Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Λάστιχα για Fazer 600 S2 2007

  1. #1

    Lightbulb Λάστιχα για Fazer 600 S2 2007

    Καλησπέρα συμφορουμίτες!
    Ήρθε η ώρα να αλλάξω λάστιχα για πρώτη φορά στο Fazerακι μου και θα θελα γνώμες μιας και πανε χρόνια που είχα street και όχι supersport, αρα διαφορετικες απαιτησεις.
    Η χρήση θα ειναι 90% πόλη 10% ταξίδια. Πάντα έχω γνώμονα το καλύτερο κράτημα και όχι τόσο τη διάρκεια ζωής.
    Προτάσεις;
    Ευχαριστω!

  2. #2
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Bridgestone bt-16pro που ειναι σε καλη τιμη η S21 που ναι ανωτερα και λιγο πιο ακριβα μην κοιταξεις για s20 ειναι το ιδιο σχεδον με τα 16pro και πιο ακριβα....
    Throttle that mysterious friend of ours

  3. #3
    Ευχαριστω!
    Ξεχασα να αναφερω οτι γλυκοκοιταζα τα dunlop roadsmart III (απο γενικες κριτικες που ειδα online). Όποιος εχει εμπειρια ας πει.
    Επισης η διαφορα τιμης μεταξυ των 2 που λες, δεν ειναι αμηλητεα (195 το ενα 270 το αλλο). Δικαιολογουν αυτη τη διαφορα;
    Τελευταία τροποποίηση από P70; 18/07/2017 στις 14:13.

  4. #4
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Εχω εδω και 6.000χλμ τα roadsmart. Γρηγορη κορώνα, πολυ καλη προσφυση. Στο βρεγμένο κρατάνε ικανοποιητικά, δεν εχω πιέσει βεβαια για να δω τα ορια τους. Το χειμωνα δεν ζεστενονται γρηγορα οποτε θελουν καποια χλμ απαλά. Πίστα που μπηκα μια φορά ηταν βεντούζες.

  5. #5
    Dunlop Sportsmart2 MAX
    The R is for Respect.

  6. #6
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Dunlop Sportsmart2 MAX
    Τα εχεις τα δοκιμασει εσυ?
    Τα sportsmart2 παντως δεν ηταν τοσο καλα απ οτι ειχα μαθει απο γνωστους που τα βαλανε.
    Ride(s) the wind of change...

  7. #7
    Όταν είχα το Fz6 S2 είχα αρχικά τα Qualifier 2 και μετά τα Sportsmart2. Για να πω την αλήθεια δεν ειχα καταλάβει διαφορά μεταξύ τους αλλά αν εξαιρέσω 2-3 γλύστρες που ειχα απο δικούς μου λάθος χειρισμούς σε στροφές, δεν με πρόδωσαν ποτέ! Τώρα αν τα MAX ειναι οπως λένε πιο σκληρά στο κέντρο και πιο μαλακά στις άκρες τότε θα ειναι άριστη αγορά
    The R is for Respect.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2015
    Μηνύματα
    105
    Για 2η φορα εβαλα στο s2 τα Dunlop Qualifier II
    Μαλακό λάστιχο που ζεσταίνεται γρήγορα με πολυ καλο κράτημα στη πόλη που σ'ενδιαφερει. Πολυ καλο και στο βρεγμένο.
    Τα roadsmart ειναι για πιο τουριστικη χρήση και ζεσταίνονται αργοτερα.

  9. #9
    Ειχα sportsmax kai Metzler m3 σε fz6. Οταν έβαλα Diablo rosso corsa απλα είχα λάστιχα...

  10. #10
    Εκανα απο το 2004 εως το 2008 που το εδωσα 82000 με το φειζερ.Τοτε δεν λεγοταν s2.Αλλαξα 12 ζευγαρια απ ολες τις μαρκες.Καλυτερο κρατημα ακομη και στα Μεγαρα το michelin power pure.Χειροτερο με τα bridgestone bt 20 τα οποια μετα απο ενα ταξιδι Ευρωπη τα πεταξα καθως πηγα να σκοτοθω πολλες φορες.Σημασια εχει ποσα χλμ κανεις τον χρονο και που? 5000 τον χρονο πχ και στην πολη βαζεις ενα sportsmart η ενα pilot power.15000 χμ και ταξιδια πας σε roadsmart 3 η pilot road 4 η bt 23.

    Τα λαστιχα πλεον ειναι ολα καλα.Η χρηση αλλαζει .Αυτα απο μενα

  11. #11
    Εγώ πάντως είμαι της άποψης καλο λάστιχο ειναι το ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ λάστιχο, και συμφωνώ με τον tonybandit.
    Δεν υπαρχει λογος να βαλεις ενα λαστιχο 300+ γιουρο αν δεν το δουλευεις.

Παρόμοια θέματα

  1. Γνωμες για Fazer 600 s2 2009
    από puppy στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2009, 23:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF