ίδια λεφτά πάνω κάτω και οι 3, από 80 έως 90€.
    Ποια θα προτιμούσατε εσείς και για ποιο λόγο;
    Ενημερωτικά, επειδή τα κατσαβίδια της Stanley είναι η τρανταχτή διαφορά μεταξύ των 3, να σας ενημερώσω ότι δεν με αφήνουν αδιάφορο, παρόλο που και έχω μύτες με μανελίτσα έξτρα, τα οποία είναι ποιότητας lidl.
    Με άλλα λόγια αν τα Stanley είναι ποιοτικά και οκ για τα βασικά του crf μου, έχω βρει αυτό που ψάχνω.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς.

    Nothing is Impossible!


  13. #538
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Το τελευταίο λινκ δε δουλεύει
    Sent from me using a computer.

  14. #539
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Το τελευταίο λινκ δε δουλεύει
    https://www.toolsforlife.gr/%CF%80%C...B1%CF%86%CE%B7

    Αν είναι αυτό και υποχρεωτικά μια από 3 επιλογες την Proxxon χωρίς καμμία αμφοβολία.

  15. #540
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Εγώ θα διάλεγα αυτή.

    https://www.prostore.gr/product/bahc...nRhZ3MiOiIifV0

    Σε 12γωνα ή 6γωνα!
    Sent from me using a computer.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2022, 12:44
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Σετ Καστάνιες & Καρυδάκια HAZET 854-2
    από dimitrisinside στο forum Αγγελίες ποικίλης ύλης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2020, 09:12
  3. Σετ καρυδάκια - καστάνια μέχρι 100 ευρώ (1/2")
    από Takata Dome στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2016, 19:39
  4. Σετ εργαλείων???
    από Kizoku στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2006, 10:34
  5. σετ εργαλείων
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 21:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF