Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Θέμα πτυχιακής (Μηχανή με κινητήρα diesel απο αυτοκίνητο ) θα μπορούσε?

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astrapogiannos7 Προβολή μηνύματος
    Αυτό ακριβώς θα σου απαντούσα ότι έχω στο μυαλό μου ένα tourer ή chopper ταξίδι με 120 σταθερά με 2 άτομα και φορτωμένο κάργα να πηγαίνει ξεκούραστα με 3χιλιαδες στροφές .Όσο γιατην επιλογή του ΤΕΙ όταν μπήκα μου άρεσε σαν μηχανολόγος τα 2 πρώτα χρόνια που είναι μαθήματα γενικών γνώσεων ( μηχανική ρευστών , υδροδυναμικές μηχανές , aytocad , μηχανουργεία , τεχνολογία υλικών , θερμοδυναμική κτλ ) αλλά απο την κατεύθυνση που διάλεξα την ενεργειακή αυτό που με κέρδισε είναι τα ΜΕΚ και δεν βρίσκω που είναι το κακό επίσης στα ΙΕΚ ΕΠΑΛ σου μαθαίνουν τα βίδωσε ξεβίδωσε εμένα μου αρέσει να μαθαίνω την ουσία και εις βάθος πράγματα όχι άνοιξε αυτό άδειασε το και βάλε το ίδιο πράγμα μέσα από εκείνο το βαρέλι ...
    Το 1ο πτυχίο αναγκαστικά σε προετοιμάζει και σου δίνει τις βάσεις για την επιστήμη της μηχανολογίας, μέχρι εκει.Δεν είναι δυνατόν να εμβαθύνεις και στα ΜΕΚ και στην Θερμοδυναμική και στην Μηχανική Ρευστών και στην Ρευστοδυναμική και στον Σχεδιασμό και στις ΑΠΕ και στην Μηχανική και στην Αντοχή Υλικών. Εάν εσύ θέλεις να εμβαθύνεις στα ΜΕΚ μπορείς να πας σε κάποιο μεταπτυχιακό πρόγραμμα (Το Cranfield University έχει φοβερά προγράμματα Automotive Engineering και Motorsports Engineering) και να εμπλουτίσεις την γνώμη σου εξειδικεύοντας σε ένα αντικείμενο που σε ενδιαφέρει. Πάνω από όλα όμως είναι το πόσο εσύ το ψάχνεις και ενημερώνεσαι. Μπορείς να έχεις πρόσβαση σε άπειρη πληροφορία μέσω του ίντερνετ όπως μπορείς επίσης να παραγγείλεις καταπληκτικά βιβλία (όπως είναι η Βίβλος του Μηχανολόγου/Μηχανικού "Internal Combustion Engine Fundamentals" του Heywood), περιοδικά και papers πάνω σε χιλιάδες διαφορετικά θέματα γύρω από τα ΜΕΚ.
    Τελευταία τροποποίηση από project.breeze; 13/07/2017 στις 17:18.
    Fortis Fortuna Adiuvat

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Κυρίως ψάχνομαι στο ίντερνετ απλά είδα την πτυχιακή σαν μια ευκαιρία να εμβαθύνω λίγο στο θέμα αυτό και να κάνω κάτι χειροπιαστό για μεταπτυχιακό ούτε λόγος έτσι δεν παίζει σαν πιθανότητα
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Μίλα με καθηγητές σου, πες αυτό που θέλεις, άκου απόψεις τους και βλέποντας και κάνοντας. Δε σου λέω να δεχθείς το όποιο θέμα σου πουν, απλά μπορεί να σου προταθεί κάτι που θα σου αρέσει και θα έχεις και περισσότερη βοήθεια και σε θέμα που μάλλον να το τρέξει...

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Χωρίς καλές, φθηνές και ελαφριές μπαταρίες ηλεκτροκίνηση ξέρετε τι θα πάρει ε

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι γιατί να σπαταλήσεις χρόνο σε κάτι που σύσσωμος ο μοτοσικλετικός κόσμος έχει απορρίψει. Εγώ θα δοκίμαζα κάτι με μέλλον.
    ++++1000

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Ατύχημα μηχανή με μηχανή από στάση
    από verganas2 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2016, 11:27
  2. road rage florida μηχανή με αυτοκίνητο
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2016, 17:41
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2015, 12:54
  4. Πως να φτιάξετε αεροπλανάκι με κινητήρα απο μύγες
    από stratospr στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2004, 15:25
  5. Report Από το Yard με soundtrack μουσική από τα χεράκια του S4
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2003, 10:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF