Σελίδα 24 από 99 ΠρώτοΠρώτο ... 1419202122232425262728293474 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 346 έως 360 από 1477

Θέμα: Καρυδάκια (σετ).

  1. #346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από losvre Προβολή μηνύματος
    Γεια σου Γιάννη,

    Που βρίσκει κανείς MOMENTO?

    Eυχαριστώ
    Ελλάδα υποτίθεται ότι έχει ο Πικούνης, αλλά δε ξέρω αν φέρνει πια. Νομίζω είχε ρωτήσει ο Virus και είχε πει ότι δε τα φέρνει πια.

    http://eshop.pikounistools.gr/antiprosopeies.html
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  2. #347
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2018
    Μηνύματα
    39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JNP Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ με τον Αποστολη για την κούκλα την Facom
    Συνημμένο 393278
    Έχει και χωρο για ένα δύο μπουζοκλειδα και δυο τρία αλλα καρυδακια ανάλογα τις ανάγκες του καθενός. Ετσι κιαλλιως κάποια στιγμή θα πάρεις και αλλου τύπου καρυδακια(Ε ή Torx)είτε τα χρειάζεσαι είτε γιατί σου αρέσουν.Εγω θα επερνα και μια σπαστή μανελα μακριά και μια προέκταση 1/2 μακρύτερη σε φτηνοτερη ποιότητα. Κανεις δεν σταματησε σε μια κασετινα ή σε μια σειρά κατσαβίδια εκτός κιαν τον έδεσαν καταλληλα στο Δαφνι!
    Nα πω την αληθεια απο τη ωρα που τη προτεινε το παλικαρι τη ζαχαρωνω αγρια.
    Εστειλα e mail και του γερμανου και μου λεει ειναι γνησιο προιον, μη ανοιγμενο στη συσκευασια του. Με παραξενευει παααρα πολυ η τιμη του ομως. Λετε να φαμε καμια φολα?
    Μηπως ειναι πιο αξιοπιστος αυτος https://www.tbs-aachen.de/6-kant_met...4146_67003.htm ?
    Zαχαρωνω και τουτο δω https://www.karaiskostools.gr/kaseti...ge=2&limit=100 , υπο προυποθεσεις ισως λυσει και το θεμα με τα μακρια καρυδακια
    Μανελα σπαστη εχω απο την ωρα που κολλησa το μικροβιο του detailing, κι αυτη force.

    Στο τελος με τοσα που εχω χαλασει σε εργαλεια το τελευταιο 2μηνο θα με διωξει η γυναικα απο το σπιτι
    Τελευταία τροποποίηση από BUZZ; 20/02/2018 στις 19:20.

  3. #348
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BUZZ Προβολή μηνύματος
    Nα πω την αληθεια απο τη ωρα που τη προτεινε το παλικαρι τη ζαχαρωνω αγρια.
    Εστειλα e mail και του γερμανου και μου λεει ειναι γνησιο προιον, μη ανοιγμενο στη συσκευασια του. Με παραξενευει παααρα πολυ η τιμη του ομως. Λετε να φαμε καμια φολα?
    Μηπως ειναι πιο αξιοπιστος αυτος https://www.tbs-aachen.de/6-kant_met...4146_67003.htm ?
    Zαχαρωνω και τουτο δω https://www.karaiskostools.gr/kaseti...ge=2&limit=100 , υπο προυποθεσεις ισως λυσει και το θεμα με τα μακρια καρυδακια
    Μανελα σπαστη εχω απο την ωρα που κολλησa το μικροβιο του detailing, κι αυτη force.

    Στο τελος με τοσα που εχω χαλασει σε εργαλεια το τελευταιο 2μηνο θα με διωξει η γυναικα απο το σπιτι
    Ο rs-tools έχει 99.8% Positive feedback,πολύ καλό για να το φοβάσαι. Φαίνεται σοβαρό μαγαζί και μάλιστα γερμανικό.
    Σαν ποιότητα εργαλείου είναι η καλή σειρά της Facom, για μια ζωή. Είναι μια άριστη επιλογή στην οποία μπορείς να προσθέσεις σιγά σιγά και ότι άλλο χρειαστείς.
    Έχει και αυτήν την Carolus https://www.ebay.com/itm/Gedore-Caro...75.c100623.m-1
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	s-l400.jpg 
Προβολές:	345 
Μέγεθος:	38,3 KB 
ID:	393311
    με 95 ευρώ +20 μεταφορικά. Εντυπωσιακή στη φωτο αλλά παρόμοια ποιότητα με αυτή που ήδη έχεις.

  4. #349
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από losvre Προβολή μηνύματος
    Γεια σου Γιάννη,

    Που βρίσκει κανείς MOMENTO?

    Eυχαριστώ
    οπως σου ειπε ο miskin δεν εχει ο πικουνης. απλα ψαχνεις ανα την υφηλιο σε ebay amazon

    και καλως ηρθες!!!!!!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BUZZ Προβολή μηνύματος

    Στο τελος με τοσα που εχω χαλασει σε εργαλεια το τελευταιο 2μηνο θα με διωξει η γυναικα απο το σπιτι
    μονο διμηνο;

    ελπιζω να της το ειπες πριν τον γαμο.
    Γιαννης

  5. #350
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/02/2018
    Μηνύματα
    256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BUZZ Προβολή μηνύματος
    Nα πω την αληθεια απο τη ωρα που τη προτεινε το παλικαρι τη ζαχαρωνω αγρια.
    Εστειλα e mail και του γερμανου και μου λεει ειναι γνησιο προιον, μη ανοιγμενο στη συσκευασια του. Με παραξενευει παααρα πολυ η τιμη του ομως. Λετε να φαμε καμια φολα?
    Μηπως ειναι πιο αξιοπιστος αυτος https://www.tbs-aachen.de/6-kant_met...4146_67003.htm ?
    Zαχαρωνω και τουτο δω https://www.karaiskostools.gr/kaseti...ge=2&limit=100 , υπο προυποθεσεις ισως λυσει και το θεμα με τα μακρια καρυδακια
    Μανελα σπαστη εχω απο την ωρα που κολλησa το μικροβιο του detailing, κι αυτη force.

    Στο τελος με τοσα που εχω χαλασει σε εργαλεια το τελευταιο 2μηνο θα με διωξει η γυναικα απο το σπιτι
    Το μαγαζϊ στη γερμανία είναι αξιόπιστο και εχει κτίριο στο Aachen το οποίο επισκέπτομαι 1-2 φορές το χρόνο όταν επισκεπτομαι την πεθερά.

    ¨εχω Φακομ 1/4 σετ kai 3/8 και καστανιες France, Italy (δεν το γραφει) και Taiwan τις σφραγισμενές. Μόνο οι καστάνιες αξίζουν και τα μόνα made in Europe. Ta καρυδάκια είναι γερά αλλά στο 1/4 απαράδεκτο φινίρισμα. Τα 3/8 καλό φινίρισμα αλλα τοίχωμα αρκετά παχύ.

    Οπότε τo 3/8 kai πιστεύω το 1/2 είναι καλά ειδικά για τα λεφτά αλλα στο 1/4 και ειδικά τα διάκενα στα εχτενσιον και το κατασαβίδι είναι όχι τόσο καλό.

    Αλλο σημείο είναι οτι οι καινούριες καστάνιες δεν είναι Palm control, δλδ δεν μπορείς να κρατάς- σπρώχνεις την καστάνια και να βιδώνεις ταυτόχρονα.

    Tespa, καμμία σχέση με την οριγιναλ FACOM από τα παλιά, αλλά αξιόπιστα και φθηνά.

    Φοτο σύντομα

  6. #351
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2018
    Μηνύματα
    39
    Λοιπον παιδες πηγα και ειδα τη φασανο https://www.karaiskostools.gr/kaseti...no-tools.html/ ,Ταιβαν κι αυτη, ειναι μεν καλυτερη απο τη force που εχω αλλα δεν ειναι και facom σε καμια περιπτωση. Τοptul δε πηγα να δω μιας και δε νομιζω να ειναι και καμια τεραστια ποιοτικη αναβαθμιση.
    Περασα κι απο τον εξαιρετικο Βραττη και φορτωσα καποια πραγματακια

  7. #352
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BUZZ Προβολή μηνύματος
    Λοιπον παιδες πηγα και ειδα τη φασανο https://www.karaiskostools.gr/kaseti...no-tools.html/ ,Ταιβαν κι αυτη, ειναι μεν καλυτερη απο τη force που εχω αλλα δεν ειναι και facom σε καμια περιπτωση. Τοptul δε πηγα να δω μιας και δε νομιζω να ειναι και καμια τεραστια ποιοτικη αναβαθμιση.
    Περασα κι απο τον εξαιρετικο Βραττη και φορτωσα καποια πραγματακια
    Μου φαινεται ακριβη! Καλα με την αρχικη 400+ γελασα πολυ,ουτε gedore τετοιες τιμες!
    Σιγουρα μου φαινεται ακριβη για την προελευση της!
    Παρομοια σε εξαρτηματα βγαζει κ η bacho,καπου την ειδα προσφατα αλλα δε θυμαμαι που ουτε τιμη.
    Σιγουρα θα την προτιμουσα παντως,οπως εννοειται κ την carolus.
    Τελευταία τροποποίηση από camen; 04/03/2018 στις 17:00.

  8. #353
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Γνωμη μου μην δωσεις πανω απο 150€ για τετοιας κατηγοριας κασετινες.
    Εδω απο γρηγορο ψαξιμο
    http://www.tomara.gr/index/products/...ools?row=12871

  9. #354
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Γνωμη μου μην δωσεις πανω απο 150€ για τετοιας κατηγοριας κασετινες.
    Εδω απο γρηγορο ψαξιμο
    http://www.tomara.gr/index/products/...ools?row=12871
    Υπερπληρης με τιμή παρόμοια με Αγγλία. Θα την έπαιρνα.

  10. #355
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2018
    Μηνύματα
    39
    Nαι δεν ειχα σκοπο να την παρω αλλα περασα απο κει να δω τι παιζει μιας και τη διαφημιζε σαν ισαξια της φακομ
    Με βλεπω να παιρνω το σετ της φακομ απο γερμανια να τελειωνουμε. Η αληθεια ομως ειναι οτι δεν το χρειαζομαι αμεσα μιας και η force ειναι μια χαρα λειτουργικες.
    Στο τελος με βλεπω να τα κανω συλλογη

  11. #356
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2017
    Μηνύματα
    136
    Οι projahn λένε τίποτα ρε παληκάρια?
    Έχω ακούσει ότι δεν φτιάχνει η ίδια τα εργαλεία της αλλά είναι Γερμανική εταιρεία και διαβάζω καλά σχόλια.

  12. #357
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BUZZ Προβολή μηνύματος
    Nαι δεν ειχα σκοπο να την παρω αλλα περασα απο κει να δω τι παιζει μιας και τη διαφημιζε σαν ισαξια της φακομ
    Με βλεπω να παιρνω το σετ της φακομ απο γερμανια να τελειωνουμε. Η αληθεια ομως ειναι οτι δεν το χρειαζομαι αμεσα μιας και η force ειναι μια χαρα λειτουργικες.
    Στο τελος με βλεπω να τα κανω συλλογη
    Να πάρεις ή να κρατήσεις κατι ανάλογο των απαιτήσεων σου!
    Αν η force σε καλύπτει να την κρατήσεις . Αν αποφασίσεις να πάρεις κατι αλλο, μην δώσεις περίσσεια λεφτα για κατι χαμηλότερης ποιότητας απο την τιμή του!

    Αν εισαι ένας all around χρήστης παρε Carolus ή bahco,θα σε καλύψει στο 99% και θα χεις πάρει τοσο εργαλειο οσο πλήρωσες! Αν μετα θες ενα συγκεκριμένο μπουζοκλειδο παρτο χωριστά.

    Τωρα αν μια αλλη συλλογή εχει τα τάδε καρυδακια που ειναι πιο κοντα, πιο λεπτά και χωράνε καλυτερα καπου ή καστανια με 72 δόντια κλπ δεν αφορά εναν μέσο χρήστη!
    Το τρυπακι με τα εργαλεια ειναι ύπουλο, όσα κ να πάρεις οτι κ να πάρεις πάντα θα υπάρχει κ κατι που θα ειναι λιγο πιο ετσι,λιγο πιο αλλιώς και θα κανει για ενα συγκεκριμένο σενάριο.
    Ο Μερφι λεει πως θα σου λείψει πάντα αυτο που δεν εχεις

    Φιλικά ,
    Ένας εργαλειοχτυπημενος που κανει παρέα με μερικούς άλλους εργαλειοχτυπημενους...
    Τελευταία τροποποίηση από camen; 05/03/2018 στις 00:23.

  13. #358
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rhtoras Προβολή μηνύματος
    Οι projahn λένε τίποτα ρε παληκάρια?
    Έχω ακούσει ότι δεν φτιάχνει η ίδια τα εργαλεία της αλλά είναι Γερμανική εταιρεία και διαβάζω καλά σχόλια.
    Οι γερμανικές εταιρίες που δεν φτιάχνουν τίποτα και πουλάνε τα πάντα ξέρεις πόσες είναι? Απ' την force και την carolus μέχρι την eloford, kstools και 10αδες άλλες.

    ΔΕN μπορείς να μιλήσεις γενικά για καμία απ' αυτές. Η hazet ότι και να έχει στον κατάλογό της, όποιος και αν είναι ο κατασκευαστής, όπου και αν κατασκευάζεται το οτιδήποτε, θα είναι καλό. Και ακριβό φυσικά! Για την projahn ή τις 10αδες άλλες τι να πεις?

    Δες..
    Μάλλον κίνιπεχ.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	319Fil62ROL.jpg 
Προβολές:	200 
Μέγεθος:	14,8 KB 
ID:	393636

    Κίνα, ταιβάν, βιετνάμ.. διάλεξε και πάρε.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4383-j2.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	39,6 KB 
ID:	393637

    ΝWS Made in germany.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Kraft-Seitenschneider-180-mm-PROJAHN-Made-in-Germany.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	31,1 KB 
ID:	393638

    SKG made in germany

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	prd19950621.jpg 
Προβολές:	200 
Μέγεθος:	16,8 KB 
ID:	393639

    Ενδεικτικές τιμές για τα παραπάνω.

    https://projahn-shop.de/PROJAHN-Prae...uge-GmbH_1_s29

    Πέnσες και κατσαβίδια no name made in who knows. Τιμή κασετίνας κάτω από 100 ευρώ.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	108,6 KB 
ID:	393640

    Παρόμοιου περιεχομένου κατσετίνα με διαφορετικα κατσαβίδια και πένσικά και διπλάσια τιμή απ' την παραπάνω πάλι no name.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	83,1 KB 
ID:	393641



    Τώρα τι μπορεί να πει καποιος? Ότι είναι καλά ή ότι δεν είναι καλά? Νομίζω και τα δύο θα ήταν λάθος.

    Αυτή η κασετίνα πιστεύεις οτι έχει οποιαδήποτε διαφορά από τις 10αδες αλλες πανομοιότυπες που υπάρχουν απ' τη στιγμή που μέχρι και η τιμή είναι ίδια?

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	513S7pz0UzL.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	56,8 KB 
ID:	393642
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 05/03/2018 στις 01:17.
    Sent from me using a computer.

  14. #359
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Οι κατασκευαστές είναι μετρημένοι στα δάχτυλα. Αυτοί κατασκευάζουν "κάποια" απ' αυτά που έχουν στους καταλόγους τους και τα υπόλοιπα τα προμηθεύονται από μικρότερους κατασκευαστές που είναι ή δεν είναι γνωστοί.
    Gedore/hazet/stahl/facom/κτλ.

    Οι μάρκες που έχουν σταθερή ποιότητα είναι επίσης λίγες. Ανεξάρτητα από που προμηθεύονται τα προιόντα τους, είχαν και έχουν μια σταθερή ποιότητα. Η wurth μπορεί να είναι ακριβή, μπορεί να μην προμηθεύεται τα πάντα από επώνυμους κατασκευαστές, αλλά έχει ποιοτικά εργαλεία. Η facom έχει ποιτοικά εργαλεία και εργοστάσια σε όλο τον κόσμο. Απ' την κίνα μέχρι την Αργεντινή. Κτλ κτλ κτλ.
    Μερικές μάρκες/κατασκευαστές έχουν δυο ποιότητες με την ίδια επωνυμία. πχ Bahco, Beta. Σου λέει η bahco πάρε φίλε μου τα bahco ergo top ή αν θέλεις πάρε απ' τα απλά bahco.. Τα μεν έχουν 10 φορές την τιμή των δε, δε πιστεύω να έχεις καμία απορία για το τι παίρνεις ε?

    Όλες οι άλλες μάρκες έχουν εργαλεία των παραπάνω κατασκευαστών αλλά και πολλά μέτριας ή κακής ποιότητας χωρίς να ξεχωρίζουν ονομασίες, επωνυμίες, σειρές κτλ. Lux, Bgs και 10αδες άλλοι πρώην κατασκευαστές πουλάνε τα πάντα για λογαριασμό άλλων. Οι μισές πουλάνε για την stanley.

    Μέσα σε αυτόν τον αχταρμά υπάρχουν και ταιβανέζικες και κινέζικες μάρκες με αξιόλογα και οικονομικά προιόντα.

    Σταματήστε να κοιτάτε μάρκες και να ακούτε "αυτά ειναι καλά", "εκείνα είναι καλύτερα". Τα καλά ήταν, είναι και θα είναι ακριβά, όπου και αν κατασκευάζονται, όποια επωνυμία και να έχουν επάνω.

    Ευκαιρίες υπάρχουν και στην αγορά και στο ebay και στην υπαίθρια στο μοναστηράκι και στην επαρχία. Μαγικές μάρκες που έχουν καλά και φθηνά εργαλεία δεν υπάρχουν.
    Sent from me using a computer.

  15. #360
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2018
    Μηνύματα
    39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Να πάρεις ή να κρατήσεις κατι ανάλογο των απαιτήσεων σου!
    Αν η force σε καλύπτει να την κρατήσεις .
    H αληθεια αγαπητε ειναι οτι με καλυπτει μια χαρα η force, ομως απο την ερασιτεχνικη-περιστασιακη χρηση που εχω κανει βλεπω καποιες (λιγες) φθορες που δεν μπορω να τις δικαιολογήσω . Εν τελει το ζητουμενο μου ειναι να αγορασω εργαλεια τα οποια θα μεινουν. Δε ξερω αν το σκεφτομαι σωστα ή λαθος ομως οσες αγορες εργαλειων εχω κανει τα τελευταια 1-2 χρονια προς τα εκει στοχευουν. Αν παρω γραμμη τι στο καλο παιζει με το imgur και το φορουμ θα τα ανεβασω και φωτο καποια στιγμη
    Τελευταία τροποποίηση από BUZZ; 05/03/2018 στις 10:59.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2022, 12:44
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Σετ Καστάνιες & Καρυδάκια HAZET 854-2
    από dimitrisinside στο forum Αγγελίες ποικίλης ύλης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2020, 09:12
  3. Σετ καρυδάκια - καστάνια μέχρι 100 ευρώ (1/2")
    από Takata Dome στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2016, 19:39
  4. Σετ εργαλείων???
    από Kizoku στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2006, 10:34
  5. σετ εργαλείων
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 21:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF