Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Τα φώτα σας για βόρεια Εύβοια

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    923

    Τα φώτα σας για βόρεια Εύβοια

    Φίλη κολλητή παντρεύεται προσεχώς στη Στενή και φυσικά θα εκδράμω με ανεση χρόνου. Το θέμα είναι οτι ενω το κεντρικό και νότιο κομμάτι του νησιού το ξέρω απέξω και ανακατωτά απο την εποχή που ήμουν Αθηναίος,για το βόρειο δεν γνωρίζω απολύτως τίποτε, δεν έχω πάει ποτέ !
    Οποιαδήποτε πληροφορία λοιπόν απο γνώστες της περιοχής για ενδιαφέροντα μέρη,ωραίες παραλίες,καλό φαγητό και άλλα ,θα ήταν ευπρόσδεκτη και πολύτιμη.
    Φυσικά και όποιος βρίσκεται εκεί γύρω το διάστημα 20 με 25 Ιουλίου ας σηκώση το χέρι του!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azar41 Προβολή μηνύματος
    Φίλη κολλητή παντρεύεται προσεχώς στη Στενή και φυσικά θα εκδράμω με ανεση χρόνου. Το θέμα είναι οτι ενω το κεντρικό και νότιο κομμάτι του νησιού το ξέρω απέξω και ανακατωτά απο την εποχή που ήμουν Αθηναίος,για το βόρειο δεν γνωρίζω απολύτως τίποτε, δεν έχω πάει ποτέ !
    Οποιαδήποτε πληροφορία λοιπόν απο γνώστες της περιοχής για ενδιαφέροντα μέρη,ωραίες παραλίες,καλό φαγητό και άλλα ,θα ήταν ευπρόσδεκτη και πολύτιμη.
    Φυσικά και όποιος βρίσκεται εκεί γύρω το διάστημα 20 με 25 Ιουλίου ας σηκώση το χέρι του!
    Η Στενή τι σχέση έχει με την βόρεια Εύβοια ρε καλλιτέχνη δεν αντελήφθην ? Πες που θες να πας (βόρεια εννοώ) να σου πω...

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    923
    Η Στενή είναι στη μέση και είναι η πρώτη διανυκτέρευση λόγω του γάμου,τις επόμενες μέρες θέλω να κινηθώ στο βόρειο τμήμα του νησιού για να δώ καινούργια μέρη.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azar41 Προβολή μηνύματος
    Η Στενή είναι στη μέση και είναι η πρώτη διανυκτέρευση λόγω του γάμου,τις επόμενες μέρες θέλω να κινηθώ στο βόρειο τμήμα του νησιού για να δώ καινούργια μέρη.
    OK, λοιπόν ανεβαίνοντας ο δρόμος χωρίζει στη Στροφυλιά όπου διαλέγεις ή την διαδρομή του Ευβοικού (Λίμνη-Ροβιές) ή του Αιγαίου (Αγ Άννα Πευκί )μάλιστα στην Αγ Άννα μπορείς να διαλέξεις 3η εσωτερική διαδρομή (Κοκκινομηλιά Βουτάς).Βρες κάπου βόρεια να μείνεις (εγώ είμαι Ωρεούς τέρμα επάνω) απ' όπου θα κάνεις ημερήσιες βόλτες στα τουριστικά Λίμνη Πευκί Αιδηψό.Ακόμα και καταρράκτες έχει η περιοχή (Δρυμώνας) άλλη εποχή του χρόνου βέβαια.Φαί Ωρεούς στο Βαγγέλη μπάνιο στην παραλία Τσοκαίτη.20-25/7 δυστυχώς δεν θα μαι πάνω ,από 6 Αυγούστου και μετά...Καλή διαμονή.

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azar41 Προβολή μηνύματος
    Φίλη κολλητή παντρεύεται προσεχώς στη Στενή και φυσικά θα εκδράμω με ανεση χρόνου. Το θέμα είναι οτι ενω το κεντρικό και νότιο κομμάτι του νησιού το ξέρω απέξω και ανακατωτά απο την εποχή που ήμουν Αθηναίος,για το βόρειο δεν γνωρίζω απολύτως τίποτε, δεν έχω πάει ποτέ !
    Οποιαδήποτε πληροφορία λοιπόν απο γνώστες της περιοχής για ενδιαφέροντα μέρη,ωραίες παραλίες,καλό φαγητό και άλλα ,θα ήταν ευπρόσδεκτη και πολύτιμη.
    Φυσικά και όποιος βρίσκεται εκεί γύρω το διάστημα 20 με 25 Ιουλίου ας σηκώση το χέρι του!
    Στον Αγ. Ιωάννη τον ρώσσο για μια γρήγορη στάση, φαγητό, κανα μέλι κτλπ - σε πολύ καλές τιμές (ή στον γυρισμό). Στα Ελληνικά για μπάνιο σίγουρα, ίσως και φαγητό. Στο Πευκί καμια βόλτα να δεις τουρισμό, σε κάποιους αρέσει η Αγ. Άννα εμένα μου φαίνεται αδιάφορη, στις Καματριάδες για ιππασία και φαγητό με ωραία θέα... έχει και άλλα πολλά. Το καλύτερο κομμάτι ίσως είναι η οδήγηση στις στροφές αν δεν σε ζαλίζει. Εγώ είμαι απο εκεί τριγύρω αλλά δεν υπάρχει και πολύς χρόνος για διακοπές, έτυχε και πήγα την προηγούμενη βδομάδα, μπορεί να είμαι και την επόμενη πάνω να δοκιμάσω το MT-07 στις στροφές

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    OK, λοιπόν ανεβαίνοντας ο δρόμος χωρίζει στη Στροφυλιά όπου διαλέγεις ή την διαδρομή του Ευβοικού (Λίμνη-Ροβιές) ή του Αιγαίου (Αγ Άννα Πευκί )μάλιστα στην Αγ Άννα μπορείς να διαλέξεις 3η εσωτερική διαδρομή (Κοκκινομηλιά Βουτάς).Βρες κάπου βόρεια να μείνεις (εγώ είμαι Ωρεούς τέρμα επάνω) απ' όπου θα κάνεις ημερήσιες βόλτες στα τουριστικά Λίμνη Πευκί Αιδηψό.Ακόμα και καταρράκτες έχει η περιοχή (Δρυμώνας) άλλη εποχή του χρόνου βέβαια.Φαί Ωρεούς στο Βαγγέλη μπάνιο στην παραλία Τσοκαίτη.20-25/7 δυστυχώς δεν θα μαι πάνω ,από 6 Αυγούστου και μετά...Καλή διαμονή.
    Αν συνδιάσεις τα ποστ μας τα καλύψαμε όλα μάλλον χαχα

    edit: Πάντως θα έλεγα αφου θα πάει πρώτη φορά να ανέβει απο τις στροφές και να γυρίσει απο Αιδηψό να τα δεί όλα με την μία, με ελάχιστη παραπάνω καθυστέρηση.

    edit2: Σου έβγαλα ένα πρόγραμμα στα γρήγορα πάντως αν έχει και άλλα ωραία μέρη ας μας τα πουν οι υπόλοιποι είμαι σίγουρος ότι αξίζουν και άλλα μέρη.
    Τελευταία τροποποίηση από Lumiel; 13/07/2017 στις 23:47.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    923
    Σας ευχαριστώ και τους δυο,γρήγοροι και κατατοπιστικοί,και εμένα μου κάθεται καλύτερα να το κάνω αριστερόστροφα πηγαίνοντας απο Αγία Αννα -Παππάδες και γυρνώντας απο Λουτρα -Λίμνη,κάνοντας μικρες παρακάμψεις για παραλιακά μέρη,οπου δεν προσεγγίζει ο κεντρικός,ευχαριστώ και πάλι

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    νομιζω οτι δεν υπαρχει μερος στην β.ευβοια οπου δεν πρεπει να δεις,ειναι ενα κομματι της ελλαδας οπου ολα ειναι φανταστικα,το προγραμμα που σου εβγαλε ο απο πανω ειναι τελειο,ακολουθατο κατα γραμμα και δεν θα χασεις,θελει πολλη προσοχη ο δρομος ειδικα το κομματι αγιος ιωαννης-αγια αννα-πευκι κατα τα αλλα σταματα οπου μπορεις και δεν θα βγεις χαμενος

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tuning Προβολή μηνύματος
    νομιζω οτι δεν υπαρχει μερος στην β.ευβοια οπου δεν πρεπει να δεις,ειναι ενα κομματι της ελλαδας οπου ολα ειναι φανταστικα,το προγραμμα που σου εβγαλε ο απο πανω ειναι τελειο,ακολουθατο κατα γραμμα και δεν θα χασεις,θελει πολλη προσοχη ο δρομος ειδικα το κομματι αγιος ιωαννης-αγια αννα-πευκι κατα τα αλλα σταματα οπου μπορεις και δεν θα βγεις χαμενος
    Ισχύει, είναι ένας δρόμος που με αυτοκίνητο τον έχω κάνει άπειρες φορές, και με μηχανή ακόμα το σκέφτομαι. Φοβερές στροφές αλλά θέλει απόλυτη συγκέντρωση. Το πρόγραμμα που έβγαλα είναι δυστυχώς αυτά που ξέρω μόνο, οπότε αν έχετε καμια επιπλέον πρόταση πείτε να μαθαίνουμε

    p.s Έκανα ένα μικρό edit και βελτίωσα λίγο την διαδρομή ώστε να μην περάσει 2 φορές απο το ίδιο μέρος σε περίπτωση που το ακολουθήσει.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    μπάνιο στην παραλία Τσοκαίτη..
    Βάλε και κανατάδικα μέσα για μπάνιο αλλά και φαϊ (πως τον έλεγαν, ξέχασα, ένα ωραίο ταβερνάκι επάνω στην παραλία).

    Επίσης, η Αιδηψός (μη τη σνομπάρετε είναι πολύ καλή) έχει τουριστικό χρώμα, ωραία περατζάδα και πάντα όταν περνώ από εκεί θα πιω ένα καφεδάκι στο θέρμαι σύλλα για ''χαλάρωση και πολιτισμό''.

    Όλες οι διαδρομές είναι φοβερές, δεν υπάρχει καμία σχέση μεταξύ Β και Ν Ευβοίας, άλλο νησί!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Βάλε και κανατάδικα μέσα για μπάνιο αλλά και φαϊ (πως τον έλεγαν, ξέχασα, ένα ωραίο ταβερνάκι επάνω στην παραλία).

    Επίσης, η Αιδηψός (μη τη σνομπάρετε είναι πολύ καλή) έχει τουριστικό χρώμα, ωραία περατζάδα και πάντα όταν περνώ από εκεί θα πιω ένα καφεδάκι στο θέρμαι σύλλα για ''χαλάρωση και πολιτισμό''.

    Όλες οι διαδρομές είναι φοβερές, δεν υπάρχει καμία σχέση μεταξύ Β και Ν Ευβοίας, άλλο νησί!
    Η γλυκιά παρακμή που αποπνέει η Αιδηψός τους φθινοπωρνούς-χειμερινούς μήνες είναι το κάτι άλλο ,έχει μάλιστα και επάνω κομμάτι η πόλη που λίγος κόσμος ξέρει και επισκέπτεται...
    Το βόρειο κομμάτι του νησιού ήταν αγαπημένος προορισμός του Όθωνα γιατί του θύμιζε Βαυαρία ,ναι δεν κάνω πλάκα...

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Βάλε και την διαδομή από Ροβιές προς Όσιο Δαβίδ και Δρυμώνα ...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Βάλε και κανατάδικα μέσα για μπάνιο αλλά και φαϊ (πως τον έλεγαν, ξέχασα, ένα ωραίο ταβερνάκι επάνω στην παραλία).

    Επίσης, η Αιδηψός (μη τη σνομπάρετε είναι πολύ καλή) έχει τουριστικό χρώμα, ωραία περατζάδα και πάντα όταν περνώ από εκεί θα πιω ένα καφεδάκι στο θέρμαι σύλλα για ''χαλάρωση και πολιτισμό''.

    Όλες οι διαδρομές είναι φοβερές, δεν υπάρχει καμία σχέση μεταξύ Β και Ν Ευβοίας, άλλο νησί!
    καλη η αιδηψος δεν λεω αλλα εκει παιζει μπαλα πολλη η τριτη ηλικια

Παρόμοια θέματα

  1. τα φωτα σας για αυτο
    από nik7119 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2009, 07:55
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2008, 09:09
  3. Τα φώτα σας για f650GS
    από funmoto στο forum BMW
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2007, 10:28
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2006, 11:00
  5. Θέλω τα φώτα σας για Pinnacle Studio!
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 09:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF