Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 77

Θέμα: Η τουμπα παει συννεφο

  1. #31
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Αν δεν έχεις άδεια οδήγησης για το όχημα που οδηγείς, είσαι ανασφάλιστος.
    Life begins at 45°.

  2. #32
    Δεν έχεις δίπλωμα για 660, δεν έχεις ασφάλεια για 660, απλά, κατηγορηματικά, μη συζητήσιμο αυτό.

    Αν χτυπήσεις/σε χτυπήσει κάποιος στον δρόμο, μπλέκεις. Μόνος σου λες ότι πέφτεις συχνά. Δεν είναι περίεργο σενάριο το να εμπλακείς με άλλο όχημα, δυστυχώς είναι αρκετά πιθανό είτε είναι όχημα σε κίνηση είτε κάποιο σταθμευμένο. Δεν θέλεις να το καταλάβεις, ΟΚ, στην Ελλάδα ζούμε και ότι βολεύει τον κάθε έναν γίνεται προσωπικός "νόμος" και υπερισχύει του όποιου άλλου.


    Αλλά μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας. Σχετικά με το μηχανάκι τα είπαν ήδη ότι πρέπει να το δει κάποιος και να δει συγκεκριμένες γνωστές "παθήσεις" που έχει το εν λόγω, σχετικά με τις συμβουλές για το τι πρέπει να αποφεύγεις τα είπαν ήδη, υλικό να διαβάσεις έχει και στο φόρουμ και εκτός φόρουμ.


    Όσο είσαι παράνομος, καλό θα ήταν να μην γίνει άλλη συζήτηση για κανένα θέμα που αφορά την κυκλοφορία σου σε δημόσιο δρόμο.

  3. #33
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikossss Προβολή μηνύματος
    Δίπλωμα για μεγάλη μηχανή δεν έχω ακόμα δυστυχώς αλλα σε λίγο καιρό θα το έχω στα χερια μου γιατί την άλλη βδομάδα θα δώσω εξετάσεις.Τώρα όσον αφορά τις σχολες οδήγησης στην ελλάδα είναι γνωστό της πάσης ότι μαθαίνεις από λίγα έως ελάχιστα γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις,χωρίς να θέλω να τσουβαλιάσω(σίγουρα υπάρχουν και σοβαρά άτομα τα οποια ενδιαφέρονται για αυτό που κάνουν) οι περισσότεροι δάσκαλοι που κυκλοφορούν εκεί έξω και κάνουν μαθήματα είναι λαμόγια του κερατα και νοιάζονται μονο για το ''μαρούλι'' και μιλώντας προσωπικά για την δίκια μου περίπτωση ο τύπος που μου έκανε μαθήματα ήταν τέρμα αδιάφορος.Κακά τα ψέματα στην ελλάδα δεν μαθαίνεις να οδηγάς στις σχολες δυστυχώς

    υγ Mε την μηχανή που έκανα τα μαθήματα δεν αντιμετώπισα κανένα απόλυτος πρόβλημα(μια cbf)ξέρω γω ίσως επειδή είναι ποιο χαμηλή,η αλλιώς ρυθμισμένη(?).....δεν ξέρω.
    Αν σε περιλάβει ο Μπλιτζερίας δεν θα καθαρίσεις εύκολα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Βρε Νικόλα, επειδή οδηγείς παράνομα, ανασφάλιστος και επειδή είτε κάτι δεν πάει καλά με την μηχανή είτε με τις ικανότητές σου, τι θα έλεγες να το αφήσεις το άθλημα λίγο στην άκρη μέχρι να μπορείς να κυκλοφορήσεις νόμιμα; Είναι κρίμα να μπλέξεις και εσύ και κάποιος άλλος άσχετος για το τίποτα.
    το αυτό

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikossss Προβολή μηνύματος
    Ανασφάλιστος δεν κυκλοφορώ έχω ασφάλεια κανονικά και δίπλωμα για 125cc
    δεν σε καλύπτει η ασφάλειά σου αν δεν έχεις το κατάλληλο δίπλωμα για το μηχανάκι που καβαλάς.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #34
    Νέο μέλος Το avatar του/της Nikossss
    Εγγραφή
    24/12/2016
    Μηνύματα
    23
    Ο αρχικός μου προβληματισμός έτσι όπως διατυπώθηκε στο κείμενο που έγραψα στην αρχή έχει να κάνει με πολύ συγκεκριμένα πράγματα και επουδενί δεν έχει να κάνει με θέματα παρανομίας κτλπ.Γνωρίζω πολύ καλά του κινδυνους που αντιμετωπίζω κυκλοφορώντας υπό αυτές τις συνθήκες, χωρίς να έχω δηλαδή το δίπλωμα και την ασφάλεια που αντιστοιχεί στο συγκεκριμένο όχημα, δεν αιθεροβατώ έχω επίγνωση των ευθυνών μου σε περίπτωση που μου συμβεί το οτιδήποτε...αυτά σχετικά με αυτό το θέμα για να βάλουμε μια τέλεια ως προς αυτό.Oτι έχει να κάνει με αυτό το οποιο με απασχολεί στην προκειμενη φάση είναι καλοδεχούμενο και ειλικρινά ευχαριστώ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον για αυτά που ρώτησα.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Φιλε βγαλε διπλωμα .Ασφαλεισε το.Παρε τν καταληλο εξοπλισμο (αν δεν εχεις) και ξεκινα.Θα πω κατι που μπορει να ακουστει κουφο και να με κοροιδεψουνε πολοι εδω μεσα.Πηγενε σε μια παραλια.Φτιαξε εμποδια ορατα με στροφες και ευθειες,καιξεκινα.Στην αμο εχεις λιγοτερες πιθανοτητες να εμπλακης σε ατυχημα και περισοτερες πιθανοτητες να μαθης να οδηγας.Φιλε λεω αληθεια.ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Φιλε βγαλε διπλωμα .Ασφαλεισε το.Παρε τν καταληλο εξοπλισμο (αν δεν εχεις) και ξεκινα.Θα πω κατι που μπορει να ακουστει κουφο και να με κοροιδεψουνε πολοι εδω μεσα.Πηγενε σε μια παραλια.Φτιαξε εμποδια ορατα με στροφες και ευθειες,καιξεκινα.Στην αμο εχεις λιγοτερες πιθανοτητες να εμπλακης σε ατυχημα και περισοτερες πιθανοτητες να μαθης να οδηγας.Φιλε λεω αληθεια.ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ
    Όχι σκουπίδια,όχι μηχανάκια
    Σε θάλασσες και ακτές.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hqdefault.jpg 
Προβολές:	194 
Μέγεθος:	12,3 KB 
ID:	386332

  7. #37
    Νέο μέλος Το avatar του/της Nikossss
    Εγγραφή
    24/12/2016
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Φιλε βγαλε διπλωμα .Ασφαλεισε το.Παρε τν καταληλο εξοπλισμο (αν δεν εχεις) και ξεκινα.Θα πω κατι που μπορει να ακουστει κουφο και να με κοροιδεψουνε πολοι εδω μεσα.Πηγενε σε μια παραλια.Φτιαξε εμποδια ορατα με στροφες και ευθειες,καιξεκινα.Στην αμο εχεις λιγοτερες πιθανοτητες να εμπλακης σε ατυχημα και περισοτερες πιθανοτητες να μαθης να οδηγας.Φιλε λεω αληθεια.ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ
    XAXAXAXAXAXAXA

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikossss Προβολή μηνύματος
    Γνωρίζω πολύ καλά του κινδυνους που αντιμετωπίζω κυκλοφορώντας υπό αυτές τις συνθήκες, χωρίς να έχω δηλαδή το δίπλωμα και την ασφάλεια που αντιστοιχεί στο συγκεκριμένο όχημα, δεν αιθεροβατώ έχω επίγνωση των ευθυνών μου σε περίπτωση που μου συμβεί το οτιδήποτε...

    Εάν είχες επίγνωση των συνεπειών ... δεν θα το συζητάγαμε καν ... και πρώτος εσύ.

    Πολύ φιλικά.

  9. #39
    Νέο μέλος Το avatar του/της Nikossss
    Εγγραφή
    24/12/2016
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vrasidas Προβολή μηνύματος
    Εάν είχες επίγνωση των συνεπειών ... δεν θα το συζητάγαμε καν ... και πρώτος εσύ.

    Πολύ φιλικά.
    Φιλε μου εγώ προσπαθώ να το αποφύγω διότι είναι εκτος θέματος .Το αν εγώ έχω η δεν έχω ασφάλεια/δίπλωμα που να αντιστοιχεί στα κυβικά την μηχανής είναι τελείως άλλο θέμα με αυτό που άνοιξα στην αρχή.Δηλαδή αν αύριο έχω δίπλωμα κτλπ μπορούμε να συζητήσουμε για το τι κάνω λάθος και μου σβήνει η μηχανή με αποτέλεσμα να "σαβουριαζομε" και τώρα που δεν έχω απογορεύεται; Eίναι επιεικώς παράλογο

    Eξίσου φιλικά.

    Tελοσπάντων θα την βρω την άκρη μου.Ευχαριστώ και πάλι τα παδιά που μοιράστηκαν κάποιες πληροφορίες/συμβουλές σχετικά με τα ερωτήματα που έθεσα,βοήθησαν αρκετά

  10. #40
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikossss Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου εγώ προσπαθώ να το αποφύγω διότι είναι εκτος θέματος .Το αν εγώ έχω η δεν έχω ασφάλεια/δίπλωμα που να αντιστοιχεί στα κυβικά την μηχανής είναι τελείως άλλο θέμα με αυτό που άνοιξα στην αρχή.Δηλαδή αν αύριο έχω δίπλωμα κτλπ μπορούμε να συζητήσουμε για το τι κάνω λάθος και μου σβήνει η μηχανή με αποτέλεσμα να "σαβουριαζομε" και τώρα που δεν έχω απογορεύεται; Eίναι επιεικώς παράλογο

    Eξίσου φιλικά.

    Tελοσπάντων θα την βρω την άκρη μου.Ευχαριστώ και πάλι τα παδιά που μοιράστηκαν κάποιες πληροφορίες/συμβουλές σχετικά με τα ερωτήματα που έθεσα,βοήθησαν αρκετά
    Όχι φίλε μου δεν είναι παράλογο.
    Το παράλογο του θέματος είναι ότι κυκλοφορείς εκεί έξω αδυνατώντας να έχεις τον έλεγχο του οχήματος σου με ότι συνεπειες μπορεί να επιφέρει αυτό και για επιδόρπιο μας σερβίρεις και το παράνομο του θέματος.
    Δεν έχω λόγια. .....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  11. #41
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    .......simple.....
    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikossss Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου εγώ προσπαθώ να το αποφύγω διότι είναι εκτος θέματος .Το αν εγώ έχω η δεν έχω ασφάλεια/δίπλωμα που να αντιστοιχεί στα κυβικά την μηχανής είναι τελείως άλλο θέμα με αυτό που άνοιξα στην αρχή.Δηλαδή αν αύριο έχω δίπλωμα κτλπ μπορούμε να συζητήσουμε για το τι κάνω λάθος και μου σβήνει η μηχανή με αποτέλεσμα να "σαβουριαζομε" και τώρα που δεν έχω απογορεύεται; Eίναι επιεικώς παράλογο

    Eξίσου φιλικά.

    Tελοσπάντων θα την βρω την άκρη μου.Ευχαριστώ και πάλι τα παδιά που μοιράστηκαν κάποιες πληροφορίες/συμβουλές σχετικά με τα ερωτήματα που έθεσα,βοήθησαν αρκετά


    Ακόμα πιό φιλικά ... η εμπειρία είναι μεγάλη πουτάνα και κακιά δασκάλα ... πρώτα βαθμολογεί και μετά δίνει τα θέματα ...

    Ειδικά στα θέματα του τι είναι παράλογο ...

    Ίσως μετά από 28 χρόνια και από πάνω 200 δικαστήρια στην πλάτη μου (λόγω επαγγέλματος) να έχω κάποια άποψη ...

    Καλή συνέχεια ...

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vrasidas Προβολή μηνύματος

    Ίσως μετά από 28 χρόνια και από πάνω 200 δικαστήρια στην πλάτη μου (λόγω επαγγέλματος) να έχω κάποια άποψη ...

    Πορτοφολάς στην Ακρόπολη;

  14. #44
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikossss Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου εγώ προσπαθώ να το αποφύγω διότι είναι εκτος θέματος .Το αν εγώ έχω η δεν έχω ασφάλεια/δίπλωμα που να αντιστοιχεί στα κυβικά την μηχανής είναι τελείως άλλο θέμα με αυτό που άνοιξα στην αρχή.Δηλαδή αν αύριο έχω δίπλωμα κτλπ μπορούμε να συζητήσουμε για το τι κάνω λάθος και μου σβήνει η μηχανή με αποτέλεσμα να "σαβουριαζομε" και τώρα που δεν έχω απογορεύεται; Eίναι επιεικώς παράλογο

    Eξίσου φιλικά.

    Tελοσπάντων θα την βρω την άκρη μου.Ευχαριστώ και πάλι τα παδιά που μοιράστηκαν κάποιες πληροφορίες/συμβουλές σχετικά με τα ερωτήματα που έθεσα,βοήθησαν αρκετά
    Δεν είναι καθόλου εκτός θέματος, να με συμπαθάς

    Με το παπάκι έπεφτες ;

    Μάλλον όχι...

    Αν πήγαινες να δώσεις δίπλωμα για απεριόριστα και έτρωγες σαβούρα στα πρώτα τρία μέτρα της εξέτασης τι θα γινόταν λες ;

    Όσο κι αν είναι gtpk που λένε και στο χωριό μου οι εξετάσεις, τουλάχιστον το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις θα έπρεπε να έχει λυθεί για να πάρεις άδεια οδηγικής ικανότητας (χωρίς να λαδώσεις, αν και προσωπικά αν ήμουν εξεταστής, ακόμα και φράγκα να είχα πάρει θα στα γύρναγα πίσω )


    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Πορτοφολάς στην Ακρόπολη;

    ....

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οταν η μ..... παει συννεφο...
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2010, 18:00
  2. και η μαλ@κια παει συννεφο
    από gsx1400 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2009, 02:14
  3. τι γνωμη εχετε για τα μαθηματα του 0-300? και η μαλ@κία παει σύννεφο
    από dammed_kittin στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2007, 11:22
  4. Και το γέλιο πάει σύννεφο!!!!!
    από Akefalos στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2007, 22:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF