Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 77

Θέμα: Η τουμπα παει συννεφο

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ, αλλά είμαι πιο ψηλός.
    μουσι εχεις ομως??
    Quod me nutrit... me destruit.....

  2. #62
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    νικο έκτος από μικρη εμπειρια στο δρόμο μάλλον εχεις και μικρη εμπειρια στα forums.
    γιατι θα επρεπε να ξερεις ότι δεν λενε τετοια πραγματα εδώ γιατι οπως βλεπεις ολοι πεφτουν να σε φανε.
    είμαι σιγουρος παντως ότι συντομα θα αποκτησεις γνωσεις και εμπειρια και στα δυο
    η φαση μου θυμιζει λιγο την μονιμη ατακα του πατερα μου "αλλες εποχες τοτε"
    λες και ολοι εμεις η εστω καποιοι δεν καβαλάγαμε χωρις διπλωμα δεν καβαλάγαμε χωρις ασφαλεια οπως ναναι και ότι ναναι όταν ημασταν πιο μικροι, η τωρα που μεγαλώσαμε δεν παρανομουμε σχεδόν καθημερινα
    και δεν το επικροτω ουτε το καμαρωνω αλλα αμα ξαναγινομουν 16 το ιδιο θα εκανα παλι. σιγα μην περιμενα μεχρι τα 21 για να παρω διπλωμα απεριοριστων (εδωσα με το παλιο συστημα εξετασεων)
    τεσπα, σιγουρα δεν προσφερει κατι το σχολιο μου στην υπαρχουσα κουβεντα αλλα εχω μπουχτισει με αυτά τα πατρικα κυρηγματα περι νομιμοτητας

  3. #63
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    μουσι εχεις ομως??
    Φυσικα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #64
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    ........... αλλα αμα ξαναγινομουν 16 το ιδιο θα εκανα παλι. σιγα μην περιμενα μεχρι τα 21 για να παρω διπλωμα απεριοριστων (εδωσα με το παλιο συστημα εξετασεων)
    τεσπα, σιγουρα δεν προσφερει κατι το σχολιο μου στην υπαρχουσα κουβεντα αλλα εχω μπουχτισει με αυτά τα πατρικα κυρηγματα περι νομιμοτητας
    Δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά όταν εγώ ήμουν 16 και μας τσίμπαγε τσέος η συνήθης ατάκα ήταν " μέχρι να γίνει το δικαστήριο θα έχω βγάλει δίπλωμα και θα αθωωθώ".
    Δυστυχώς ή ευτυχώς τα πράγματα έχουν αλλάξει σήμερα σε πολλούς τομείς αρχής γενομένης από τον αριθμό των οχημάτων που μοιράζονται τον ίδιο δρόμο με μας, από το πόσοι άσχετοι κι επικίνδυνοι κυκλοφορούν εκεί έξω ακόμα ακόμα και από την αντιμετώπιση της τροχαίας.
    Βάσει αυτών λοιπών αν ξαναγινόμουν 16 με το μυαλό και την εμπειρία που έχω σήμερα σαφώς δεν θα καβάλαγα (τουλάχιστον σε δημόσιους δρόμους) πριν να έχω τα απαραίτητα ασφαλειοδιπλώματα. Τώρα αν ξαναγινόμουν 16 με την μαλακία που κουβαλούσα στην γκλάβα μου τότε, θα καβαλούσα τα ίδια και δεν θα με ένοιαζε η νομιμότητά μου.
    Όμως επειδή στα χρόνια που πέρασαν από τα 16 μου μέχρι τα 50 μου, είδα οικογένειες να διαλύονται οικονομικά, περιουσίες ν' αλλάζουν χέρια και πολλά άλλα από μια μαλακία ενός κα@λωμένου πιτσιρικά, θεωρώ ότι τα σχόλια συνετισμού και ορθής χρήσης μια χαρά έχουν χώρο σε ένα φόρουμ και δεν βαρέθηκα ούτε μπούχτισα καθόλου να τα ακούω και να τα διαβάζω.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    (η αλήθεια είναι ότι όταν έκανα μαθήματα, ο "δάσκαλπς" με είχε κράξει, διότι "αμάν πια, τι έρχεστε εδώ αν δεν ξέρετε να οδηγείτε")
    ότι πιο σουρεάλ έχω ακούσει!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    ... αλλα εχω μπουχτισει με αυτά τα πατρικα κυρηγματα περι νομιμοτητας
    Αδερφέ ... οι εποχές έχουν αλλάξει ... Όλοι μας ακόμα και σήμερα δεν ακολουθούμε το γράμμα του νόμου γιατί είναι αδύνατο με τις υπάρχουσες συνθήκες να το κάνεις ...(πχ διήθηση ...και τόσα άλλα ... ) ... με τον κώλο μας όμως καλυμμένο (χαρτιά που καλύπτουν) ...

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση εμφανώς υπάρχει άγνοια τόσο του νομικού κινδύνου όσο και της ικανότητας οδήγησης ... Τουλάχιστον από το είδος των ερωτήσεων, το φτωχό μου μυαλό αυτό καταλαβαίνει ...

    Η φιλική συμβουλή δεν αποτελεί πάντα κράξιμο ... ίσως και μια αγωνία για σύντροχους που πάνε γυρεύοντας ..

    Εξακολουθώ να λέω .. πάντα φιλικά ...

  7. #67
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    ότι πιο σουρεάλ έχω ακούσει!
    Που να ακούσεις και το "δάσκαλο" να λέει "τι γυροσκοπικό και ιστορίες είναι αυτά που λες, εγώ έχω γυρίσει με το αφρικα όλη την Ελλάδα"
    Give me fuel, Give me fire

  8. #68
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chr1s_86 Προβολή μηνύματος
    Που να ακούσεις και το "δάσκαλο" να λέει "τι γυροσκοπικό και ιστορίες είναι αυτά που λες, εγώ έχω γυρίσει με το αφρικα όλη την Ελλάδα"
    Κύριοι, όταν είχα πάει να ξεκινήσω για το δίπλωμα των απεριορίστων, η πρώτη ερώτηση που μου έκανε ο δάσκαλος ήταν:

    "Το δικαστήριο πότε είναι ;"

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #69
    Νέο μέλος Το avatar του/της Nikossss
    Εγγραφή
    24/12/2016
    Μηνύματα
    23
    (η αλήθεια είναι ότι όταν έκανα μαθήματα, ο "δάσκαλπς" με είχε κράξει, διότι "αμάν πια, τι έρχεστε εδώ αν δεν ξέρετε να οδηγείτε")
    χαχα κοίτα να δεις και εμενα αυτό ακριβώς μου είχε πει όταν πήγα για να κάνω το πρώτο μάθημα.

    νικο έκτος από μικρη εμπειρια στο δρόμο μάλλον εχεις και μικρη εμπειρια στα forums.
    γιατι θα επρεπε να ξερεις ότι δεν λενε τετοια πραγματα εδώ γιατι οπως βλεπεις ολοι πεφτουν να σε φανε.
    είμαι σιγουρος παντως ότι συντομα θα αποκτησεις γνωσεις και εμπειρια και στα δυο
    η φαση μου θυμιζει λιγο την μονιμη ατακα του πατερα μου "αλλες εποχες τοτε"
    λες και ολοι εμεις η εστω καποιοι δεν καβαλάγαμε χωρις διπλωμα δεν καβαλάγαμε χωρις ασφαλεια οπως ναναι και ότι ναναι όταν ημασταν πιο μικροι, η τωρα που μεγαλώσαμε δεν παρανομουμε σχεδόν καθημερινα
    και δεν το επικροτω ουτε το καμαρωνω αλλα αμα ξαναγινομουν 16 το ιδιο θα εκανα παλι. σιγα μην περιμενα μεχρι τα 21 για να παρω διπλωμα απεριοριστων (εδωσα με το παλιο συστημα εξετασεων)
    τεσπα, σιγουρα δεν προσφερει κατι το σχολιο μου στην υπαρχουσα κουβεντα αλλα εχω μπουχτισει με αυτά τα πατρικα κυρηγματα περι νομιμοτητας
    Πέστα ρε χρυσόστομε άντε γιατί μου τα έχουν κάνει τσουρέκια ορισμένοι.Είμαι ανοικτός για αυτό το λόγο μπήκα και εδώ μέσα να μοιραστώ τους προβληματισμούς μου,δεν περιμένω να ακούσω αυτό που θέλω για να επιβεβαιωθώ, ισα ισα μου αρέσει να υπάρχει αντίλογος σε μια κουβέντα αλλα μερικοί μου φαίνεται ότι κουνάνε το δάκτυλο αγνοώντας την δίκια τους καμπούρα και ναι έχεις δίκιο είμαι ολόφρεσκος σε αυτό το forum

    Οπως και να έχει εγώ απ τον καναπέ μου δεν πρόκειται να μάθω να οδηγώ,ούτε πρόκειται να περιμένω να μου έρθει η θεία επιφοίτηση και να ξυπνήσω μια μέρα πιλότος..

  10. #70
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    vaska και vrasidas
    εχετε και οι δυο δικιο, δεν ειπα το αντιθετο, ουτε ενθαρυνα καποιον να είναι παρανομος
    οπως ειπα ουτε το επικροτω ουτε το καμαρωνω
    απλα εχει διαφορα η φιλικη συμβουλη (την θεωρω απαραιτητη) από το σου ζαλιζω τα ουμπαλα
    και η διαφορα είναι στον τροπο γραφης
    καποιοι δωσαν φιλικες συμβουλες και είναι πολύ ομορφο
    καποιοι ζαλισαν ουμπαλα και ολοι ξερουμε ότι αυτος ο τροπος όχι απλα δεν δουλευει αλλα είναι πολύ πιθανο να εχει και αντίθετα αποτελέσματα
    και δεν αναφέρομαι σε αυτό το ποστ και μονο, είναι μια τακτικη που καποιοι ακολουθουν μονιμα, ισως ναναι ο τροπος τους δεν ξερω και δεν λεω ότι το κανουν απαραίτητα από υπεροψια η κατι σχετικο, απλα δεν πιανειιιιιι δεν δουλευει
    οι εποχες μπορει να αλλαξαν αλλα ο 16χρονος και ο 20χρονος παραμενει και στην δικη μας εποχη 16χρονος και 20χρονος και στα παπαρια του η εποχη οπως ηταν και στα δικα μας 16 στα παπαρια μας η εποχη
    δεν με ενοχλεί η προσεγγυση της νουθεσιας αλλα ο τροπος αυτης
    ισως δεν είναι ολοι καταλληλοι να δινουν συμβουλες

  11. #71
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikossss Προβολή μηνύματος
    ...


    Πέστα ρε χρυσόστομε άντε γιατί μου τα έχουν κάνει τσουρέκια ορισμένοι....
    Καλύτερα εδώ τσουρέκια, παρά στο δικαστήριο να ακούς το πως καταστράφηκε η ζωή σου.

    Και κοίτα τα δικά σου. Τις δικές μας τις καμπούρες τις ξέρουμε καλύτερα εμείς οι ίδιοι.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #72
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikossss Προβολή μηνύματος
    χαχα κοίτα να δεις και εμενα αυτό ακριβώς μου είχε πει όταν πήγα για να κάνω το πρώτο μάθημα.



    Πέστα ρε χρυσόστομε άντε γιατί μου τα έχουν κάνει τσουρέκια ορισμένοι.Είμαι ανοικτός για αυτό το λόγο μπήκα και εδώ μέσα να μοιραστώ τους προβληματισμούς μου,δεν περιμένω να ακούσω αυτό που θέλω για να επιβεβαιωθώ, ισα ισα μου αρέσει να υπάρχει αντίλογος σε μια κουβέντα αλλα μερικοί μου φαίνεται ότι κουνάνε το δάκτυλο αγνοώντας την δίκια τους καμπούρα και ναι έχεις δίκιο είμαι ολόφρεσκος σε αυτό το forum

    Οπως και να έχει εγώ απ τον καναπέ μου δεν πρόκειται να μάθω να οδηγώ,ούτε πρόκειται να περιμένω να μου έρθει η θεία επιφοίτηση και να ξυπνήσω μια μέρα πιλότος..


    καλα μην περνεις και συ φορα χαχαχαχα
    δεν λεω ότι συμφωνω με αυτό που κανεις αλλα από την άλλη το καταλαβαινω γιατι ταχω κανει και γω
    αυτό δεν σημαινει ότι δεν εμπεριεχει κινδυνους
    απλα θελω να πιστευω ότι τους ξερεις τους καταλαβαινεις και σκοπευεις να κανεις κατι για αυτό (πχ να βγαλεις το διπλωμα σου οπως ειπες)

  13. #73
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    καλα μην περνεις και συ φορα χαχαχαχα
    δεν λεω ότι συμφωνω με αυτό που κανεις αλλα από την άλλη το καταλαβαινω γιατι ταχω κανει και γω
    αυτό δεν σημαινει ότι δεν εμπεριεχει κινδυνους
    απλα θελω να πιστευω ότι τους ξερεις τους καταλαβαινεις και σκοπευεις να κανεις κατι για αυτό (πχ να βγαλεις το διπλωμα σου οπως ειπες)
    Είπε ότι θα βγάλει. Το άκυρο είναι ότι δεν καταλαβαίνει το μέγεθος του προβλήματος που θα μπει αν γίνει στραβή.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    604
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikossss Προβολή μηνύματος

    Οπως και να έχει εγώ απ τον καναπέ μου δεν πρόκειται να μάθω να οδηγώ,ούτε πρόκειται να περιμένω να μου έρθει η θεία επιφοίτηση και να ξυπνήσω μια μέρα πιλότος..
    Αυτο που κανεις τωρα ειναι να προσπαθεις να εξοικειωθεις με τον ΧΕΙΡΙΣΜΟ της μοτοσυκλετας σου. ΟΔΗΓΗΣΗ ειναι αλλο πραγμα και γι αυτο σου προταθηκε να κανεις σχολειο.

    Χειρισμο λοιπον μπορεις να μαθεις καλυτερα σε μια αλανα, αδειο παρκιν κτλ, σε μερος δηλαδη που δεν κυκλοφορουν αλλα οχηματα για να μπορεις να συγκεντρωθεις σε αυτο που τωρα εχεις θεμα. Τον χειρισμο γκαζιου-συμπλεκτη.

    Να μαθεις ΟΔΗΓΗΣΗ σε δημοσιο δρομο χωρις διπλωμα και κατ' επεκταση ασφαλεια, δεν στο συνιστω.


    Επισης, η "δικια μας καμπουρα" εχει μετρησει μετρα ασφαλτου, λαμες, βιδες, απωλειες φιλων και για αυτο βλεπεις καποιους να ειναι αυστηροι! Δεν χρειαζεται να παθεις και εσυ τα ιδια για να μαθεις.

  15. #75
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Είπε ότι θα βγάλει. Το άκυρο είναι ότι δεν καταλαβαίνει το μέγεθος του προβλήματος που θα μπει αν γίνει στραβή.

    το ότι καποιος εχει διπλωμα εμενα προσωπικα δεν μου λεει κατι, εχει ασχετουσ εκει εξω με διπλωματα ένα σωρο
    θελω να πιστευω ότι το καταλαβαινει στο βαθμο που μπορει να το καταλαβει λογω ηλικιας, εμπειριασ (μικρης εως απειροελαχιστης), καβλας κτλ κτλ
    από την άλλη θα ηταν παραλογο να το καταλαβαινε σαν να ηταν 50 χρονων, θαταν αφυσικο
    απλα το πιο πιθανο με τον συγκεκριμενο τροπο αντιμετωπισης είναι το απογεθμα που θα πινει καφε με τους φιλουσ του να λεει " ασε και μπηκα σε ένα φορουμ το πρωι και ηταν ένα ματσο γεροι μεσα και μου σπασαν τα παπαρια οι ξενέρωτοι, φορουμ και μαλακιεσ καλυτερα να ρωτησω τον φιλο μου τον τακη που είναι και τοπρωτο τιμονι και το στηνει και ορθιο το χτ"
    και φυσικα φανταζεσαι τι θα του πει ο φιλος του ο τακης.βαλε πρωτη κολλα το γκαζι τερμα και όλα θα γινουν η κατι σχετικο
    οποτε τι καταφέραμε?τιποτα. απλα θα εχουμε το κεφαλι μας ησυχο ότι εμεισ μια φορα τα ειπαμε από κει και περα ας κοψει το λαιμο του
    σορρυ αλλα στο δικο μου κεφαλι δεν λειτουργει ετσι μαλλον και για αυτό δεν μπαινω στην διαδικασια να δινω ιντερνετικες συμβουλεσ γιατι κατά κυριο λογω πανε στραφι

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οταν η μ..... παει συννεφο...
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2010, 18:00
  2. και η μαλ@κια παει συννεφο
    από gsx1400 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2009, 02:14
  3. τι γνωμη εχετε για τα μαθηματα του 0-300? και η μαλ@κία παει σύννεφο
    από dammed_kittin στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2007, 11:22
  4. Και το γέλιο πάει σύννεφο!!!!!
    από Akefalos στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2007, 22:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF